Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alüminyum Çanta

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Dünden beridir yerli yağ üreticileri üzerine konuştuk başka bir konuda. Hatta konu iyice sapıp başka yerli üreticilere dahi gitti. Bu akşam ise bir arkadaşımın gönderdiği videodan yerli alüminyum çantalara denk geldim. Daha önce farklı yerli üreticiler olduğunu biliyordum(Adventurer, ATK, Globalscout). Bu arkadaşın hikayesi ve böyle bir şeye cesaret etmiş olması, ayrıca fiyatlarının uygunluğu hoşuma gitti.

Videoyu paylaşayım:

Arkadaşın sitesine bakarsanız fiyatlar uygun gibi. Yani şu anki kur sebebi ile ithal plastik çantalar muhtemelen bu fiyatlardadır. Gerçi ben pek kabuk çantalar ile ilgilenmediğimden bilmem ama.

Ayrıca ATK firmasınında fiyatları bayağı uygunmuş:fotoğrafı küçültemediğimden bu şekilde koydum

Fiyatı uygun yerli üreticilerin olması güzel. Ayrıca Globalscout gibi ecnebilere pazarlayacağımız markalarımızın olması da güzel. Çünkü marka değeri bazen bir üründen çok daha önemli olabiliyor. Bir örneğini bırakayım: Rizoma Fren Hidrolik Kutusu Kapağı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Şuraya bir firma daha ekleyeyim:
    Dureis Motor
    BloodyBaron ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rimoza'nın fren hidrolik kutusu kapağının (evet sadece 4 - 5 mm kalınlığında bir kapak) fiyatı tam olarak 1330,18 TL. Utanmamışlar 18 kuruşu da eklemişler. Bu arada yurtdışı (İtalya) fiyatı 45 €. (bkz. Türk ticaret ahlakı). Bu arada bu işlerden az çok anlarım, maliyeti en fazla 10 €'dur. Bizde buna bu parayı veren gerizekalılar olduğu müddetçe bu böyle sürüp gidecek.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rimoza'nın fren hidrolik kutusu kapağının (evet sadece 4 - 5 mm kalınlığında bir kapak) fiyatı tam olarak 1330,18 TL. Utanmamışlar 18 kuruşu da eklemişler. Bu arada yurtdışı (İtalya) fiyatı 45 €. (bkz. Türk ticaret ahlakı). Bu arada bu işlerden az çok anlarım, maliyeti en fazla 10 €'dur. Bizde buna bu parayı veren gerizekalılar olduğu müddetçe bu böyle sürüp gidecek.
    O para etmesi için kaliforniyumdan falan yapmaları lazım. O parayı verene kadar para verir kursa yazılır teknik çizim yapmayı öğrenir gidip tasarımlarını kopyalayıp birebir aynısını yaptırırım cnc vs bir tezgahta. Givi ve rizoma ürünleri çok komik fiyatlara satılıyor. Yurt dışında bu kadar pahalı değil distribütörler 1'e 3 kazanmanın peşinde.
    allegromod bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi geçtiğimiz günlerde 900 küsür tl idi. Sanırım ücret kura sabitli. Geçtiğimiz günler dediğim çok olmadı. Yani kuruşu muhtemelen sistem otomatik vermiştir çevirerek. Ama kesin bir şey diyemiyorum.

Ayrıca aynı sitede yine Rizoma'nın çoooook daha uyguna olan hidrolik kutusu kapaklarını bulabilirsiniz.

Bu da neredeyse aynısının ebay fiyatı: Rizoma Ebay

Ayrıca bunun kargo ücreti gümrüğü falan da var. Gerçi toplu getirsen kargo çok öneli olmaz herhalde.

Ebay'de aynısının daha pahalı ve ucuz olanları da var attığımdan. Yani yine çok anlamsız bir fiyat değil Türkye fiyatı ama markanın bu fiyat gelecek ürün üretmesi asıl demek istediğim mesele idi.

Marka payı...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Givi ve rizoma ürünleri çok komik fiyatlara satılıyor. Yurt dışında bu kadar pahalı değil distribütörler 1'e 3 kazanmanın peşinde.
    Rizoma'yı bilmem de kendi aldığım Givi çantaları bilirim. 2019 Ağustos'ta KDV dahil (o günün kuruyla çevirince) USD 330'a Kappa K33N yan çanta seti aldım. Şimdi şöyle bir araştırınca İtalya'da EUR 274 (USD 326) ve İngiltere'de GBP 262 (USD 365) fiyatlar gördüm. Yani neymiş? Givi'nin KDV dahil fiyatı Avrupa'dakinden pahalı değil. (Biz fakiriz o ayrı; kalın geliyor...)
    joshua bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    ulkemizden Globescout gibi bir marka cikmasi oldukca gurur verici, bende tercihimi bu markadan yana kullandim, gunumuzde epey yerli uretici marka var isini iyi yapan markalarin hepsini destekliyorum ayrica sadece canta degil diger motosiklet aksesuarlarini da yerli imalat olarak ulkemizden temin edebilmemiz gerektigini dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

O para etmesi için kaliforniyumdan falan yapmaları lazım. O parayı verene kadar para verir kursa yazılır teknik çizim yapmayı öğrenir gidip tasarımlarını kopyalayıp birebir aynısını yaptırırım cnc vs bir tezgahta. Givi ve rizoma ürünleri çok komik fiyatlara satılıyor. Yurt dışında bu kadar pahalı değil distribütörler 1'e 3 kazanmanın peşinde.
    keske hersey o kadar basit olsaydi, malzeme bilimi, muhendislik, laboratuvar testleri su an herkes sizin bu soyleminizle yasta

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulkemizden Globescout gibi bir marka cikmasi oldukca gurur verici, bende tercihimi bu markadan yana kullandim, gunumuzde epey yerli uretici marka var isini iyi yapan markalarin hepsini destekliyorum ayrica sadece canta degil diger motosiklet aksesuarlarini da yerli imalat olarak ulkemizden temin edebilmemiz gerektigini dusunuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=TeVsxAqhqrY

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

keske hersey o kadar basit olsaydi, malzeme bilimi, muhendislik, laboratuvar testleri su an herkes sizin bu soyleminizle yasta
    Bu arada 1300 liraya bir metalurji mühendisi, bir makine mühendisi, bir de endüstriyel tasarımcı arkadaşımı da bir iki günlük ayarlarım herhalde, bir sofra kursam o paraya üçü de gelirler sohbete. Altı üstü kapak hocam, motor bloğu tasarlamıyorum. 5x3 cm'lik en fazla yarım kilo hammadde kullanılan bir kapak. Türkiye'nin en kaliteli tüfeklerinden biri bunun satış fiyatının yarısı masrafla üretiliyor.

Nasıl gucci ya da prada ayakkabı alırken işleve para vermiyorsak, 3 ay sonra pazardan alınan ayakkabıyla aynı hale gelecek ayakkabıya sırf marka isminden bir ton para veriyorsak bu rizoma muhabbeti de aynı bence. Bir gidon topuzunun, fren kapağının bu kadar para etmesi normal değil dediğim gibi kaliforniyum falan kullanmıyorlarsa. Aynı işi 100 200 liraya yapan kapaklar da var. Sorunsuz kullanıyor insanlar.
    Osm@n bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben bu aluminyum arka çantaları çok seviyorum ama benim motor xmax olduğu için yakışmaz diye vazgeçiyorum. Aslında çok fazla çantaya ihtiyacım da yok sele altı bagaj yetiyor ama böyle aluminyum çanta taktırsam hem artçıya yaslanma yeri olur artçı rahat eder hem de güzel durur mu ki? Artçı rahat etsin diye sisy bar niyetim var ama masrafa girmişken çanta alsam diyorum, yuvarlak köşeli plastik arka çantalar da hoşuma gitmiyor, aluminyum çanta alırsam da komik duracak diye çekiniyorum.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu aluminyum arka çantaları çok seviyorum ama benim motor xmax olduğu için yakışmaz diye vazgeçiyorum. Aslında çok fazla çantaya ihtiyacım da yok sele altı bagaj yetiyor ama böyle aluminyum çanta taktırsam hem artçıya yaslanma yeri olur artçı rahat eder hem de güzel durur mu ki? Artçı rahat etsin diye sisy bar niyetim var ama masrafa girmişken çanta alsam diyorum, yuvarlak köşeli plastik arka çantalar da hoşuma gitmiyor, aluminyum çanta alırsam da komik duracak diye çekiniyorum.
    Bence de dediğiniz gibi biraz komik durur, ben Mt-25'e taktırmaya bile çekiniyorum. Bu çantalar enduro, adv veya touringler hariç yakışmıyor. Belki siyahını takarım ama bu seferde aklımı aeorodinami karıştırıyor. Bu kadar köşeli bir şeyin 150 200'le giderken denge bozmama ihtimali güven vermiyor.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bu arada 1300 liraya bir metalurji mühendisi, bir makine mühendisi, bir de endüstriyel tasarımcı arkadaşımı da bir iki günlük ayarlarım herhalde, bir sofra kursam o paraya üçü de gelirler sohbete. Altı üstü kapak hocam, motor bloğu tasarlamıyorum. 5x3 cm'lik en fazla yarım kilo hammadde kullanılan bir kapak. Türkiye'nin en kaliteli tüfeklerinden biri bunun satış fiyatının yarısı masrafla üretiliyor.

Nasıl gucci ya da prada ayakkabı alırken işleve para vermiyorsak, 3 ay sonra pazardan alınan ayakkabıyla aynı hale gelecek ayakkabıya sırf marka isminden bir ton para veriyorsak bu rizoma muhabbeti de aynı bence. Bir gidon topuzunun, fren kapağının bu kadar para etmesi normal değil dediğim gibi kaliforniyum falan kullanmıyorlarsa. Aynı işi 100 200 liraya yapan kapaklar da var. Sorunsuz kullanıyor insanlar.
    zaten globescout bu düşüncede olmadığı için Amerika’da en iyi çanta seçilebilmiş. Size göre mağnezyum alaşım alüminyum kullanmak, ömür boyu garanti vermek, herhangi bir kaza arıza durumunda çantayı ücretsiz eski haline getirmek boş işler, saygı duyarım.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten globescout bu düşüncede olmadığı için Amerika’da en iyi çanta seçilebilmiş. Size göre mağnezyum alaşım alüminyum kullanmak, ömür boyu garanti vermek, herhangi bir kaza arıza durumunda çantayı ücretsiz eski haline getirmek boş işler, saygı duyarım.
    Çanta için bir şey söylemedim farkındaysanız, kendim de alacağımı ama sadece motosikletimin tipine yakışmadığını yazmışım. Çanta dediğimiz malzeme giderken uçup arkadaki arabanın camında patlamaması için ar-ge gerektiren bir ürün.

https://www.beymen.com/p_dolcegabbana-sari-v-yaka-cicekli-firfirli-midi-ipek-elbise_825503

Şu elbisenin 40bin TL olmas ile rizomanın 1500 liraya hidrolik kutusu kapağı satması arasında bir fark yok. Sadece ve sadece marka ismi. Parayı bol bulan arkadaşlar aa bende rizoma manet var, rizoma elcik aldım, babaaa fren hidroloji kapağıma bak yakıyor diye geziyorlar ortalıkta. Ki dalga geçiyorum ben bunlarla altlarında h2 yoksa. Genel olarak modifiyelerin çoğuyla da dalga geçerim zaten, hele Türkiyedekilerin hepsiyle dalga geçerim, arabayı basmayı modifiye sanıyor adamlar. Herifin altında egea var, bir egea parası masraf yapmış arabaya, bir halta da benzetememiş, at uzvuna konan kelebek gibi olmuş. Git o masrafı yapacağına adam gibi bir araba al o paraya. En azından kazada abi bu araba niye futbol topu kadar oldu çarpınca diye üzülmezsin, tabi üzülecek surat, beyin, kol bacak kalırsa.
    Bizim piyasada da Ünal Turan'ın karşılığı olarak Oğuzhan Muslu var. Adamın tek derdi cbr250 ile R25 geçebilmek. Herif bir cbr250 masrafı yapılmış cbr250 ile R25 geçti diye motorsiklet tanrısı ilan ettiler herifi instagram'da. Ulan o paraya cbr600 alsan zaten geçerdin r25'i ne diye kendini yorup ne zaman alev topuna döneceği belli olmayan motosiklete biniyorsun?

İleride çok zengin olduğum zaman ben de patek philippe, audemars piquet, omega saatler takacağım ama ortamlarda kıvırmayacağım abi böyle özelliği var şöyle özelliği var diye. Çünkü casionun şafak sayar 100 liralık saatinden hiçbir farkı yok, hatta casio dijital olduğu için şaşırma farkı daha düşük. Yılda birkaç saniye daha doğru gösterir. Rizomanın geliştirdiği hidrolik kutusu kapağı da motora +15 beygir eklemiyor, 3 gram belki hafifletiyordur motosikleti. Dümdüz bir demir parçası
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Kerem_34: Benim ilk partronum "Fark yapanda." derdi. Çok da haklıydı. Buyrun siz daha ucuza daha iyisini yapın yani, farklı olun madem... ;) Bekâra karı boşamak kolay derler, sizinki biraz öyle olmuş.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bence de dediğiniz gibi biraz komik durur, ben Mt-25'e taktırmaya bile çekiniyorum. Bu çantalar enduro, adv veya touringler hariç yakışmıyor. Belki siyahını takarım ama bu seferde aklımı aeorodinami karıştırıyor. Bu kadar köşeli bir şeyin 150 200'le giderken denge bozmama ihtimali güven vermiyor.
    Evet bu tarz çantalar enduro, adv veya touringlere yakışıyor en güzel ama ben de scooter rahatlığına alıştım, daha büyük motor alacak durumum olsa xmax'ı satıp tmax alırdım en fazla. işte ara ara aklımdan geçiyor sonra da aslında çok da çantaya ihtiyacım yokmuş sele altı bagajı yetiyor deyip vazgeçiyorum. Ama sonra sisy bar mı taktırsam derken internette araştırırken yine çantalara bakarken buluyorum kendimi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kerem_34: Benim ilk partronum "Fark yapanda." derdi. Çok da haklıydı. Buyrun siz daha ucuza daha iyisini yapın yani, farklı olun madem... ;) Bekâra karı boşamak kolay derler, sizinki biraz öyle olmuş.
    Gerçekten bu forumda bir süre zaman geçirdikten sonra kendimi açıklamamla alakalı problemlerim olduğunu düşünüyorum.

Hocam anlattığım şeyi anladınız mı? Gucci diyorum, prada diyorum, patek philippe(bunu hariç tutuyorum biraz, mükemmel bir mühendislik var içerisinde) diyorum. Dolce&Gabbana diyorum, Rizoma diyorum. Hiçbir işlevleri yok, sadece marka ismi, prestij para ediyor diyorum. Çantayla bu konunun alakası yok çanta işlevsel bir ürün diyorum. Ne yapayım Dolce gabbana eleştirdim diye elbise, gucci eleştirdim diye ayakkabı, Rizoma eleştirdim diye motosiklet aksesuarı üretim fabrikası mı kurayım? Her fiyatını, abartılmasını eleştirdiğim şeyde daha ucuza daha iyisini mi üretmem gerekiyor. İyi o zaman Honda pcx'leri 200bin liradan satsın hiçbirimiz ağzımızı açmayalım. Nasılsa toplansak daha iyisini üretemeyeceğiz, malzeme bilimi, mühendislik ve laboratuvarlar yasa boğulacak.

Maç izlerken futbolcu eleştirdiğiniz, bu paraya Falcao'yu alan Terim'in aklını s. dediğiniz zaman kramponları alıp TT Arena'ya mı koşuyorsunuz Falcao yerine santrafora geçmek için? Yapıyorsanız dediğiniz şey mantıklı deyip yazmayacağım çünkü bu konu hakkında. 100 gram alüminyumun 200 euro etmesi hiçbir mantıklı ekonomik kuramla açıklanamaz. Emek-değer falan şu an diz çöktü ağlıyor.

Boş zamanım ve malzemem olsa aynı işi görecek bir şey üretirim zaten, ya da gider bunun 100 200 liralık aynı işi yapan alternatifini alırım. Bu kadar kendi yeteneklerinizi küçümsemeyin altı üstü bir kapak. Forumda sıfırdan motosiklet yapan var ya hu.
    Osm@n ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Abi eğer hâlâ hidrolik kutusu kapağından bahsediyorsak aynı sitede aynı markanın çooook daha ucuza(yarı fiyatından da ucuza) ürünü de var. Demek ki yapılabiliyormuş

Aynısıdır diyemeyiz ama sonuçta hidrolik kutu kapağı bu. 1300 tl nedir? yada 100$ nedir? Çok alakasız fiyatlar.
    Kerem34_ bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Givi'den bahsediyorum arkadaşlar kapak konusu doğrudur.
    emenyasin bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    atk çanta fiyat olarak ta görünüş olarakta çok iyi
    ben ducati için almış ve takmıştım.

ama benim için eksi puan sayılacak tek şey. çıkartıp takması
    belki sistemi değiştirmiş yenilemiş olabilir.
    2018 de aldığımda çantanın içinden vida sistemiyle takılıyordu
    3 - 4 ay çantayı çıkartmayınca artık kaynadı mı oraya yerleşti mi bilmiyorum.
    çıkartamadım çantayı yerinden. yani çantayı yanıma alıp götürmem gerektiğinde çıkartamadım.
    o kadar wd40 vs sıkmama rağmen

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ben Givi'den bahsediyorum arkadaşlar kapak konusu doğrudur.
    Haksız da değilsiniz. Givi daha iyi çiviliyor.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Estetik olarak aliminyun kaba duruyor bence

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277

ilk taktıgımda gözüme hos geliyordu suan komik duruyor su cantaların yakısacagı motorlar baska

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)