Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buji bulamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    tvs için bosch ur5ddc çift tırnak buji bulamıyorum üretimi yok herhalde çoğu internet satış mağzazı stokta yok diyor

emsal olarak ne alabilirim

motosikletçilerde ngk buji var ama hepsi tek tırnak ve 0,6 mm tırnak aralığında yok çoğunda tırnak aralığı bilgisi bile yazmıyor

önceden buji diyip alıyordum bilinçsizce ama şimdi aradığımı bulamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Pulsar ve Dominar da da aynı buji kullanılıyormuş , Bajaj servisinde bulabilirsin , bu kadar çok satılan motorların farklı marka NGK vs muadili sanayideki parçacılarda muhakkak bulunur..

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    sanayide hiç bir yerde bulamadım dükkanın biri artık motosiklet bujisi pek göndermiyorlar dedi yamaha servisine baktım orada da bulamadım bajaj servisindede yine aynı çift tırnaklı buji hiç yoktu anlam veremedim standart tek tırnaklı ngk bujileri var hep

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ngk CR8EK.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ngk CR8EK.
    tırnak aralığı 0,6 mm mi bilginiz var mı ?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Aralığı %90 tüm motorlarda 0.6 0.7mm gelir.Bujilerin üzeinde yazar.Klavuzunda özellikle belirtilmediyse 0.6 0.7mm en uygunudur ve çok kritik değildir.1mm ye kadar sorunsuz çalışır.klavuzda diyorsa şu kadar olsun hafif vurarak yere veya karbunuyla açarak önerilen aralığa ayarlayabilirsiniz sentil çakısı veya buji tırnak aralığı ölçme aletiyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Yani buji kutusunda veya klavuzunda veya motosiklet kullanım klavuzunda yazar ayarlayın diye yani sabit 06-07 mm de gelir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Çok nazik hareketle tık tık minik vurarak ve her vurmada ölçerek veya her açmada nazikçe açıp ölçülmeli.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    cr9ek olanını bulabildim anca çift tırnak kutu üzerinde yazmıyor sade 1/16 ibaresi var taktım direk sentil var inç o yüzden uğraşmadım sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ve Dominar da da aynı buji kullanılıyormuş , Bajaj servisinde bulabilirsin , bu kadar çok satılan motorların farklı marka NGK vs muadili sanayideki parçacılarda muhakkak bulunur..
    servis orjinal tek tırnak dedi başka yorum yapmıyorum hocam anlayın 😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)