Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servisin ben olmadan bakım yapması

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk motorum ve rodaj bakımı geldi doğru düzgün servisi yok ama serviste baya yoğunluk var yarın sabah işe giderken motoru bırakacağım akşam alacağım. Normalde bugün izin günümdü ama bugünde sabah bırak 17.00 de al dedi yani hemen başına geçmiyor ben yokken bu kötü motor yağ koymasın hiç bir yerine bakmadan bakım yaptım demesin pimpirikliyim böyle konularda ne yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Müşteri başında beklemezse daha iyi iş yapar ustalar siz basinda bekleyince stres oluyor yapamıyor çabuk motorun basindan uzaklaşın ��

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Kaliteli servis ise sıkıntı olmaz. Belli yağ markasını koyar zaten heleki rodaj bakımıysa. Ayrıca faturada hangi yağın koyulduğu da yazar.

Motorda değil ama arabada servis olayı şöyle oluyor bende, sabah geliyorlar evimden arabayı almaya geliyorlar. Servis bedeli kadar çek imzalatıp arabayı alıp gidiyorlar. İşi bittiğinde de geri eve getirip ücreti alıp arabayı teslim ediyorlar. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

Alıntı Lol0038 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum ve rodaj bakımı geldi doğru düzgün servisi yok ama serviste baya yoğunluk var yarın sabah işe giderken motoru bırakacağım akşam alacağım. Normalde bugün izin günümdü ama bugünde sabah bırak 17.00 de al dedi yani hemen başına geçmiyor ben yokken bu kötü motor yağ koymasın hiç bir yerine bakmadan bakım yaptım demesin pimpirikliyim böyle konularda ne yapabilirim
    Motor ne hocam?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Rodaj bakımında altı üstü bir yağ değişecek sağını solunu kontrol edecek toplasan iki saat sürmez , sabah bırak akşam al demek abartı olmuş bence , servis dolu görünsün istiyorlar herhalde :D

Cf moto 150nk sorun orda başlıyor 😂

Motora bin gaza bas anlarsın aradaki farkı. Eğer fark yoksa işlem yapmama ihtimali yüksektir. Ama sanmıyorum öyle birşey olacağını. Motorun gidişi değişir titreşimi azalır vs vs

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çözüm basit, yağ filtresi büyük ihtimal siyahtır, Cd kalemiyle bir çizik at üstüne. Hem çok dikkatli bakılmadıkça belli de olmaz. Bakımdan sonra kontrol edersin değiştirmiş mi değiştirmemiş mi.

Zaten servisler gırla para kazanıyor. Yamaha servisi yağ filtresi yağ değişiminden 200 lira para atıyor cebe. Daha önce hiç motosikletten sebep anahtar almadım elime ama öğrenmek dahil değişmesi en fazla yarım saatimi alır muhtemelen. Yarım saate 200 lira + kardan pay desek iyi para kanka.

Bir de utanmadan yağı değiştirmeyecekse bu kar marjına rağmen yaşamasının çok anlamı yok.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Başında beklesen de, beklemesen de olay servisteki ustanın sütüne ve bilgisine kalmış.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    benzeri mondial servisinde başıma geldi. benim karbüratör arızalıydı sıfır motorda servis sipariş etti geldi. değiştirmeye gittim bugün bırak yarın al işi uzun dedi. karbüratörün neresi uzunsa işi. neyse şüphelendim ve karbüratöre çizik attım. ertesi gün almaya gittim değiştirdin mi dedim evet dedi. üstüste sordum tabi abi bizde yanlış olmaz dedi. bi baktım attığım çizik aynen duruyor. kavga dövüş ettik olay çıktı şikayetçi filan oldum. başka bir serviste değiştirdim artık. bu devirde babana bile güvenmicen.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzeri mondial servisinde başıma geldi. benim karbüratör arızalıydı sıfır motorda servis sipariş etti geldi. değiştirmeye gittim bugün bırak yarın al işi uzun dedi. karbüratörün neresi uzunsa işi. neyse şüphelendim ve karbüratöre çizik attım. ertesi gün almaya gittim değiştirdin mi dedim evet dedi. üstüste sordum tabi abi bizde yanlış olmaz dedi. bi baktım attığım çizik aynen duruyor. kavga dövüş ettik olay çıktı şikayetçi filan oldum. başka bir serviste değiştirdim artık. bu devirde babana bile güvenmicen.
    Yahu bizim ülkedeki bazı servisler ve ustalar niye böyle anlamış değilim. Yahu değiştirsen yine para kazanacaksın hem parçadan hemde işçilikten, niye bu şerefsizliği yapıyorlar anlayamıyorum bir türlü. Ha birinin cebinden parasını çalmışsın ha bunu yapmışsın ne farkı var?

İşini hakkıyla yapan ustalar ve servislerimiz başımın tacı ama bu usta geçinen namussuzlara diyecek çok şeyim var da neyse...

Sırf böyleleri yüzünden paranoyak olduk, artık insanların birbirine güveni kalmadı.

Aslında böyle birşey ortaya çıktığı an o kişiyi servisten kovsalar sorun çözülür. Servis adamı kovmuyorsa veya o karaktersiz kişi servisin sahibiyse de kolayı var,mondial anında yetkili servisliği elinden alsa yine tüm sorunlar çözülür. Buna teşebbüs etmeyi aklından geçiren bütün servislere de ibret olur ama işte balık baştan kokuyor, mondial yetki verdiği servisleri düzgün denetleyemiyor.

Bu konuda japonlar gerçekten iyi. İşçilik, parça fiyatları yüksek ama servis kalitesi diğer markalara göre kat kat daha iyi.

Diğer markaların özellikle honda ve yamaha servislerini örnek alması lazım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bizim ülkedeki bazı servisler ve ustalar niye böyle anlamış değilim. Yahu değiştirsen yine para kazanacaksın hem parçadan hemde işçilikten, niye bu şerefsizliği yapıyorlar anlayamıyorum bir türlü. Ha birinin cebinden parasını çalmışsın ha bunu yapmışsın ne farkı var?

İşini hakkıyla yapan ustalar ve servislerimiz başımın tacı ama bu usta geçinen namussuzlara diyecek çok şeyim var da neyse...

Sırf böyleleri yüzünden paranoyak olduk, artık insanların birbirine güveni kalmadı.

Aslında böyle birşey ortaya çıktığı an o kişiyi servisten kovsalar sorun çözülür. Servis adamı kovmuyorsa veya o karaktersiz kişi servisin sahibiyse de kolayı var,mondial anında yetkili servisliği elinden alsa yine tüm sorunlar çözülür. Buna teşebbüs etmeyi aklından geçiren bütün servislere de ibret olur ama işte balık baştan kokuyor, mondial yetki verdiği servisleri düzgün denetleyemiyor.

Bu konuda japonlar gerçekten iyi. İşçilik, parça fiyatları yüksek ama servis kalitesi diğer markalara göre kat kat daha iyi.

Diğer markaların özellikle honda ve yamaha servislerini örnek alması lazım.
    Yamaha servisine hem de büyüklerden geçinen bir servise gittiğimde bakım diye sadece yağ ve hafa filtrelerini değiştirip lastik havalarını bile ben söyleyince kontrole ettiler. Fren balatalarına falan baktınız mı bir sorun olmasın bitmişse değiştirelim demiştim onu bile kontrol ettiklerini görmedim çünkü söküp bakmadılar. Şimdi tekrar yamaha servisi arıyorum, iyidir büyük servistir diye gitmiştim bir daha gitmem. Yamaha servisi böyleyse diğerleri kim bilir nasıldır.
    SuleymanE bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha servisine hem de büyüklerden geçinen bir servise gittiğimde bakım diye sadece yağ ve hafa filtrelerini değiştirip lastik havalarını bile ben söyleyince kontrole ettiler. Fren balatalarına falan baktınız mı bir sorun olmasın bitmişse değiştirelim demiştim onu bile kontrol ettiklerini görmedim çünkü söküp bakmadılar. Şimdi tekrar yamaha servisi arıyorum, iyidir büyük servistir diye gitmiştim bir daha gitmem. Yamaha servisi böyleyse diğerleri kim bilir nasıldır.
    Valla hocam sende haklısın, şehirden şehire japonların bile servis kalitesi değişiyor. Ama yine diğer markalarla kıyaslayınca servis hizmetleri çok daha iyi. Benim şansıma Bursada 2 adet yamaha servisi var, Start motor ve Kaplan motor. Start merkezde ama Kaplan motor ilçede. İkisinin de servisleri ve ustaları gayet iyi, hatta yanlış hatırlamıyorsam Kaplan motor Türkiye genelinde yapılan kullanıcı memnuniyeti araştırmasında müşteri memnuniyeti en yüksek yamaha servisi ödülünü almıştı.

Honda da bursada 1 adet servisi var Duran kardeşler, gayet köklü ve servis hizmeti iyi olan bir firma.

Japonların bazı servislerinde her ne kadar ufak tefek sorunlar yaşanıyor olsa da değişmemiş parçayı değiştik diye talep edeni daha duymadım. Yada bakımı yapılmamış motora bakımı yapıldı diye müşterinin kandırıldığına şimdilik şahit olmadım.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sence usta koymak ıstedıkten sonra sen başındasın diye sana kötü yağ iteleyemez mi :D

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Atasözlerimizi çok severim “sakınan göze çöp batar”

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam sende haklısın, şehirden şehire japonların bile servis kalitesi değişiyor. Ama yine diğer markalarla kıyaslayınca servis hizmetleri çok daha iyi. Benim şansıma Bursada 2 adet yamaha servisi var, Start motor ve Kaplan motor. Start merkezde ama Kaplan motor ilçede. İkisinin de servisleri ve ustaları gayet iyi, hatta yanlış hatırlamıyorsam Kaplan motor Türkiye genelinde yapılan kullanıcı memnuniyeti araştırmasında müşteri memnuniyeti en yüksek yamaha servisi ödülünü almıştı.

Honda da bursada 1 adet servisi var Duran kardeşler, gayet köklü ve servis hizmeti iyi olan bir firma.

Japonların bazı servislerinde her ne kadar ufak tefek sorunlar yaşanıyor olsa da değişmemiş parçayı değiştik diye talep edeni daha duymadım. Yada bakımı yapılmamış motora bakımı yapıldı diye müşterinin kandırıldığına şimdilik şahit olmadım.
    Ben de bir önceki bakımda Beylikdüzü tarafından gitmem kolay olur, istanbul trafiğine girmemiş olurum diye Tekirdağ'daki yamaha servisine gitmiştim, oradan memnun kalmıştım. Yetkili serviste olması gerektiği gibi usta motorun her yerini kontrol etmişti, yağ değiştirip göndermemişti yani. Ama şimdi haftasonu kapanmalar var çıkamıyoruz, hafta içi de işyerinden tekirdağa gidip gelecek kadar izin alamam bu yüzden avrupa yakasında bir servis arıyorum.
    Küçük yerler sanırım az kalabalık olduğu için istanbuldaki gibi acele iş yapmıyorlar daha düzgün oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)