Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sonunda oldu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    inannın trafikte arabalardan çok kuryelerden çekiniyorum... nihayet pazartesi trafikte bir kurye arkadaş motosikletime arkadan gelip çarptı... bide bişeyler söylüyor, yuh artık... makinada maddi bi hasar yok ancak koskoca trafikte bir motosikletin başka bir motosiklete çarpması... bana kimse 30 dakika muhabbetine girmesin gitsin işvereniyle konuşşun... sonra sağda solda kaza yapıyorlar 30 dakika 30 dakika diyorlar...bende kaza yaptım ama böyle sorumsuzca değil...
    berk_cglr, espresso ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki ekselansları ne söylüyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    araba ile düz yolda ilerlerken sağa sinyal verdim,yavaşca dönüyordum ki sağımda bir kurye arkadaş bitiverdi,az daha yandan arabaya giriyordu,bir de diyor ki sen aynaya bakmıyor musun Tamam saygı gösteriyoruz yaptıkları iş kolay değil ama kurallara uyan çok az kurye var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmiş olsun, şaşırtıcı bır durum değil. vızır vızır fırlıyorlar. muhtemel kaskı olmayna ya da kaskını baglamamıs birisidir :D

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkdaşlar bu KURYE denilen meslek diplomaya veya sertifikaya tabi olmadığı sürece ve her önüne gelen yapabildiği sürece tepemize de çıkan çok olur arkadan iteleyen de. Bu mesleği ana gelir kaynağı olarak çok düzgün şekilde senelerdir yapan tecrübeli arkadaşları tenzih ediyorum ama maalesef geriye kalan kesimin çoğu hem çok cahil hem de çok salak. Youtube'da ki kurye kazalarını izleyin lütfen. Çoğu kasksız, ekipmansız, sinyalsiz, kuralsız, ağızda sigara, kaskın kenarında sıkıştırılmış telefonla Türkiye çapında terör estiriyorlar kaldırımdan giden mi kırmızı ışıkta geçen mi araçlara çarpıp hiç bir şey olmamız gibi devam eden mi istersin hepsi mevcut. Terör sadece silahla olmaz bu adamlar da scooterlar ile terör estiriyorlar.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bende kuryelik yapıyorum. Bazen yorgunluktan gittiğim yönü bile görmediğim dalıp gittiğim oluyor ama böyle bir durum yaşasam özür dilerim edebimle. Arkadan vurup birde haklı çıkma çabasına giriyorsa her şeyi hak ediyor.
    murattatoğlu ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    Adamlar solumdan bir anda önüme geçip sağıma giriyor vs. sürekli benzer durumlar aynada kurye gördüğümde gerçekten rahatsız oluyorum 1m mesafe bile bırakmadan dibinde gidiyorlar adamın. Gördüğüm anda yol veriyorum yoksa zaten sağ olsunlar anında kornaya basmaya başlıyorlar. İşleri zor bunu yaparak da gördüm. Fakat çoğusu gereğinden fazla risk alarak devam etmekte. İnsan bazen öyle şeyler yapıyorlar ki yani ne diyeceğini şaşırıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kuryedir, bizim gibi 2 tekercidir, çilekeştir diye romantizm yapmaya gerek yok, motorunuza zarar veren herkesi sakatlayın, ağız burun kırın ki adam gibi motor sürmeyi öğrensin bazıları.
    Osm@n ve Alper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bugün bir kurye arkadaşda virajı alamadı üstüme çıkıyordu bende dobloya doğru kaydım en son korna çaldım ne yapıyorsun der gibi ..

Eğitimsiz yüskek ihtimal ehliyetsiz idi bence.motor sürmeyi bile bilmiyordu ama kuryecilik işindede hiç.bir sertifika eğitim gerekmiyor üçü beşi denkleştirip motor alan ömrü boyu motor sürmemiş eğitimi olmıyan hatta ehliyeti bile olmayan insanlar kuryecilik yapıyor.. bugün 50cc motoru olan araba ehliyetli olanlar bile kuryecilik yapıyor.. yapmasın demiyorum ama nasıl ki ben motorsiklet ehliyeti ile tır süremiyceksem bir kuryenin de araba ehliyeti ile motor sürmemesi gerekir
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Katılıyorum bu 50cc motosiklet furyası bence tamamen yeni bir pazar payı oluşturmak için kurulmuş vatabdaşı düşünmeyen bir düzen. Aynı şekilde a1 ve a2 ehliyette tamamen para tuzağı. 125 CC Motoru kullanan adam 11kw motor sürüyor 35 kw yi mi süremeycek bırakın allah aşkına :D A ehliyet hadi neyse denilebilir ama diğerleri tamamen devletlerin uyguladığı saçma vergi politikasıdır.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kuryenin de araba ehliyeti ile motor sürmemesi gerekir
    Aslında hiç kimsenin, kaç cc olursa olsun araba ehliyeti ile motosiklet sürmemesi gerekir. Kendi başına ayakta duramayan vasıta dört tekerinin üstünde duran bir araçla nasıl bir tutulur halâ anlayabilmiş değilim.
    espresso bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Istanbul'da, ozellikle benim gibi Anadolu Yakasi minibus caddesi yakininda yasiyorsaniz kolayliklar dilerim, minibus caddesi taksicisiyle, minibuscusuyle, paketcileriyle adeta bir sirk.
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kurye değil , karşı cinse çiftleşme dansı yapan arizona kertenkelesi
    atalayalper bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    firmalar pandemi dolayısıyla kurye ihtiyacını taşere ettikleri için bilinçsiz ve tecrübesiz sürücüleri kurye olarak daha çok görürüz. 30 yaş altı isen genç girişimci desteği ile firma kurup bu firmalarla anlaşarak bu işi yapan çok kişi var ele geçen parada az bir rakam değil 8-9 bin tl civarı kazanıyorlar + tip (kaynak bu şekilde bu işi yapan arkadaşlarım tanıdıklarım). hatta bunu duyup ehliyeti olup ama tecrübesi olmayan kişilerin bu işe girenleride duyuyorum ne yazıkki.

bunun haricinde 2011 yılıydı sanırım boş yolda iki restoranın moto kuryelerinin kafa kafaya çarpıştığına şahit olmuştum. istesen beceremezsin ama adamlar yapıyo abiii.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inannın trafikte arabalardan çok kuryelerden çekiniyorum... nihayet pazartesi trafikte bir kurye arkadaş motosikletime arkadan gelip çarptı... bide bişeyler söylüyor, yuh artık... makinada maddi bi hasar yok ancak koskoca trafikte bir motosikletin başka bir motosiklete çarpması... bana kimse 30 dakika muhabbetine girmesin gitsin işvereniyle konuşşun... sonra sağda solda kaza yapıyorlar 30 dakika 30 dakika diyorlar...bende kaza yaptım ama böyle sorumsuzca değil...
    30dk kuralıyla çalışan pizza kuryesi arkadaşlara önerim trendyolgo veya getir, hepsiexpress vb. sistemlere geçsinler. oradakilere bakıyorum gayet rahatlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)