Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli 125-S mi CF Moto 150 NK mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200i
    merhaba arkadaşlar. sıfır motosiklet alcağım ve bu iki model fiyat olarak birbirine çok yakın. parça kalitesi ve servis açısından hangisi daha mantıklı sizce? yer izmir.
    1996furkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Birisi Çin uretim, diğeri Hindistan.. Gozunuze hos görüneni alın derim. 2.elde bilinilirlik olarak CF Moto bir tık önde gibi sanki..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    benellinin tipi çok iyi ama daha zor satılır.burda mantıklı karar nk150 olur.bu arada 2 motorda çin hint deği diye biliyorum.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benellinin tipi çok iyi ama daha zor satılır.burda mantıklı karar nk150 olur.bu arada 2 motorda çin hint deği diye biliyorum.
    Dogru ! Since 2005 Benelli has been a part of the Qjian Jiang (QJ) group, the largest capacity manufacturer of motorcycles in China.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Dostum bende bu ikili arasında gidip gelmiştim istediğim motor 150 nk idi fakat benelli içinde gidip gelmiştim vazgeçmem şu şekilde oldu bir abimiz yedek parçasını bulamadığını söyledi adam 10 bin civarında gaz teli sipariş vermiş kilometre gelmiş 30 40 bine yok yedek parça konusunda çok sıkıntı yaşarsın.

150 nk şuan aktif olarak kullandığım motor gayet memnunum beklentilerimi karşılıyor benimkinin modelinde abs yok 18 modelin bazılarında 19 model ve üstlerinde abs var teknolojik olarak beklentilerin üstünde bir motor bence şekil olarakta güzel yedek parça konusunda ben istanbul da sıkıntı yaşamadım oksijen sensörüm bozuldu sipariş verdim 1 hafta sonra geldi bazı parçalar servisin elinde yok ise siparişle tedarik ediliyor. Ayrıca cc si itibariyle serserilik yapılacak motor değil nasıl yani dersen ? Abi ben tork istiyorum dersen bu motordan tork alamazsın hemen hemen her devirde sabit devirmiş gibi çalışıyor çok üst devirlerde biraz vututu eder odur. Seri motordur üzmez lakin 90 nın üzerinde giden bir adamıda sollaman pek mümkün değil şartlara göre de değişir. top speedi düz yolda 120 yi gördüm rampa aşağı hiç denemedim. Bir kaç kronik sorunu var sadece birini yaşadım bazen motorda hata olmasa bile gelen su damlasından vs. arıza ışığı yakabiliyor servis bir cihazla düzeltiyor bu çok sık karşılasılan bir şey değil. Bende almak için araştırdığım da çoğu kişi hararet sorunu yaşadığını dile getiriyor ama ben böyle birşey hiç yaşamadım yaşayanların da sanırım radyatörün de sorun çıkıyor genelde yada suyuna antifrizine bakmıyorlar.

Motosikleti
    Kymco People S200i
    görüşleriniz için teşekkür ederim. sanırım ikisini de test etmem gerekecek. aslında cf moto’yu test ettim, sıra benelli’de…

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Neden özellikle bu 2 motor arasında kaldığınızı söylerseniz belki bir arkadaşımızın aklına alternatif başka bir motor önerisi gelir.

Motosikleti
    Kymco People S200i
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden özellikle bu 2 motor arasında kaldığınızı söylerseniz belki bir arkadaşımızın aklına alternatif başka bir motor önerisi gelir.
    öncelikle sıfır motosiklet almak istiyorum. sıfır fiyatları birbirine çok yakın (benelli biraz daha ucuz). ikinci olarak tipleri birbirlerine çok benziyor ve ikisi de hoşuma gidiyor.

CF Moto'nun ABS'li olması beni cezbediyor. fakat selesi çok rahatsız.
    Benelli'nin de parça kalitesini çok övüyorlar. yakından gördüm fakat test edemedim. elimle yokladığım kadarıyla kaliteli hissi veriyor.
    Benelli'nin bu modeli bazı ülkelere özel yapılmış (Avrupa'da Keeway tarafından farklı kombinasyonlarla satılıyor).

Bunun dışında Bajaj Pulsar NS200'ü araştırdım fakat hem görünüşü hem iriliği bakımından bana uymadı. Boyum çok kısa değil (178) fakar MSX 125 gibi motosikletleri de sürdüm. Hafif ve küçük motosiklet severim. bunların dışında önerisi olan varsa tabii ki değerlendirmek isterim... (Scooter hariç)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler