Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

Yana devrilen bir motor nasıl kaldırılır? (2 farklı yöntem)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıdaki videoda, 8:37'den itibaren devrilen bir motoru tek başımıza kaldırmanın iki farklı yöntemi öğretiliyor.

(Videonun başında ve sonlarında ise, motosikleti sadece iki parmakla tutarak, motosikletin etrafında 360 derece dönme antremanı öğretiliyor.)

Motosiklet Online
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Motoru 2 parmak tutarak çevresinde 360 derece dönmek gibi malca bir eylemi anca Selçük yapar. Voltaren Hocam boşverelim bu arkadaşı.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 2 parmak tutarak çevresinde 360 derece dönmek gibi malca bir eylemi anca Selçük yapar. Voltaren Hocam boşverelim bu arkadaşı.
    Ya hahaha, ben minyon bir arkadaşım, koskoca motoru bu şekilde hareket ettirmek itiraf etmeliyim ki 2015 yılında aşşırı (aşırı değil aşşırı) hoşuma giderdi. Şimdi düşününce, çok malcaymış ancak, bir keresinde çok işime yaramıştı. Şöyle ki, avm de park halindeki aracımın önüne park etmişler. Tam tarif edemedim. Neyse, bu sayede 360 derece çevirip, çıkabilmiştim. Diğer türlü motoru döndürmek için ekipmanlarla ecel teri dökerdim herhalde.

Devrilen motoru kaldırma tekniği de faydalıdır. Bence tüm bu teknikleri bilmenin bir zararı yok. Bende biraz merak ve ya düşersem nasıl kaldıracağım düşüncesi üzerine eriştiğim bilgiler idi. Bonus olarak, 360 derece sözde havalı hareketi de öğrenmek üzere, motorun yanına koşmuştum :p Bilmemenin eksikliği ise yaşamadan bilinmiyor. 😅
    Voltaren bunu beğendi.

Eğer çok değer veriyorsanız akıldaki tüm teknikler yerle bir oluyor şöyleki; motosiklet evin kapısına çektim kapıyı açıcağım bir yüksek ses geldi benim kafa gitti bir baktım motosiklet sağa yatmış (orta sehpa kısa geliyor yamuk büyük ihtimalle) o anın üzgünlüğü, heyecanı, siniri ve afallayışın karıştığı bir an oluyor ve teknik kavram kalmıyor, o zaman spordan alışkın olduğum şekilde tüm yükü bacaklara vererek kaldırmıştım bu sayede bel bölgesinde oluşabilecek sıkıntılardan kendimi uzaklaştırmış oldum. O duygularla motosikletin ağırlığı sanki kutu kaldırıyormuşum gibi ağırlık hissiyatı vermişti.
    Voltaren bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hahaha, ben minyon bir arkadaşım, koskoca motoru bu şekilde hareket ettirmek itiraf etmeliyim ki 2015 yılında aşşırı (aşırı değil aşşırı) hoşuma giderdi. Şimdi düşününce, çok malcaymış ancak, bir keresinde çok işime yaramıştı. Şöyle ki, avm de park halindeki aracımın önüne park etmişler. Tam tarif edemedim. Neyse, bu sayede 360 derece çevirip, çıkabilmiştim. Diğer türlü motoru döndürmek için ekipmanlarla ecel teri dökerdim herhalde.

Devrilen motoru kaldırma tekniği de faydalıdır. Bence tüm bu teknikleri bilmenin bir zararı yok. Bende biraz merak ve ya düşersem nasıl kaldıracağım düşüncesi üzerine eriştiğim bilgiler idi. Bonus olarak, 360 derece sözde havalı hareketi de öğrenmek üzere, motorun yanına koşmuştum :p Bilmemenin eksikliği ise yaşamadan bilinmiyor. ��
    İşinize yaramışsa süper, ben ilk defa böyle bir teknik duydum, öğrendim. Kapalı alan eğitimlerinde devrilen motoru kaldırmanın farklı yöntemlerini öğrettiler ama 2 parmakla motorun çevresinde 360 derece dans etme fikri bana biraz değişik geldi.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse, bu sayede 360 derece çevirip, çıkabilmiştim. Diğer türlü motoru döndürmek için ekipmanlarla ecel teri dökerdim herhalde.
    180 olmasın o?
    Voltaren ve oluroyle bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    tamam teknikler doğruda, neden gidip kuş kadar motorla gösteriyolar? benim motorun boş ağırlığı yaklaşık 230kg valla teknik meknik işe yaramadı, geçen ay otoparkta manevra yaparken yana devirdim. sırtımı dayadım olmadı, koparma, silkme birazda güreş derken otoparkçıyı çağırdım
    Voltaren bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    iki parmak 180 dereceyi vızvızda çok iyi şekilde yaptım. güzel yöntemmiş
    Voltaren ve oluroyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 olmasın o?
    Ay.
    Oluroyle
    Voltaren ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Öyle tutarak etrafında dönmekteki amaç ne? İmkanım yoktu, tam okuyamadım..
    Voltaren bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kill switch kapatılırken viteste mi boşta mı olduğunu da kontrol etmek gerek. Eğer vites boştaysa ya da düşünce vites boşa düştüyse amcamız kaldırdığı an motor yürür ve muhtemelen ters tarafa tekrar düşer.
    Voltaren bunu beğendi.

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)