Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Merhabalar,
    CF Moto 150 NK kullanıcısıyım.
    son 1 haftadır motorumdan bir ses geliyor. Ses tam olarak nerden geliyor anlamadım silindirden mi motorun kendisinden mi fakat ses bi tıkırtı sesine benziyor, yani şöyle anlatayım: Demir olan ve hızlı dönen bir vantilatör düşünün, o vantilatöre ucundan bir demir cubuk dokundurduğunuzu düşünün. Öyle bir ses geliyor. Sadece Gaz verince yapıyor bunu, Ses geliyor, debriyajı sıkıyosun ses kesiliyor. Tekrar gaz veriyorsun tekrar geliyor. Ses her viteste ve her devirde sabit. Gaz verince artmıyor veya devir yükselincede artmıyor. Sabit bi tonla devam ediyor.
    Yolumun üstündeki rastgele bir ustaya sorduğumda bana piyanolardan ses geliyor dedi.
    Rölantide bir dalgalanma yok fakat ani gaz verince ufak ufak fazla hissetmiyecek kadar ama fark ettirecek kadar tekleyerek kalkıyor. 1 nci viteste aşırı zorlanma var yani motor aşırı bağırıyor ama devir ve hız artmıyor.
    Yarın sabah servise gitmeyi düşünüyorum fakat en azından ne olduğunu bilsem kazık yememiş oluruz

Sesin örneği şu şekilde:

https://www.youtube.com/watch?v=5P95ARRbUlk

Tiz olan ses ama biraz daha düşük bir ses ile geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Aga bende de 250 liği var her gün başka ses geliyor moralimi çok bozuyor ya bazen kendi kendine gidiyor bazen kalıyor çıldırıcam en sonunda

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Radyatörle ilgili bir şey olabilir mi?
    Bir göz yordamıyla bakmakta yarar var.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Blok kaynaklı bir problem ise cebinizde para bulundurun masraf çıkartacaktır. En kötü egzantrik zinciri diye tahmin ediyorum.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    eksantrik gibi geldi

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzantrik ama istek... Kendi motosikletinden başka marka model videosunu örnek verip bir de sesi yazarak anlatmak... İş zor.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Bugün gittim, sübap sesi, Sübap ayarı yapılması lazım dedi.
    Sübapların sesi bu kadar net duyulabiliyormuydu ya

Ha unutmadan şunuda ekleyeyim, son 2 gündür bazen kırmızı ışıkta dururken 90 saniye yanan ışıklarımız var maalesef. Ben sağ elçikteki tuş ile motoru kapatırım, ışığın yanmasına 10 saniye kala geri çalıştırırım fakat 3-4 defadır çalışmıyor. marş motoru çalışıyor ama motor çalışmıyor. 4-5 defa deneyip hafif gaz verince çalışıyor. motor sıcakken yapıyor bunu yoksa buz gibi havalarda bile tek marşla çalışıyor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı BlueSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gittim, sübap sesi, Sübap ayarı yapılması lazım dedi.
    Sübapların sesi bu kadar net duyulabiliyormuydu ya

Ha unutmadan şunuda ekleyeyim, son 2 gündür bazen kırmızı ışıkta dururken 90 saniye yanan ışıklarımız var maalesef. Ben sağ elçikteki tuş ile motoru kapatırım, ışığın yanmasına 10 saniye kala geri çalıştırırım fakat 3-4 defadır çalışmıyor. marş motoru çalışıyor ama motor çalışmıyor. 4-5 defa deneyip hafif gaz verince çalışıyor. motor sıcakken yapıyor bunu yoksa buz gibi havalarda bile tek marşla çalışıyor.
    Niye kapatıyon moruk? Umarım şakadır, her kırmızı ışıkta marş basarsan aküyü yersin te allaam :D Florya-Ataköy yolundaki dönel kavşakta 4 dakika kırmızı ışık var ama ne gerek var ki motoru stop edesin?

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kapatıyon moruk? Umarım şakadır, her kırmızı ışıkta marş basarsan aküyü yersin te allaam :D Florya-Ataköy yolundaki dönel kavşakta 4 dakika kırmızı ışık var ama ne gerek var ki motoru stop edesin?
    Hocam her zaman yaptığım bir şey değil toplam 4 defa yaptım, fakat 4'ündede motor çalışmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)