Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Size mükemmel bir soruyla geldim

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaşım ufak bi süre sonra a1 ehliyet almayı planlıyorum 125 cc bir motor arıyordum ybr düşüniyordum uzun bir vakittir ve fiyatı olabildiğince kısıp birazdaha ekipmana odaklanmaya karar verdim ucuz motor ararkende bisan atlas 125 e rastladım sıfırını 6500 tl ye buldum çok iyi göründü gözüme bir süre bende kullanmışlığım olan bir motor fakat nekadar yaktığına vs hiç dikkat etmedim sürüşü zevkliydi ama oynanmış motordu bir süre sonra motpr benden gitti hoştu ama çokta neyinin ne olduğunu anlayamadım almalımıyım başım aprırmı ne gibi sorunlar yaşarım şuan motorun sahibi olan kişi tepe tepe kullanıyor gezmeyi seviyor yazın motor durmuyor desem yeri çokta masraftan bahsetmedi bana yol gösterirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı Darklord610 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım ufak bi süre sonra a1 ehliyet almayı planlıyorum 125 cc bir motor arıyordum ybr düşüniyordum uzun bir vakittir ve fiyatı olabildiğince kısıp birazdaha ekipmana odaklanmaya karar verdim ucuz motor ararkende bisan atlas 125 e rastladım sıfırını 6500 tl ye buldum çok iyi göründü gözüme bir süre bende kullanmışlığım olan bir motor fakat nekadar yaktığına vs hiç dikkat etmedim sürüşü zevkliydi ama oynanmış motordu bir süre sonra motpr benden gitti hoştu ama çokta neyinin ne olduğunu anlayamadım almalımıyım başım aprırmı ne gibi sorunlar yaşarım şuan motorun sahibi olan kişi tepe tepe kullanıyor gezmeyi seviyor yazın motor durmuyor desem yeri çokta masraftan bahsetmedi bana yol gösterirseniz sevinirim
    Hem eski hemde çinli ben olsam uzak dururdum sana tavsiyem bir motoru almazdan önce malzeme kalitesi, kullanıcı yorumu, yedek parça ve yakıt tüketimi vb konulara yoğunlaş ilk motoru pahalı birşey alma düşünce kalkınca canın acımasın
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Heveslisin belli. önce ehliyeti hallet sonrası gelir zaten.

birazda noktalama işareti kullansan çok güzel olur
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Okuyamadım bu yüzden ne sorulduğunu bilemediğim için cevap da veremeyeceğim.

Daha gençsin, ben 44 yaşında Türkçe dersinden onlarca yıldır uzağım ama senin kadar Türkçe'den uzak değilim.

Burası forum yani yazarak bilgi paylaştığımız, cevap olmaya çalıştığımız ya da sorular sorduğumuz bir yer, öncelikle elimizden geldiği kadar düzgün okunaklı yazılar yazmak en önemli konu, çünkü cevap almak ya da bilgi paylaşmak istiyoruz.

Bu sebepten bir yazıda noktalama işaretleri, giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini mümkün olduğunda belirtmek, büyük küçük harflere dikkat etmek gerekiyor ki okunaklı olsun, ben yazına bakamadım bile, her şey iç içe ve mükemmel bir soru demişsin soru işareti bile yok!
    gurcanozturk, Osm@n ve Smlgndz bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mükemmel bir soru demişsin soru işareti bile yok!
    Mükemmelliği işte burada.
    Metela bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sevgili DarkLord, herşeyden önce büyüklerine/tecrübelilere danıştığın için seni tebrik ederim. Nerede yaşayıp nasıl şartlarda motora bineceksin bilmiyorum ama şehirde yaşadığını farz ederek sana bir iki fikir verebilirim. Öncelikle ilk motorunun hafif, ayaklarının yere teması kolay bir motosiklet olsun. Mümkünse motoru ve freni düzgün olsun şekli yamuk yumuk olsa da olur. Bilmiyorum daha önce motosiklet tecrüben oldu mu ama illaki o motor bi yere düşecektir. Düştüğünde üzülme diye ilk motorun hatta ilk iki motorun kötü olsun. Bütçeni motordan çok ekipmanına ayırmanı tavsiye ederim. Kaskın, eldivenin, motosiklet botun, dizlik ya da motosiklet pantolonun birde motosiklet montun olursa süper olur. İlk bunları toplamaya başla. Yarın öbür gün bir kazaya karışırsan sana zarar gelmesin. Bırak olan motosiklete olsun. Binlerce parçası var motosikletin ama senin yedek parçan yok. Bunu aklından çıkarma. Son olarak şu motor böyle gidiyor. Aman o bu dandik motorla Türkiye turu yapmışı boşver. Sen kendine önem ver. Sürüşüne odaklan. Mümkün oldukça fazla araştır. Her konuşanı dinle ama ne kadar tutarlı bir bak mutlaka, bu işin erbapları dediğimiz adamlarda insan oldukları için hata yapabilir. Asla en iyi ben sürerim deme insanız hepimiz hata yapabiliriz. Bir anlık dalgınlıkla her şey olabilir. Umarım tekrar foruma giriş yapar bu yazdıklarımı okur ve daha çok araştırırsın. Sağlıcakla kal.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Cevabın için teşekkür ederim. Evet daha önce motosiklet deneyimim oldu yaklaşık 2 yıldır motosiklet kullanıyorum.Bir elektrikli scooter'ım birde Kanuni Windys'im oldu windys babamın motoru hala onu kullanıyorum ama motor çok eski ve bakımsız berbat bir durumda çok dültüm şimdiye kadar birkaçı çok sıkıntılıydı.

Ayaklarımın yere deyeceği bir motor demişsin normalde evet mantıklı bir düşünce fakat boyumun maşallahı var ve çopu motosiklet altımda oyuncak gibi kalıyor.
    Bende senin yazında belirttiğin gibi motorum çok iyi olmasada olur düşürür kaldırırım zaten düşüncesindeyim.
    Cevabın için tekrardan teşekkür ederim alabileceğim bir motor öneriniz varmı?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Darklord610 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabileceğim bir motor öneriniz var mı?
    Gırmızı Motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)