Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS BİTTER 50 HAKKINDA TAVSİYELER ARIYORUM !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Arkadaşlar Merhaba,

Kız arkadaşımı sonunda ikna ettim ve onu da bizden biri bir motorcu yaptım Beraber gezerken yolda RKS Bitter 50 gördü ve ben bundan istiyorum diye bahsetti. Ben de en büyük hanımköylü olarak arayışlara ve araştırmalara başladım

Araştırdığım kadarıyla enjeksiyonlu ve karbüratörlü olarak 2 şekilde satıldığı bilgisine ulaştım. Enjeksiyonlu olan karbüratörlü olandan daha iyi bir yakıt tüketimine sahip, karbüratörlü olan ise enjeksiyonlu olana nazaran daha makul fiyatlı.

Bunlara ek olarak aldıktan sonra karbüratörlü olsun enjeksiyonlu olsun motoru 80 cc'ye yükseltmek istiyorum. Yeri geldiğinde 2 kişi bineceğiz çünkü 2 kişi üstündeyken 50cc'nin çok iyi performans gösteremeyeceğini ve daha fazla yakıt tüketimine sahip olacağını düşünüyorum. RKS servis hizmeti veren bir abime danıştım ve enjeksiyonlu olanlarda 80cc'ye çıkartıldığında elektrik ve elektronik aksam karbüratörlü olandan daha fazla olduğu için herhangi bir cc yükseltmesinde karbüratörlüye nazaran daha fazla problem çıktığını söyledi. Karbüratörlü alman senin açından daha iyi olur diye bahsetti.

Sizden bu motor hakkında varsa yorumlarınızı, karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu ? 50cc'de bırakayım yoksa 80cc'ye yükselteyim? Motordan en optimal şekilde nasıl verim alabilirim? Tavsiyelerinizi can kulağıyla dinliyor olacağım.

Hepimizin tekeri düz bassın teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    50 cclerin blokları hepsi aynı hiçbirinin blok farkı yoktur, bu tarz bloğa sahip motosikletlerde ne kadar az elektronik o kadar az sıkıntı demektir. Eğer basarsanız 3-4 litreleri gözden çıkarın ama gaza dokunursanız neredeyse hiç yakmadan gidebilirsiniz.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cclerin blokları hepsi aynı hiçbirinin blok farkı yoktur, bu tarz bloğa sahip motosikletlerde ne kadar az elektronik o kadar az sıkıntı demektir. Eğer basarsanız 3-4 litreleri gözden çıkarın ama gaza dokunursanız neredeyse hiç yakmadan gidebilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    50 cc ye bulasmayın derim. Ha illa yok ben alacagım diyorsanız arora cappucinolar var belediye dağıtmıs gibi herkesde görüyorum onu tercih edebilirsiniz. istanbul sartlarına dayanıyorsa izmire de dayanır. Hem de şekil olarak kötü değil

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Herkeste Bursa'da Cappuccino var
    Tutuldu ama 40-45.000 vermeyin derim
    Aynı fiyata
    110-125cc Hero var
    Çin malı değil en azından kaliteli uzun ömürlü

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeste Bursa'da Cappuccino var
    Tutuldu ama 40-45.000 vermeyin derim
    Aynı fiyata
    110-125cc Hero var
    Çin malı değil en azından kaliteli uzun ömürlü
    Ben değil kız arkadaşım kullanacağı için a ehliyet gerektirmeyen bir şey bakıoyurm açıkcası hocam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    50cc lik motorda trafik sigortası yok kız arkadaşın bir kazaya karışırsa heleki pahalı lüks sınıf bir aracın kapısı aynası tamponu herhangi bir yerime zarar verirse cebinden ödemek zorunda parayı bugün modelli arabaların kapı saçı değişimi 10-15 bin tl den başlar çıkarda çıkar bir aynası 5 binden başlar kameralı gözlü blind spot lu dolu aynaysa 20 bin tl lere kadar yolu var ….
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Cappucino

Eğer cappucino düşünürseniz 80cc çevrilmiş 2021 model 3400 kmde karbüratörlü mavi renk tertemiz motorum satılık fiyat olarak 33 düşünüyorum ancak ciddiyseniz indirim yaparım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)