Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

B sınıfı ehliyetle 125 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

B sınıfı ehliyetle 125 cc kullanmak için bir çaba vardı.Şu an ki süreç ne durumda
    Kaynak:https://www.google.com/search?client...&bih=609&dpr=3

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı ikitekersiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Güngören de güngören sürücü kursuna tahmini 3 ay önce A2 ehliyetine yazıldım.Tahmini toplam masraf 1500 liraya.
    2 kere motosiklet kullandım 1 2 devirdim.
    Herkes anasının karnında öğrenmiyor.Eğitim olunca haber verin diyordum bir iki kere cevap geldi sonra cevap verme zahmetine bile girmediler tanıdık olan birine geri döndüler dosyası yanmış dediler kurs sahibine eğitimciye döndüm whatsaptan sınava mı girdik ki yanıyor dedim yine cevap verme zahmetine girmediler kurs sahibi ve eğitimci sınava girenin bile 5 sınav hakkı var benim dosyam nasıl yanar

Not:İki kere eğitimde düştüğüm için dosyanın yandığını demişler eğitim de insan düşer de kalkarda
    Demek ki neymiş? Aslında B ehliyet ile piskilet bilem sürülmüyormuş.
    espresso bunu beğendi.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki neymiş? Aslında B ehliyet ile piskilet bilem sürülmüyormuş.
    abi niye bilmiyorum bayağı güldüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

B sınıfı ehliyetle 125 cc kullanmak için bir çaba vardı.Şu an ki süreç ne durumda
    Kaynak:https://www.google.com/search?client...&bih=609&dpr=3
    bu iş olmayacak gibi sanki

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    b sınıfı ile motosiklet sürmeyi bırak bisiklete bile ciddi ehliyet verilmeli motosiklet ehliyeti isteyenlerden bisiklet ehliyetini şart koşmalı.

Dosyam yandığından itibaren bu habere umut bağladım ve motordan soğumaya başladım ve ekmekte yemeğe başlayacaktım trendyol go dan

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Dosyam yandığından itibaren bu habere umut bağladım ve motordan soğumaya başladım ve ekmekte yemeğe başlayacaktım trendyol go dan
    Anladığım kadarıyla çok fazla bir motosiklet deneyiminiz yok. Sanki bu vesile ile sizin Trendyol'dan ekmek değil de, yakınlarınız sizin helvanızı yiyecekmiş de ona sebep olmayacak.
    Biraz da iyi tarafından bakın.
    sedattemiz, bpak, HRider ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-09 SP
    Böyle birşey mümkün değil. Normalde 50cc bile B sınıfı ehliyet ile kullanılamıyor olması gerekli. Araba ehliyeti olan birisinin motosiklet kullanma hakkı olması saçmalıktan ibaret.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    b sınıfı arabayı zor kullanıyor bı de utanmaan motor surmek ıstıyorlar :D
    espresso ve OnixsyS bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ehliyet sistemini kolaylaştırmak yerine eğitimlerin düzgün verilmesi için kursları daha iyi denetlemek gerekiyor. Doğru düzgün eğitim vermeden sınava sokan kurslar olduğu sürece bu böyle devam eder. Kurslar eğitim işini düzgün yapsa sorun kalmaz aslında.

Ehliyet bir hak değil bir ayrıcalıktır. En küçük motorlu araç bile doğal halimize göre aşırı güçlü. Yani bunların kullanımı çok ciddi bir eğitim gerektiriyor. Ancak yeterli eğitimi, bilgisi olan birileri için ayrıcalık olmalı ehliyet.
    -Black-, levend84 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ehliyet mi arabayı kullanıyor diye bir tabiri vardır ehliyetsizlerin :D heşteg A2 ile 1000rr kullanabilir miyim :D
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayatinda bisiklet bile kullanmamiş,hatta kaldirimda yurumesini bilmeyen tipler,sirf B sinifi ehliyeti var diye motosiklet tepesinde fink atiyor..gectigimiz hafta birisi önüme atladi ne ayna ne işik kurali,daha gidonu kontrol etmekten aciz(muhtemelen ya sarhoş ya da akli dengesi yerinde değil),Allahtan kontrollu gidiyordum,dallamanin birsey yapacagini öngördüm..kalkmiş birde el kol yapiyor,aracta ailem vardi devam ettim..

Motosikleti
    ......
    Ilave bir durum da var,

Örnek,

Kişi 10 sene önce B sinifi ehliyet almiş,gerek maddi durum,gerekse saglik vb.sebepler den öturu hic otomobil kullanmamiş,kendini geliştirmemiş daha türkçesi trafikte pişmemiş,yaa 50cc bir motor alayimda sağa sola gider gelirim kafasinda binlerce birey var.

Kisacasi bu mevzu cidden tam balon...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Bu konu hakkinda yeni çalişmalardan bahsediliyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Mümkün mertebe bunlardan uzak durmak lazım.Nasılsa doğal seleksiyonla elimine olacaklar.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Devletin ne yaptığı ne mok yemeye çalıştığı belli değil. Hem reflektif yelek, gözlük mecburiyeti getirip sözde güvenlik önlemlerini mecburi kılıyor, uymayanın motorunu bağlıyor hem de motosiklete dair hiçbir bilgisi olmayan ve Instagram story.si izlemeden araba süremeyen B sınıfı kitlesine laps diye 100 km hıza yaklaşan bir alete "al, kullan hacım" diyor.
    espresso bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    reis seçim yaklaşıyoooo
    bak 14 gün iade hakkını kaldıran kararıda 2024'e ertelemişler az iyi gözükmeleri lazım oy lazım oyy

Motosikleti
    Kymco AK550
    şu anda a2 ehliyet alma sürecinde birisi olarak ehliyet eğitimi verilen yeri görseniz kafayı yersiniz. ufacık bir okul bahçesi, 3 tarafı beton duvar ve bir tarafı demir parmaklıklarla çevrili. bu alanda hayatında ilk kez motora binen insanlar 5 metrekareye 1 motor düşecek şekilde eğitim görmeye çalışıyor. 8 çizmeye çalışıyorsun, birisi senin 1 metre gerinden aynı parkura başlıyor, bir diğeri de parkuru tamamlamak üzere senin üzerine doğru geliyor.

bu ortamda bir de apaçi motor eğitmenlerinin parkurun ortasından kendi motorlarıyla geçtiğini düşünün.

geçen hafta sonu adayın birisi demir parmaklıklara dalmış ve bacağı sıkışıp çok kötü bir şekilde kırmış ayağını. duvara dalsa ne olurdu bilmiyorum. ama yerinde olsam sürücü kursu ve milli eğitim müdürlüğü dahil herkesi dava ederdim.

uzun lafın kısası a2 ehliyeti alan da yolda öğreniyor, b ehliyetiyle süren de. maalesef ülkemizde bu konuda hiçbir standart yok.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Anlaşılmayan bir şey var galiba b sınıfı ehliyetle motorsiklet süremiyorsun 50cc diye geçen motorsiklet ler motorlu bisiklet olarak geçiyor yani esasında bisiklet olarak geçiyor ondan insanlar rahat sürüyor yoksa normal şartlarda motorsiklet sürülmüyor b ehliyeti ile hiç bir koşul ..

Sadece 50cc ye kadar olan motorlar sistemde motorsiklet değil motorlu bisiklet olarak geçiyor ..

Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılmayan bir şey var galiba b sınıfı ehliyetle motorsiklet süremiyorsun 50cc diye geçen motorsiklet ler motorlu bisiklet olarak geçiyor yani esasında bisiklet olarak geçiyor ondan insanlar rahat sürüyor yoksa normal şartlarda motorsiklet sürülmüyor b ehliyeti ile hiç bir koşul ..

Sadece 50cc ye kadar olan motorlar sistemde motorsiklet değil motorlu bisiklet olarak geçiyor ..
    Iyide dayıcım,

Adam motoru 50cc stok halde kullanmiyor ki,

Ya 80 cc ya da 110 cc yapiyor veya yaptiriyor.hatta hazir kitleri bile var.

Senin dedigin olay olsa stok 50cc nin yapacagi hiz max50kmh bilemedin 60kmh

Geçen trafikte ben 80 le giderken yan yana gidiyoruz,hizimi arttirmasam geçemeyecktim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyide dayıcım,

Adam motoru 50cc stok halde kullanmiyor ki,

Ya 80 cc ya da 110 cc yapiyor veya yaptiriyor.hatta hazir kitleri bile var.

Senin dedigin olay olsa stok 50cc nin yapacagi hiz max50kmh bilemedin 60kmh

Geçen trafikte ben 80 le giderken yan yana gidiyoruz,hizimi arttirmasam geçemeyecktim.
    Onun mevzuat la ilgisi yok burda mevzuat tan bahsediyorum normal de sağlam teftiş kontrol olsa o motorlar zaten çıkamaz trafiğe motorlu bisiklet olarak teftiş kontrol fazla yok ondan yoksa bu ülkeye 125cc bloğunda 50cc lerde geldi burda ufak bir ayar yaptılar 125cc oldu ., ama bunlar var diye mevzuat değişmez ..

Normalde 50cc liklerin çoğu ruhsatta motosiklet yazıyor ordan bile aslında istense sıkıntı olur normalde ruhsatta motorlu bisiklet yazması lazım ..

Normalde paralı yollara çıkmamaları lazım yasak ama ben tem de falan çok görüyorum ..

Yani mevzuat ayrı mevzuatın işletilmesi ayrı ..
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)