Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorun rodajı yokmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    abilerim bir süredir bu forumdayım yaklaşık 6 ay önce ikinci el arora kasırga ar 50-50 model bir cup aldım 4200 km civarında aldım ve yağını değiştirdim şuan 5000 de
    bu 6 aylık süreç boyunca birkaç defa aynı model motorla karşılaştım ve onların motorunun benimkinin neredeyse 2 katı kadar seri olması dikkattimi çekti beraber gezdiklerimiz oldu aynı model motor 2 kişiyle motoru bağırtmadan 80 km/h yapıyor

ben tek başıma tapagaz abanıyorum 75 km/h yapıyor

önce bi araştırdım acaba neden yavaş diye bujileri falan kontrol ettim karbüratörü temizledim hava filtresini kontrol ettim
    hala yokuş aşağı 80 görünce rodajı aklıma geldi

tabi ben ilk motoru alma hevesiyle ve acemi olduğumdan dolayı alırken rodajı sormadım

sonra babamla tekrar aldığımız adamı aradık (adam bize rodajın ne olduğunu sordu)

bayiden 0 km almış alır almaz son hız denemiş ailesiyle binip yaylaya çıkmışlar (3 kişi)

işe gidip gelirken kullanmış (hiç düşük devir yok motor gitmiyor nasıl olsa diye sürekli tapagaz sürmüş)

ve biz alana kadar (4200 km) hiç yağ değişmemiş evet hiç değişmemiş

yani motorun b*k gibi bir rodajı var tabi buna rodaj denilirse

anlatmak istedim bunu size umarım sıkmamışımdır
    bu da bana ders olsun birdahakine rodajı soracağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Cümle içinde kullanıp adama anlatsaydınız belki anlardı. Misal "Ben bugün rodaj gördüm".

Şaka bir yana 5 km farkı dert etmeyin, lastik havasından olabilir, kilonuzdan olabilir, başka bir şeyden olabilir. Şu an sıkıntısız gidiyor mu? Evetse çok da problem etmemek gerek.
    tecrube0, gurcanozturk, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Geçmiş olsun. İkinci el almak tamamen kumar.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümle içinde kullanıp adama anlatsaydınız belki anlardı. Misal "Ben bugün rodaj gördüm".

Şaka bir yana 5 km farkı dert etmeyin, lastik havasından olabilir, kilonuzdan olabilir, başka bir şeyden olabilir. Şu an sıkıntısız gidiyor mu? Evetse çok da problem etmemek gerek.
    Abi fark 5 km değil
    onda 2 kişi var (170 kg civarı)
    Gaza yarım basıyor motor bağirmiyor 80 le gidiyor

Ben 100 kiloyum tapagaz gidiyorum 75 anca yapıyor

Yani onun motoruna ben binsem tapagaz 100 görür o

Motosikleti
    kuba rx9
    50 CC motosiklet için hızı o kadar dert etme bence birde bunun durması var diğer yandan arkadaşınızın motosikletine oynama olabilir yükseltme kitleri veya hacim yükseltme

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Merhaba genç kardeşim senin motorunun krankı 50 likse maalesef sadece silindir piston üst kapak değişimiyle 100 veya 110 cc olmuyor. 72cc bilemedin 86cc olur en fazla. O beni geçiyor, hızlı dediğin motorlarda krank, silindir, piston, üst kapak, saplamalar ve egzantrik zinciri değişmiş olabilir tam anlamıyla 97cc veya 107cc olmustur. Fark büyük ihtimalle bundan kaynaklı. Bir de cup motorlarda standart gelen dişliler 13-42/45. Bunları 14-36/38 değiştirirsen hızın artar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)