Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Değişimi Sonrası Sola Çekme

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, 2018 model R25'im var, 9480km'de ve kazası yok. Bugün IRC lastiklerimi Anlas Viento Sport ile değiştirttim. Fark ettim ki motor önceden ellerimi bıraktığımda ok gibi giderken şu anda sola doğru çekiyor. Lastik yönleri doğru, balans ayarı yapıldı, hava basıncını da maşada yazdığı gibi 29-33 bastım. Gözden kaçırdığım bir şey mi var acaba sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Lastiklerde üretim hatası olabilir, Anlaslarda geçmişte birkaç örnek hatırlıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Arkadaşımda CB250R var, benden 300km önce o da aynı lastik ile değiştirdi. Değiştirdikten sonra onun motoruna bindiğimde bu tarz bir gariplik onda da gözlemlemiştim ama kendisi sorun yok demişti, sonuçta benim sürekli üzerinde olduğum bir motor değil. Zincir ayarından ya da somunların tork anahtarı ile sıkılmamasından yapabilir mi çekmeyi ? Tamam sürekli elimizi bırakmıyoruz da virajlarda falan sorun olacaksa bu şekilde sürmeyi düşünmüyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerde üretim hatası olabilir, Anlaslarda geçmişte birkaç örnek hatırlıyorum.
    Ekleme yapayim, Anlas hatali lastikleri degistirmis, yeni gelenler de hatali

tommygun bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ön teker montajını yaparken jantın sağ ve sol tarafına takılan burçlar vardır. Kalınlıkları genellikle birbirlerinden az veya çok farklıdır. Eğer yanlış takılır ise teker ekseni şaseden sağa veya sola doğru kayar, ön fren performansını olumsuz etkiler. R25' de bu burçlar eşit mi değil mi bilemiyorum, eşit değil ise jant sökülüp burçlar sağ-sol değiştirilip takılarak tekrar denenmeli veya emsalleri ile birebir karşılaştırılmalı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)