Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2014 tarihli lastik alır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternete görüyorum michelin, Pirelli gibi lastikler satılıyor eski tarihli kaliteli deyip almalımıyız ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Lastiklerin uygun koşullarda raf ömrü 10 yıl kadardı yanlış bilmiyorsam. Tekrar ediyorum; UYGUN KOŞULLARDA(Sıcaklık, nem, UV'ye maruziyeti vs vs). Ama bu uygun koşulları ülkemizde bulabilir misiniz, siz düşünün.
    Benim tavsiyem: Uzak durun.
    espresso ve karaca3 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik ömrü bende 10 diye biliyordum ancak simdi baktım 5 yılmış.

Özetle ; alınmaz.
    maktama bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    FB.da çok görmeye başladım buaralar çıkma lastik satan adamları. Adamlar çıkma lastiği alıp temizleyip düşük fiyattan satmaya çalışıyorlar. Bu da çok riskli, aman diyeyim.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alandan, satandan, takandan her türlü uzak durmakta fayda var.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FB.da çok görmeye başladım buaralar çıkma lastik satan adamları. Adamlar çıkma lastiği alıp temizleyip düşük fiyattan satmaya çalışıyorlar. Bu da çok riskli, aman diyeyim.
    Motosikletimde iki defa lastik değişimi yaptım.

İlk çıkan fabrika lastiklerini (Nylon sert lastik) cross motoruna takıp arazide kullanmak isteyen birine sattım.

İkinci seti de, cg motor kullanıcısı bir arkadaşa sattım. Kuru havalarda gayet güzel is görüyordu.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimde iki defa lastik değişimi yaptım.

İlk çıkan fabrika lastiklerini (Nylon sert lastik) cross motoruna takıp arazide kullanmak isteyen birine sattım.

İkinci seti de, cg motor kullanıcısı bir arkadaşa sattım. Kuru havalarda gayet güzel is görüyordu.
    İstisnalar her zaman vardır ancak yine de bu, durumun tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alınmaz net.yok 10 sene yok 20 sene saklanır bir şey olmaz parayı sokağa atma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstisnalar her zaman vardır ancak yine de bu, durumun tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor.
    O lastikleri kullanmak tehlikeli olduğu için elden çıkardım. Alan kişiyede yağışlı havalarda kullanmaması gerektiğini söyledim ki zaten bunun bilincinde aldılar.

Yani tehlikeli olduğu konusunda hem fikiriz.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alınmaz net.yok 10 sene yok 20 sene saklanır bir şey olmaz parayı sokağa atma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    2014 alinmaz cok eski,ancak 2019 veya 2020 alabilirsin zaten kullanacagin 2 sene oldufundan sorun olmaz

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Instagram'da bir kisa videoda gormustum, abi disleri bitmis lastige dis aciyordu keskin bir bicakla. Ulan dedim neler var, muhtemelen hintliydi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Instagram'da bir kisa videoda gormustum, abi disleri bitmis lastige dis aciyordu keskin bir bicakla. Ulan dedim neler var, muhtemelen hintliydi.
    Evet, hintli. Adam fabrika çıkışı gibi oluk açıyordu gerçekten ama Nasıl bir el alışkanlığı ise artık.
    gurcanozturk bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Teknenizle iskeleye yanaşırken arada tampon görevi görsün diye alacaksanız olabilir.

Ama onun için bile daha geniş tabanlı otomobil, ticari araç çıkması lastikler tercih edilmeli.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İndirimliyse tarihi bir kaç yıl eski olabilir. Fakat, 2014 üretimi lastiği satmaya utanmayacak adamın dükkanının önünden geçilmez.
    espresso bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Şimdi baktım da MT07 iki takım, CBR125R için bir takım, CBF150 için iki takım, CBR250R için bir takım, bir de 17" jantlar için (CG, CUB v.s...) 3 takım çıkma lastiğim varmış Satsam iyi olur, belki galeriler falan alır. İsteyen varsa bana yazabilir, piyasadan ucuza veririm. Maksat dükkanda yer açılsın Önce gelen kapar

Neden alınmasın şu an kullandığım motorda 2008 üretimi DURO lastikler var.

Alınmaz diyenlere bakmayın hepsi tüketim çılgınlığı peşinde. Biten lastiklerde yeniden diş açıp kullanın gerekirse.

Zaten mevcut ekonomik gidişat ister istemez buna itiyor biz fakirleri.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Lastik işi çok riskli, motosiklet lastiği çok çok daha riskli. Lastikler yıl geçtikçe esnek özelliğini kaybeder sertleşir böylece daha kolay çatlamalar oluşur bu da olası patlamalar yarılmalar, fren mesafesinin uzaması, kızaklayıp kaymalar gibi sorunlara neden olur. Üreticiler lastik imalatı yaparken belli bir ömür biçerek ona göre hammadde kullanırlar, bana kalırsa hiç bulaşmayın derim, belki 2019-2020 olsa neyse ama 2014 çok uzun bir süre.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kolestroll arkadaşımız tabi ki muhabbeti tatlı, esprili bir arkadaşımız ama bence..

*Eski üretim tarihli lastikte hamur iyice sertleşir, kütük gibi olur. Bunu ilk frenlemede "la bu motor neden durmuyor?" diye sorduğunuzda ya da ilk virajda motor hafif yatıkken korkudan "aman aman aman" dediğinizde anlarsınız.

*2.el lastik de tutun ki tertemiz, fitilsiz ama kaç km.de olduğunu fakir gözlerimiz anlayamaz. Ben şu an kullanmakta olduğum motoru aldığım hafta lastikleri Road4 ile yeniledim. 2 sene ve 21000 km sonra yeniden Road4 aldım. Çünkü bu kadar güzel ve uzun ömürlü lastik bile 1500-2000 km öncesi tüm karakterini yitirdi. Yani gaz açsam altımdan kayar, viraj dönsem korkutur, frene bassam kayar. Berbattı son halleri.

Hiçbiriniz babamın oğlu değilsiniz ama lastik işi daşak geçilecek, "hahaha heheheh" yapılacak konu değil. Lütfen her öneriyi mantık süzgecimizden geçirelim.
    kolestroll ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT25 2016
    kendim denemedim, muhtemelen denemem ama ari henning'in şöyle bir videosu var:

2014 ve 2021 model aynı lastiği kullanıyor. pistte gazlıyor, fark olmadığını söylüyor.

işin önemli boyutu lastiğin nasıl saklandığı gibi görünüyor. güneş almamışsa, çok sıcak veya çok soğuk bir yerde depolanmamışsa sorun yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)