Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mobylette custom

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Yoklomonas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğinize katılmak ile beraber mobiletin fabrika cıkısındada dısarıdan cıvatalı sekildedir bu baglamda gerek duymadım ama daha sağlam şase ve daha büyük motorlarda dediğiniz tasarım uygulanabilir

https://i.hizliresim.com/OvgVlW.jpg
    Sizin bağlantınız orjinalinde olduğu yapıda değil. Bu nedenle ikaz etmek istedim. Sorunu yaşadığınızda düzeltmekle uğraşmaktansa şimdiden düzeltilmesi daha uygun. Karar sizin.
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Boya işlemleri bitti sayılır far için boyle bi detay. Düşündüm yedek cam 10 tl zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Boya olarak polisan akrilik parlak sprey boya ve vernik aldım
    Damlatma akma olmadı boyada fakat ön çamurlugun macununu pek iyi yapamamışım ama canımı sıkmasına ızın vermıyorum el emeği göz nuru imkanlar ile projem devam ediyor merak edenler için boya masrafım

3 sıyah 105 tl
    2 astar 80 tl
    2 vernik 80 tl
    Macun 30 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

boya işlemi tamam ama söyle bir şey varki benzin ile astar cıkmıyor ama boya kavrıyor boyayı sanayide spreye bastırıcam ince bir zımpara atıp tekrar boyama işlemi yapıcam sanayide yapılan oto botanın benzin ile çıkmayacağını düşünüyorum bu konu için fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benzin, fren hidroliği,tiner, solventli maddeler çok güçlü çözücüdür.Hatta benzin depolarının içini paslanmasın diye galvenizle kaplarlar. Daha dayanıklı boyalar olabilir ancak yine de benzin gibi çözücülere karşı dayanıklı bir boya türü bilmiyorum.

Orjinal boyaları ne bazlı acaba yarın sanayide bi kaç ustaya danışıp gösterdikleri yolda ilerliyeceğiz mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Ama anlaöadığım konu boyada astarda akrilik olmasına rağmen boyayı döküyor ama atara hiç birşey olmuyor

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Oto boyasıyla boyarsan benzin sorun olmaz ama tazeyken temas ettirme. En azından 3-5 gün benzin teması olmasın. Ardından da benzin dökülse bile anında sil bekletme yine bozar.

Teşekkürler bize sanayi yolu gözüktü o zaman 100 tl çop oldu sağlık olsun. Ramazanda mesaiye öglen 4 de baslıyorum. Gezmek için vaktim bolca oluyor bitirebilirsem ramazanda gezicez insallah.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    aslında zaten düz siyah yapıyorsun. eski boyayı temizleyip direkt oto boyacıya boyatsan daha güzel olur. İşçilik ne kadar alır bilmem ama boya daha güzel düşer.

Boyacıya sordum ama cok ucuk. Rakam verdi 700 800 tl istedi sadece boyaya. Parcaları sokme ve eskiboya sokme işinide benden istedi estetik acıdan göze carpan hata olmadı spreyle boyarken sabırla boyamak gerekiyor bende oyle yaptım. Boya güzel oldu ama tek sorun benzin o yuzden tekrar boyayacağım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Yoklomonas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyacıya sordum ama cok ucuk. Rakam verdi 700 800 tl istedi sadece boyaya. Parcaları sokme ve eskiboya sokme işinide benden istedi estetik acıdan göze carpan hata olmadı spreyle boyarken sabırla boyamak gerekiyor bende oyle yaptım. Boya güzel oldu ama tek sorun benzin o yuzden tekrar boyayacağım
    Boya sonrası vernik uygularsanız benzine karşı direnci oldukça artar ve kullanılabilir duruma geçer. Oto boyacıdan ucuza gelecektir.
    ...

Vernik atmıstım sprey boyaya ama normal spreydi yarın sanayiden oto boya spreyi bastırıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

1 aylık arayısın sonucunda stokta bulduğum sinyalli kominatörümüz de geldi bulmakta en cok zorlandığım parçalardan birisi buydu

Evet kendi konumu hortlatmaya geldim kapanma süreci fln derken uğraşamadım projem ile yasaklar bitti trafik kazasından ötürü raporluyum o süre zarfında da motorumu bitirme kararı aldım. En son attıgım boya benzin ile cıktığı için sanayiden oto boyası bastırtım ve tekrar boyadım boya ile ilgili sorunumu cözdüm. Daha sonra yaptıklarım. İse sırasıyla

Depo muslugu
    Kırmızı renk benzin hortumu
    Far tasının içerisine koyacağım led farın motoru için far tasının delinmesi ve montajı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

Bir tanesi ters döndü düzeltemedim ama olsun. Suan için sonuç bu yarın ön amasör biraz basılacak

Resimleri düzelttim amasör boyu kısaltıldı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    keşke orjinal koltugu yarıdan kesip öyle monte etseydiniz,üzerine güzel bir kaplama ile hem daha dolgun ve rahat bir koltuk elde ederdiniz.stop lambası da pek uymamış gibi,şerit şeklinde olanlar daha güzel durabilir.

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke orjinal koltugu yarıdan kesip öyle monte etseydiniz,üzerine güzel bir kaplama ile hem daha dolgun ve rahat bir koltuk elde ederdiniz.stop lambası da pek uymamış gibi,şerit şeklinde olanlar daha güzel durabilir.

Seleyi o şekilde kesmeyi düşündüm ama cafe racerın dışına çıkmak istiyordum bi noktada stop konusunda bende begenmiyprum bunu serit olanı takmak için biraz daha geniş bir çamurluk gerek koltugun. Arkasına monte etmeyi düsündüm ama led seridin mobiletin dalgalı akımında dazla dayanmayacagını bildigimden vazgeçtim ama kücük yuvarlak stop tarzı birşey ile güncellemeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler