Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kadıköy yolunda kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekani cennet olsun rahmetliyi bir kac kez sirinevlerde gormustum. Allah geride kalanlara sabir versin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    ALLAH RAHMET ETSİN RESMEN İÇİM BURKULDU ÇOK ÜZÜLDÜM :(((((((

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Allah rahmet eylesin çok üzüldüm. Ekipmanı da tammış ama kendimizi ölümsüz gibi hissetiğimiz ekipmanlar bile korumuyor demekki belli durumlarda.

İlkbahar mevsimi motordan soğuduğum bir mevsim oluyor. Hem yazın motosikletlerini yeni çıkarmış arkadaşlar, motora yeni başlamış arkadaşlar daha kendilerine zaman vermeden sürüyor ve büyük küçük kazalar meydana geliyor. Hem oruçlar var hem yasaklar var akşam saatlerinde çok dikkatli olmalı herkes. Eğer zorunlu değilse çıkmamalı. Ben daha havanın güzelliğiyle bu ara çok agresif kullanmaya başladım kendimi frenlemem gerekiyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin çok üzüldüm. Ekipmanı da tammış ama kendimizi ölümsüz gibi hissetiğimiz ekipmanlar bile korumuyor demekki belli durumlarda.

İlkbahar mevsimi motordan soğuduğum bir mevsim oluyor. Hem yazın motosikletlerini yeni çıkarmış arkadaşlar, motora yeni başlamış arkadaşlar daha kendilerine zaman vermeden sürüyor ve büyük küçük kazalar meydana geliyor. Hem oruçlar var hem yasaklar var akşam saatlerinde çok dikkatli olmalı herkes. Eğer zorunlu değilse çıkmamalı. Ben daha havanın güzelliğiyle bu ara çok agresif kullanmaya başladım kendimi frenlemem gerekiyor.
    İnstagram profilini inceledim. Öyle böyle tam değil hem de ekipmanı. Dainese full tulum+piyasadaki en iyi 3 kasktan biri olan shoei x spirit var kafasında. Altındaki motosiklet de yabana atılacak bir motosiklet değil 1000rr. Açtın mı gider bastın mı durur bir motosiklet yani. Ama yine de yaşanıyor böyle üzücü olaylar. Kask parçalanıp kafadan çıkmış zaten anladığım kadarıyla. Tam bilemesek de bir bariyer olayı yine sanırım.

Çok kaza olan bölgeler belli, trafik yoğunluğu olan bölgeler belli. En azından TEM'e falan şu almanyada'ki proje bariyerlerden yapılsa çok şey değişir.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Haberi ve detaylı bilgileri şimdi gördüm içim gitti gencecik genç hayatının baharında aramızdan ayrıldı malesef. Allah rahmet eylesin. Sahibindendeki ilanına açıklamasına baktığımda mitas yumuşak hamurlu lastiği yeni taktığından ve kronik olarak ekzantirik sesi olduğundan bahsetmiş. Kazaya sebep olabilecek durumu varmıdır bilinmez. Aklıma 2018 yazında yeni taktırdığım lastiklerin tosya - samsun otoyolunda dümdüz yolda giderken arka teker sibop kesmişti ve lastiği değiştirmek zorunda kalmıştım. 2 haftalık lastikti üzerindeki hamur erisin diye 200-300 km den fazla yol yaparak öyle çıkmıştım. Burdada lastiği yeni değiştirdiği için ve haberde kaza anında ön lastiğin motorda olmadığını görünce lastik iyi oturtulmadı mı diye düşünmeden edemiyorum.

Motoru satıp araba alacakmış nasip olmadı.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH rahmet eylesin. Kask parçalanacak derecede bir darbeyi büyük ihtimal bariyer den yemiştir.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Yaş doğruysa yani 21 yaşında altında 1000rr gibi bir makina varsa zaten çok büyük bir risk içindeymiş, iyi ki ben bu tip bir makinayla bu yaşlarda motor kullanmadım, gençlik hormonlar ve çok güçlü bir araç, bunlar ölüme davetiyedir, maalesef yazık olmuş ama bazı arkadaşlarımız bariyer ya da iyi ekipman demiş ancak asıl sorun sadece motoru kullanandadır, herkes bu şehirde olabildiğince kendini riske atmayacak araçlar seçmeli, deneyimine ve zamanına göre motosikletini seçmeli yoksa işte bu sonuçlar çıkıyor maalesef, ailesine sabır, şuan motosiklet düşmanı olmuşlardır ama asıl sorunun motosiklet değil de bilinç ile alakalı olduğunu bilemeyecekler.
    Proust 1912 bunu beğendi.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Çok üzücü gerçekten. Ailesine sabırlar dilerim.
    Kaskın ve motorun durumundan anladığım kadarıyla kardeşimizin hızı epey varmış gibi duruyor. Bazı motorlar için ciddi bir yaş sınırlaması getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Amerika gibi bir ülkede 21 yaşının altındaysanız alkol ve sigara bile alamıyorsunuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)