Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki Casper S Soğukken Gaz yeniyor boğulup yavaşlıyor Sıcakken Canavar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba motorum soğukken gaz yemiyor sabah üzerine biniyorum 5 dk bekliyorum çalıştırıp sonra gazı yavaş yavaş açıyorum hızlanıyor 20-25-30-diyor sonra 30 u biraz geçince motor aniden boğuluyor gücü gidyor 10kmh kadar yavaşlıyor bulunduğum yerdeki servis dünyanın en ilgisiz servisi olabilir çok değişik bir usta var keyfi olmadığı için motora bakmıyor sorunumu kendim çözmek istiyorum lütfen yardımcı olup fikirlerinizi paylaşırsanız çok iyi olur bu arada böyle 10 dk sürünce motor ısınınca bu sorun gidiyor sorunsuz şekilde hızlanıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Aynı durum benim motorda da var, bu yüzden yola çıkmadan ısıtıyorum biraz. Sanırım olması gereken de bu

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Malesef Çinli karbüratörlü motosikletlerin kaderi böyle ben Cg yi ısıtmadan yol alamıyorum hatta rölentide bile tutamıyorum ama ısınınca hiç birşey yokmuş gibi yoluma devam ediyorum.

Motor yağı bu konuda fark ettirir mi şuan içinde 20w50 yağ var çok kalın bir yağ o yüzden yapıyor olabilir mi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Berke003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yağı bu konuda fark ettirir mi şuan içinde 20w50 yağ var çok kalın bir yağ o yüzden yapıyor olabilir mi
    Malesef yağ ile alakası yok ben 10w40 yarı sentetik yağ kullanıyorum yine aynı, sorununuzun en temel çözümü rölentide 5 dk bekleyip ısıtıp yola devam etmek olucaktır.

Zaten bekliyorum ilk yazımda da yazdım bekliyorum diye ama beklesemde aynısını yapıyor aşırı soğuk bir ilde değilim antalyadayım ne kadar beksemde böyle yapıyor anca bi 300-400 metre o şekilde yarım gaz gidersem düzeliyor ayarlamam gereken bir yer vs olabilir mi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Zaten bekliyorum ilk yazımda da yazdım bekliyorum diye ama beklesemde aynısını yapıyor aşırı soğuk bir ilde değilim antalyadayım ne kadar beksemde böyle yapıyor anca bi 300-400 metre o şekilde yarım gaz gidersem düzeliyor ayarlamam gereken bir yer vs olabilir mi
    Karbüratörlü ise jikle mekanizmasını kontrol edin bundan sonra hava ayarını kontrol edin bunlarda sorun yoksa buji ve etrafını kontrol edin.

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Karbüratörden rölanti ayarını az bir şey yükselt bir de, bakalım sorun devam edecek mi

Motosikleti
    rks blazer 50cc
    sorununuz zengin karışım otomatik jikle kontrol edilecek kapanmıyorsa ayar yapılacak yada değişecek hava yakıt ayarı yapılacak hava filtresi değişecek sübap ayarıda yaptırırsanız hiçbir sorun kalmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler