Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Scooter Ama Bulabilirsen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Merhaba Dostlar; Xmax 250 hiç bir bayide yok, hakeza forzada aynı.Sahibindende 60 bin farkla veriyorlar.Piaggio Beverly 400 kullanan, önerisi tavsiyesi olan var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stok hocam stok...

Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Forumda küfür yasaktır Seyfi bey, yoksa çok diyeceğim var. 4 yamaha bayisini aradım, sıra almıyorlar birinde 250 birinde 59 sıra vardı.Hondada açan yok.Bir tek Piaggio hemen döndü.Sanırım oraya yönelecem.

Arkadaşlardan kullanan varsa ricam, parça tedariki, servis kalitesi, müşteri memnuniyeti servis fiyatı gibi konularda Piaggio ile ilgili bilgi vermeleri.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Piaggio beverly 250,500,350 biliyodumda 400 yeni mi çıktı ..

Piaggio on numara markadır bütün malzemeleri en üst seviye en üst kalitedir o konuda Japon’la kıyaslamayın zaten dünyadaki en büyük otomatik vites üreticisidir pek çok markayada motor tedariği yapar vespa nında sahibidir vespa piaggio nun kendi alt markasıdır zaten büyük bir gruptur motoguzzi , aprilla, vespa , scrambeo , gilera , derby gibi markaların sahibidir ..

Yedek parça a dan z ye hepsi bulunur 2005 model beverly nin bile parçasını bulursun motopit , genç moto gibi firmalar her tür parçasını getirir eski yeni fark etmez ..

Blokları Kaya gibidir kolay kolay sorun çıkartmaz çok hor kullanılmazsa ..

Parça pahalı denir ben buna xmas 400 den örnek vermiştim bir konuda bazı arkadaşlar eski algılarla yani 4-5 sene öncesinin mantığıyla parçası pahalı der o zamanlar piaggio parçaları Japonlara göre çok pahalı idi ama şu anda pek çok parçalar Japon’la kafa kafaya piaggio ucuzlamadı Japon’lar pahalılaştı aynı dengeye geldiler ..

Kısaca alınır .. ama bir xmas ikinci el piyasasını bekleme yada onun gibi prim yapmasını bekleme ..
    Cyan, YsNLzTrK, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Beverly 400 (evet @logaritma, sanırım 2 yıldır Beverly'ler 400...) piyasada ne varsa tokatlar bence; Piaggio varken başka marka scooter'a (birkaç spesifik model hariç) bakılmaz yani. 4-5 yıl kullanacağım diyorsanız düşünmeyin bile... Hele hele Xmax veya Forza ile kıyaslamayın, ayıp olur
    espresso ve spark79 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beverly 400 (evet @logaritma, sanırım 2 yıldır Beverly'ler 400...) piyasada ne varsa tokatlar bence; Piaggio varken başka marka scooter'a (birkaç spesifik model hariç) bakılmaz yani. 4-5 yıl kullanacağım diyorsanız düşünmeyin bile... Hele hele Xmax veya Forza ile kıyaslamayın, ayıp olur
    iyi güzel de piaggio'ların tiplerini sevmiyorum. O bahsettiğin beverly 400 de ön tarafı paketçi scooteri gibi, maxi scooter gibi değil. Maxi scooter deyince forza ve xmax'daki gibi bir ön taraf arıyorum, yani ön cam gidonla birlikte hareket etmeyecek sabit olacak, tam anlatamadım ama işte o fark fena soğutuyor. Sürüşü etkiler mi bilmiyorum tabi.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel de piaggio'ların tiplerini sevmiyorum. O bahsettiğin beverly 400 de ön tarafı paketçi scooteri gibi, maxi scooter gibi değil. Maxi scooter deyince forza ve xmax'daki gibi bir ön taraf arıyorum, yani ön cam gidonla birlikte hareket etmeyecek sabit olacak, tam anlatamadım ama işte o fark fena soğutuyor. Sürüşü etkiler mi bilmiyorum tabi.
    Herkesin zevki farklı tabi. Ama scooter dediğin Beverly gibi olur. Senin dediğin tasarım çok büyütüyor kasayı. O kadar büyük kasa da ben sevmiyorum.

Şunun zerafetine bakar mısın?

espresso ve oialdemir bunu beğendiler.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu durum yüzünden sarı sitedeki fiyatlarda malum, 250 cc motorlar bile 200 bin bandına yanaşmış durumda. Çok kızgın olduğum bir konu. Ben de motor bakımlarını yaptırdığım Yeniköy Honda şubesine scooter sorduğum zaman Forza 250 için sırada 350 kişi olduğunu, artık sıraya yazmadıklarını ocak ayından önce de motosiklet gelmesini beklemediklerini söylediler…

Kymco xciting s400 de bakabilirsin. Beverly s400 e bende çok baktım ama piyasa durumlarından dolayı almaya yemedi. Bu tür scooterler biniciden biniciye geçer. Bilen eden adam alır. O yüzden Xmax 250 fiyatına Xmax 400 aldım. 2020 Modelleri 250cc parasına satılıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    90.000 km dir 2017 Piaggio Medley kullanıyorum , sanırım bir 90 daha rahat kullanırım , muadili pcx ve nmax da kullandım ikisinden de kaliteli bir üretim , Piaggio nun ikinci eli zayıftır birde yetkili servislerde parçaları tuzlu , mesela buji serviste 270 tl ama ben resmi olmayan ithalatçı bir satıcıdan 110 tl ye aldım , kısa sürede olsa Beverly 350 kullandım , kesinlikle tavsiye ederim , benim 150 cc Medley in ağabeyidir , süspansiyon kesinlikle bir sukuter gibi değil , 16 inc jantların konfora ve yol tutuşa muazzam bir katkısı var , öyle bir arka fren varki benim kocaoglan BMW nin arka freni öyle yavaslatmıyor vallahi ki 400 lük dahada geliştirilmiştir , gaz tepkisi için zaten 250-400 xmax la bile mukayese edilemez belki 500 lük Tmax ile denk gelebilir , ikinci elde satış önemli değil uzun kilometreler binerim dersen kesinlikle öneririm..
    Cyan, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yuki çakma xmax alabilirsin görünümü aynı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herkesin zevki farklı tabi. Ama scooter dediğin Beverly gibi olur. Senin dediğin tasarım çok büyütüyor kasayı. O kadar büyük kasa da ben sevmiyorum.

Şunun zerafetine bakar mısın?

https://i.hizliresim.com/e2qx9dr.jpg
    Gayet güzel bence de.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Artık Yok...
    Görsel göreceli bir şey ben yuvarlak far tasarımı mesela scooterda vespa tarzı eski beverly 500 tarzı bayılıyorum..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kayınço candır, gerisi yalandır.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ben olsam kayımço kovalarım.hatta dtx360 kovalarım.daha pahalı olabilir ama xmax forza gelince ucuza kalmış olucak.sym modelleride giriş yapıyor tek tek ama piyasası kymco kadar iyi değil şu an için.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kymco da en büyük otomatik vites üreticilerinden biri ama Türkiye de geçmişinde distiribütör sıkıntıları oldu bir ara parça yoktu bulunamıyordu o yüzden hep mesafeli durduğum bir marka oldu ama oda çok kaliteli motorlar yapar..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam kayımço kovalarım.hatta dtx360 kovalarım.daha pahalı olabilir ama xmax forza gelince ucuza kalmış olucak.sym modelleride giriş yapıyor tek tek ama piyasası kymco kadar iyi değil şu an için.
    dtx260 benim de gözüme güzel görünüyor.

bizdeki saçma vergiler yüzünden honda avrupada 350cc sattığı forzaları buraya 250cc olarak getiriyor, tabi çok sattığı pazar avrupa olunca onlara üretim yapmak varken 250cc üretimi için acele etmiyor haliyle bizde bayilerde sıra oluyor. Yamaha da öyle, bizde 250cc satılan xmax avrupada 300cc olarak satılıyor. anca bizim gibi geri ülkelerde 250cc bu motorlar.

Bayilerde motor olsa benim xmax'ı değiştiririm, model yükselmiş olur, forza ya da yeni model xmax alırım belki üzerine ekleyip yenilenmiş olur diyordum ama bu piyasada mümkün değil. kymco'nun modelleri de güzel görünüyor, dtx360 mesela hoş motor, onlarda da sıra var mıdır bilmiyorum ama.

Bir de piyasada bagaj alanı olarak en rahat forza ve xmax, sele altı bagajları yeterince geniş, arka çantaya bile ihtiyaç duyulmaz uzun yol hariç. tmax ya da honda xadv alınca motorları büyük olduğu için arkaya ve uzun yolda da yanlara çanta şart olacak. Ben xmax alırken her gün işe gidip gelirim diye almıştım, artık evden çalışınca her gün işe gidip gelme olayı kalmadı, anca hafta sonu gezmeye de yetersiz kalıyor, bakalım, ekonomi biraz düzelirse forza 750, xadv ya da tmax alırım. Forza 750 ve xadv daha güzel görünüyor gözüme ama onlarda zincir var, zincirli scooter olur mu deyip tmax daha mantıklı geliyor. kymco'nun da bu boyutlarda bir ak550 modeli var o da gözüme güzel görünüyor.
    Cyan, GoGi ve tarzan rıfkı bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    dtx260 benim de gözüme güzel görünüyor.

bizdeki saçma vergiler yüzünden honda avrupada 350cc sattığı forzaları buraya 250cc olarak getiriyor, tabi çok sattığı pazar avrupa olunca onlara üretim yapmak varken 250cc üretimi için acele etmiyor haliyle bizde bayilerde sıra oluyor. Yamaha da öyle, bizde 250cc satılan xmax avrupada 300cc olarak satılıyor. anca bizim gibi geri ülkelerde 250cc bu motorlar.

Bayilerde motor olsa benim xmax'ı değiştiririm, model yükselmiş olur, forza ya da yeni model xmax alırım belki üzerine ekleyip yenilenmiş olur diyordum ama bu piyasada mümkün değil. kymco'nun modelleri de güzel görünüyor, dtx360 mesela hoş motor, onlarda da sıra var mıdır bilmiyorum ama.

Bir de piyasada bagaj alanı olarak en rahat forza ve xmax, sele altı bagajları yeterince geniş, arka çantaya bile ihtiyaç duyulmaz uzun yol hariç. tmax ya da honda xadv alınca motorları büyük olduğu için arkaya ve uzun yolda da yanlara çanta şart olacak. Ben xmax alırken her gün işe gidip gelirim diye almıştım, artık evden çalışınca her gün işe gidip gelme olayı kalmadı, anca hafta sonu gezmeye de yetersiz kalıyor, bakalım, ekonomi biraz düzelirse forza 750, xadv ya da tmax alırım. Forza 750 ve xadv daha güzel görünüyor gözüme ama onlarda zincir var, zincirli scooter olur mu deyip tmax daha mantıklı geliyor. kymco'nun da bu boyutlarda bir ak550 modeli var o da gözüme güzel görünüyor.
    Abi Kymco Ak550 modelini araştırdım gayet güzel motosiklete benziyor, en önemli özelliği ise (bana kalırsa) Brembo frenlere sahip olması, selesi geniş ve rahat duruyor ama 250cc scooter gibi yumuşak kattiyen değildir. Fiyat kısmı biraz sıkıntı yanlış hatırlamıyorsam 250-300 bin tl bandı arasında olması gerek.
    espresso bunu beğendi.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Ben XMax kullanıyorum, size şöyle söyleyeyim, evet belki eski tip gibi duruyor ama özellikle farın gidon ile dönmesi çok avantajlı bir konumlama. Hava karardığında dar ve kenarları gevşek malzemeli yolda şasiye sabit aydınlatma dezavantaj. Çünkü şasi konum alıncaya kadar ışık yetersiz kalıyor kenarlarda. Ben bunu giderebilmek için ön çatallara 2 adet geniş açı LED projektör yerleştirerek çözüm buldum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Önemli olan sorun çıkartmaması, İstanbul-izmir istanbul balılesir gibi yollara başımı ağrıtmadan çıkabilmesi.Uzun ve bilgilendirici cevabın için geşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:47 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio beverly 250,500,350 biliyodumda 400 yeni mi çıktı ..

Piaggio on numara markadır bütün malzemeleri en üst seviye en üst kalitedir o konuda Japon’la kıyaslamayın zaten dünyadaki en büyük otomatik vites üreticisidir pek çok markayada motor tedariği yapar vespa nında sahibidir vespa piaggio nun kendi alt markasıdır zaten büyük bir gruptur motoguzzi , aprilla, vespa , scrambeo , gilera , derby gibi markaların sahibidir ..

Yedek parça a dan z ye hepsi bulunur 2005 model beverly nin bile parçasını bulursun motopit , genç moto gibi firmalar her tür parçasını getirir eski yeni fark etmez ..

Blokları Kaya gibidir kolay kolay sorun çıkartmaz çok hor kullanılmazsa ..

Parça pahalı denir ben buna xmas 400 den örnek vermiştim bir konuda bazı arkadaşlar eski algılarla yani 4-5 sene öncesinin mantığıyla parçası pahalı der o zamanlar piaggio parçaları Japonlara göre çok pahalı idi ama şu anda pek çok parçalar Japon’la kafa kafaya piaggio ucuzlamadı Japon’lar pahalılaştı aynı dengeye geldiler ..

Kısaca alınır .. ama bir xmas ikinci el piyasasını bekleme yada onun gibi prim yapmasını bekleme ..
    Önemli olan sorun çıkartmaması, İstanbul-izmir istanbul balılesir gibi yollara başımı ağrıtmadan çıkabilmesi.Uzun ve bilgilendirici cevabın için geşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:49 ----------

Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum yüzünden sarı sitedeki fiyatlarda malum, 250 cc motorlar bile 200 bin bandına yanaşmış durumda. Çok kızgın olduğum bir konu. Ben de motor bakımlarını yaptırdığım Yeniköy Honda şubesine scooter sorduğum zaman Forza 250 için sırada 350 kişi olduğunu, artık sıraya yazmadıklarını ocak ayından önce de motosiklet gelmesini beklemediklerini söylediler…
    Yamahanın istanbulda 3 4 bayisini aradım biri 59 biri 80 küsur biride 250 kişi olduğunu söyledi sırada.Honda bugün dönüş yaptı.Ay başı isim yazdırılıyırmuş, belki denk gelir dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben XMax kullanıyorum, size şöyle söyleyeyim, evet belki eski tip gibi duruyor ama özellikle farın gidon ile dönmesi çok avantajlı bir konumlama. Hava karardığında dar ve kenarları gevşek malzemeli yolda şasiye sabit aydınlatma dezavantaj. Çünkü şasi konum alıncaya kadar ışık yetersiz kalıyor kenarlarda. Ben bunu giderebilmek için ön çatallara 2 adet geniş açı LED projektör yerleştirerek çözüm buldum.
    Dediğiniz çok doğru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:00 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iyi güzelde Logaritmanın dediği doğru değil mi? Dİstribitör yeni.Güven az.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)