Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100'lük cup karbüratörü temizlicem ayarı bozulur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    100'lük cup karbüratörü temizleyeceğim ama bi ayarı v.s bozulur mu diye tereddüt ediyorum, iğnelerin gözeneklerini filan da temizlediğini gördüm adamın videoda, yerine takarken bi ayar filan yapılması gerekiyor mu, performansa etki ediyormuş galiba pis karbüratör. Ayar yapılmasına gerek kalmadan temizleme işlemi yapabilir miyim? Video şu:

https://youtu.be/AHRjViUrvqo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    İğneleri sökerken turları sayın ve çok dikkat edin içlerinde küçük küçük o-ring bulunmakta bunları kaybederseniz karbüratör tamir seti almanız gerekebilir. Temizliği yaparken iğneleri bir kabın içinde bulundurmanız çok daha sağlıklı olucaktır.
    Sagopa K bunu beğendi.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Bazen karbüratörü dağıtırken contalar oringler eskimeden veya ezilip iyice metale yapıştığından sökerken yırtılıyor.Bence siz her ihtimale karşı bir tamir takımı alın koyun kenara 25 tl gibi bir fiyatı vardı en son
    Sagopa K bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf1000L
    Kuba rx9um yolda giderken stop edince ya karbüratör ya da bujidir diye tahmin edip karbüratörü açmaya karar vermiştim. Youtubeda baya detaylı anlatan birinin videosunu izleyip açmıştım karbüratörü, zaten açar açmaz iğnelerden biri düştü, sıkıntı da oymuş. Hazır açmışken iğneleri falan da temizledim. Videoyu izleyerek geri topladım ve motora taktım herhangi başka bir ayar da yapmadım. Sıkıntısız çalışıyor şu anda. Tavsiyem daha önce açıp temizlemediyseniz eğer benim gibi, açarken videoya çekerseniz toplarken bu parça da nerede çıktı demezsiniz.
    Sagopa K bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)