Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artik her gecen gun daha yikici olacak. 1 den 2 ye yukselmesi %100 artis demek, fakat 10 dan 11 e yukselmesi %10 demek. Yani kurun dogal dalgalanmasi bile fakir icin aclik ve tokluk arasindaki fark olacak.

Suanki durumda insanlarin sokaga dokulmemesi de Turk insaninin karaktersizligi, korkakligidir.

Hoş sokaga dokulmek, kaostan beslenen Kralimizin totosunu saglamlastirmaktan oteye gecemez.

Su faiz indiriminin mantikli tek bir aciklamasi varsa yazin Allah askina bu nedir ya
    Enflasyonu indiriyorlar. Ama enflasyon lobisinden korkuyorlar. Yoksa faizi sıfırlayıp enflasyonu toprağa gömmemek için bir sebepleri yok. Halk desteğiyse halk desteği, bürokrasi ise o tarih oldu zaten.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı

İnsanimiz cok duygusal yaaa,hic suclari yok cunku asiri inandiri konusuyor politikacilar

Motosikleti
    speederbike
    Ekonomimiz diyor, ekonominiz demiyor. Onların biz dediği kendileri.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yaşadığımız durumun özeti tamda budur...

Cyan bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cozum kendi insanimiza hakaret etmek degil, herkese adaletli davranabilmek. Insanlari kabilecilige ve sahtekar siyasetcilerin kucagina iten ayrimciliga son vermek.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Faiz indirimi devam ederse yakında ekmek almaya bu şekilde gideceğiz

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte beyle.

Motosikleti
    speederbike
    Hakaret değil, helal etmiyorum. Her önüne gelene Fetöcü diyecek, gidip milletin parasını zengine hortumlayanı alkışlayacak, sonra kendi insanına hakaret etme. Oldu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değilde de bundan 10 yıl öncesine kadar apolitik, siyasetten ve siyasetçiden zerre kadar haz etmeyen, markete gidince tek bir etikete dahi bakmayan serkeş, sersem sikin mahsulü gibi bir insandım. Ulan şimdi kendimi tanıyamaz oldum. Evvelâ temel ekonomi terimlerine hâkim oldum. Faiz, swap, enflasyon, stagflasyon, baz puan; temel terimleri öğrendiğimi farkettim. Eskiden ppk toplantısı nedir deseler aval aval bakardım ama şimdi saat 14.00'te ppk toplantısı sonrası açıklanacak kararı bekliyorken buluyorum kendimi. Eskiden din karşısında nötr takılırken şu anda.. neyse.

Olaya Pollyanna penceresinden bakacak olursak bilinçli bir kuşak mı oluştu nedir anlamadım. Yoksa "Pollyanna'yı dağa kaldırmışlar, 'oh dağ havası ne iyi geldi' demiş" hesabı bir durum mu oluştu nedir yani?

Kötü yönden bakacak olursak sürekli politika, siyaset ve ekonomi üçgeninde bir kısır döngü içine girmişiz de başka hiçbir konu konuşmuyormuşuz havası seziyorum. Bu da haliyle yoruyor insanları. Seks sonrası yatak keyfi yapmamız gerekirken ekonomik parametreleri takip etmek zorunda kalmak hayata dair tüm neş'emizi sömürüyor sanki.

İnsanların neş'esi kaçmış gibi bir hava var. Herkes gergin, herkes asabi. Bu kara bulutların bir an önce dağılması temennisi ile yazımı burada noktalıyorum. Hayırlı geceler herkese.
    YasinC, drtayfun, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ABD Doları eşittir
    11,13 Türk Lirası

Telefon zil sesimi dombra yapcam

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani hep yağ kuyrukları vardı diye dert yanıyordu millet.Artık yağı alacak paranız olmadığında kuyruğa girme gibi bir derdiniz de olmayacak.

Ama şimdi ekmek kuyrukları sizi bekliyor.Geçen yıl bile yanlış hatırlamıyorsam Fırıncılar Odası Başkanı ekmeğin 4 TL olması gerektiği hakkında açıklama yapmıştı.Sonrasında hemen susturdular adamı.
    Erzurumda artan hammadde fiyaları ve maliyetlerden dolayı fırıncılar bir günlüğüne ekmek üretimini durdurdu.
    Erzurum'da Ekmek Kuyrukları: Fırıncılar Ekmek Üretmedi

espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani hep yağ kuyrukları vardı diye dert yanıyordu millet.Artık yağı alacak paranız olmadığında kuyruğa girme gibi bir derdiniz de olmayacak.

Ama şimdi ekmek kuyrukları sizi bekliyor.Geçen yıl bile yanlış hatırlamıyorsam Fırıncılar Odası Başkanı ekmeğin 4 TL olması gerektiği hakkında açıklama yapmıştı.Sonrasında hemen susturdular adamı.
    Erzurumda artan hammadde fiyaları ve maliyetlerden dolayı fırıncılar bir günlüğüne ekmek üretimini durdurdu.

https://www.tamgaturk.com/files/uplo...ad7264ceca.jpg

https://www.tamgaturk.com/files/uplo...%C4%B1%203.jpg

2015 yılında 1 ekmek 1 lira , asgarip ücret 949 liraydı.

2021 yılında ekmek 2,5 lira oldu. Asgari ücret 2300 lira.

2side 2.5 kat eşit oranda zam aldı. Esnaf son dönemde ciddi ciddi hükümetin onları sömürmesinin bedelini halka yansıtmak için ugrasıyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yağ-benzin-ekmek kuyrukları dönemini yaşadım ben, o beyni sulanmış vatandaş şu ayrıntıyı atlıyor : "Onlar ucuz olduğu için yok satıyordu, kuyruklar ucuzluktan dolayı idi"
    Tabii biraz ayrıntı gerekiyor, tüccar ve sanayici maliyetleri karşılamayan fiyatlardan satmak istemiyordu, hükümetler de zam yapmalarına izin vermiyordu, öyle olunca az miktarda ucuz mal verip kalanı karaborsadan satıyordu firmalar. Yani mal vardı ama ucuz olanı azdı - kuyruğa girip alabiliyordun.
    Gerzekler şimdi övünüyor : "Bak yokluk yok, her şey var"
    He, var canım var, buyur git al !!
    tommygun, espresso, okanbagiscan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Aynen yağı buldunmu 5 teneke 18 lik alırdık.Bu gün 18 lik 5 teneke al alabiliyorsan.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ-benzin-ekmek kuyrukları dönemini yaşadım ben, o beyni sulanmış vatandaş şu ayrıntıyı atlıyor : "Onlar ucuz olduğu için yok satıyordu, kuyruklar ucuzluktan dolayı idi"
    Tabii biraz ayrıntı gerekiyor, tüccar ve sanayici maliyetleri karşılamayan fiyatlardan satmak istemiyordu, hükümetler de zam yapmalarına izin vermiyordu, öyle olunca az miktarda ucuz mal verip kalanı karaborsadan satıyordu firmalar. Yani mal vardı ama ucuz olanı azdı - kuyruğa girip alabiliyordun.
    Ben ambargodan sanıyordum.

Erzurum fırıncıları bugün ekmek üretmez, 2 yıl sonra "E daha iyisi mi var ki oy verelim?" derler. Alın birini vurun ötekine yani.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ambargonun etkisi var tabii , ama o silah ambargosu idi, esas sıkıntı tüm ekonomiyi devlet kontrol ederdi, o yüzden de döviz bulunmazdı, piyasa fiyatı ile kağıt üzerindeki fiyatlar açıldıkça açılmıştı, o yüzden tüm mallar tezgah altına inmiş, karaborsadan satılır olmuştu. Özal gelip her şeyi serbest bırakınca fiyatlar yükseldi ve tezgahlar malla doldu, kuyruklar bitti. Ekonomi 101.

R25 - 63
    Rs200 - 43

Aradaki fark iyice azaldı. İnsanlar sıfır rs200 yerine ikinci el r25 alır.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.tamgaturk.com/files/uplo...ad7264ceca.jpg

https://www.tamgaturk.com/files/uplo...%C4%B1%203.jpg
    Geçende Bursada şeker bulamıyorduk. Şekere zam geldi anında şeker fabrikadan marketlere ışınlandı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletçiliğin biraz aşırı olduğu zamanların sorunu. Devletçiliğe karşı değilim ama kapsamın çok geniş olmaMAsı gerekir; özellikle stratejik yani dışa bağımlılığı azaltan veya istihdam sağlayan sektörler için devletçilik şart gibi. Yoka şimdiki gibi su havzaları ve kaynakları, tarım arazilerini ve stratejik sektör firmalarını falan yabancılara satar kendi ülkemizde sığıntı olma yolunda ilerleriz...
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Esnafın da ağlayanına üzülmem, sokaktaki vatandaşın da ağlayanına üzülmem. Onlar istedi, böyle oldu.
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)