Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yamaha 2021 Mart Ayı Güncel Fiyat Listesi Güncellendi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    "Tam bu fiyatlar ile nasıl olacak bu dünya ?"kaygıları ile uyuyup rüyaya dalmışım ..

Bir de ne göreyim ? Gelecekte herkes evden çalışıyor yani hafta içi bir ulaşım planı yok, hafta sonu da çok kalabalık olduğu için ki zaten genel olarak şehirler kalabalık, herkes elektrikli scooter almış, gideceği yere fıtı fıtı gidiyor, Honda Yamaha gözü yaşlıydı, şu Pixel kanalının tanıttığı taşınabilir şarjlı scooter'i kullanıyordu herkes ..

Benzinli motosikletlerin hele yüksek CC motosikletlerin devri bitmişti, herkes sağlıklı besleniyor, spor yapıyor ve erken ölmekten korkuyordu ..

Dedem hacı olduğuna göre bu rüyanın çıkmama şansı yok, o yüzden üzülmeyin 😁

Yazan : Gelecekten gelen bir ruh ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni xmax i alamıcam onu anladımda bu zamnlar gelince yedek parçada nasibini alıcak.

inşallah parça lazım olmaz amin...
    Yedek parça olayı çok daha içler acısı maalesef. Euro bazlı geliyor yedek parçalar da bize. Avrupa'da 100 euro olan bir parça bize yaklaşık vergilerle 1000 TL'ye denk geliyor. Örneğin benim motorun yan grenajı 300 euro. Allah korusun, yan grenajı kırarsak en az 3 bin tl gidici. Ortalama bir kazada da en az 10 bin tl masraf çıkarması muhtemel. Diğer motorların da parçaları bu şekilde pahalı.

Örnek olarak şu videoya bakabilirsiz;

Alt tarafı 250 cc tek silindirli ve artık ülkemize gelmeyen bir ürün...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Dün listenin başında Tracer serisinin fiyatları yer almıyordu. Eklemişşer Tracer serisinin fiyatlarını da.

[IMG][/IMG]

Şaka gibi fiyatlar gerçekten.
    tommygun bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Bn125
    Mad max fury roaddaki gibi motorun her yerini söküp full demir borularla falan kaplarız artık bu gidişle. Grenajlı motoru olanlar da kaza olursa doğru cafe racer Açıklamaya da çıtır bir kazası vardır ama ben keyfi cafe racer yaptım deriz artık.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yanlız tracer 9 hala yok 2020 eski kasa fiyatı o.tüm firmalar zam yaparken ducati de indirime gitti bu arada multistrada 950 2021 model ! 127 bin tl oldu 140 bin idi.bundan sonraki motorumun yamaha olmayacağı daha doğrusu japon olmayacağı artık kesinleşti resmileşti.başka limanlara yelken açma vakti geldi.herkese de tavsiye ederim bu paraları verdikten sonra japona kulluk etmeye şu saatten sonra gerek yok.varsın bakımı pahalı olsun aynı parayı verdikten sonra ducati bmw triumhp tercih ederim tabiki.ayrıca o bakış açısıda kırıldı artık avrupa motorlarınada baya bir ilgi var.mv agusta nedir desen sokakta bilen duyan gören yok ama adamlar istanbulda dükkanını açtı sıra var resmen

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Mt09'u 24bin liraya almnıştım hey gidi günler. Çokta geçmiş bir tarih değil.
    Fiyatlara değil alım gücümüze takılıyorum.
    Kredi kartına peşinatı ödeyip kalanı 300-500 taksitlendirerek alabiliyorduk.
    Yanü bütçe sarsılmıyordu, hayatın normal akışında bir kaç özel ihtiyacından feragat ederek sahip olabiliyordun.
    Şimdi hadi motoru aldın diyelim, 900tl ye aldığım Revit Defender mont olmuş 10.000₺
    yeter be kardeşim. Alım gücümüzü kim zorlaştırdıysa bin belasını versin.
    Mr.wind, dyavol-77 ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu fiyatlardan sonra Niken alan kendini Lord, Baron, Dük sayabilir.

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz keyif alamayan, kapitalist düzende tüketen çılgınlarız. O yüzden düşük CC bizi tatmin etmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı selimonurr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğimden soruyorum 2021 kasa Tracer Türkiye'ye gelmeyecek mi? Yoksa üretim hattından bu modeli komple mi kaldırdılar? Hem 700 hem 900 için soruyorum
    İlkten listede yoktu ama eklediler Tracer listesini de hocam. Hiç bakmayın bile fiyatlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be nerden nereye.. Çok iyi hatırlıyorum bu forumda birisi seneye 250 cc'leri 20 binden almaya hazır mısınız gibi bir konu açmıştı. O zamanlar üye bile değildim.
    O başlık hâlâ aktif sayfada. Hortlamaya devam ediyor sürekli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 tracer 700 122.000 TL, artık ülke saçmalık ülkesi olarak dünyada yerini aldı, zengin ile fakir arasında orta sınıf kalmadı, yani 10 sene sonra son zamanlarda aldığımız motorların ticareti ile dönecek tabi ikinci el satıştaki binde 5 vergi de o zaman ötv gibi yüzde 37'e çıkmış olacaktır. Bir araba alan iki araba devlete alıyordu motorda da bu yolda emin adımlarla gidiliyor.
    Tracer 900 da muhtemelen 150K'dan açılışı yapar. Henüz onun fiyatını eklememişler. Japonlara ve Avrupalılara binmek artık lüks oldu hocam. Ya eldekine sahip ya da Çinlilerle idare edeceğiz.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Artık hint ve Çin daha da çoğalır bu piyasada. Billur u büyük olanı sarmaz bu fiyatlar

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Tam bu fiyatlar ile nasıl olacak bu dünya ?"kaygıları ile uyuyup rüyaya dalmışım ..

Bir de ne göreyim ? Gelecekte herkes evden çalışıyor yani hafta içi bir ulaşım planı yok, hafta sonu da çok kalabalık olduğu için ki zaten genel olarak şehirler kalabalık, herkes elektrikli scooter almış, gideceği yere fıtı fıtı gidiyor, Honda Yamaha gözü yaşlıydı, şu Pixel kanalının tanıttığı taşınabilir şarjlı scooter'i kullanıyordu herkes ..

Benzinli motosikletlerin hele yüksek CC motosikletlerin devri bitmişti, herkes sağlıklı besleniyor, spor yapıyor ve erken ölmekten korkuyordu ..

Dedem hacı olduğuna göre bu rüyanın çıkmama şansı yok, o yüzden üzülmeyin 😁

Yazan : Gelecekten gelen bir ruh ..
    Böyle olursa dünya nüfusu 100 milyar olur hahaha. Bu dediğinizin bir benzeri avrupalı halk tarafından yapılıyor zaten. Sadece yüksek hacimli araçlara olan ilgi kaybolmuş değil.

Motosikleti
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara nedense bir cg alıp 250cc yapmak ve cafe racera çevirmek feci mantıklı geliyor bana.
    Yakında hepimiz bu modda olmaya başlayacağız zaten hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mad max fury roaddaki gibi motorun her yerini söküp full demir borularla falan kaplarız artık bu gidişle. Grenajlı motoru olanlar da kaza olursa doğru cafe racer Açıklamaya da çıtır bir kazası vardır ama ben keyfi cafe racer yaptım deriz artık.
    Benim motor grenajlı, zaten satıp başka bir motor alabilme imkanım da kalmadı artık. Allah korusun, ileride kaza vs olursa mecburen proje motoruna geçirir devam ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız tracer 9 hala yok 2020 eski kasa fiyatı o.tüm firmalar zam yaparken ducati de indirime gitti bu arada multistrada 950 2021 model ! 127 bin tl oldu 140 bin idi.bundan sonraki motorumun yamaha olmayacağı daha doğrusu japon olmayacağı artık kesinleşti resmileşti.başka limanlara yelken açma vakti geldi.herkese de tavsiye ederim bu paraları verdikten sonra japona kulluk etmeye şu saatten sonra gerek yok.varsın bakımı pahalı olsun aynı parayı verdikten sonra ducati bmw triumhp tercih ederim tabiki.ayrıca o bakış açısıda kırıldı artık avrupa motorlarınada baya bir ilgi var.mv agusta nedir desen sokakta bilen duyan gören yok ama adamlar istanbulda dükkanını açtı sıra var resmen
    Yakında yeni Tracer 9'u da minimum 150-160 binden açılışı yaparlar diye tahmin ediyorum. 4-5 yıl öncesine kadar Yamaha ve Honda, çoğu kesimin ulaşalabileceği fiyat aralığındaydı mevcut alım gücümüze göre. Artık makas aralığı çok büyüğü için, yeni model Japon markaların hepsi lüks sınıfına girmeye başladı. Avrupalılar daha makul fiyatlarda artık. 170-180 bin bandında Triumph Tiger 1200 Desert Edition var shaftlı. Şahsen param olsa, hangisini alırsın deseler, hiç düşünmeden Tiger 1200 çekerdim altıma. En azından full teknolojik ve full kaliteli olan bir makineye biniyorum derdim.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle öyle bende onu düşünüyordum Korlas kendi ayağına sıktı resmen. Peynir ekmek gibi satabilirdi şu makinayı. Zamanında MT07 nasıl sattıysa onu bile geçebilirdi ama görünen o ki talebi karşılayamayacaklar.
    Ne anlamda söylediniz tam olarak ellerinde motor mu yok yada tam olarak nedir ?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne anlamda söylediniz tam olarak ellerinde motor mu yok yada tam olarak nedir ?
    Hem bi tık pahalıya satılıyor Korlas yüzünden hem de ülkeye bi türlü getiremediler motoru. Mart deniliyordu haziranda gelecek dendi.

Motosikleti
    MT-09
    Yalnız çok yakışıklı motormuş. Monster 937 ve mt09 düşünüyordum fakat o kadar para vermeyip bunu mu alsam diyorum şu anda.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız çok yakışıklı motormuş. Monster 937 ve mt09 düşünüyordum fakat o kadar para vermeyip bunu mu alsam diyorum şu anda.
    Merhaba mesajınızı yeni fark ettim. Sevgili BloodyBaron bahsetmiş konudan motosikletin konusu da mevcut sayfalarca konuşuldu tartışıldı detaylara oradan da bakabilirsiniz. Durum biraz yılan hikayesine dönmüş durumda. Kağıt üstünde motosiklet çok güzel duruyor inceleyenler de bayılıyor lakin şimdi almaya karar verseniz bile en en iyi ihtimalle 91bin ₺'den Haziran gibi alabileceksiniz.
    BloodyBaron bunu beğendi.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

Motosikleti
    MT-09
    Merhaba mesajınızı yeni fark ettim. Sevgili BloodyBaron bahsetmiş konudan motosikletin konusu da mevcut sayfalarca konuşuldu tartışıldı detaylara oradan da bakabilirsiniz. Durum biraz yılan hikayesine dönmüş durumda. Kağıt üstünde motosiklet çok güzel duruyor inceleyenler de bayılıyor lakin şimdi almaya karar verseniz bile en en iyi ihtimalle 91bin ₺'den Haziran gibi alabileceksiniz.
    Korlası aradım şu an paranın yarısını veriyorsun 84,5 bin tl den alıyorsun. Fakat haziran sonunda alabiliyorsun dediğiniz gibi...

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyatlardan sonra Niken alan kendini Lord, Baron, Dük sayabilir.
    Niken fiyatına Triumph Tiger 1200 alarak kendimizi dünya lideri sayabilir miyiz peki abi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık hint ve Çin daha da çoğalır bu piyasada. Billur u büyük olanı sarmaz bu fiyatlar
    Hint ve Çinlilerin fiyatları mevcut fiyatlarından biraz daha makul olsalardı, bütçesi düşük olan her kesim onlara yönelirdi. CF Moto'nun fiyatları da yüksek artık. Millet, o kadar parayı Çinliye vereceğime gider biraz daha verir Japon alırım diye karar veriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Hem motoru getirmiyorlar hem de zam yapıyolar? Triumph gibi bir marka Yamaha'yı piyasa olarak geçecek potansiyele sahipken, yine ölü çocuk muamelesi görmeye devam edecek bu Korlas yüzünden anlaşılan. Hayaller Triumph, gerçekler Yamaha'ya devam.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)