Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

60.000e 2021 model 0 km çantalı forza 250 alır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kymco downtown 350i alırım rahat ederim.
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia da kullandim, Honda da, az bucuk biliyorum. Ancak su var ki her japonlarin parcalarini bulmak daha kolay, maalesef Italyanlar'in biraz daha zorlu. Yurutme maliyetleri, bakim maliyetleri, servis maliyetleri ayni oldugunda Japon yerine Italyan tercih edebilirdim yine ama daha teknoloji, daha kolay servis ulasimi vs istedigim icin Honda aldim.
    Bende piaggio x10 vardı harika bir motordu .
    Tek eksisi şehiriçi sürümü rahat değildi uzun yolda tam bir Cadillac tı..

Hiç bir parçasında ben zorluk yaşamadım ustasındada ama tabiki japona göre belli oranlarda pahalı fakat kalitede o denli yüksek japonla kıyaslanmaz..
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende piaggio x10 vardı harika bir motordu .
    Tek eksisi şehiriçi sürümü rahat değildi uzun yolda tam bir Cadillac tı..

Hiç bir parçasında ben zorluk yaşamadım ustasındada ama tabiki japona göre belli oranlarda pahalı fakat kalitede o denli yüksek japonla kıyaslanmaz..
    Iste soylemeye calistigimiz sey bu, her urunun artilari eksileri olur. Yoksa sehirici icin Beverly, Burgman 200. Sehirler arasi icin X10, Burgman 650 kullanilabilir. Tercih meselesi, zevk meselesi, butce meselesi.
    espresso bunu beğendi.

eski bir xmax kullanıcısı olarak ben aldım, gelecek hafta teslim edilecek inşallah. 60bine sıfır ne alabilirdim başka. Haziranda muhakkak zam gelecek zam gelmemesi için bi sebep yok, dolar euro sürekli artıyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Şimdi çantasız boş model 60 bine satılıyor
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Eskiden "kim alır ya da kim alıyor?" diye düşünüp yaşardım, dün yani Cumartesi araç satışı için noterdeydim, yani nöbetçi noter (Bakırköy 35.) böyle bir kalabalık yok ki saat daha 09:00 a.m.

Motosiklet sürücüleri ile konuştum "ağabey 75.000'e şu MT-07'yi alıyorum, 2016 model" diyenler "ağabey 50.000'e şu RC 390'ı alıyorum 2016 model" diyenler .. anladım ki bunları konuşmak mantıksızmış.

Eğer seviyor ve istiyorsan,kalbinde yatan Forza 250 ise ve "sıfır km" aldığını düşünürsek, neden alınmasın ?

Tabii herkes "düşük CC o para etmez" diye düşünecektir ama mesela bence Rc390'da o model o para etmezdi, Mt-07'de öyle, ikisi de %100 her ihtiyacı karşılayacak motosikletler değil, bu işler böyle
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden "kim alır ya da kim alıyor?" diye düşünüp yaşardım, dün yani Cumartesi araç satışı için noterdeydim, yani nöbetçi noter (Bakırköy 35.) böyle bir kalabalık yok ki saat daha 09:00 a.m.

Motosiklet sürücüleri ile konuştum "ağabey 75.000'e şu MT-07'yi alıyorum, 2016 model" diyenler "ağabey 50.000'e şu RC 390'ı alıyorum 2016 model" diyenler .. anladım ki bunları konuşmak mantıksızmış.

Eğer seviyor ve istiyorsan,kalbinde yatan Forza 250 ise ve "sıfır km" aldığını düşünürsek, neden alınmasın ?

Tabii herkes "düşük CC o para etmez" diye düşünecektir ama mesela bence Rc390'da o model o para etmezdi, Mt-07'de öyle, ikisi de %100 her ihtiyacı karşılayacak motosikletler değil, bu işler böyle
    Gökhan sana da hayırlı olsun ama satmana da bir yandan üzüldüm. Ne güzel gezmeye başlamıştık.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Gezme olayında sıkıntı yok agacım, kiralayıp gezilere devam 💪

Bu ekonomi, bakım ve parça pahalılığında Motosiklet mülkiyetine karşı bir duruş sadece benimkisi
    espresso, Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gezme olayında sıkıntı yok agacım, kiralayıp gezilere devam ��

Bu ekonomi, bakım ve parça pahalılığında Motosiklet mülkiyetine karşı bir duruş sadece benimkisi
    Cumartesi yağ, yağ filtresi + hava filtresi değişimi içeren bakıma 730₺ ödedim. 3 yılda malzeme %250, işçilik %40 zam gördü. (Yerli işçiliğin yabancı malzemeye göre ne kadar az arttığı hepimizin fakirleşme seviyesine güzel bir örnek olabilir...)

Bu arada; normal kullanım şartlarında düz bakımlar ayda 100₺ maliyet. Bunun içinde dişli zincir, fren balataları ve lastikler yok. Onları da eklersek yakıt+trafik sigortası+kasko hariç aylık 300₺ gider var.) (Otoparka koyanlar için + otopark...)
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi yağ, yağ filtresi + hava filtresi değişimi içeren bakıma 730₺ ödedim. 3 yılda malzeme %250, işçilik %40 zam gördü. (Yerli işçiliğin yabancı malzemeye göre ne kadar az arttığı hepimizin fakirleşme seviyesine güzel bir örnek olabilir...)

Bu arada; normal kullanım şartlarında düz bakımlar ayda 100₺ maliyet. Bunun içinde dişli zincir, fren balataları ve lastikler yok. Onları da eklersek yakıt+trafik sigortası+kasko hariç aylık 300₺ gider var.) (Otoparka koyanlar için + otopark...)
    Eline sağlık ağabey, ben yazmaya üşenmiştim .. " Bunun içinde dişli zincir, fren balataları ve lastikler yok " cümlesine ek olarak "fren diski" de ekleyebiliriz, ee bunun zaman geçtikçe sıvı değişimi olmalı, buji - hava filtresi değişimi olmalı, amortisör keçeleri değişmeli derken " bir tık " daha yükselecektir "kaza - bela olmazsa" ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eline sağlık ağabey, ben yazmaya üşenmiştim .. " Bunun içinde dişli zincir, fren balataları ve lastikler yok " cümlesine ek olarak "fren diski" de ekleyebiliriz, ee bunun zaman geçtikçe sıvı değişimi olmalı, buji - hava filtresi değişimi olmalı, amortisör keçeleri değişmeli derken " bir tık " daha yükselecektir "kaza - bela olmazsa" ..
    motosikletiyle yılda 3000 4000 km yapanların motorunun servis masrafı pek olmaz sanırım, yılda bir kere yag değiştir,2-3 yılda bir hava filtresini değitir devam.

Benim gibi motosikletini cok kullananalar ise kiralama olmaz.

O yuzden kiralama mantıklı değil ;) benceee

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Doğru iki senede bir amortisör yağ / keçe değişimi var. (Geçen hafta yaptırdım o da epeyi tuttu - aylık 30₺ diyelim...) Diskler pahalı ama uzun gidiyorlar.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletiyle yılda 3000 4000 km yapanların motorunun servis masrafı pek olmaz sanırım, yılda bir kere yag değiştir,2-3 yılda bir hava filtresini değitir devam.

Benim gibi motosikletini cok kullananalar ise kiralama olmaz.

O yuzden kiralama mantıklı değil ;) benceee
    Hırbo Bey, " Alfa Erkek " motosikletten yerde yağmur damlası olmadıkça inmez

Yağmur varken sürenler ise benim gözümde bir çeşit mesihtir ..

Benim gibi bundan sonra sadece gezi oldukça ayda max. 2 kere motosiklet kiralayacak olanlar ise uzaktan motorcudur .. artık "uzaktan motorcu" olduk .. Alfa motorcudan uzaktan motorcuya hey gidi dünya hey ...
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)