Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Abus 8077 disk kilidi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
    Abus disk kilidi bakıyorum da. 8077 modelini almak istiyorum. İnternette en uygun 1400 TL gibi bir tutara var. Bunlar tek model midir yani her motora uyar mı? Bu paraları vermek gerekli midir? Farklı bir öneriniz olur mu? Evimde kapalı otopark var. İş yerimde de kapalı otopark var. Ama farklı bir yere gidip kalma durumunda motoru ayda 1 gün belki sokakta bırakma durumum olabilir. Güvenlik için ne önerirsiniz? Disk kilidi+ zincir + alarm mı yapmalıyım? Bütçe sorunu yok ama sırf marka diye o paraları vermek gerekir mi? Alternatif ürün önerebilirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    istanbul yazıyor şehirde tabiki en iyisini almak durumundasın kuruşu kuruşuna değicek pişman olmamak için.yokedilemez bir kilit değil ama çok uğraş isteyen ve caydırıcılığı olan bir marka.disk kilitin de başka marka önermem üst versiyonlarıda var istersen onlarıda alabilirsin.100 motordan 99a oluyor motor nedir ? biraz çalışma şekli farklı diğer kilitlere göre.sırf marka olmuyor abus da farkını kalitesini görüceksin öbürlerine kıyasla.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah motora bakmaksızın çalabiliyorlar.
    ybrye göz kestirenlere denk geldim.
    şahsen ortalama üstü bir motorum olsa sadece abusla da kalmazdım.
    abus ve orta düzey bir disk kilidi takardım en iyi ihtimal ile.
    lastiği çıkarma ihtimaline karşı ön ve arkaya iki ayrı takmak baya iş görür bence.

benim arkada disk yok ama ileride alacağım motorda olacak. öyle olunca kafadan 2 tane takıcam bir ön bir arka.
    espresso bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Küçük diskli motorlara olmuyor. Pulsarda ve dominarda sorunsuz kullandım. 100cc Mondial scooterin fren diski küçük olduğu için kullanamıyorum. Zaten motor 4bin kilit 1400tl neyi neye kilitleyeyim ayrı mesele. Disk kilidi+zincir yapmak en mantıklısı. Mümkünse full teminat kasko+disk kilidi de olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Zinciri arka tekerden bağlayıp öne disk kilidi takmak da iş görür.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul yazıyor şehirde tabiki en iyisini almak durumundasın kuruşu kuruşuna değicek pişman olmamak için.yokedilemez bir kilit değil ama çok uğraş isteyen ve caydırıcılığı olan bir marka.disk kilitin de başka marka önermem üst versiyonlarıda var istersen onlarıda alabilirsin.100 motordan 99a oluyor motor nedir ? biraz çalışma şekli farklı diğer kilitlere göre.sırf marka olmuyor abus da farkını kalitesini görüceksin öbürlerine kıyasla.

Motor mt25 2020 model. Uyar mı bu motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük diskli motorlara olmuyor. Pulsarda ve dominarda sorunsuz kullandım. 100cc Mondial scooterin fren diski küçük olduğu için kullanamıyorum. Zaten motor 4bin kilit 1400tl neyi neye kilitleyeyim ayrı mesele. Disk kilidi+zincir yapmak en mantıklısı. Mümkünse full teminat kasko+disk kilidi de olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Zinciri arka tekerden bağlayıp öne disk kilidi takmak da iş görür.

Zincir öneriniz var mıdır

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Abus güvenlidir ama her kilit açılır kırılır, ben eskiden mecburi bilen bilir beşiktaş, akareterlerde cadde kenarında motorumu bırakıyordum, oranın ne kadar motosiklet çalınmaya uygun bir yer olduğu da aşikar ve motorumu görme, alarmı duyma şansım hiç yoktu, abus kilit yanında maggi kilit ve zincir almıştım bu şekilde kilitleyince içim rahat ediyordu, kasko olduğu için de en kötü ihtimali bile garantiye almış oldum. tabi bunlar maddi imkanla alakalı çözümler. Eğer ki çok sıkıntı yaşayacaksan o bölgede kiralık kapalı otopark varsa oraya koy ya da kasko şart.

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    ben zincirli olan şu: https://www.trendyol.com/abus/granit...-cm-p-35714883modelini aldım.deneyimlerimden bahsedeyim.

8077 inanaılmaz kaliteli bir kilit.adam akıllı kırılmaz ve kolay kolay maymuncukla açamıyolar da.internette test videoları mevcut.onun dışında üstteki arkadaşların da dediği gibi her diske uymayabilir.cf moto 250nk ya uyuyor.rahat rahat mt25e de uyar bence.

tek eksiği disk kilidi olarak kullanırsan alarmı öttürmeden takarsın sıkıntısız.ama zincir+zincirin disk kilidine bağlandığı modeli alırsanız alarmı öttürmeden takmanız imkansız.alarmın çalmaması için gereken süreyi ister istemez aşıyorsunuz.bu da büyük bi sorun değil 15 sn sonra susuyor ve kendini tekrar sessiz olarak devreye alıyor alarm.

kapalı isparka kilitliyorum ama yine de bazen garanti iş yapmak istiyor insan.
    sutlusoda bunu beğendi.

Çoğuna oluyo ama bazı motorlara uymayabiliyo. Mt25e uyuyo onu biliyorum. Güvenlik konusunda kesme kırma konusunda en iyisi ama açılmayacağı anlamına da gelmiyo. Ben abus 8077 disk kilidi ve city chain 1060/140 kullanıyorum. Yeterli güvenliği sağladığını düşünüyorum. Zaten çalmayı kafaya koyan adam bi yolunu bulur, önemli olan hırsızı geciktirebilmek ve pes ettirebilmek, uğraştırmak yani. Kapalı garajda tutuyorum ve zincir kilidini de yere bağlama aparatı ile bağlıyorum. Dışarıda bırakacak olsam da mutlaka disk kilidi + zincir kilitle sağlam biyere sabitlerdim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    13-14mm güçlendirilmiş çelik olarak geçen makasla kesilmeyen kilitlerden lazım. Marka abus auvrey Maggi vs olabilir. Önemli olan makasla kesilmemesi
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor mt25 2020 model. Uyar mı bu motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Zincir öneriniz var mıdır
    Zincir önerim de abus granit extreme olabilir. ama onun bir kısa bir de uzun versiyonu var alırken dikkat edin, kısa olanı ermeyebilir.

En ala kilit kesiliyor.youtubeda var abusu bile 5 dakikada patlatiyotlar.benim onerim 1400 liraya disk kilidi yerine 500 600 liraya 2 disk kilidi hem one hem arkaya, 13 14 mm bir zincir kilit de isini gorur abusa falan dunyanin parasini verme bence. On arka disk kilit, zincir kilit arti branda emin ol kolay kolay kimse calamaz onu calacaklarsa emin ol abusla da calicaklae , 600 liraya gayet kaliteli disk kilitleri var armorlar falan.

Abus 8077 disk kilidi ve Securage guardian 16mm zincir kullanıyorum. Aldığım zaman bulabildiğim en sağlam kilit ve zincirler. "Hırsıza kilit dayanmaz boş ver pahalısını alma" demek biraz kadercilik oluyor. Abus 8077 yi taşlama makinesi gibi bir şey ile 2-3 dakikada kesiyorlar evet ama o zaman da mahalle ayağa kalkar. Yani o kilidi gören hırsız uğraşmaz başka motora bakar.
    Benim kapalı otoparkım yok ama bu zincir kilit ikilisiyle gece yatarken kafam rahat, önemli olan da bu zaten. Bütçe sorunu da yok madem Abus 8077 yi alın derim. Yalnız kapalı otopark varsa ve motoru dışarıda tehlikeli yerlere bırakmanız gerekmiyorsa zincir olmadan da idare edilebilir.
    espresso bunu beğendi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bütçe sıkıntısı yoksa zinciriyle birlikte satılan takımı kesinlikle tavsiye ederim.
    Aldığın ilk bir hafta zincirle birlikte takarken baya bi öttüreceksin, elin sonra alışıyor.
    MT25 de kullandım ben sıkıntı olmuyor.
    kym bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    r25 de almıştım bende hala kullanıyorum tabiki olur.

madem bütçe sıkıntısı yok bence de zinciri ile birlikte satılan versiyonunu alabilirsin. mt25 ile uyumlu ben de aynı motorda bu ikiliyi kullaıyorum 2 yıldır. bana oldukça güven veriyor. zincirli versiyonun tek sıkıntısı zinciri tek başına bir yere bağlayamıyorsun. yani yanına sadece disk kilidini alcaksan, ya zinciri sırt çantana koyman gerekiyor ya da evin içinde bırakman lazım. direğe tek başına bağlayıp gidemiyorsun.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bütçe sıkıntısı yoksa ben de zincirle birlikte olan versiyonu değil ayrı ayrı alın derim.
    zincirle birlikte olanın zinciri daha ince, ayrıca zincir olarak satılan daha kalın.
    Hem bu şekilde motoru sökmesi daha zor olan arka tekerden bir yere bağlayıp disk kilidini de öne takabilirsiniz.

Bende bu zincirden var: https://www.motoruma.com/abus-59-12h...ir-kilit-siyah

disk kilidi olarak ucuz bir alamlı kilit kullanıyorum maksat ses yapsın diye ama parayı denkleştirince abus 8077 alma niyetim var hala alamadım, her sene alıcam diyorum sonra parayı kaskoya veriyorum.

Kaskoyu da ihmal etmeyin, hırsıza kilit dayanmaz, kafam rahat olsun demek istiyorsanız kasko şart.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında bu forumda da galiba avukat olan bir vatandaşın ön arka abus granit artı zincir ile bağlı olan ninjasını anadolu yakasında çalmışlardı. Sadece Kilitten ziyade motorunuzu göz önünde olmayacak bir yerlere koyun ama sizi motorunuzla takip ederler ise yapılacak tek şey paralı kapalı otopark

Mt25’e uyar ben de mt25’de kullanıyordum. Motoru çok sote bir yere veya direk yolun kenarına bırakma yoksa panelvana vs yükleyip yine götürürler illa kesmelerine gerek yok.

Zincir ile beraber kullanacaksan zinciri yere değmeyecek şekilde bağla ki yerden destek alıp kırmaya çalışmasınlar.

İmkan varsa kaskoda güzel tabi ama motosiklet kaskoları genellikle çok yüksek fiyat çıkarıyor ve kimisi kapalı otopark vs şartı koşuyor kasko yapılıyorsa şartlarını iyi okuyup yaptırmak lazım.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı kym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem bütçe sıkıntısı yok bence de zinciri ile birlikte satılan versiyonunu alabilirsin. mt25 ile uyumlu ben de aynı motorda bu ikiliyi kullaıyorum 2 yıldır. bana oldukça güven veriyor. zincirli versiyonun tek sıkıntısı zinciri tek başına bir yere bağlayamıyorsun. yani yanına sadece disk kilidini alcaksan, ya zinciri sırt çantana koyman gerekiyor ya da evin içinde bırakman lazım. direğe tek başına bağlayıp gidemiyorsun.
    Ben park ettiğim yerde bırakıyorum ama motosikleti korumak için aldığım zinciri korumak içinde büyük eski asma kilitlerden kullanıyorum :D:D:D

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    8077 son derece sağlam bir disk kilidi, 2 yıldır kullanmaktayım.. Ama arkadasların da soyledigi gibi.. Kısa parklar icin evet , gece sokaga bırakamazsınız sadece disk kilidine guvenip , hangi marka olursa olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)