Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sürüş Stratejiniz Nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ultra defansif bir sürüş benimsiyorum, çünkü diğer dört tekeerlekli araçların sürücüleri bizleri kesinlikle görmüyorlar görmek işlerine gelmiyor, saygı duymuyorlar, gelip çarpıp kızımı okula yetiştireceğim diyecek kadar hatta bir başkası toplantım var bekleyemem burda diyebilecek kadar şerefsizler. Bu iki olay da başıma geldi ve ikisi de kadındı. Küfür etmemek için suratlarına zor tuttum kendimi. Biri yandan çarptı diğeri de sol arkadan. Birinded pert olduk diğerinde arkadan çarpanda ise sadece plakalık kırıldı.

Agresif ve sürekli limitlerde kullanırsan kaza ihtimal yüzdeni çok yükseltirsin. Tavsiyem kendinizi sürekli belli edin isterseniz korna ile isterseniz ara gaz vererek. Selektör çok işe yaramıyor ama onu da yapın tabii. Ayrıca reflektif kıyafetler giyin kask ve motorunuzun belirli yerlerinde mutlaka reflektif stickerlar olsun.
    MotoWrestler bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    kimse söylememiş demek ki bana nasipmiş "taktik maktik yok BAM BAM BAM!"

Şaka bir yana Sivas'ta yaşıyorum, buralar nispeten sıkıntısız, trafik yavaş ve sakin, ama şehirdışı çok temkinli gidiyorum.
    MotoWrestler bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ağırlık Ankara olmak üzere İstanbul ve İzmir'e sık sık gidip geliyorum.
    Ben paranoyak sürüş diyorum kendi sürüşüme özellikle AEA'yı köprüde kaybettikten sonra her an her yerden bir canlı ya da cansız çıkabilir diye kafamda senaryo kuruyorum. Bu tabii hızımı düşürmeme sebep verse bile viraj okumayı ve tenha yollarda gaz açmayı çok seviyorum. Müzik dinlemek yerine kafamda kendimle çok konuşurum. İyice acemi iken panik fren çok çalıştım. O yüzden haşırt diye frene abanınca hemen bırakmayı çözdüm. Durmaktan daha çok kaçış yolları bakmayı öğrendim. Özellikle eskiden sokağa çıkma yasağı yokken gittiğim bir köy yolu var. Çok güzel virajları olan nispeten kaliteli olan bir asfaltı var orada çalışmayı ve gazlamayı seviyorum. Tabii kuryeliğinde bana faydası çok oldu. Başka türlü bu kadar km ve tecrübe edinemezdim bu kadar kısa sürede
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O an trafikte çevremdeki her sürücünün iq seviyesinin tost makinesiyle saksı arasında bir yerde olduğunu düşünerek her an, her yerde tehlike oluşabilirmiş gibi sürüyorum. Açıkçası İstanbul gibi bir yerde sürmek insanın zihnini yoruyor, motordan indikten sonra pert olduğumu hissediyorum.
    Saksı onlara fazla abi yarın ehliyeti almaya gideceğim ama şimdiden şehir içinde 40-50, otoyolda 90-110 arası hızın dışına çıkmayacağım diye kafamda tasarlıyorum
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Defansif, her an bir yerlerden bir şey çıkabilir diye paranoyak. Viraj çıkışını görmüyorsam korkak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)