Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene geç yaptırmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Mesela 1 yıl geç yaptırsam bir şey olır mu şuan kullabmıyırum eksikleri var paramda yok vizesi gelince yaptırmasam 6-7 ay hatta 1 yıl geçse sonra yaptırsam ne olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Olur ama şöyle olur polis yakalarsa bağlar motoru ayrıca vize ücretini cezalı ödersin.

Motosikleti
    MT-09 SP
    6-7 ay veya 1 yıl boyunca hiç çevirmeye girmediğini varsayarsak muayene ücretine geciken her ay için 10 lira civarı ceza biniyor.
    Eğer çevirmeye girersen kaçtığın o muayene ücretinin fazlasını(₺288) ceza olarak ödersin, birde üstüne cezalı muayene ücreti eklenir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6-7 ay veya 1 yıl boyunca hiç çevirmeye girmediğini varsayarsak muayene ücretine geciken her ay için 10 lira civarı ceza biniyor.
    Eğer çevirmeye girersen kaçtığın o muayene ücretinin fazlasını(₺288) ceza olarak ödersin, birde üstüne cezalı muayene ücreti eklenir.
    314TL imis 2021 icin muayenesiz trafige cikmak, az once arkadasimla yarin icin konusuyorduk o yuzden baktim, muayene zamanini gecirmis cikamam diyordu, randevu almaya karar verdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela 1 yıl geç yaptırsam bir şey olır mu şuan kullabmıyırum eksikleri var paramda yok vizesi gelince yaptırmasam 6-7 ay hatta 1 yıl geçse sonra yaptırsam ne olur
    Suradan hesaplayabilirsiniz cezanizi. Her ay 19TL ekleyeceksiniz kisaca.

https://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx

Motorumu perşembe günü vizeye sokacağım tüvtürkten aldığım randevuda 189 tl yada 193 tl ücret çıktı yanlışım yoksa ve gecikme bedelide 9 tl olarak göründü yani her ay 9 tl ekleyecek yaptırmadığın sürece ve polis motorunu bağlayabilir her an.

Motosikleti
    cb250r
    arabami 17 ay gecikmeli yaptirdim. ucreti 2 katindan biraz fazla odedim, baska bi proseduru yok.

Bu esnada 2 kere cevirmeye girdim, ikisinde de memur arkadaslar "yaptir hocam bidakine affetmem" deyip saldilar.

Tabi motosiklete ayni imtiyazi tanirlarmi? Bilemiyorum, risk.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ilk defa muayenesiz yakalanırsan te böyle önce cezayı çakıyor polis amcalar erken ödersen 270 civarı bir şey tutuyor ilk cezadan 1 hafta sonra hala muayenesiz gezersen aynı cezadan bir tane daha yiyip motor trafikten men ediliyor çekiliyor çekilir çekici artı trafik cezası ödeyip motoru çıkartıyorsun sonra muayeneye gidiyorsun bütün cezalarını vergini sigortanı yaptırıp sonrada tabi geçiken her ay için belli bir miktar ekliyor üstüne muayenede üçretinin yüzde 5 ya da 10 miktarında olması lazım o şekilde oluyor ha ben kullanmıyorum yola çıkmam yatıyor diyorsan muayenede giderken polise denk gelmediğin sürece sadece muyane istasyonunda geçikmeli ücret ödersin o kadar.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bayram öncesi p.tesi günü çevirmeye girdim. meğerse 1 ay muaynem geçmiş, ben yanlış tarihe bakıyormuşum.
    314tl cezası var, erken ödemeyle 235tl oluyor.
    polis ceza makbuzunun yanında 7 günlük izin belgesi çıkartıp veriyor. bu süre içerisinde gidip muayne yaptırmanız gerekli. eğer yaptırmazsanız 7. günün sonunda otomatik olarak aracınız trafikten men oluyor. bu şekilde tekrar yakalanırsanız aracınız bağlanıyor ve ilgili maddeden tekrar ceza yiyorsunuz (bunları işlen yapan polisten öğrendim)

muayne ücretini 1 aylık gecikme ile 198tl olarak yatırdım galiba.
    geciken her ay için belli oranda ceza ödüyorsunuz.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakalanırsan bağlarlar. yakalanmazsan ilk yaptırdığında gecikme cezasıyla beraber ödersin.

"AKP'li milletvekillerinin TBMM'ye sunduğu yeni af yasa teklifine, aracının muayenesini yaptırmadığı için cezaya yakalanan araç sahipleri de eklendi. Böylece aracına zamanında muayene yaptırmayanlar aylık yüzde 5, yıllık yüzde 60 faizden kurtulacak."

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Akp'li milletvekillerine teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi gerçek gündem yerine abidik gubidik konularla vergi ödeyeni "keriz" yerine koydukları için.

Bu arada 1500 sene boyunca zarar görmeyen Ayasofya'nın kapısı ve içi 2-3 ayda patatese bağlamış. Allah tüm dünyayı Müslümanmış gibi görünüp Müslümanlıkla alakası olmayanların zulmünden korusun.
    gurcanozturk ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)