Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Ayarı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkes iyi forumlar.100cc ye çevrilmiş Küba X Boss sahibiyim. Soğukların hafiflemesiyle birlikte motorumun rahat çalışmadığını farkettim ve hava ayarıyla alakalı olduğunu düşünüp forumda gördüğüm yazıları rehber alarak ayarlamaya çalıştım. Fakat rolantinin en fazla arttığı noktaya ayarlama yaptığımda motorum çekişten düşüyor ve ne kadar sola çevirirsem geçireyim motor bahsedildiği gibi stop edecek ayara gelmiyor bu yüzden de iki stop eden arayı yakalayamiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

rölantiyi hava ayarını daha iyi algılayabileceğin kadar artır (motor sıcak)
    hava ayarını, tepkiyi görebileceğin kadar yavaş çevirerek, devirin en yüksek seviyeye geldiği noktayı bul
    bu kadar

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Karbüratör ayara gelmiyorsa sökülüp komple temizlenmesi gerekmektedir, bundan sonra hava ayarı yapıp devam edebilirsiniz.

Dün iş dönüşü motorumu kapatmadan devrin ve tepkinin en yüksek noktasını ayarladım fakat bugün tekrar işe geldiğimde her gün aynı yolu tercih ettiğim için motorun çekişinin düştüğünü farkettim. Nerede yanlış veya eksik yapıyorum ya da parça mi arızalı çözemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Muhtemelen en temiz yol bu. Teşekkürler yanıtlar için

yakıt tüketimi önemli (sağlıklı doğrulama yöntemi)
    amacın çekişse, çekişe odaklan

aslında bu hava ayar vidası mantığını tam olarak anlamak daha faydalı olacak sanırım benim için. Şimdi bu vidayı actigimizda yanması için gereken hava miktarını artırıyoruz değil mi ? Tamamen actigimizda tam güç çalışması gerekir değil mi ? Yoksa motor boğulur mu ?
    ',' bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ex3llency adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bu hava ayar vidası mantığını tam olarak anlamak daha faydalı olacak sanırım benim için. Şimdi bu vidayı actigimizda yanması için gereken hava miktarını artırıyoruz değil mi ? Tamamen actigimizda tam güç çalışması gerekir değil mi ? Yoksa motor boğulur mu ?

Hatırladığım kadarıyla gevşettiğimiz zaman giden yakıt miktarı artmakta sıktığımız zaman ise azalmakta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)