Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinli alırsam zarar eder miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yamaha delight marka motorum var yakın zamanda elimden çıkarıyorum 40 TL'ye ve sıfır mondial drift l alacak gibiyim ancak yaşım ve tecrübesizligimden dolayı kafam karışık, yakınlarım abilerim Yamaha satılıp Mondial alınmaz rezil olacaksın tarzı şeyler diyor ve sürekli şunu duydum Çinli alırsam 2. Eli zararına satarım japonun olursa ölüsünden bile kâr edersin diyorlar . Zarardan kastım motorum delight da olsa Mondial de olsa ülkemizin durumuna bakarsak her türlü suanki fiyatın üzerine satacağım ancak demek istediğim şu delight 1 yılda üzerine 10 koyarken drift l 5 mi koyar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba rx9
    Su dönemki piyasaya göre bugün alacağın mali yarin satardan zarar etmezsin ama attan inip essege binersin

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Aynı çelişkiyi bende yaşıyorum şuan nmax 155imi satıp d400 almak istiyorum ama yamahayi bırakıp bajaj a geçmek beni tereddüt ettiriyor

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Drift l zarar ettirmez

Olay 1e10 yada 1e5 katlaması değil.
    Drift L kabaca şu an 2000$ yani 30bin TL
    1 yıl sonra da 2000$ karşılığı TL olacak bindiğine sayacaksın

Japonda biraz daha farklı en kötü ihtimalle 200-300$ üstüne satarsın

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu ülkede bu enflasyon koşullarında hiçbir motor zarar ettirmez, hiç merak etmeyin. Bu motor ister çinli olsun, ister hintli.(Satışı ve servisi bitmiş kupon markalar hariç)

İnanmayan 2 yıl önceki mondial drift, bajaj pulsar, dominar vb. motor fiyatlarına bakabilir. Hepsi 2ye hatta 3e katladı.

Hatta ve hatta milletin yüzüne bakmadığı 15 yaşındaki 100bin km üstü motorlar bile kıymete bindi.

Asılmerak edilen "hangisinden daha çok kar ederim?" ise "sıfır veya düşük km japon" en çok kar ettiren olur. Düşük km japona para yetmiyorsa çok temiz ve bakımları aksatılmamış yüksek km japon da mantıklı (ama temiz ve bakımlı olmak koşuluyla!)

Ben yüksek km motorla uğraşmak istemiyorum diyen arkadaşlar da hintli/çinli markaların tutulan modellerine yönelebilirler. Burada da asıl kıstas alacağınız motorun şehrinizdeki servisi nasıl? Servisi iyiyse korkmadan drift de alınır dominar da. İş serviste bitiyor. Motorda yaşayacağınız bir sorunda tamirat için mecbur servislere gideceksiniz, servis kötüyse motor iyi de olsa sizi mağdur edebilir.

Bazı şehirlerdeki bajaj veya mondial servisleri gayet ilgili ve bilgiliyken bazı şehirlerdekiler çok kötü olabiliyor. Buna dikkat edin, şehrinizdeki servisleri araştırmadan o markadan motor almayın.

Benim verebileceğim bilgiler bu yönde. Umarım işinize yarar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sıfır km takıntın yoksa bence cbf 150 alsan daha az zarar edersin satmak istediğin zaman da çok kolay hızlı satılır o paraya güzel motosikletler var
    40000 tl ye gidip çin malı motosiklet almam bütçen daha güzel seçenekler için yeterli macera arama bence

Motosikleti
    falcon flash 100
    İnsanlar ne hale geldi para hesabı yapmaktan hayatını yaşayamıyor.

İstediğin ( tabi imkanlarınla orantılı ) motosikleti al tadını çıkar. Bırak üç kuruş eksik, beş kuruş fazla hesabını.

Eksik olursa bindiğine, eğlendiğine, işini gördüğüne sayarsın.

Fazla olursa o kadar bindim ettim birde para kazandım dersin.
    Gouranga ve tommygun bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede bu enflasyon koşullarında hiçbir motor zarar ettirmez, hiç merak etmeyin. Bu motor ister çinli olsun, ister hintli.(Satışı ve servisi bitmiş kupon markalar hariç)

İnanmayan 2 yıl önceki mondial drift, bajaj pulsar, dominar vb. motor fiyatlarına bakabilir. Hepsi 2ye hatta 3e katladı.

Hatta ve hatta milletin yüzüne bakmadığı 15 yaşındaki 100bin km üstü motorlar bile kıymete bindi.

Asılmerak edilen "hangisinden daha çok kar ederim?" ise "sıfır veya düşük km japon" en çok kar ettiren olur. Düşük km japona para yetmiyorsa çok temiz ve bakımları aksatılmamış yüksek km japon da mantıklı (ama temiz ve bakımlı olmak koşuluyla!)

Ben yüksek km motorla uğraşmak istemiyorum diyen arkadaşlar da hintli/çinli markaların tutulan modellerine yönelebilirler. Burada da asıl kıstas alacağınız motorun şehrinizdeki servisi nasıl? Servisi iyiyse korkmadan drift de alınır dominar da. İş serviste bitiyor. Motorda yaşayacağınız bir sorunda tamirat için mecbur servislere gideceksiniz, servis kötüyse motor iyi de olsa sizi mağdur edebilir.

Bazı şehirlerdeki bajaj veya mondial servisleri gayet ilgili ve bilgiliyken bazı şehirlerdekiler çok kötü olabiliyor. Buna dikkat edin, şehrinizdeki servisleri araştırmadan o markadan motor almayın.

Benim verebileceğim bilgiler bu yönde. Umarım işinize yarar.
    Önümüzdeki 4 ay Antalya'nın Kaş ilçesinde olcam Yamaha servisi dışında açıkçası başka bir servis yok ancak sıfırdan çok fazla motor toplamış bir ustam var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)