Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hava yağışlıyken ön tekerden gelen su :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250
    Herkese selamlar , iyi geceler.

benim sorunum ön tekerden yerler ıslakken gelen su ile alakalı ,
    bıktırdı beni ayaklarım sünger gibi oluyor vıcık vıcık oluyor pantalon komple ıslanıyor ,mondial vulture 125i kullanıyorum 2021 model motor yapmışlar ama ön çamurluktan üstüme su geliyor....
    dizimin üstüne kadar ıslanıyorum bunun çözümü nedir acaba ne yapmalıyım ne yaparsam iyi olur illaki bilgili arkadaşlar vardır yardımınıza ihtiyacım var.
    bugün bidondan uydurduğum bi parça ile çamurluğuma ek yaptım bayağı bi uzattım , ama hala bir çözüm olmadı sorun devam ediyor eskisi kadar olmasa da su geliyor şuan ki düşündüğüm daha uzun ve geniş bir parça ayarlamak olucak ama sizin tavsite ettiğiniz birşey var mıdır onu uygulayayım.

şimdiden teşekkğr ederim, hayırlı günler herkese...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yağmurlu havada bacaklar çamur olmasın istiyorsanız maxi scooter dışında kesin çözüm yok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu tarz bir bot yağmurluğu da size yağmur suyundan ucuz yollu korunma sağlayabilir.

espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar , iyi geceler.

benim sorunum ön tekerden yerler ıslakken gelen su ile alakalı ,
    bıktırdı beni ayaklarım sünger gibi oluyor vıcık vıcık oluyor pantalon komple ıslanıyor ,mondial vulture 125i kullanıyorum 2021 model motor yapmışlar ama ön çamurluktan üstüme su geliyor....
    dizimin üstüne kadar ıslanıyorum bunun çözümü nedir acaba ne yapmalıyım ne yaparsam iyi olur illaki bilgili arkadaşlar vardır yardımınıza ihtiyacım var.
    bugün bidondan uydurduğum bi parça ile çamurluğuma ek yaptım bayağı bi uzattım , ama hala bir çözüm olmadı sorun devam ediyor eskisi kadar olmasa da su geliyor şuan ki düşündüğüm daha uzun ve geniş bir parça ayarlamak olucak ama sizin tavsite ettiğiniz birşey var mıdır onu uygulayayım.

şimdiden teşekkğr ederim, hayırlı günler herkese...

vulture 162 vardı bende. sanırım mesafelerle vs alakalı o alette dizime kadar ıslanıyordum.

ister inan ister inanma mecburi sürüşlerimde bacaklarıma ve ayagıma streç sarmışlıgım var, o derece sinirlendiriyordu beni.

simdi ns200 var yarı yarıya daha az sıcratıyor.

buna en kesin çözüm tommy abinin paylaştıgı tarzda birşey ya da su gecirmez ayakkabı.

gerci ayakkabıyı giysen pantolon ıslanıyor :D
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece ayak ıslanması olsa iyi. Sürekli öksürük ve karın ağrısı da var. 2012 yılından beri skuter kullandığım için bu tür sorunlar mazide kaldı. Yağmurda uzun yol bile sıkıntı olmuyor. (skuteri hor görenlerin dikkatine) CBF150 ve önceki motorumda ön çamurluğa uzatma yaparak önlem almaya çalışmıştım. Fakat yeterli olmuyor. Koruma demirine perde gibi çeşitli materyaller takanları gördüm. Fakat, motor bloğunun havalanmasını engeller diye düşünüyorum. Ben su geçirmez bot ve yağmurluk düşünürdüm.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Böyle havalarda scooter şahtır padişahtır.
    espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbf150 de ayak bileklerinden kaval kemiğinin yarısına kadar komple su oluyor yapacak bişi yok ona. Ya diz örtüsü vs bağlatmak lazım ya da su geçirmez pantolon giymek...

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle havalarda scooter şahtır padişahtır.
    Benim xmax'ın ön camına uzatma takınca hele hiç rüzgar da almaz oldum, arada havalar güzelleşince ön cam uzatmayı sökmeyi bile düşünüyorum. Sökmesem de biraz rüzgar alayım diye alçaltıcam ayarlarından.

Bu havalarda scooter harici bir motor kullananların işi zor.
    Cyan bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tarz bir bot yağmurluğu da size yağmur suyundan ucuz yollu korunma sağlayabilir.

https://i.hizliresim.com/m7fn4qr.jpg
    Otobandan giderken emniyet şeridinde bir motorcu arkadaşımız bunun aynısını giymeye çalışıyordu ama eminim ıslandığı kadar ıslanmıştır bence. Önceden taksa faydasını görürdü. Bende motosiklet kot pantolunu vardı altıma işemiş gibi hissettim. :D Su geçirmez 4riders pantolon aldım. Mont taksidi bitti pantolon taksidi başladı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobandan giderken emniyet şeridinde bir motorcu arkadaşımız bunun aynısını giymeye çalışıyordu ama eminim ıslandığı kadar ıslanmıştır bence. Önceden taksa faydasını görürdü. Bende motosiklet kot pantolunu vardı altıma işemiş gibi hissettim. :D Su geçirmez 4riders pantolon aldım. Mont taksidi bitti pantolon taksidi başladı.
    Üstat senin örnekler gene iyi, ben geçmişte Acıbadem-Tekstilkent arası motorla giderken yağmurluk giydiğim zamanlar şunu farketmiştim; yağmurluk genel anlamda su geçirmiyor ama nedense sadece apış arası su geçirmeye başlıyor. Ofise bir geliyorsun kupkuru ama takım taklavat ıslak. Millet makara yapıyor "hafız hayırdır heyecan mı yaptın yolda eki eki eki?" diye.
    espresso ve oldcockroach bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat senin örnekler gene iyi, ben geçmişte Acıbadem-Tekstilkent arası motorla giderken yağmurluk giydiğim zamanlar şunu farketmiştim; yağmurluk genel anlamda su geçirmiyor ama nedense sadece apış arası su geçirmeye başlıyor. Ofise bir geliyorsun kupkuru ama takım taklavat ıslak. Millet makara yapıyor "hafız hayırdır heyecan mı yaptın yolda eki eki eki?" diye.
    90'lı yılların başında çalıştığım şirketin patronunun bir de kurye şirketi vardı. Motokurye olaylarının ilk başladığı zamanlar gibiydi. Yağmurda ne kadar iyi ekipman alırsak alalım mutlaka ıslanıyor, hiç su girmese apış arasından su giriyor naapsak ki diyordu sonra avrupada bir ülkeden tulum getirtmişti bir sürü ekipman denendikten sonra, bunlar pahalı ama en azından su geçirmiyor diyordu. Her kuryeye birer tane almışlardı.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)