Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1000 cc. ve üzeri motor kullanan arkadaşlara soru!

Motovento
    REKLAM ALANI
    firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Herhangi bir alanda kisileri,küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: teror **************
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ArChErS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125cc
    arkadaşım güzel bi konuya değinmişsin.motorsikletle kullananla trafikte uğraşmayan varmı sence?herkes uğraşıyo altında 2 tekerlek olduğu için seni küçümsüyolar.bizim ülkemizde bu böyle ne yazıkki yapacak pey bişey yok.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Büyük motorlarada gayet güzel yapıyolar. HER GÜN bir sürü kere karşılaşıyorum hemde. Kırmızıda arkandan korna çalanlar, yanına girmeye çalışanlar. Motorun büyük/küçük olduğunu anlamıyorlarki zaten bir şey farketmiyor.

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    1000 cc.liklerden bir cevap alamadık daha.

archers malesef bu böyle.İnsanımız hayvan gibi.Saygı,sevgi, malesef yok.her türlü hayvanlık bizim içimizdeki bu dallamalarda.

Yanımda çalışan kişiler bile böyle şeyler yapıyor.Kimi camı açar pet şişe sigara paketi atar.kimi sinyal vermez,kimi motorcu gördüğü zaman onu geçebilmek için hayvan gibi gaza abanır.

sağdan gitsen park halindeki arabanın biri kapısını açıp sizi yerlebir edebilir.Mesefali sürüş yapayım desen arkadan korna sesleri yükselir.

malesef 4 tekerlerin yüzde 95'i böyle.ben araba alırsam böyle olmayacak emin olabilirsiniz.
    itina ile kaza yapılır

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    1000cc meselesine takılmayın. Adamlar arkadan baktıkları zaman 100cc scooterla 650cc scooterı ayırd edebiliyorlarmı? Ayrıca 600cc racing 1000cc racingten ufakmı?

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    bilmiyorum kullanmdığım için.ben direk 125'lik aldım.Demekki 1000'likte alsan faydası yok demekki.

genelde bu tip muhabbetler şehir içinde oluyor.

adamın söylediği söze bakta kafayı yeme!

'SEN MOTORSUN SAĞDAN GİTSENE!'

cinayet sebebi bir laf değilse şerefsizim kitapsızım!
    itina ile kaza yapılır

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abijim benm motor 1000 cc deil ama pek başıma gelmiyo.. gelse bile yükleniyorum gaza kim tutar beni.. bende bir güzel karşılık veriyorum o oluyor..
    CBR 600F Honda,

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Dostum benımde başıma geliyor böyle şeyler ve ben tek birşekilde kaçıyorum bunlardan.
    Işıkta durduğumda hiç dalaşmıyorum yeşil yanar yanmaz uçup gidiyorum o renault ilede benı yakalaması imkansız!!!
    Eğer baktın olmuyor altında scooter vs. var kaçamıyorsun osaman şeridi ortala, yanındaki şeritide boş bırakma bir arabanın yanında git, osaman senı ne gecebilir ne başka birşey, bırak istedigi kadar bassın kornaya nasıl olsa sehir içindesin ışıga denk geleceksin mutlaka o sırada sende en one geçersin
    Soda Ayran Cool

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sabah kadının birisi resmen üzerime kırdı.Yanastım yanına sen ne gerizekalı bir insansın üstüme cıksaydın diye bagırdım suratına yolda giderken. neredeyse sinirden ellerimi bırakıp hareket halinde bogazına yapısacaktım.
    Bu kadınların %80 i gerizekalı arac kullananlarından bahsediyorum ne diye ehliyet verirler bir türlü anlamıs degilim.
    Salak olduktan sonra erkegi de bir kadınıda bir.
    Allah akıl fikir birazda yetenek versin...

(Amin)
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Ben genelde oyle yapanlarin arkasina gecip kendim kornaya basiyorum. Hele toros'sa hic kacma ihtimali bile yok. Ya dusuk vitese gecip motoru bagirtiririm, kimse okadar sesin icinde duramaz.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    saykoshey bağırtma taktiği güzel
    ya madem sen motorsun sağdan gitsene diyo bu adam kalkışda neden gecemiyomuş o motoru işin aslı türkiyedeki Ehliyet konusundaki insanların bilinçsizliği Malum "Kafan olsun üstünde de 2 tane gözün olsun yeter ehliyet veriririz" Bir sistemimiz var ama kimse bakmıyor o kafanın içinde biraz beyin varmı diye

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    evde karısına laf geçiremeyen lavuk yolda azrail oluverir birde şu araç kullanırken telefonla konuşan gerzek tipler var birgün birini tepeleyeceğim ama hadi hayırlısı
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Yeri gelmisken ben de gecen ay sahit oldugum bir olayi anlatayim

Cesme'den Izmir'e geliyoruz, ben bu sefer arabadayim, otobandan ciktik Uckuyular'a dogru gidiyoruz. Arkadan bi tane eski kasa beyaz Astra sagli sollu, sacma sapan geliyor. Saglamaya calisiyor ama trafik kalabalik, musait degil, tekrar sola cikiyo falan. Herneyse ben adamin sakat gelisini aynadan gorunce yol verdim gecti. Ilerde de bir tane BMW GS motorlu arkadas var. Bu salak gitti onun da sagina girip sikistirdi.

Ileride isiklara takildi durdu, ben de caprazinda durdum. Baktim BMW'li abi geldi salagin sol camina yanasti cami acmasini isaret etti, salak da acti. Motorcu abim adama "sen napiyosun?" tadinda bi azar kaydiktan sonra, baktim adam cevap felan veriyor, motorcu abi elinin tersiyle adamin agzina bi tane cakti! Salak tabi direk sustu, cami falan kaldirmaya calisti ama onu da tam beceremedi. Kafasini egip pasa pasa isigin yesil yanmasini bekledi, sonra ufaktan uzadi.. Nisbeten daha sakin bi sekilde...

Gulmem gecince ben de devam etiim...
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın söylediği söze bakta kafayı yeme!

'SEN MOTORSUN SAĞDAN GİTSENE!'

cinayet sebebi bir laf değilse şerefsizim kitapsızım!
    Adam haklı güzel kardeşim benim, trafik kurallarına göre öncelik sıramız kamyonlardan sonra. Azami hızımız da şehirler arası yollarda 70km, şehir içini ben de bilmiyorum . Allah altındaki ikitekerle yaşamaya çalışan bizlere sabır ihsan eylesin.
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hasbam 150 lik çin işi scooterla saatte 80 (kendi göstergesinde 120 görüyor tabiki) le en sol şeridi kapatmış gidiyor. Haliyle arkada bir dünya araba birikiyor.

Kırmızı ışıkta yanyana geldiğimizde, "seni de böyle arkadan sıkıştırıyorlar mı?" diyor. "Ben ona Hayır sen onları önden sıkıştırıyorsun, sağdan gitsen problem olmayacak deyince","İyi ki altınızda büyük motor var, burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz" deyip kırmızı ışıkta basıp gidiyor.

Buyrun buradan yakın.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    bunun cc ile alakası yok şehir içinde ortalama 100-110 km hızla gidiyorken ve önümde benimle eşit hızda ilerleyen bir trafik yani hemen önümde araba olmasına rağmen arkamdan sellektör yapan araba çok oldu aynadan bakıp geçmekle yetiniyorum kenara kaçmadım diye camı açıp el kol hareketi yapan bile oldu olacaktırda ... beni geçse gidecek yeri yok önde ilerleyen bir trafik var kesinlikle kavga etmem haddini bildirir motosikletin ne olduğunu öğretirim arkadaşa kibarca sağ tarafa geçip yol veriyorum ters ters bakarak yanımdan geçiyor arkadaşımız bende geçer geçmez hemen arkasına yapışıyorum..

arkadaşımız bulduğu her boşluğa girip önünü boşaltarak basmaya başlıyo bende arkadan sakince takip ediyorum çünkü o kendini yırttığında ben 3. bilemedin en fazla 4. vitesteyim ufak bir gaz açmamda tamponuna kadar giriyorum zaten dikiz aynasından sürekli beni kesen kan ter içinde dilini ve dudağını ısıran daha hızlı gitmeye çalışan bir tip bu arada ben arkasından sürekli selektör yapıyorum grur meselesi kenarada kaçmıyo bu sefer selektörle beraber kornaya basmaya başlıyorum arkadaşımız az evelki formüla pilotu kimliğinden bir anda süt satan at arabası kullanan kişi kimliğine giriveriyor pardon abi der gibi bakışlarla yol veriyor hehe kavga etmek yakışmaz bu durumlarda ya boşverip yol vereceksin nereye giderse gitsin yada böyle haddini bildireceksin altındaki aletin kaç cc ve kaç HP olduğunu bilmez bazı arkadaşlar

en iyi intikam şeklini otobanda zaten uyguluyorum

ama lütfen dikkati ve gereksiz riske girmemeyi unutmayalım trafik şakaya gelmez

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    benim anlamadığım olay şu!

ben ışıklara arabalardan önce gelip durmak için frenliyorum.Adam dibime geliyor bende 3 saniye sonra hala gaz basmaya uğraşıyor! kardeşim geçtim seni hakkına razı ol! ben zaten ışıklarda arabalardan her zaman önde giderim sonra sağa kaçarım zaten. ama olay bambaşka.olay üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olayı!

ben arabayla geçemedim ufacık bir motoru diye kendini harap ediyor şerefsiz.(böyle saçma bir yarış ve saygısızlık ancak türkiyede olur)

2-ben arabalarla yarış yapmıyorum!

3-motorum küçük cc.li kabul! ama bende 100 basıyorum.80 km. hıza sadece 3-5 saniyede çıkıyorum.böyle araba pek yok! ohalde bu lavuğun yırtınması niye.ben geçmişim onu ışıklarda durmuşum.

4- sağdan gitsende sorun var soldan gitsende sorun var.ister araba ol ister motor.Bu arada bizim motorcu kardeşlerinde saçma sapan motor kullanmalarına kılanmıyor değilim! örneğin adam iki kişi şehir içinde 80-90 la gidiyor!

5-olan oldu biten bitti.bundan sonra biraz daha dikkat ederiz olaya! it ürür kervan yürür hesabı!

Umarım bir lavuğun beynini dağıtmak zorunda kalmam!

herkese bol iki tekerler
    itina ile kaza yapılır

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı scorpi0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri gelmisken ben de gecen ay sahit oldugum bir olayi anlatayim

Cesme'den Izmir'e geliyoruz, ben bu sefer arabadayim, otobandan ciktik Uckuyular'a dogru gidiyoruz. Arkadan bi tane eski kasa beyaz Astra sagli sollu, sacma sapan geliyor. Saglamaya calisiyor ama trafik kalabalik, musait degil, tekrar sola cikiyo falan. Herneyse ben adamin sakat gelisini aynadan gorunce yol verdim gecti. Ilerde de bir tane BMW GS motorlu arkadas var. Bu salak gitti onun da sagina girip sikistirdi.

Ileride isiklara takildi durdu, ben de caprazinda durdum. Baktim BMW'li abi geldi salagin sol camina yanasti cami acmasini isaret etti, salak da acti. Motorcu abim adama "sen napiyosun?" tadinda bi azar kaydiktan sonra, baktim adam cevap felan veriyor, motorcu abi elinin tersiyle adamin agzina bi tane cakti! Salak tabi direk sustu, cami falan kaldirmaya calisti ama onu da tam beceremedi. Kafasini egip pasa pasa isigin yesil yanmasini bekledi, sonra ufaktan uzadi.. Nisbeten daha sakin bi sekilde...

Gulmem gecince ben de devam etiim...
    bak bu süpermiş

Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah kadının birisi resmen üzerime kırdı.Yanastım yanına sen ne gerizekalı bir insansın üstüme cıksaydın diye bagırdım suratına yolda giderken. neredeyse sinirden ellerimi bırakıp hareket halinde bogazına yapısacaktım.
    Bu kadınların %80 i gerizekalı arac kullananlarından bahsediyorum ne diye ehliyet verirler bir türlü anlamıs degilim.
    Salak olduktan sonra erkegi de bir kadınıda bir.
    Allah akıl fikir birazda yetenek versin...

(Amin)
    valla hocam yolun ortasından giden adam sıkıştıran adam sen motorda olmasanda sıkıştırıyor merak etme. daha sabah kadının teki ortalamış gidiyor arka çaprazından onun arabasından epey yüksek bir arazi aracı ile korna çılıyorum ne var diyor yanından geçerken... mal olunca insan geviş getirir gibi bakar sen laf anlatmaya kalksanda. öyle hamur humur geviş getirirken bakar hani köy yolunda filan çıkarya inekler öküzler yola. o hesap.

douGLaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Dostum bende değinmek istiyorum böyle bir konuya burada bende ısıklarda durmustum arkamdan gelen bri broadway sürücüsü araya girmeye çalışıyor.Ama giremiyor en öndeyim zaten girerse bana vurmaması içten bile değil arabanın içinden bana bağırıyor ama ben tınlamıyorum bile yesil yandıgı zaman peşimden bastı ama gelemedi ne yazıkkı

Saygılar...
    [B][COLOR="Red"][SIZE="2"]2001 Mod. Suzuki GSX-R 600 Alıcısıyım Satısla beraber 11,000 ytl nakit param var ilgilenenler [email]alleyyeah@hotmail.com[/email][/SIZE][/COLOR][/B]

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Arkadaşlar evden işe giderken bazen motor bazen otomotil kullanıyorum. Hep aynı yolda aynı hızda araç kullanıyorum ama, arabayla giderken kimse selektör yapmıyor taciz etmiyor, ama motor kullandığım zaman trafikle aynı hızda aksam bile yemediğim laf, selektör kalmıyor.

Tüm şöförleri eğitmek - dövmek vs. mümkün olmadığına göre şartlara uyum sağlamak gerekiyor. Ya akan trafikten % 10 daha hızlı gideceksiniz size bulaşmak istemeyecekler, yada siz tacizden rahatsız olup cüretkar araç kullanmayacaksınız. Unutmayın ufak bi kazada o adam kaportacıya gider biz hastaneye.

Sözlerimi bir motorcu atasözüyle tamamlamak istiyorum:

Cüretkar sürücü vardır, yaşlı sürücü vardır ama, hem cüretkar hemde yaşlı sürücü yoktur.

Not: Aaa bide motosiklet hayranı otomobil sürücüleri var "aaa ne güzel motor" diye taaa dibinize kadar girer, yola bakmaz sizi ağzı açık seyreder. Yanındakilere gösterir vs. sonu kaza ile bitmese bile motocu için sinir bozucudur.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler