Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Yazlık Mont Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyar, ben kullaniyorum Held Tropic, hatta Motomax'tan almistim, sirtligi da oradan aldim, impactec level2. Istiyorsaniz fotograf/olcu gondereyim.
    Bu süper oldu aklımdaki bir soru gitmiş oldu Benim düşündüğüm de tropic bedeni nasıl kalıp vs. ucuz alıp seneye bi tane daha almaktansa 2 tane fiyatına tek mont almak daha mantıklı geldi.
    Bu arada siz yazmıştınız sanırım revit mocha eldiven dediğiniz gibi 12000 km de uçlarından patladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu süper oldu aklımdaki bir soru gitmiş oldu Benim düşündüğüm de tropic bedeni nasıl kalıp vs. ucuz alıp seneye bi tane daha almaktansa 2 tane fiyatına tek mont almak daha mantıklı geldi.
    Bu arada siz yazmıştınız sanırım revit mocha eldiven dediğiniz gibi 12000 km de uçlarından patladı
    Motomax'in e-bültenine aboneyim. Motomax'ten Held Tropic almaya kesin karar vermişseniz Pazartesi günü tüm ürünlere zam yapacaklarmış bilginiz olsun. Elinizi çabuk tutun ki daha fazla para çıkmasın cebinizden.

tecrube0, espresso ve CRF bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomax'in e-bültenine aboneyim. Motomax'ten Held Tropic almaya kesin karar vermişseniz Pazartesi günü tüm ürünlere zam yapacaklarmış bilginiz olsun. Elinizi çabuk tutun ki daha fazla para çıkmasın cebinizden.

https://i.hizliresim.com/82qobqw.jpg
    Tam da bu yüzden almakistedim muhtemelen indirimsiz fiyat filan olur diye düşünüyorum.Teşekkürler
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşamüzeri Kadıköy'den dönüş için yola çıkınca yolumun üzerindeki Hasanpaşa'daki motosiklet mağazalarının olduğu mahalleye girdim.
    Revit Eclipse mont hangi mağazada var diye tek tek dolaşmayayım deyip telefondan baktım motospartan sitesinde de çıkıyormuş, hemen mağazaya girdim. akşamüzeri, kapanmak üzereydi.
    MOnta baktım güzel, görevli üzerime uyacak modeli verdi, giyip denedim. gayet rahat geldi. rengi de açık renk, akşam sürüşlerinde rahat görünür.
    3400 lira fiyatı vardı. sırtına takılan ekstra sırt koruması da 750 liraydı. sırt korumasını da taktırdım, etiketlerini söküp giyilecek hale gelsin, üzerimdeki montu torbaya koyalım ben bunu giyip gideyim dedim. toplam 4150 lira kredi kartına (world kard) 6 taksitle ödedim çıktım. Eski montu xmax'ın sele altı bagajına koydum, bagajda yer kalmayınca laptop çantamı sırtıma taktım, yola çıktım büyükçekmece'ye kadar sürdüm. Ne rahatlıkmış yazlık mont, püfür püfür. Sırtımda çanta olduğu ve ayrıca sırt koruması olduğu için kesin sırtım terlemiştir biraz diye düşündüm ama eve varınca baktım sırtımda çanta olmasına rağmen sırtım da terlememiş. Eski montla ter içinde kalıyordum.

Eve gelince eski revit montumu askıya asıp dolaba kaldırdım. Bu eski montu nasıl temizlerim, çamaşır makinasına atsam kesin su keçirmez katmanları zarar görür, böyle de üzerinde beyaz yerleri griye dönmüş, ne yapsam ki? kuru temizlemeciler bozmadan temizleyebilir mi?

İyi günlerde kullanın. Umarım o korumaları hiç deneme şansınız olmaz.

Haftaya zamlar yağmaya başlayabilir. Motomax da bu şekilde bir duyuru yapmış. Helal olsun valla.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Ben de zam gelmeden bir tane şundan alsam mı diyorum. Var mı kullanan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günlerde kullanın. Umarım o korumaları hiç deneme şansınız olmaz.

Haftaya zamlar yağmaya başlayabilir. Motomax da bu şekilde bir duyuru yapmış. Helal olsun valla.
    Geçen sefer de yapmıştı Motomax bu şekilde bir duyuru. Bu tür şeyler önemsiz görünebilir, ama akılda kalır.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motomax da daha önceki revit montumu ve botlarımı aldığım yer. Sevdiğim bir mağazadır. Revit satıyor olsalardı direkt onlardan alırdım.
    Geçen Aralık ayında yine fiyatlar yükselecek diye duyuru yapmışlardı, şimdi kış motora binmiyorum ama bahar gelince kullanırım deyip motosafe race modeli kulak tıkacı almıştım zam gelmeden. 150 liraya almıştım şimdi 185 lira olmuş.

Motosikleti
    250r
    Mükerrer mesaj.

Motosikleti
    Held Tropic 3 Korumalı Yazlık mont siparişini az önce verdim.3000 liraya mont alınca kendimi çok hovarda hissettim . İşe yarar en ucuz mont 1600-1700 civarında olmuş onu alınca sökülmesi yırtılması 1 yılda gidiyor. 2020 yılında 150 dolar almıştım 1000 liraya bununla kendimi rahatlatmaya çalışıyorum şuan Trendyol montundan İmpatech level1 ve sonra benim aldığım level2 korumalar var onlardan birini takarım sırtına

Normalde yine bu kadar para vermezdim ama bi yeriniz kırılırsa en az 10 katı kaybınız oluyor abartmıyorum olabildiğince marka vs almaya çalışacağım artık.
    espresso ve CRF bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tenere700
    Bende 3 gün kadar önce Scyoco JK118 aldım, yazlık fileli bir mont. Bundan öncede Durt'un 3 mevsim diye tabir edilen montlarından varı ben kışında kullanıyordum.

Durt montum yaz bolca terletir ve kış aylarında epey üşütürdü, sadece bahar aylarında hava 10 derece civarı iken iyiydi.

Şimdi yazlık fileli monta geçince kliması olmayan arabadan kliması olan arabaya geçmiş gibi oldum. İlk izlenimlerim iyi yönde.

Şunu anladımki bütçe müsaitse mont olayında yaz/kış ayrı edinmek en mantıklısı.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Evet, Rev'it Mocha ben bakmistim hatta satin aldim ama beden uymayinca iade etmistim. Hissettigim ise basparmak ile isaret parmak arasi gerginligi idi. Parmak uclarimi acitmisti o haliyle, bir ust bedeni de parmak uclarinda bosluk yapiyordu.

Held Tropic, kalibi dar, gobekli olan beni bazen zorluyor ama fileli, serin. Ama kolay kirleniyor beyaz kisimlari.
    tecrube0 bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de zam gelmeden bir tane şundan alsam mı diyorum. Var mı kullanan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Geçen sefer de yapmıştı Motomax bu şekilde bir duyuru. Bu tür şeyler önemsiz görünebilir, ama akılda kalır.

4riders botlar uygun fiyatlı ama işçilik seviyesi maalesef oldukça kötü. Ben 1 sezona yakın aşağıda fotosunu paylaştığım modelden kullandım bağcıklar elimde kaldı, fermuar bozuldu sürekli takıldı, 4-5 kullanımdan sonra derisinin rengi attı ki ben inanılmaz temiz bakarım ayakkabılarıma.
    Uzun lafın kısası o fiyata o kadar olur mantığı ile alırsanız bir sezon giyince patatese dönebilme ihtimalini de değerlendirin.

Ben bu yaz "Vexo City" bot aldım hem şık hem daha rahat daha spor işçilik süper tank gibi ve günlük hayatta da spor ayakkabı gibi gözüktüğü için benim işime daha çok geliyor. Tarz olarak da nk250 için daha uygun.

yec bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet, Rev'it Mocha ben bakmistim hatta satin aldim ama beden uymayinca iade etmistim. Hissettigim ise basparmak ile isaret parmak arasi gerginligi idi. Parmak uclarimi acitmisti o haliyle, bir ust bedeni de parmak uclarinda bosluk yapiyordu.

Held Tropic, kalibi dar, gobekli olan beni bazen zorluyor ama fileli, serin. Ama kolay kirleniyor beyaz kisimlari.

Ben xl istedim müşteri temsilcisi ile görüştüm değişimde yardımcı oluruz dedi zaten sorun yaşamadım bu güne kadar motomaxta da emin olmak istiyor insan ben mochayı gayetseverek kullandım ama önce tüylendi sonra uçlarından patladıseviyesine göre iyi bir eldiven.Umarım monttan da memnun kalırım ve tam olur değiştirmeye gerek kalmadan

Motosikleti

1,76 boyunda 95-96 kiloyum normalde XL giyerim dar kalıp deyince korka korka XL aldım bana bol geldi.Ayağım alçıdan çıkınca (3 gün sonra ) gidip motomaxta değiştirebilirim .Umarım

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    1,76 boyunda 95-96 kiloyum normalde XL giyerim dar kalıp deyince korka korka XL aldım bana bol geldi.Ayağım alçıdan çıkınca (3 gün sonra ) gidip motomaxta değiştirebilirim .Umarım
    Degistirirler muhtemelen. 173/75kg M benim. sizin kilonuzda XL normal olmaliydi bence.

Merhaba ben de revit eclipse siyah mont almayı düşünüyorum açık tenk kirlenir düşüncesiyle. Enduro tarzı bir motor kullanmayı düşünüyorum. Daha çok yazın ve bahar aylarında. Göğüs koruma cepleri yokmuş sizce bu büyük bir eksik midir?

Motosikleti
    Alıntı ozdeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de revit eclipse siyah mont almayı düşünüyorum açık tenk kirlenir düşüncesiyle. Enduro tarzı bir motor kullanmayı düşünüyorum. Daha çok yazın ve bahar aylarında. Göğüs koruma cepleri yokmuş sizce bu büyük bir eksik midir?
    Bir çok montta göğüs koruma yok benim kullandığım montta göğüs koruma cebi var ancak koruma yok İçine sinmezse body armor veya koruma yeleği gibi şeyler alabilirsin.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alpinestars tgp air v2 ile efil efil bir yaz geçirdim bizim coğrafya yaz aylarında 40 derece altına düşmez, üzerinde göğüs omuz dirsek sırt tüm korumaları standart olarak mevcut, isteğe bağlı daha üst seviye korumalarla değiştirlebiliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Scoyco jk 36c kullaniyorum.biraz agir ama gorunus olarak cok estetik

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    KNOX URBAN PRO Aldım. Kışın çünkü yarına göre ucuza alacağımı biliyordum aldım attım kenara 2.600 ödemiştim.
    Peki neden bu montu aldım ?
    Daha evel alpinestars file mont vb ürünler kullanmış biri olarak deneyimlerim sonucu; montun omuz ve dirsekleri kavraması deyim yerİndeyse sarması lazım yoksa bir kaza anında gevşek bir koruma kayıyor koruma sağlamıyor. Bu söylediğim kullandıgım markalar kötü olduğu için değil benim fiziki yapıma uygun degillerdi belkide.

Neyse efendim araştırdım ettim Knox'u buldum . Baktım ingiliz markası yıllardrda bu sektrde adamlar inovatif işler yapmış . Dedimn -Çalışır.

Bu modeli neden seçtim peki bir çok söylentiler file mont korumazlar falanlar filanlar oturdum araştırdım abi.

Bu adamların kullandığı file mont AA seviyesinde CE koruma almış bir malzemeden kullanarak bu file montu yapmış.
    Peki dedim bu AA CE ne kardeşim ? Hemen otrudum okudum kitaçıklarını klavuzlarını ingilizçe ama olsundu.

Abi bu guvenlik seviyesi şuan alınabilecek en yuksek sertifikalardan bir tanesi imiş. tek parça olan deri yarış tulumları bu güvenlik seviyesi ne değer bir güvenlige sahip anlamına geliyor.

Neyse efendim Ben yapıştırdım aldım . Birde güzel bir orjınal gögüs korunası var paraya kıydım onu da aldım.

3 e 5 e bakma yapıştır geç derim.

Neyse gelelim Rİder Denim'e

Bu adamların da Efil serisi adında montları ve pantulları var . Gayette işlevsel ama benım araştırıp gördğüm bu montların yada pantulların bir güvenlik test videosu yada sertifikası yok varsada ben göremedim. Adamların kullandıgı korumalar evet sertifikalı Sas Tehc (En son bu markayı kullanıyorlardı )

Ama sürüklendiginde kullanılan kumaşın akıbeti ne olur bilmem .

Ben bundan 1-2 sene evvel Pantolon ıhtiyacı oldu Efil modelleri pantolonu aldım. Menmunda kaldım. gerçekten efil efil düştüğümde koruyacak mı? görecegiz ama bu riski aldım. Hem yerli olması da beni bu alışverişte ikna etti.

Neyse dostum uzun uzun yazdım kusura bakma umarım işine yarar.

Hadi çav.
    Ferudunn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)