Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 2006
    Herkese merhaba,

Vitesli birkaç motosikletim oldu, şehir içi kullanım kolaylığından dolayı scooter almayı düşünüyorum. Üniversite öğrencisi olmamdan mütevellit 8500 lira gibi bir bütçem var (zorlamış hâlim). Mondial, Kanuni gibi motosikletleri daha önce kullandım ama onlar vitesliydi. Scooterlarının kötü ve dayanıksız olduğu gibi yorumlar okudum. Hız konusunda tek başıma 80'le motoru yormadan, stabil gidebilmem yeterli. Yedek parça olarak çoğu benzer fiyatlarda gibi. Aşağıdaki modeller ile ilgili ne düşünürsünüz? Çoğunun km'si 40-50 binlerde ve motor yapılmış.

- Yamaha Cygnus L (çok yaktığına dair yorumlar okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.)
    - Yamaha Cygnus RS
    - Honda Beat
    - Honda Activa (eski kasa)
    - Honda Fizy
    - SYM ve Kymco bazı modelleri.

Kullanan, deneyimi olanlardan fikir alabilirsem sevinirim. Başka marka-model önerilerini de değerlendiririm.
    Şimdiden teşekkür ederim herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kymco agility 125 veya super 8
    sym fiddle 2 önerebilirim. sağlam motorlardır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    YBR 2006
    Parçalarının bulunurluğu ve fiyatı açısından en çok soru işareti yaratan markalar gibi hocam. Sağlam olduklarını pek çok kişiden duydum ancak parçalar gözümü korkutuyor.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    sana bir tavsiye bu bütçe ile grenajlı motor alma bence. Onun yerine vitesli motordan yürü derim sorunsuzluk ve az yakması açısından bajaj boxer tavsiye ederim sorunsuz sıkıntısız kullanırsın. Tek sorunu ön frenin disk olmaması eğer istanbul izmir ankara vb.gibi büyük şehirlerde değilsen sorun olacağını düşünmüyorum. Para kalırsa da bir cafe racer veya scrambler yapabilirsin

bu bütçeyle cub da düşünülebilir.

Motosikleti
    YBR 2006
    Alıntı tzftw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bütçeyle cub da düşünülebilir.

Hocam onların duruşu hoşuma gitmediği için bakmadım. Yine de önerdiğiniz model varsa incelerim tabii.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana bir tavsiye bu bütçe ile grenajlı motor alma bence. Onun yerine vitesli motordan yürü derim sorunsuzluk ve az yakması açısından bajaj boxer tavsiye ederim sorunsuz sıkıntısız kullanırsın. Tek sorunu ön frenin disk olmaması eğer istanbul izmir ankara vb.gibi büyük şehirlerde değilsen sorun olacağını düşünmüyorum. Para kalırsa da bir cafe racer veya scrambler yapabilirsin
    Mersin'de ve Ankara'da süreceğim hocam. Vitesli motosikletleri daha ucuza da alabilirim (Mondial vs.) ama Bajaj aklımdan geçmemişti, eski kasa YBR görüyorum genelde bahsettiğim bütçelerde. Daha önce ön-arka kampana kullandım o kadar sorun yaşamamıştım. Bu scooterları tavsiye etmeme sebebiniz grenaj parçalarının maliyetinden dolayı mı?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı alirft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam onların duruşu hoşuma gitmediği için bakmadım. Yine de önerdiğiniz model varsa incelerim tabii.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Mersin'de ve Ankara'da süreceğim hocam. Vitesli motosikletleri daha ucuza da alabilirim (Mondial vs.) ama Bajaj aklımdan geçmemişti, eski kasa YBR görüyorum genelde bahsettiğim bütçelerde. Daha önce ön-arka kampana kullandım o kadar sorun yaşamamıştım. Bu scooterları tavsiye etmeme sebebiniz grenaj parçalarının maliyetinden dolayı mı?
    En ufak bir düşmede yan yatmada grenajlar çatlıyor kırılıyor bu da masraf açıyor diye demiştir.
    Benim xmax 250 ile kaza yapınca kırılan çatlayan grenajların değişimi 6bin lirayı bulmuştu 2 yıl öncesinde. İyi ki kaskom varmış yoksa 6bin lira benim için büyük para demiştim. Küçük scooterlarda o kadar turmasa da yine de masraf açar.

Motosikleti
    YBR 2006
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ufak bir düşmede yan yatmada grenajlar çatlıyor kırılıyor bu da masraf açıyor diye demiştir.
    Benim xmax 250 ile kaza yapınca kırılan çatlayan grenajların değişimi 6bin lirayı bulmuştu 2 yıl öncesinde. İyi ki kaskom varmış yoksa 6bin lira benim için büyük para demiştim. Küçük scooterlarda o kadar turmasa da yine de masraf açar.
    Kesinlikle haklısınız hocam. Grenaj maliyetlerini düşününce CG ve Mondial-Kuba'dan öteye gidemiyorum maalesef. Listelediğim scooter'lar da zaten o markaların en ucuz modelleri fark etmişsinizdir. Mümkün mertebe grenajı düzgün olanlara bakıyorum. Scooter heves ettim biraz, genellikle şehir içi kullanıyorum arada bir yola gidiyorum. Biraz da bu yüzden forumdan fikir almak istiyorum. Yoksa daha önce çin üretimi manuel motorlar kullandım, o kadar büyük problemler de yaşamadım aslında.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kesinlikle haklısınız hocam. Grenaj maliyetlerini düşününce CG ve Mondial-Kuba'dan öteye gidemiyorum maalesef. Listelediğim scooter'lar da zaten o markaların en ucuz modelleri fark etmişsinizdir. Mümkün mertebe grenajı düzgün olanlara bakıyorum. Scooter heves ettim biraz, genellikle şehir içi kullanıyorum arada bir yola gidiyorum. Biraz da bu yüzden forumdan fikir almak istiyorum. Yoksa daha önce çin üretimi manuel motorlar kullandım, o kadar büyük problemler de yaşamadım aslında.
    Scooter candır. Şehir içinde büyük rahatlık.

Bahsettiğiniz scooterları kuryelerde görüyorum, kimilerine çepeçevre koruma demiri yapılmış oluyor o şekild ebir kazada grenaj masrafından kurtulmak mümkün olabilir sanırım.

Motosikleti
    YBR 2006
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter candır. Şehir içinde büyük rahatlık.

Bahsettiğiniz scooterları kuryelerde görüyorum, kimilerine çepeçevre koruma demiri yapılmış oluyor o şekild ebir kazada grenaj masrafından kurtulmak mümkün olabilir sanırım.
    Bu modeller arasında diğerlerine oranla önerdiğiniz, tavsiye ettiğiniz var mı yoksa genel olarak hepsi birbirine yakın diyebilir miyim? Cygnus L ve Fizy diğerlerine göre model yılı olarak daha yeni mesela.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yamaha Cygnus bir arkadaşımda vardı baya yaka silkmişti, başka bir kurye arkadaşımın baya paramparça bir spacy vardı ama hala gidiyordu. Fizy'de güzeldir. Skuter çok iş görür, hele şehir içinde çok büyük rahatlıktır. Varsın grenajı kırılsın, önemli olan seni a noktasından b noktasına sağ sağlim götürsün. Freni, lastiği iyi olsun yeter.

Birde kendi kullanan kuryeden bulursan kaçırma al. O adam ondan ekmek yiyor çünkü kötü yanı varsada söyler en azından dürüstse

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Herkese merhaba,

Vitesli birkaç motosikletim oldu, şehir içi kullanım kolaylığından dolayı scooter almayı düşünüyorum. Üniversite öğrencisi olmamdan mütevellit 8500 lira gibi bir bütçem var (zorlamış hâlim). Mondial, Kanuni gibi motosikletleri daha önce kullandım ama onlar vitesliydi. Scooterlarının kötü ve dayanıksız olduğu gibi yorumlar okudum. Hız konusunda tek başıma 80'le motoru yormadan, stabil gidebilmem yeterli. Yedek parça olarak çoğu benzer fiyatlarda gibi. Aşağıdaki modeller ile ilgili ne düşünürsünüz? Çoğunun km'si 40-50 binlerde ve motor yapılmış.

- Yamaha Cygnus L (çok yaktığına dair yorumlar okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.)
    - Yamaha Cygnus RS
    - Honda Beat
    - Honda Fizy

Kullanan, deneyimi olanlardan fikir alabilirsem sevinirim. Başka marka-model önerilerini de değerlendiririm.
    Hero Dash ekleyebilirsiniz listeye, cok saglam deniyordu. (100OktanTV - Alisan Fidan cok bahseder bunu kullandigindan, aracin olmediginden)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 2006
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Cygnus bir arkadaşımda vardı baya yaka silkmişti, başka bir kurye arkadaşımın baya paramparça bir spacy vardı ama hala gidiyordu. Fizy'de güzeldir. Skuter çok iş görür, hele şehir içinde çok büyük rahatlıktır. Varsın grenajı kırılsın, önemli olan seni a noktasından b noktasına sağ sağlim götürsün. Freni, lastiği iyi olsun yeter.

Birde kendi kullanan kuryeden bulursan kaçırma al. O adam ondan ekmek yiyor çünkü kötü yanı varsada söyler en azından dürüstse
    Spacy görüyorum hocam da biraz bütçemin üzerine kalıyor genelde. O yüzden Beat,Activa ve Fizy gibi modelleri yazdım

Cygnus kullanan arkadaşınız RS mi kullanıyordu L mi, bilginiz var mı?

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Herkese merhaba,

- Yamaha Cygnus RS
    - Honda Beat
    - Honda Fizy

bana kalırsa cup motor al
    scooterlardan biraz daha güvenli(tekeri biraz daha büyük)
    parçaları yaygın herhangi bir cup parçası hemen hemen bütün cuplara olur.
    ekonomiktir az yakar 7000 gibi bir fiyata 4-5 bin km de cup alabilirsin

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Parçalarının bulunurluğu ve fiyatı açısından en çok soru işareti yaratan markalar gibi hocam. Sağlam olduklarını pek çok kişiden duydum ancak parçalar gözümü korkutuyor.
    sym nin motopit adresinde çoğu parçası var carenaj dahil. ben 22 bin km kymco agility 125, 17 bin km de sym hd2 200i kullandım hiç bakım dışında parçaya ihtiyaç duymadım. kymcoyla bi kere araba dokundu düştüm bi kere karda bi kere de ışıklarda yaya gibi geçen bi kurye yüzünden kaydım düştüm kırılmayı geçtim doğru düzgün çizik bile olmadı. sym ile hiç düşmedim ya da kaza yapmadım. parça fiyatlarına bu linkten bakabilirsiniz.

bunun dışında arkadaşların dedikleri doğru bütçe azsa cub motor mutlaka düşünün. yarı otomatik olmaları da avataj. tvs neo x3i o fiyatlara var mesela.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21326043/detay
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    YBR 2006
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa cup motor al
    scooterlardan biraz daha güvenli(tekeri biraz daha büyük)
    parçaları yaygın herhangi bir cup parçası hemen hemen bütün cuplara olur.
    ekonomiktir az yakar 7000 gibi bir fiyata 4-5 bin km de cup alabilirsin
    önerdiğiniz model var mı hocam cup için?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym nin motopit adresinde çoğu parçası var carenaj dahil. ben 22 bin km kymco agility 125, 17 bin km de sym hd2 200i kullandım hiç bakım dışında parçaya ihtiyaç duymadım. kymcoyla bi kere araba dokundu düştüm bi kere karda bi kere de ışıklarda yaya gibi geçen bi kurye yüzünden kaydım düştüm kırılmayı geçtim doğru düzgün çizik bile olmadı. sym ile hiç düşmedim ya da kaza yapmadım. parça fiyatlarına bu linkten bakabilirsiniz.

bunun dışında arkadaşların dedikleri doğru bütçe azsa cub motor mutlaka düşünün. yarı otomatik olmaları da avataj. tvs neo x3i o fiyatlara var mesela.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21326043/detay
    İnceleyeyim bi Agility parçalarını hocam. Attığınız linkteki sıfır cub Revolt marka, cublar arasında Mondial çok görüyorum. Sizin fikriniz nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bir de cub öneren hocalarıma sorum olacak, şehirler arası yol giderken cub-scooter çok farkını görür müyüm?

Elbette biliyorum 100-125cc motosikletlerle uzun yola çıkmak konforsuz bir iş, ama heves ve gençlik olunca 100cc vitesli motorla dolaştığım oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Biraz da şunu düşünüyorum:

Fizy ya da Cygnus alabileceğim fiyatlara ikinci el cub almak ne kadar makul? 5 bin civarına da cub bulabilirim. Güç ve dayanıklılık açısından söylüyorum bunu.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

İnceleyeyim bi Agility parçalarını hocam. Attığınız linkteki sıfır cub Revolt marka, cublar arasında Mondial çok görüyorum. Sizin fikriniz nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bir de cub öneren hocalarıma sorum olacak, şehirler arası yol giderken cub-scooter çok farkını görür müyüm?

Elbette biliyorum 100-125cc motosikletlerle uzun yola çıkmak konforsuz bir iş, ama heves ve gençlik olunca 100cc vitesli motorla dolaştığım oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Fizy ya da Cygnus alabileceğim fiyatlara ikinci el cub almak ne kadar makul? 5 bin civarına da cub bulabilirim. Güç ve dayanıklılık açısından söylüyorum bunu.
    bütün sorularını cevaplayayım

şimdi cup için bütçeni 7000 civarı tutmanı tavsiye ederim (zaten zorlayınca 8500 demişdin zorlama 7000 olsun)
    model olarak arora kasırga ar 50-50 kullanıyorum ben alt takımı 100 cc gücü çok iyi genelde 145 kg biniyoruz daha 1. vitese ihtiyaç duyduğum rampa olmadı hep 2 ile çıktım

eğer dış görünüşü iyi olsun diyorsan rks sniper 50 var ama güç olarak biraz üzebilir

uzun yola pek çıkılmaz bu motorlarla çıkarsanda 60 km de bir durup 2'nizinde bi dinlenip devam etmen gerek.

hem tekeri biraz daha büyük olduğundan scooterdan daha güvenli

parçasını bulmak çok kolay mesela debriyaj balatası biterse (en kötü kullanımda 10 bin km de biter)
    modelle aramana gerek yok cup motor için debriyaj al hepsi olur.

Motosikleti
    YBR 2006
    Hero Pleasure da gördüm birkaç yerde. Zamanla değerini korur mu bilmiyorum ama fiyatları Honda,Yamaha ile yakın. Bir de Mondial Ritmica'da olduğu gibi motorunun Spacy motoru olduğunu söyleyenler var

Ağa kuryelik yapmayacaksan o kadar parayı scootere bağlama başına beladan başka birşey almazsın o bütçede olan motorların alayı kurye çıkması. Apaçi tarafından kaskın içine sokulmuş telefon bi elde sigara yapan tayfalar tarafindan kullanılan motorlardir. Bence o topa girme 100 Luk cup al Çin'de olsa en azından birşey olduğunda müdahale etme şansın olur.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Forumda 100'lük cub ile hem Türkiye turu hem Yurtdışı Balkanlar turu yapan bir abimiz var. Onun konularını bulup okumanı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)