Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Şort gomlekle uzun yol deneyimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüh ya bilsem ben de dün kışlık montla sürmek zorunda kalmazdım.
    Ben kışlık montun içliğini çıkardım, güya 4 mevsim deniyor ama yazın bu hali bile çok fena terletiyor.
    File mont alsam da terletecek, sırt korumaya denk gelen yer terletiyor, yazlık mont da alsam sırt koruması olacak yine terliycem deyip kendimi avutuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav öyle deme o düştüğü zaman zımparalanıyor kabadan biz düşünce taşlama yapılmış gibi oluyor :D hep şortla motora binmek istedim geçen fırsat oldu bir daha binmem bacaklarım hep yandı uyuz gibi kaşındı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Dün datçaya giderken arı kaska çarptı patladı sonra gitti sol kolumu soktu o halde :D ya bacağımı ya kolumu :D hayır direkt çarpsa tamam aynaya çarpıyor parçalanıp ayağımı sokuyor hep yorgun kurşuna gidiyoruz :D
    Arı kadar denyo bir hayvan yok, bal yapıyor diye sineye çekip ses çıkarmıyoruz ama tam bir üçkağıtçı, tam bir madrabaz hayvan.
    Osm@n bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav öyle deme o düştüğü zaman zımparalanıyor kabadan biz düşünce taşlama yapılmış gibi oluyor :D hep şortla motora binmek istedim geçen fırsat oldu bir daha binmem bacaklarım hep yandı uyuz gibi kaşındı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Dün datçaya giderken arı kaska çarptı patladı sonra gitti sol kolumu soktu o halde :D ya bacağımı ya kolumu :D hayır direkt çarpsa tamam aynaya çarpıyor parçalanıp ayağımı sokuyor hep yorgun kurşuna gidiyoruz :D
    Hocam cinsine göre fark eder ama arının sokması için yaşamasına gerek yok. İğne sağlam kalsın yeter. Ölü arının bile iğnesi batsa aynı semptomları yaşarsınız. Bana oldu incelerken oradan biliyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    T7
    Şu notu düşmekte fayda var,
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nick_Hayden
    Nicholas "Nicky" Patrick Hayden (Bilinen adı : The Kentucky Kid ; d. 1981 - ö. 22 Mayıs 2017) , Amerikalı profesyonel motosiklet yarışçısı. 2006'da MotoGP Dünya Şampiyonasını kazandı.[1] Owensboro, Kentucky'de doğdu. 3 Eylül 2009'da, Hayden'in 2010 Grand Prix motosiklet yarış sezonu için Ducati ile bir yıllık uzatma sözleşmesi imzaladığı ve takımdan uzaklaştığı yönündeki spekülasyona son verildiği doğrulandı.[2]

Nicky Hayden 2016'da
    17 Mayıs 2017'de Hayden, İtalya'nın Rimini yakınlarındaki bisiklet sürerken bir otomobille çarpıştı. [3] Kazadan beş gün sonra Hayden, 22 Mayıs 2017'de 35 yaşında Cesena, İtalya'daki hastanede öldü.[4][5]

Bir arkadaş “İnsan yavas giderken duruma o kadar hakim oluyor ki,kaza imkansiza yakin gorunuyor..” demiş önceki sayfalarda, bir de bu açıdan bakmasını öneririm..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RuzgarAşkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu notu düşmekte fayda var,
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nick_Hayden
    Nicholas "Nicky" Patrick Hayden (Bilinen adı : The Kentucky Kid ; d. 1981 - ö. 22 Mayıs 2017) , Amerikalı profesyonel motosiklet yarışçısı. 2006'da MotoGP Dünya Şampiyonasını kazandı.[1] Owensboro, Kentucky'de doğdu. 3 Eylül 2009'da, Hayden'in 2010 Grand Prix motosiklet yarış sezonu için Ducati ile bir yıllık uzatma sözleşmesi imzaladığı ve takımdan uzaklaştığı yönündeki spekülasyona son verildiği doğrulandı.[2]

Nicky Hayden 2016'da
    17 Mayıs 2017'de Hayden, İtalya'nın Rimini yakınlarındaki bisiklet sürerken bir otomobille çarpıştı. [3] Kazadan beş gün sonra Hayden, 22 Mayıs 2017'de 35 yaşında Cesena, İtalya'daki hastanede öldü.[4][5]

Bir arkadaş “İnsan yavas giderken duruma o kadar hakim oluyor ki,kaza imkansiza yakin gorunuyor..” demiş önceki sayfalarda, bir de bu açıdan bakmasını öneririm..
    Oncelikle kentucky kid i hatirlamaniz sevindirdi,allah rahmet eylesin cok severdim kendisini.

Fakat onceki sayfalarda bir bisiklet videosu paylasip biraz dalga gecmistim.

Zaten adamlar birakin koruma giymeyi,taktiklari kask bile cok tirt.

Nicky Hayden da eger bizim kullandigimiz gibi full face kask olsaydi muhtemelen olmezdi.hatirladigim kadariyla kafaya aldigi darbeden oldu.

Sonuc olarak tum bisikletciler taytlariyla ve o tirt kasklariyla bu işi yapmaya devam edecekler.(baska turlusu olamaz bence)

Ekipmansız hakimiyetin çok daha fazla olduğuna katılıyorum. Çünkü ekipmanlar vücudu ciddi anlamda kısıtlıyor, refleksleri engelliyor. Ancak her halükarda ekipmanın daha güvenli ve tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cinsine göre fark eder ama arının sokması için yaşamasına gerek yok. İğne sağlam kalsın yeter. Ölü arının bile iğnesi batsa aynı semptomları yaşarsınız. Bana oldu incelerken oradan biliyorum.
    Onları bende biliyorum :D ama garip olanı hayvan çarpıp patlıyor ama yine de iğnesi beni buluyor :D dikkat çekmek istediğim nokta o :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arı kadar denyo bir hayvan yok, bal yapıyor diye sineye çekip ses çıkarmıyoruz ama tam bir üçkağıtçı, tam bir madrabaz hayvan.
    Abi bal arısı olsa eyvallah bazen eşek arısı geliyor o biraz sorun :D birde eldiven oluyor yanlışlıkla o zehir kesesini daha bastırdığım da oluyor :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haydaa, bir sürü mesaj silinmiş. Hırbo oğlan gidip yönetime ağladın mı yine?

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sen dikkat et dag yollarinda geyik ayi falan bi tarafina kacmasin.Full koruma ise yaramayabilir,gecen sefer sansliydin ;)
    E ama bak böyle laflar ediyorsun. Sonra bu tarz ettiğin lafları çıktığı yere monte edince de babana "motorun filtresi bahali buba" diye ağladığın gibi gidip forum yönetimine "benle alay geçiyolaa" diye ağlıyosun.

Ya baştan insan gibi terbiyeni takın, ya da sonra gidip yönetime ağlama be oğlum... Kaçıncı kez oldu. Bak bi daha yukarıdaki gibi bir mesajını görürsem baştan açık açık uyarıcam seni. Sonunda mızıklayan hep sen oluyorsun çünkü. Hadi git oyna şimdi varsa arkadaşlarınla...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alper_Tim bana ceza kesmis.

Ama amerikali bu kolormatigin ettigi laflar karsisinda bana kendisi ozir boclu,gor iste Alper

Boyle adamlarla ugrasiyoruz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa, bir sürü mesaj silinmiş. Hırbo oğlan gidip yönetime ağladın mı yine?

E ama bak böyle laflar ediyorsun. Sonra bu tarz ettiğin lafları çıktığı yere monte edince de babana "motorun filtresi bahali buba" diye ağladığın gibi gidip forum yönetimine "benle alay geçiyolaa" diye ağlıyosun.

Ya baştan insan gibi terbiyeni takın, ya da sonra gidip yönetime ağlama be oğlum... Kaçıncı kez oldu. Bak bi daha yukarıdaki gibi bir mesajını görürsem baştan açık açık uyarıcam seni. Sonunda mızıklayan hep sen oluyorsun çünkü. Hadi git oyna şimdi varsa arkadaşlarınla...
    Ulan isik evlerinden cikma herif,bana "sen devam et boyle destekliyorum senin boyle surmeni" derken ilk satasan sen degil miydin ?

Eee o zaman ben de sana hak ettigin cevabi yapistirdim,icine oturdu demek yazikkkkk

Alper,bak yine ceza kesme,sana sikayette bulunmadigim halde nasil satasiyor goruyosun,kasintisi var cocugun,birak kasiyayim ortada kufur yok bisey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Bu arada silinen mesaj da bana "noldu babacina soyledigin hava filtresini naptin" demisti.

Ben de bunu yazdim :

Bazen pahaliligi konusak da sonucta babamla yuzyuze sohbet edebiliyorum..guzel bisey bu.

Bir de babası belli olmayan,isik evlerinde yetismis, yuzune tukursen "yarrebi ne guzel yagmur yagiyir" diyecek adamlar da var..

Sukur valla

Yanlis anlasilmasin Hasmet yazdigim seyi cok begenmis neden silindi diyor o yuzden tekrar yazdim.Alper,aman ha goruyosun kendisi son derece memnun

Motosikleti
    SD 1290R
    Başlığı açıp yaptığınla övünen sensin. "Böyle devam et" deyince mi alındın?

O lafı "bir tarafına ayı ve geyik girsin" ile aynı yere mi koyuyorsun?

Hem bu kaçıncı kez oldu yahu? "KTM Adventure mı alsam Multistrada V4 mü alsam" diye açtığın başlıkta da yaptın aynısını.

Dediğim gibi, ya baştan terbiyeni takın, ya da sonra gidip "mesajları silin" diye ağlama kimseye...

Çekeceğimiz var bu çocuk adamlardan yahu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Yahu şu ifadelere bak... "Bak öğretmenim bak n'apıyo" der gibi... Hiç mi kalıbın yok oğlum senin? Ona buna yaslanmadan iki ayağın üzerinde durmadın mi hiç daha? Ohoooo. Adam diye cevap yazıyoz biz de. Bayağı bildiğin çocuk bu yahu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Başlığı açıp yaptığınla övünen sensin. "Böyle devam et" deyince mi alındın?

O lafı "bir tarafına ayı ve geyik girsin" ile aynı yere mi koyuyorsun?

Hem bu kaçıncı kez oldu yahu? "KTM Adventure mı alsam Multistrada V4 mü alsam" diye açtığın başlıkta da yaptın aynısını.

Dediğim gibi, ya baştan terbiyeni takın, ya da sonra gidip "mesajları silin" diye ağlama kimseye...

Çekeceğimiz var bu çocuk adamlardan yahu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Yahu şu ifadelere bak... "Bak öğretmenim bak n'apıyo" der gibi... Hiç mi kalıbın yok oğlum senin? Ona buna yaslanmadan iki ayağın üzerinde durmadın mi hiç daha? Ohoooo. Adam diye cevap yazıyoz biz de. Bayağı bildiğin çocuk bu yahu.
    demek sadece o ifademe takildin ajshaha

Olm,uzuluyosun belli.kafaya takma bu kadar.Sen ki abd de ulkemizi basariyla temsil eden bir roket bilimci olarak burda napiyosun ? Burasi hit alan bir yer bile degil,25 senedir abd olup burda coluk cocukla ne ugrasiyon allasen ?

Gel seni bugun ugurlayalim,katkilarindan dolayi sana hepimiz cok tesekkur ediyoruz,valla bak

Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu Hırbo, ciddi ciddi iftira ve hakaretlerine cevap mı bekliyorsun? Mümkün mü?

Sadece ortada görüneni yazıyorum, senin gibi bilmediğimi değil. Zaten o yüzden tepkin böyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sorma Hırbo, acaip üzülüyorum

Lakin senin gibi bilmediğimi değil, ortada açık seçik görüneni yazıyorum.

Az daha büyü, görürsün sen de.
    Bak hala yaziyosun,editliyosun..zaman harciyosun burda yazik valla.Senin bosa harcayacak 1 dk an olmamali.Cok degerli bir insansin,ustelik burasi coluk cocuk kayniyor,yeri geliyor agir laflar ediliyor,ne gerek var bunlara ?

Hayir ortak zevklerin paylasildigi bir ortam da degil burasi,kac kisinin superduke u var ? Bir etkilesim bile olmuyor,anca gazyagi nerden alinir,zincir neyle temizlenir,hangi yag falan fistik.

Tekrar ediyorum,bu konuyu iyice dusun bosuna zaman harciyosun..sen bize bakma bizim zamanimiz cok,is yok guc yok nerde aksam orda sabah takiliyoz :(

Katkilarin icin tekrar tesekkurler,hoscakal tekerin hep duz bassin.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alışık olmadığı ot eşeğin başını ağrıtırmış. Başından büyük işlere kafa yorma Hırbom sen. Vakit te keyif te benim.

Burası güzel bir forum. Sen ufak ve geçici bir rahatsızlıksın sadece.
    1996furkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alışık olmadığı ot eşeğin başını ağrıtırmış. Başından büyük işlere kafa yorma Hırbom sen. Vakit te keyif te benim.

Burası güzel bir forum. Sen ufak ve geçici bir rahatsızlıksın sadece.
    Nasil yani ? Gitmiyo musun simdi ?

La o kadar dil dokuyorum,durumu izah ediyorum,neden gitmiyon ki ?

"Vakit te keyif te benim" hasmet, ben hep karistiyorum ,baglac olan "de", "te" olabiliyor mu ?

Cidden bu konu hep kafami karistir durur,iyi denk geldi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    seviyeni düşürmene değmez abi ne güzel söylemişsin '' Sen ufak ve geçici bir rahatsızlıksın sadece. ''

Burada hergün yeni arkadaşlar ne ekipman alabilirim vb. konular açarken böyle bir konu ile gelip ve üstüne böyle savunmalar bence de kabul edilebilir değil. Eleştiri aldığın da sağa sola sataşmakta doğru değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seviyeni düşürmene değmez abi ne güzel söylemişsin '' Sen ufak ve geçici bir rahatsızlıksın sadece. ''

Burada hergün yeni arkadaşlar ne ekipman alabilirim vb. konular açarken böyle bir konu ile gelip ve üstüne böyle savunmalar bence de kabul edilebilir değil. Eleştiri aldığın da sağa sola sataşmakta doğru değil.
    Sen benim ne anlatmak istedigimi bile anlamamisin gelmisin konusuyosun.

Sevgili Alper_tim,

Bu konuda belki senin soyleyeceklerin olabilir.

Ciddi bir kaza gecirdin,sonuclari cok daha kotu olabilirdi,ucuz atlatildi diyelim.

Aklimda kalan cizmenin olmadigiydi ve dolayisiyla ayagin ciddi yaralandi.Burda ekipmanin ne kadar onemli oldugu goruluyor kuskusuz ,ok.

Peki,Alper,sence o kazada gereginden fazla hizli gitmiyor muydun,20 km daha yavas gitseydin sence kaza yine meydana gelir miydi ?

İste benim aslinda anlatmak istedigim buydu,full koruma gezenler bile olebiliyor,uzuv kaybedebiliyor.

En guzeli tabiki hep guvenli hem de korumali gezmek.Ben birinden feragat edecek olsam korumadan ediyorum abi,bana daha guvenli geliyor hizli,riskli suruslerden.

Kaski korumadan saymiyorum bastan soyleyim,kask olmazsa olmaz.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim ne anlatmak istedigimi bile anlamamisin gelmisin konusuyosun.

Sevgili Alper_tim,

Bu konuda belki senin soyleyeceklerin olabilir.

Ciddi bir kaza gecirdin,sonuclari cok daha kotu olabilirdi,ucuz atlatildi diyelim.

Aklimda kalan cizmenin olmadigiydi ve dolayisiyla ayagin ciddi yaralandi.Burda ekipmanin ne kadar onemli oldugu goruluyor kuskusuz ,ok.

Peki,Alper,sence o kazada gereginden fazla hizli gitmiyor muydun,20 km daha yavas gitseydin sence kaza yine meydana gelir miydi ?

İste benim aslinda anlatmak istedigim buydu,full koruma gezenler bile olebiliyor,uzuv kaybedebiliyor.

En guzeli tabiki hep guvenli hem de korumali gezmek.Ben birinden feragat edecek olsam korumadan ediyorum abi,bana daha guvenli geliyor hizli,riskli suruslerden.

Kaski korumadan saymiyorum bastan soyleyim,kask olmazsa olmaz.
    Sizin ne anlatmak istediğini anladık usta da konuyu bence buralara kadar getiren sizin konuşma tarzınız herkes ile polemiğe girmek yerine ki şu tarz bir yorum görmüştüm harleycilere neden birşey olmuyor bu sefer insanlar sizin birilerini yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyor şunu da unutmamak lazım bu forumda tartışmış olduğunuz kişiler bile olsa birgün Allah korusun başınıza bir kaza geldiğinde size ilk yardıma koşacak kişiler olacaktır. Kim olduğuna bakmazlar ve yine sizin için burada konuşan bir çok insan var yavaş hız güvenli sürüş diyorsunuz peki ya yollar ve araçlar sizin için güvenli mi bence bu fikrinizden vazgeçmeniz gerek. İnsanın başına 1 kere gelmez 2 kere gelmez ama illaki olurda gelir o zamana her zaman hazırlıklı olmanız gerek bir çok kişide biraz sert bir dille olsa da bundan bahsetmiş sizde bu tarz konusmalara biraz daha tatlı dille yanıt verseniz bence konu buralara gelmezdi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir BN125 grubumuz var.
    İlginç bir şekilde aynı gün (dün) iki kardeşimiz ayrı ayrı şehirlerde, yandan çarpan araç nedeniyle kaza geçirdi.

Hızları 50-60 km civarında olmasına rağmen ekipmanları sayesinde küçük sıyrıklarla atlattılar kazaları.

Bu işin şakası yok.

İsteyen koruma ekipmanı kullanmadan motosiklet kullanabilir. Hiçbirimiz karışamayız...

Ama konu, forumda bunu dillendirip insanları korumasız motosiklet kullanmaya adeta özendirmek olunca, müdahil olmamız kaçınılmaz..
    espresso, Mr.wind ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)