Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincirin şasiye sürtmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletimin zinciri şasiye sürtüyo ses yapıyo bu sorunu nasıl çözebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Böyle adamlar motora binmesin mümkünse

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yüksek ihtimalle zincirin gevşektir. Zincir ayarı yapın ya da yaptırın.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı superhero55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de sahibi olduğum Kp150'nin kronik sorunu zincir rehberinin(zincirin mesnete sürtmesini önleyen plastik) düşmesidir.

Belki sizin motosikletinizde de bu parça düşmüştür. Yada @rideforlife'ın dediği gibi zinciriniz gevşektir.
    Eğer bu parça düşmüşse yerine sürtünmeye dayanıklı bir plastik koymanız gerekir. Yada aynı parçanın yenisini almanız.

Yorumlarda yine laflar sokulmuş bizim forum klasik :D

Zincirin vurması aslında basit gibi görünsede bir kaç nedeni olabiliyor. En basit nedeni zincirin bollaşmasından dolayı hareket esnasında zincirin şasiye yada arka maşaya vurması ve ses yapması sonucu oluşan durum. Bunu motosikletten anlıyorsanız kendiniz anlamıyorsanız bir ustaya götürüp 5 dakikada yaptırabilirsiniz. Diğer sebep ise zamanında başıma gelen bir durum. Zamanında aldığım motosiklette vardı zinciri germeye kalktım ancak neredeyse son seviyedeydi ustaya sordum zincirin dişlin değişecek dedi değiştirdim yine aynı sorun. Sonradan farkettim meğersem eski sahibi ön dişliyi küçültmesinden dolayı zincir şasiye bir tık daha yaklaşarak vurup ses çıkartıyormuş. Çözümü ise basit ya dişliyi eski haline getirecez yada tam çarptığı yere bir lastik şamrel parçası yapıştırılacak. Eğer zincir ve dişlinizi yenilediğiniz halde ve gerdirdiğiniz halde böyle bir sorun varsa 2. yöntemi kullanabilirsiniz.

Fikirleriniz için teşekkür zincirimi gerdiğim halde böyle oluyo.Herhalde sorun dediğiniz gibi lastik parçanın eksikliğinden kaynaklanıyo

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alt taraf mı sürtüyor üst taraf mı?

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle adamlar motora binmesin mümkünse
    Şu tarz verilen cevaplara okadar sinir oluyorumki.Adam belki motosiklette yeni aldı biniyor bunuda farketti b siteyi aradı buldu yardım arıyor.Neden böyle bir cevap veriyorsunki sen ne biliyorsun mesela anlatsana biraz.........

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:05 ----------

Alıntı superhero55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum resim yükleme imkanın var ise ne taraftan sürttüğünü şaseye sürterek tahribat oluşturmuşmu,arka dişli ön dişli ve sürttüğü yeri resim olarak atarsan yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)