Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar arkadaşlar ben motor aldim belgesiz yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Ruhsatı sana verdilerse bence sıkıntı büyük
    Her türlü şey geliyor aklıma

Eve girip motoru ve ruhsatı çalmışlar diyip ihbar etmişlerdir bile

Yada hali hazırda bu olayı yapıp tekrar size satmışlardır

Şu an için düzgün yöntem mesajlaşmaları çıktı alıp, karakola gidip bunları kayıt altına aldırmanız
    Eğer onlar sizden önce davranıp ihbar ettilerse o zaman olay farklı yerlere gidebilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ruhsat sahibine ulaş diyeceğim ama oda pek tekin birine benzemiyor
    Zararda etsen,senin kulağına bir küpe oldu,noter satışı yapmadan,araç alınmaz
    Bu işin ucu,pek iyi bir yere gitmez,anlaşma yoluna bak,az alttan al,az üsten derken,paranı kurtar,yaptığın masrafı unut

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Çalıntı değilse, bence olsam motoru parçalar satar ya da en kötü gider bir yere gömerdim.
    Çalıntı ise, ki ruhsatta başka birinin adı yazıyor, bir yere bırak üstüne ruhsatı da bırak polise ihbar et sahibine ulaşırlar.

Ayrıca her şeyi hukuki yapabilecek kadar paran yoksa daha ucuz şeylere yönel, bisiklet, scooter(martı tarzı) elektrikli scooter vs.
    İllegal işlerle uğraşarak toplumun kalanını aptal yerine koymaya gerek yok, ruhsat,kasko, sigorta ve mtv'yi çok zengin olduğumuzdan ödemiyoruz.

Ayrıca çok ucuz motosikletlere binmektense otobüse binmen daha hayırlı olabilir.

Not: Araç alınıp satılırken bankadan havale/eft yapılır, not kısmına <PLAKA>'LI ARAÇ SATIŞI yazılır. Sığarsa şase numarasını yazabilirsin.
    Eğer havaleyi aldıktan sonra o kişi ruhsatı sana devretmeden oradan ayrılsa bile paranı geri alırsın.
    tommygun, espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    En son ihtimal savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım deyin. Sonuç çıkmazsa suç duyurusunda bulunun üç kişi hakkında, mesajları da gösterin.

Olan oldu artık gerisi yalan yanlış.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son ihtimal savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım deyin. Sonuç çıkmazsa suç duyurusunda bulunun üç kişi hakkında, mesajları da gösterin.

Olan oldu artık gerisi yalan yanlış.
    Başım belaya girer mi ve paramı geri alabilirmiyim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mustafa GS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başım belaya girer mi ve paramı geri alabilirmiyim
    Bence paranızı kurtarmak için tek mantıklı yol bu.

Muhtemelen savcılık lafını duyunca yelkenleri indireceklerdir.

Size bir şey olmaz ama onların başı ağrıyabilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazışmaların, bu kişilere para verdiğini kanıtlamadan bu olayı çözmez. Senin işin Osman'da biter. Senin satın aldığın kişiler değil Osman'ın ihbarı önemli başının belaya girmesi için.
    Meşru yöntemler hariç, çözüm önerisinde bulunan arkadaşlar şunu da düşünsün, bu aklı yarın sizin motorunuzu çalacak kişilere de veriyorsunuz.

Ya hepsini geçtim, sene olmuş 2022, notersiz satış nedir be kardeşim? Sonra eleştirince kavga-tartışma çıkartmaya hevesli kişilere çıkıyor adımız.
    Hayatta bazı tecrübeler maalesef pahalı bir şekilde öğrenilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazışmaların, bu kişilere para verdiğini kanıtlamadan bu olayı çözmez. Senin işin Osman'da biter. Senin satın aldığın kişiler değil Osman'ın ihbarı önemli başının belaya girmesi için.
    Meşru yöntemler hariç, çözüm önerisinde bulunan arkadaşlar şunu da düşünsün, bu aklı yarın sizin motorunuzu çalacak kişilere de veriyorsunuz.

Ya hepsini geçtim, sene olmuş 2022, notersiz satış nedir be kardeşim? Sonra eleştirince kavga-tartışma çıkartmaya hevesli kişilere çıkıyor adımız.
    Hayatta bazı tecrübeler maalesef pahalı bir şekilde öğrenilir.
    ''Kanıtlamadan'' değil, kanıtlaman olacaktı. Çünkü senin motoru aldığın kişiye veya abisine para vermen Osman'ı ilgilendirmez.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Arkadaşlar benim ne yapmam lazım parayı alıp motoru mu vereyim veya emniyete gidip motoru teslim mi edeyim emniyete gitsem param geri gelmiyecek ve ben motoru alırken çocuğun elinde motoru bağlamışlar çıkarmış o kağıtlar vardı çalıntı olsa cikaramazdi değilmi

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evraksız taşıt alınmaz, satılmaz. bir ay sonra , haftaya cuma buluşalım olmaz.
    eğer bunu göze alarak aldıysanız, her riski de kabul etmiş oluyorsunuz. size para iadesi yapacaklarını sanmam. büyük olasılıkla o ümitle giderseniz, elinizden motoru da alırlar. cebinizdeki paraya telefona göz dikerler.

hesap numaranıza atsınlar parayı motoru öyle götürün derim. pek ihtimal vermesem de bu olasılığa.

en iyi yol paranızı kurtarmak için motoru aldığınız gibi evraksız satmak ya da parçalarına ayurtmak.

yoksa motor, da para gibi elinizden kayar gider...

Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer bunu göze alarak aldıysanız, her riski de kabul etmiş oluyorsunuz. size para iadesi yapacaklarını sanmam. büyük olasılıkla o ümitle giderseniz, elinizden motoru da alırlar. cebinizdeki paraya telefona göz dikerler.

hesap numaranıza atsınlar parayı motoru öyle götürün derim. pek ihtimal vermesem de bu olasılığa.

en iyi yol paranızı kurtarmak için motoru aldığınız gibi evraksız satmak ya da parçalarına ayurtmak.

Ben emniyete arasam çalıntı olduğunu öğrenebilir miyim ruhsat bende ya

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Trafik sigortası için başvurduğunuzda dahi öğrenebilirsiniz diye biliyorum, ama elbette en güvenilir yer Trafik Şube olacaktır.

Ama hepsinden önce elinizdeki ruhsatta yazan motor ve şase numarası ile motorun üzerindekiler birbirini birebir tutuyor mu? eminim ki kontrol etmişsinizdir. Etmediyseniz hemen forumu bir kenara bırakıp gidip kontrol etmenizi öneririm. Elinizdeki motosiklet başkasının, ruhsat ise bir başkasının dahi olabilir.

en iyi yol paranızı kurtarmak için motoru aldığınız gibi evraksız satmak ya da parçalarına ayırtmak.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası için başvurduğunuzda dahi öğrenebilirsiniz diye biliyorum, ama elbette en güvenilir yer Trafik Şube olacaktır.

Ama hepsinden önce elinizdeki ruhsatta yazan motor ve şase numarası ile motorun üzerindekiler birbirini birebir tutuyor mu? eminim ki kontrol etmişsinizdir. Etmediyseniz hemen forumu bir kenara bırakıp gidip kontrol etmenizi öneririm. Elinizdeki motosiklet başkasının, ruhsat ise bir başkasının dahi olabilir.
    Yok abi baktım ben uyuyor

trafik şubeden yardımcı olurlar, bir an evvel kontrol etmenizde fayda var, yoksa siz de hırsız konumuna düşebilirsiniz. sonra ayıkla pirincin taşını

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mustafa GS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben emniyete arasam çalıntı olduğunu öğrenebilir miyim ruhsat bende ya
    Öğrenemezsin.

Polis plakayı girdiği anda çalıntıysa ve yakalama varsa bağlaması lazım. Yoksa polise hesap sorarlar niye bağlamadın diye. Ama motosiklet ile gidersen olur.
    Yakalaması varsa bağlarlar birader sende gel şöyle derler. Polisi yormamış olursun.

Daha önce söylemiştim tekrar edeyim. Paramı verin yoksa savcılığa gideceğim deyin.

A - Daha önce her hangi bir olaya karışmamışlarsa korkup yüzde doksan dokuz yelkenleri indirip paranı verirler.

B - Bence bunlar kaşar. En azından karakol kayıtları vardır. Başlarının çok ağrıyacağını bilirler bir şekilde paranı verirler.

İban ver parayı oraya atsınlar.

Yoksa başka şekilde paranı kurtarma ihtimali yok diğer yollar senin başını ağrıtabilir.

Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bak ne akıllar veriyorlar. Aklı başında birisi bu yolla motosiklet alır mı?

Birde parçala demiş parçalarken yakalansan ne olur?

Senden bu parçaları en fazla 200 / 300 liraya alırlar onlarda malum tipler elinde en az çalıntı parçalanmış beş tane daha motosiklet vardır. Yakalansa hiç tereddütsüz senin adını verir ayıkla pirincin taşını.

Onun için yapmışsın bir hata bırak abudik gubidik yolları olan olmuş başını daha fazla belaya sokma.
    Mr.wind, espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık yok
    Osman in günahı ne? Haberi yoksa olan bitenden? Haberi olsa bile arrçala sat, sök sat demek; by aklı vermek doğru mu? Arkadaşı eleştiriyorsunuz bir toyluk yaptı diye ama akıl verirken hırsızlık yap diyorsunuz. Giden gitti düzgün bir vatandaş olarak git karakola böyle böyle de veya osman a ulaş.

motorunuz kapınızda değilse, çalınmıştır gider polise bildirirsiniz diye düşünüyorum. ruhsat sahibinden de böyle bir girişim olmadıysa o motorun başına kim bilir neler gelmiştir.

tabi ki polise gidip durumu anlatıp belasız şekilde kurtulmak en mantıklısı. ama bu olasılıkta para almanız imkansız. paranızı kurtarmaksa niyet, bu şekilde aldığınız gibi satarsınız evraksız. gelir bi hurdacı filan alır. zaten onlar da ya öyle biner ya söker sağını solunu satar. ya da kendiniz söker, satarsınız parçalarını. tekeri jantı kaportası derken paranızı bi şekilde kurtarırsınız.

kötülere yol göstermeyin demiş bazı arkadaşlar, çok haklılar ama o kötülerin bizim gibi işinde gücünde insanlardan öğrenecek bişeyleri yoktur diye düşünüyorum.

hayat zor, para da kolay kazanılmıyor. arkadaşın parasını kurtarma şansı bi şekilde mümkün gibi. yoksa söylediğimiz, önerdiğimiz şeylerin yanlış olduğunu biliyoruz, en başta da pek çok arkadaşımız belirtmiş, bu şekilde evraksız alım satım olmaz diye.

her şekilde başı ağrımış alan arkadaşın, ve belli ki bi süre daha ağrıyacak. polise giderseniz de o arkadaşlar da biz de böyle evraksız aldık derse malesef polis de devam ettirmez süreci, paranızdan, motorunuzdan olursunuz. ama karar tabi ki sizlerin.

kötülerin, hırsızların bizden öğrenecek şeyleri olmadığını tekrar belirtmek isterim. en sağlıklısı evraksız taşıt alımı yapmamak. yaparsanız da sonuçlarına katlanmak...

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    knk. öncelikle geçmiş olsun. sonralıkla yine geçmiş olsun. umarım parana kavuşabilirsin. kolay kazanılmıyor sonuçta...

Hepinizi teşekkür ederim ben gideceğim emniyete vereceğim Allah belalarini versin inşallah parayı yiyemeden ölürler
    ozanturk ve engin_deniz bunu beğendiler.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Ruhsat sahibi olmadıkları için hiçbirşey yapamazlar. Karakola git durumu anlat sana muhtemelen osmana ulaşma imkanı verirler. osmanda onun adına biriken mtvleri ödemen koşuluyla satışı verecektir. Ben osman olsam verirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)