Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletler için Park yeri azlığı (ANKARA)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Dikkatimi çeken bir şey motosikletler için belediyenin park yeri yapmaması ve bu konuda da motosikletler yokmuş gibi davranması. Gittiğim kalabalık caddelerde hiç park yeri yok. Motosikletleri yayaların kaldırımına çıkarmak istemiyorsunuz. Zaten bunun da cezası var. Mecburen durmadan yola devam ediyorsunuz. Oysa Avrupa'da hep motosikletler için ayrılmış park yerleri var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben hiçbir şehirde motosiklet park yeri görmedim. Ankara dışına çıktıysanız, motosikletler açısından hangi ilde yeterli park yeri var. Bunlar nasıl park yerleri?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Paris'te var mesela. Ankara'da neden olmasın ki? Sonuçta buna ihtiyaç var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'de belli birkaç yerde var, motorcuların takıldıgı kafeler var mesela orada kaldırıma cıktıgında polis birşey demiyor, alışmışlar. Tabi şehrin %95'inde aynı sekılde park yeri problemi yasıyoruz.

yeni belediye başkanı da mıotosıklet düşmanı oldugu için yıllardır motorcuların park ettiği bölgelerin %90'ına "park yapamazsınız" tabelası koyup zabıta / trafik şubesine direk ceza yazdırtıyor.

Motosikleti
    SYM JET 14
    Evet hocam bu konuda haklısınız insan yoğunluğunun olduğu yerlere en azından sağ tarafta bir iki araç yeri kadar park yeri yapılsa çok güzel olur bestekar tunus caddesi vb. yerlere yazın akşamları yer bulunamıyor çünkü kaldırımlar dahil insan dolu oluyor. Ben kendimce benzinlikle görüşüp girişte iki duba arasına bırakıyorum kafam rahat oluyor. Öbür türlü kaldırımda polis veya bina önü diye laf eden oluyor. İzmir - Antalya gibi Ege ve Akdeniz bölgelerinde motosiklet kültürü ve kullanımı daha fazla olduğu için park yerleri daha yaygın

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paris'te var mesela. Ankara'da neden olmasın ki? Sonuçta buna ihtiyaç var.
    Paris bir Avrupa şehri, Ankara bir Ortadoğu şehri, Ankara'da zor.
    Alman_ ve DickName bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mansur yüzünden. Gökçek varken böyle miydi, adım başı motosiklet park yeri vardı.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ankaralılar daha ilk kez 2 3 senedir 2 tekerli motosiklet görüyor.kuryeler sağ olsun tanıtımını yapıyorlar.bunun kültür olması için oohhhooooooo 5 6 sene enn az geçmesi lazım.deniz kenarları açık ara çok önde 2 teker konusunda.antalyada stnandart oldu diyebilirim hem bisiklet hem motosiklet park yerleri
    smtpulsar150 ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mansur yüzünden. Gökçek varken böyle miydi, adım başı motosiklet park yeri vardı.
    dinazorlara bile park yeri yapmıştı Melih. ah kıymetini bilemedik

T-rex ile NS200'ümü yanyana park ediyordum, bir gecede dinazorsuz kaldık. dedelerimizin dinazorlarına sahip cıkamadık
    Alman_, atalayalper, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Cevap çok uzun değil kısacık ve şöyle; Türkiye Cumhuriyeti devletinde oturmuş bir motosiklet kültürü yoktur. Motosiklet kullananlara da kimsenin saygısı yoktur. "Paris - Roma - Madrid" bu üç şehirde de inanılmaz bir motosiklet kültürü vardır ve yüzbinlerce kişi motosiklet kullanmaktadır. Bu şehirlerde motosiklet için gereken bütün altyapılar mevcut yiyorsa park yeri yapma bak o kadar motosiklet nasıl kaos yaratıyor şehirde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

ROMA

satoyama ve espresso bunu beğendiler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    cepa avm de motosiklet park yeri varıdı

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap çok uzun değil kısacık ve şöyle; Türkiye Cumhuriyeti devletinde oturmuş bir motosiklet kültürü yoktur. Motosiklet kullananlara da kimsenin saygısı yoktur. "Paris - Roma - Madrid" bu üç şehirde de inanılmaz bir motosiklet kültürü vardır ve yüzbinlerce kişi motosiklet kullanmaktadır. Bu şehirlerde motosiklet için gereken bütün altyapılar mevcut yiyorsa park yeri yapma bak o kadar motosiklet nasıl kaos yaratıyor şehirde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

ROMA

https://i.hizliresim.com/dee57tq.jpg
    imzamı atıyorum..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ROMA

https://i.hizliresim.com/dee57tq.jpg
    Buraların halkı zamanında hakları için ayaklanıp aristokrasinin kellesini koparmış. Hakları için isyan kültürü var, bu yüzden halkın zararına bir şey yapıldığında ayaklanıp şehirleri yakmaktan çekinmiyorlar. Bizim buralar Ortadoğu, ortaçağdan sonraki aydınlanma ve birey olma kültürü yok buralarda biat kültürü var, herkes bir şeylerden şikayet eder am hep birileri bir şeyleri düzeltsin ister, kendi isyan etmeye cesareti yoktur, isyan edenlerden de nefret eder. Bu yüzden bizde zor. belki bir 30 yıl sonra.
    atalayalper bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler