Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS OGS Falan.

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tur hazırlıkları yaptıgım için ücretli yollar hakkında bilgiye ihtiyacım var.

daha önce araba kullanmadım ya da ücretli yol kullanmadım.

Sanırım bankalar hgs için ücret kesiyormus. senede 1 2 gececeğim şey için ücret vermek istemiyorum.

HGS - OGS her ne ise bu ücretli geçiş yerlerinin hepsinde nakit para geçerli mi?

ya da otomatik ödeme talimatı hariç ücretsiz hgs vs. almaya gerek var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Özel otoyollarda (3ncü köprü yolu, osmangazi köprüsü, izmir otobanı benim girdiklerim) hgs var dememe rağmen nakit gişeye yönlendirdiler. Nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapıp devam etmiştim. Hgs için de sadece alırken kart parası ödeniyor. 6ncı sınıf motosiklet olarak geçiyor, bir kart veriyorlar. İstenildiği zaman plaka değişikliği yapıp kullanılabiliyor. Ben aldığımda 60tl mi öyle bir şey kesmişti garanti bankası. Bankadan almanın güzelliği adrese teslim olması ve banka uygulaması üzerinden plaka değişikliği talep edebilmek.

http://hgs

burada 30-40 tl yazmışlar. Ya güncel değil ya da içine ilk atılan bakiyeden dolayı benim aklımda 60 olarak kalmış.

edit: site resmi site değilmiş kaldırıyorum linki
    espresso bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Artık yok
    PTT den alırsan içine 50 tl koyuyorlar ve bununla birlikte ücret ödüyorsun. Ben alırken 5 tl gibi bişeydi, şimdi ne kadar okdu bilmiyorum. PTT nin uygulamasından para yüklediğinde 2-3 tl gibi bir masraf alıyor. Her yerde nakit yok, olsa bile nakit otomatik ödemeye göre biraz dhaa pahalı... 2-3 tl masraf ve kart parası için değmez. 3 4 geçişte kendini amorti ediyor zaten.

peki hgs mi alayım ogs mi

hgs hepsinde geçmiyor mu , bankalarda ikisi farklı gibi bir ayrım var

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hgs al tabi ki.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Osmangazi köprüsü ya da Yeni İzmir otobanı kullanacaksanız hiçbirşey almayın, nakit/kredi kartı gişesinden ödeme yaparsınız. Lakin İstanbul'a gelip köprüydü,otobandı kullanacaksanız Hgs 6. sınıf almalısınız Ptt.den.
    espresso bunu beğendi.

2 bin km lik tura cıkacagım 2 3 ay içinde. ücretsiz yol kovalamak ıstemıyorum o nedenle alayım en iyisi
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bende de ptt'den alınma kart var. 6. sınıf diye geçiyor. Ruhsatın arasında duruyor öyle.

PTT'nin cep telefonu uygulamasından bakiyemi kontrol ediyorum, düşmüşse ptt şubelerinin önündeki atm benzeri cihazlardan 20 lira yatırıyorum o bir süre idare ediyor beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki hgs mi alayım ogs mi

hgs hepsinde geçmiyor mu , bankalarda ikisi farklı gibi bir ayrım var
    Motosiklet için OGS oluyor mu? OGS rahatlık, bizim arabada OGS almıştık, OGS gişeleri daha az yoğun oluyor HGS tarafı daha yoğun oluyor diye HGS çıktığında OGS'yi değiştirmeyi düşünmedik. içinde pil olan bir şey ön cama yapışık, motorda yapıştıracak bir yer yok, cihaz su geçirir gibi. içinde pil varmış ama alalı 11 yıl oldu daha bitmedi pili, hala gişelerden geçerken diiit sesi duyuluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

2 bin km lik tura cıkacagım 2 3 ay içinde. ücretsiz yol kovalamak ıstemıyorum o nedenle alayım en iyisi
    Etiket olanı arabalar için, motosikletlere ayrı sınıf açılmıştı 6. sınıf diye geçiyor ve motorlarda yapıştıracak güvenli yer olmadığından kart şeklinde yapmışlar, ruhsatın arasına koyuyorsun, zaten ne yapsam, kartı elinle havaya da kaldırsan okumuyor, sonradan kameralardan bakıp düşüyorlar bakiyenden.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Birde hgs ile arabaların olduğu gişeden geçmeyin ağır vasıta gişesinden geçin. Araba gişesi kaçak geçiş alarmı verdiriyor ağır vasıtada sorun olmuyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde hgs ile arabaların olduğu gişeden geçmeyin ağır vasıta gişesinden geçin. Araba gişesi kaçak geçiş alarmı verdiriyor ağır vasıtada sorun olmuyor.
    Allah sizden razı olsun
    oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Özel otoyolda dikkat; bazen hgs kartı okuyamayıp sonra 6. sınıf karttan 1. sınıf parası çekiyorlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    HGS al, kredi kartinin oldugu bankadan alirsan kredi kartina baglanir, belli bir limitin altina dustugunde otomatik olarak daha once belirlenmis miktar yuklenir, hic dusunmezsin bakiye neydi diye

Nereye gideceksin ki parali yoldan gidiyorsun? 2400km yaptim son 10 gunde hic parali yoldan gecmedim
    espresso bunu beğendi.

Tura çıkacaksan neden otoban kullanacaksın ki .
    Otobanda turun güzelliği kalmıyor
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HGS al, kredi kartinin oldugu bankadan alirsan kredi kartina baglanir, belli bir limitin altina dustugunde otomatik olarak daha once belirlenmis miktar yuklenir, hic dusunmezsin bakiye neydi diye

Nereye gideceksin ki parali yoldan gidiyorsun? 2400km yaptim son 10 gunde hic parali yoldan gecmedim
    Ptt den alınırsa hangi bankanın kredi kartı varsa otomatik talimatla yapılır. Bankaların verdiği hgs kart kazık denedim daha önce. Ptt varken diğer bankalara fahiş ücret vermek mantıksız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sizden razı olsun
    Abi ciddi mi dedin yoksa kinaye mi yaptın çözemedim :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi ciddi mi dedin yoksa kinaye mi yaptın çözemedim :D
    Ciddi dedim, ben bilmiyordum bu olayı. Gerçi yapmam ama öğrenmem çok güzel oldu.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi dedim, ben bilmiyordum bu olayı. Gerçi yapmam ama öğrenmem çok güzel oldu.
    Bende hgs var izmire gittiğimde ağır vasıta gişesini kullandım kaçak geçişvermedi, dönüşte hadi dedim araç gişesini kullanayım ortalığı yıktı kaçak geçiş diye :D

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bende hgs var izmire gittiğimde ağır vasıta gişesini kullandım kaçak geçişvermedi, dönüşte hadi dedim araç gişesini kullanayım ortalığı yıktı kaçak geçiş diye :D
    kaçak geçiş dese de sonradan plakayı okuyup düzeltme yapmıyor mu sistem?

eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    ben 2 hafta önce Ptt den 6.sınıf hgs aldım 55 tl ödedim 20 tl kart ücreti 35 tl kartın içene yüklediler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçak geçiş dese de sonradan plakayı okuyup düzeltme yapmıyor mu sistem?
    yapıyor onda sorun yok ama o alarm hiç hoş bir şey değil :D
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)