Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba şöferleri bize saygı göstermiyür

Motovento
    REKLAM ALANI

izlediğim kadarıyla videoda hiç bir sorun yok. motorcu kardeşimiz diğer bir çok motorcu kardeşimiz gibi saçmalamış anlaşılan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu kuralcı arkadaşlar motosiklet üzerindeyken de her kurala uyuyorlar mı acaba.

Bence gereksiz bir muhabbet olmuş. Motosiklet sürücüsünün yaptığı da gereksiz sizin bunu büyütmeniz de gereksiz.

Velev ki siz sola geçtiğinizde motosiklet arkadan hızlı geliyordu o yüzden selektör yaptı vs. Motosiklet sürücüsünün aynadan gozukmeyecek mesafede olması muhtemel. Bunu düşünmesi gerekirdi.
    Velev ki siz sol şeridi işgal ediyorsunuz. Hız limitlerine kimseyi uydurmak durumunda değilsiniz demişler. Motosikletli de kimseyi uygun şeritte sürmeye zorlayacak durumda değil. En sol şeritte sürekli gidilmemesi gerekiyorsa bu motosiklet için de geçerli. Yol filtreleme için müsait.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence gereksiz bir muhabbet olmuş. Motosiklet sürücüsünün yaptığı da gereksiz sizin bunu büyütmeniz de gereksiz.

Velev ki siz sola geçtiğinizde motosiklet arkadan hızlı geliyordu o yüzden selektör yaptı vs. Motosiklet sürücüsünün aynadan gozukmeyecek mesafede olması muhtemel. Bunu düşünmesi gerekirdi.
    Velev ki siz sol şeridi işgal ediyorsunuz. Hız limitlerine kimseyi uydurmak durumunda değilsiniz demişler. Motosikletli de kimseyi uygun şeritte sürmeye zorlayacak durumda değil. En sol şeritte sürekli gidilmemesi gerekiyorsa bu motosiklet için de geçerli. Yol filtreleme için müsait.
    Motosikletli zaten bu şahsiyeti sollamak için önceden çıkmış olamaz mı?

Filtreleme yasak bu ülkede bilginiz olsun bu arada...
    DickName bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sürekli sol şerittende gidilebilir ama arkanızdan herhangi bir araç size yaklaşıyorsa ya sağa geçersiniz yada gaza basarsınız , bunları yapmak için arkadaki aracın sellektörle ikazını yada takip mesafesini bozup tamponunuza kadar yaklaşmasını beklememek gerekiyor , motor sporlarında da bu kural geçerlidir , rallide arkadan gelip size yetişen araca yol vermek zorundasınız , Formula 1 de veya pistte size tur bindiren araçla yarışmanız yasaktır geçmesine izin vermelisiniz..

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz yol 1.köprüye giden E5 karayolu anladığım kadarıyla. Böyle bir gerekçe olamaz maalesef. Sol şerit kimsenin babasının şeridi değildir ve yalnızca sollama için kullanılmak zorundadır. (Bu bir zorunluluktur trafik kanununa göre)

Motosiklet sürücüsü sağdan sollama yapılmaz mantığına uyarak yol istemiş ve yol vermeyerek hem agreve etmişsiniz hem de sollama kurallarına uymasını engelemişsiniz. Motosiklette bir taşıttır ve her taşıt yol verme, geçme dönme, sollama kurallarına uymakla mükelleftir. Ve tekrar ediyorum, Sol şerit sürekli işgal edilebilecek bir şerit değildir. Orta şeridin müsait olduğunu belirtmişsiniz. Dolayısıyla arkanızdan daha hızlı gelen bir araç varken olmanbız gereken yer orasıydı. Muhtemelen şerit değiştiriken geldiğini gördüğünüz ve buna rağmen dğeiştridiğiniz o şeridi ve sinirlendi veya görmediniz yine şeridi aniden değiştirdiniz ve sinirlendi.

Videoya göre motosikletli gayet haklı muhtemelen önüne atladınız. O kadar uzun bir boşluk varken sol şeritte olmak ve arkadakini sağdan sollamaya teşvik etmek hiç hoş değil. Umarım benzer veya daha kötü bir durumla karşılaşmazsınız bir gün motosiklet sürerken. Zira yazılanlara göre yorum yapmak gerekirse farkındalıkla alakalı bir sıkıntı var. O stikerin araçta olmasına gerek yok bence. Zira anlatılanlarla aksiyonlar biribine tamamen zıt.

Normal bir sürücü aniden sol şeride geçip öndeki aracı solladıktan sonra orta şeride geri dönerdi. Muhtemelen sinyal falan da vermediniz o manevrayı yaparken..

Çok üzücü ve düşündürücü bir durum...
    Muhtemelden ihtimalden bahsedecekseniz videoya bir baksanız keşke. Sizin bahsettiğiniz gibi aniden önüne atlamadım, aniden sollamak için sola geçmedim. Son derece yumuşak şekilde, sizin tahmininizin aksine sinyal vererek sola geçtim. Motosiklet kullanıyorsanız bilmeniz gerekir, 80 kilometre hızla giderken saniyede 22 metre yol alırsınız kabaca. Moturcu kardeş benim önüme 30'uncu saniyede geçiyor. Kaba hesapla ben sola geçtiğimde 660 metre arkamdaymış demektir. Hadi daha yakın olduğunu kabul edelim 500 metre diyelim. Yani kendisinin önüne aniden çıkmadım, hatta ben sola çıktığımda aynada görüntüsünün bile olması zor. Şerit, sollama falan kısmından bahsetmedim videoda. Yaptığı terbiyesizce el kol hareketinden bahsettim. Üzülerek görüyorum ki site üyesi genç arkadaşların meseleyi algılama şekli farklı. Burada açılan bir sürü başlıkta olduğu gibi otomobillerden şikayet etmemiz boşuna demek ki. Neticede ben de anladım ki motosiklete binen her durumda ve koşulda haklı

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelden ihtimalden bahsedecekseniz videoya bir baksanız keşke. Sizin bahsettiğiniz gibi aniden önüne atlamadım, aniden sollamak için sola geçmedim. Son derece yumuşak şekilde, sizin tahmininizin aksine sinyal vererek sola geçtim. Motosiklet kullanıyorsanız bilmeniz gerekir, 80 kilometre hızla giderken saniyede 22 metre yol alırsınız kabaca. Moturcu kardeş benim önüme 30'uncu saniyede geçiyor. Kaba hesapla ben sola geçtiğimde 660 metre arkamdaymış demektir. Hadi daha yakın olduğunu kabul edelim 500 metre diyelim. Yani kendisinin önüne aniden çıkmadım, hatta ben sola çıktığımda aynada görüntüsünün bile olması zor. Şerit, sollama falan kısmından bahsetmedim videoda. Yaptığı terbiyesizce el kol hareketinden bahsettim. Üzülerek görüyorum ki site üyesi genç arkadaşların meseleyi algılama şekli farklı. Burada açılan bir sürü başlıkta olduğu gibi otomobillerden şikayet etmemiz boşuna demek ki. Neticede ben de anladım ki motosiklete binen her durumda ve koşulda haklı
    Arkadaşların genç olduğuna nasıl karar verdiniz? İhtimal herhalde bu da.

Burada ki problem herşey yolunda gitmiş olsa bile motosiklet sürücüsünü arkanızda tutmaya zorlamanız. Hiç bunu göz önünde bulundurmayıp, motoiskletlinin altını çizerek söylğyorum "yapmaması gerektiği halde" el hareketi yapmış olmasına takılmanız.

Maruz bıraktığınız terbiyesizce yol vermeyerek arkanızda tutmanızla, maruz kaldığınız terbiyesizce yapılan el kol hareketi arasında hiçbir fark yok bana kalırsa. Sizde en az onun kadar terbiyesizleşmişsiniz yaptığınız hareketle.

Farkındalık kimin haklı oluduğunu değil, doğruyu bulabilmek. Ve üzülerek söylüyorum ki doğru yolda değilsiniz.
    Mr.wind ve DickName bunu beğendiler.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sol şerit sollama harici gidilmez deniyor, peki sağımdaki şerit dolu, yavaş giden bir sürü araç var, onları sollamak için sol şeride çıkmışsam yani solluyorken arkamdan benden daha hızlı bir araç geldi diye sollamamı yarıda kesiip ona yol mu vermem gerekiyor? Sollamamı yarıda kesmem, tamamlayıp sağımdaki şerit müsait olunca sağa geçerim tabi, sama sağımdaki şerit müsait değilken sağa geçmemi kimse beklemesin, o kural öyle değil.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Sizin arkanızdan yol isteyen araç motosiklet değil de araba olsaydı muhtemelen yol verirdiniz. Motosiklet işte sağımdan geçsin gitsin düşüncesi. Hız sınırı olsa dahi sollama haricinde sol şerit işgal edilmez. Senelerdir olan bir durum artık konuşmaya bile gerek yok. Sollamayı yaptınız önünüzde 200-300 metre tüm şeritlerin boş olduğu bir yol var. Sağ şeride geçmeniz de tehlikeli değil. Niye inatla sol şeritte durmaya çalışılıyor?

Adamın el kol yapma amacı bence "Tüm şeritler boş neden sol şeridi işgal ediyorsun 80km hızla behey güzel kardeşim!". "Ben filtreleme ya da makas atmak zorunda mıyım sırf sen sol şerit babanınmış gibi kullanıyorsun diye."

Ben de sizin gibi düşünen insanlarla yüzlerce kez karşılaşıyorum. Ama artık kanıksanmış bir durum bu "Motorcuysan filtreleme yap & makas at. Niye sağa çekileyim senin için".

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların genç olduğuna nasıl karar verdiniz? İhtimal herhalde bu da.

Burada ki problem herşey yolunda gitmiş olsa bile motosiklet sürücüsünü arkanızda tutmaya zorlamanız. Hiç bunu göz önünde bulundurmayıp, motoiskletlinin altını çizerek söylğyorum "yapmaması gerektiği halde" el hareketi yapmış olmasına takılmanız.

Maruz bıraktığınız terbiyesizce yol vermeyerek arkanızda tutmanızla, maruz kaldığınız terbiyesizce yapılan el kol hareketi arasında hiçbir fark yok bana kalırsa. Sizde en az onun kadar terbiyesizleşmişsiniz yaptığınız hareketle.

Farkındalık kimin haklı oluduğunu değil, doğruyu bulabilmek. Ve üzülerek söylüyorum ki doğru yolda değilsiniz.
    Arkadaşlar genç değilse gönülleri genç olsun peki. Benim sol şeritte gitmemi terbiyesizlik olarak kabul ediyorsanız o da öyle olsun. Bir daha sol şeritte gitmeye tövbe ettim bugün.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol şerit sollama harici gidilmez deniyor, peki sağımdaki şerit dolu, yavaş giden bir sürü araç var, onları sollamak için sol şeride çıkmışsam yani solluyorken arkamdan benden daha hızlı bir araç geldi diye sollamamı yarıda kesiip ona yol mu vermem gerekiyor? Sollamamı yarıda kesmem, tamamlayıp sağımdaki şerit müsait olunca sağa geçerim tabi, sama sağımdaki şerit müsait değilken sağa geçmemi kimse beklemesin, o kural öyle değil.
    Bir daha okuyalim mi?

A) Araç sürücüleri;

a) Araçlarını durumun elverdiği oranda gidiş yönüne göre yolun en sağından, yol çok şeritli ise trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmek,
    b) Şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklemek,
    c) Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,
    d) Gidişe ayrılan yol bölümünün en son şeridini sürekli işgal etmemek,
    e) İki yönlü dört veya daha fazla şeritli yollarda, motosiklet, otomobil, kamyonet, minibüs ve otobüs dışındaki araçları sürenler, geçme ve dönme dışında en sağ şeridi izlemek,zorundadırlar.

Kimse kimseye onumden cekil ben oradan gitmeliyim demiyor, yasa da buna izin vermiyor zaten. Guvenli bir sekilde sollama yaptiktan sonra hiziniza uygun seride gecin diyor yonetmelik. Daha nasil aciklasin? Sollamayi kesin vs demiyor. Biraz daha sagduyu.

Arkandan senden daha hizli bir arac geliyorsa ve sen sol seritte isen, biraz hizini arttirirsin, sinyalini verirsin, trafigi aksatmayacak sekilde guvenli bir sekilde sagindaki seride gecersin. Buradaki guvenliyi ayirt edemeyeceksek ehliyet filan vermesinler zaten.

Bu arada, "kuralcilar" diye seslenen arkadaslar, evet genel olarak uymaya calisiyorum kendi adima. Ulkemizde filtreleme yasak, sagdan geciste yasak. Yapiyor muyuz evet hepimiz yapiyoruz ama en azindan guvenli ve saygili bir sekilde yapalim. Kimseyi sIkIstirmanin, kornayla veya selektorle rahatsiz etmenin de anlami yok.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin arkanızdan yol isteyen araç motosiklet değil de araba olsaydı muhtemelen yol verirdiniz. Motosiklet işte sağımdan geçsin gitsin düşüncesi. Hız sınırı olsa dahi sollama haricinde sol şerit işgal edilmez. Senelerdir olan bir durum artık konuşmaya bile gerek yok. Sollamayı yaptınız önünüzde 200-300 metre tüm şeritlerin boş olduğu bir yol var. Sağ şeride geçmeniz de tehlikeli değil. Niye inatla sol şeritte durmaya çalışılıyor?

Adamın el kol yapma amacı bence "Tüm şeritler boş neden sol şeridi işgal ediyorsun 80km hızla behey güzel kardeşim!". "Ben filtreleme ya da makas atmak zorunda mıyım sırf sen sol şerit babanınmış gibi kullanıyorsun diye."

Ben de sizin gibi düşünen insanlarla yüzlerce kez karşılaşıyorum. Ama artık kanıksanmış bir durum bu "Motorcuysan filtreleme yap & makas at. Niye sağa çekileyim senin için".
    Tövbe ettim bugün artık sol şerit yok, motosikletli her koşulda haklı

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öndeki araçları geçeceksem;

1- Arkadan gelen bir başka sürücünün kendisini geçmeye başlamamış olmasına,
    2- Geçilecek olan aracın bir başka aracı geçip geçmediğine,
    3- Geçme için kullanılacak şeridin yeteri kadar ilerisinin görüşe açık ve boş olmasına,
    4- Geçişin, geçilen araç için büyük bir güçlük doğurmamasına,
    5- Araçların hız farkları ve uzunlukları itibariyle geçiş için yeterli mesafenin bulunup bulunmadığına,
    dikkat etmeleri zorunludur.

Kısacası, eğer ben sollamaya çıkarken arkamdan gelen araç hızlı ve beni sollamaya başadıyss geçmesini beklemeliyim. Geçtinten sonra manevramı yapmalıyım. Eğer araç çok uzaktaysa sollamaya başlamalı ve ardından uzun araç kuyruğu bittiğinde uygun durumda şeridime geri dönmeliyim ki arkadan daha hızlı gelen araç beni geçebilisin.

Bu konudaki olayda ikinci durum meydana gelmiş muhtemelen. Sürücü (Şoför değil) arkadan gelen hızlı taşıtı (motosiklet) görmüş olsun veya olmasın sollamaya çıkmış. Ardından önündeki taşıtı sollamayı bitirdikten sonra tekrar şeridine geri dönmesi gerekirken, arkasından gelen ve daha hızlı olan taşıta yol vermek yerine önleme yaparak sollama yapmasını engellemiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar genç değilse gönülleri genç olsun peki. Benim sol şeritte gitmemi terbiyesizlik olarak kabul ediyorsanız o da öyle olsun. Bir daha sol şeritte gitmeye tövbe ettim bugün.
    Lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyunuz; sol şeritte gitmenizden değil, solamaya çalışan birini yol vermeyerek engellemenizden bahsediyorum. El kol hareketi ile bunun arasında bir fark yok bana göre.

Ülkemizde trafik kanunu otorite tarafından tam olarak uygulanabiliyor olsa; videodaki durumda şerit değiştirme kurallarına uymamak ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmaktan yaptırım uygulanacak sürücü siz olacaktınız.
    Mr.wind bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    domicik 400 ug
    o sağın boş olduğu noktada en başından beri arkada yanaşmış bir motosiklet varsa trafik kuralları umrumda değil ben saygı olarak bakarım yol veririm o noktada adam rahatsız olmuş olabilir. el kol yapmak normal mi? hayır ama ben hız sınırına uyuyorum sınırdayım deyip vermemek de bence hoş değil. sağa geçip arkanızdaki motora yol verip anında sola geçebilirdiniz buna imkan sağlayacak kadar boştu sağ şerit.

gerçekten tilt oluyorum sağ boş hız sınırında gidiyor diye solu öyle bir belliyor ki bazı sürücüler mecbur filtrelemen zorunda kalıyorum. sağa geçip çok rahat benden sonra geçebilir ama bu motorum diye değil. ben solda olup ne arabadayken ne motordayken bana yol verene denk gelmedim. sağ bomboş. metrelerce boş bir de düşünün ama yol vermek yok. hayatımda selektör yapmadım hoş bulmuyorum ama bir saygı beklentim var arkadan gelmişim ver yol. şu trafikte herkes birbirine tilt olmak için elinden geleni yapıyor. trafik dışında da öyle. mutlu olalım. mutluluk yayalım. verelim abicim yol. kavga çıkarmayalım. biri hata yapınca gülelim. özür dilesin gülerek problem yok diyelim. motorla önüme bir sürü insan kırıyor birine bile dönüp kızmadım. hatta dönüp suratlaına bile bakmadım. yanlarından geçerken tip tip bana bakıyorlar özür dilemek için. veya söveceğim sanıyorlar. bakmıyorum bile.
    abi neyin kitabından neyin kuralından bahsediyoruz niye birbirimize şov yapıyoruz. gelmiş işte arkandakini kırmak veya modunu düşürmek yerine versen yol herkes mutlu olsa ne var bunda.

onun dışında arkadan gelmediği varsayalım motorun tüm yol boyunca soldan gidilmesi bence o hızda gayet uygun zaten sağdaki arabalar size göre yavaş arkadan biri gelene kadar soldan giderdim ben de. birini görür görmez hızımı çöpe atmayacak şekilde sağa geçer hemen ardından sola geçerdim. baktım hızın çöp olacak hızlanır sağdakini sollar sonra sağa geçerdim gibi gibi.

benim garibime asıl giden konu 30. saniyede motorcunun sol şeride geçerken o nasıl bir motoru yönlendirmektir. kontra verdiğimizde sahiden böyle mi geçiyor yoksa bu arkadaş tır mı çeviriyor acayip zor şekilde geçti veya bana öyle geliyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bilhassa İstanbul'da trafiğin kitapta yazılı olan kurallarından daha farklı bir işleyişi ve düzeni var. Yol boş da olsa sol şeritte 80 ile gitmeniz başkasının kaza yapmasına, size kızan bir manyağın sizi darp etmeye çalışmasına, küfür yemenize vs neden olabilir. Sizin tabi ki yasal hız sınırlarında seyretmeniz kağıt üzerinde yanlış değil ama ormanda yaşadığınızı düşünün, İstanbul trafiği bir orman. Buarada bence de yol vermeniz ya da süratinizi güvenliğinizi tehlikeye düşürmeyecek biçimde arttırmanız daha iyi olurdu.
    Cyan ve numan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT25 2016
    bomboş yolda en sol şeritten tırıs tırıs gidiyorsun sonra motorcu arkadaş sağından geçiyor diye 1 dakikalık videoyu youtubea koyup burada konu açıyorsun. eleman şekil şukul bile yapmamış, yol vermemişsin efendi efendi sağından devam etmiş.

motosiklet sahibi olduğuna da motosiklete saygın olduğuna da inanmıyorum.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Kamera ön tarafı gösteriyor arkadaki adam ne kadar yaklaşmış ne zamandır bekliyor nssıl sürüyor vs yorum yapmak mümkün değil kim haklı kim haksız bu videodan çıkaramayız yalnız bilgi eksiğinizi giderin lütfen sol şerit geçiş şerididir sağınız boş ve arkanızdan size yaklaşan bir araç varsa yol vermeniz zorunludur ayrıca bunun gittiğiniz hızla veya hız sınırıyla hiçbir alakası yoktur 50lik yolda 150yle gidiyorsanız arkanızdan 200le biri geliyorsa yol vermek zorundasınız. Tabi bazı arkadaşlar sol şeritten geçerken 200 metredeki adama selektör yapıp taciz etmeye başlar bu da yanlıştır bunu yapan arkadaşlar sol şeritte olsalar dahi yavaşlayıp karşısındaki aracın sollamasını tamamlayıp yeniden sağa geçmesini beklemeleri gerekir çünkü sol şerit geçiş şerididir.
    Mr.wind bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    yorumları okuduğum kadarıyla olaylar çok başka yerlere gitmiş. burada kuralları konuşmaktan ziyade yaşananlara odaklansak velev ki arabanın önüne bir şey çıktı ve ani fren yaptı motorlu arkadaş fukara sümüğü gibi arabaya yapışırdı. el kol hareketi yaptığını söylüyor arkadaş, -eğer doğruysa- bir gün yine aynı hareketi yaptığında bilenler hatırlayacaktır KAMYONCUNUN YAPTIĞI GİBİ sıkıştırsa yada aziz yıldırım gibi önünü kesip arabadan 3-4 kişi inse daha mı iyi olacaktı? biz motosiklet sürücülerinin birinci önceliği kendi canımız olmalı. yol benim hakkım diye bodoslama gidilmemesi gerekir. motorlu arkadaşın canına bir şey olduktan sonra yol hakkı senin olsa ne olur benim olsa ne olur. haklı olmak canınızı hiçe saymanızı gerektirmez. ben arkadaşımı kanunen haklı olduğu bir trafik kazasında kaybettim.
    LÜTFEN MOTOSİKLET SÜRERKEN BİRAZ DAHA SAKİN VE SOĞUKKANLI OLALIM...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    trafik kuralları tartışmasına çok girmeden konuyu açan arkadaşın bu kadar basit bir şeye neden bukadar şaşırdığına hayret ettim.
    Her evli çocuklu kullanıcı gibi ben de araba kullanıyorum.
    İnanın yaşadığım şehirdeki motosiklet kullanan "itlerin" gün içinde terörüne maruz kalsanız herhalde silahla kovalarsınız.
    En sağ şeritten giderken kaldırımla aramdan geçmeler.
    en sağ şeritten giderken tamponumun dibine yanaşıp taciz etmeler.
    tek şeritli yolda götümün dibine girip egzoz bağırtmalar.
    Hele araçta kadın varsa camın dibine yanaşıp egzoz bağırtmaları.
    işin ilginç tarafı bu kullanıcıların çoğunun kolluk kuvvetleri mensubu oluşu.

Siz bu kadar basit bir şeye takılıyorsanız ben yanmışım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kornaya basma gereği bile duymadan o dandik motoru kesiciye soktuğunda çıkan ses ile birilerine uyarı yapmayı ilk kim aklına getirmişse mezarında dik yatsın. Nasıl tek parmak ile ön frene bastığımızda "Rossi" gibi olamıyorsak ot mok için motoru kesiciye alıp gürültü yaptığımızda kadınların nezdinde de "John Holmes Maşallah" olmuyoruz. Artık motosiklette şu Türk, Hintli, Tayvan vs Asya kültüründen uzaklaşmanın zamanı geldi.
    otopsici ve gurcanozturk bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Sollamadan önce bir aracın arkasına iyice yaklaşmamalısınız.
    - Trafikte sabrınız taştıysa sakin kalmaya çalışıp el kol hareketleri vs. tepkilerde bulunmaktan sakınmalısınız.
    - Bir aracın sağından geçmeye çalışmamalısınız.
    - En sol şeritte sürekli kalmamalısınız. Sizden daha hızlı araçların sollamasına engel olacak hareketlerden kaçınmalısınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)