Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

57 Bin TL'niz var. Naked olarak ne alırdınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindirmiş ben de yeni gördüm pardon o zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Erenkc91,ben 4 tane motor ekledim listeme.
    Onun disinda monster serisi de harika kesinlikle alinabilir.696,700 ve 800 serisi hepsi guzel.ayrica ducati hypermotard serisi de guzel.ducatiyi unutmadik sadece listemde ilk 4 de degildi

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç yaşındasınız hocam? Önceki motorlarınız neler? Toplam kaç km kullandınız iki tekeri? Bu 57 binin içinde ekipmanlar dahil mi yoksa hâriç mi?
    25 yaşındayım. önceden pulsar ns150 - 10binkm ve mt-25 ile 15bin km tecrübem var. ekipmanlarım var. sadece kask eskidi yeni kask alacağım ama onun için ayrı bütçe ayırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Ducati Monster 696 önericektim ama 4 silindir öneresi beklediği için Kawasaki Z750 dedim.
    Monsterı ben de düşündüm. sesi harika geliyor bana. Ama boyum 185 olduğu için sele yüksekliği az gibi geldi. Yoksa monsterın tipi , frenleri ve gidişi gayet güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Param olsa alacagim motorlari sirasiyla soyluyorum...
    1- 69bine triumph street triple var.65bine alabilirsen super olur.7300 kmde sahibindende beyaz renk
    2- ktm duke 690 dusuk km ve yil olarak 50 bin tlye var.suan ilanda yoklar
    3- suzuki sv650a veya sv650 gladius
    4- benelli leoncino 500
    5- honda cb650f
    Honda 4 silindir,ktm tek,suzuki 2,triumph 3,benelli cift
    Hepsi birbirinden guzel kendini ispatlamis( leoncino haric yeni cikti) motorlar...
    Benim listem bu.street triple son 20 yildir yilin motoru seciliyor gucum yetse alirdim.iyi surusler...
    Silindirede cok takilma.onemli olan guvenli surus,konfor zevk,dizayn
    Bu listede 57 bin TL'ye alınabilecek motor sadece sv650 ve leoncino. onun haricinde diğerleri bütçemi aşıyor. 40bin km'deki cb650F'e 55bin TL vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Parayı biriktirmek zor olduğu için maalesef çok seçici davranıyorum fakat pek fazla seçeneğim yok gibi...

Eger motosikletin daha buyuk durmasini dusunuyorsan naked bence cok da dogru bir secim degil. Er6-f bence gayet iyi , hem 4 silindir makinalarin performansi cok daha yuksek kademeli yukselmek de iyi olur . Ben de cok dusundum ama gidip deneyince ustune oturunca ne istedigine daha cabuk karar veriyorsun . Bence galeride mevcutsa git bir kac modeli yakindan incele icine sineni al, dusune dusune insan nerdeyse vazgececek noktaya geliyor, malum fiyatlar yuksek butceler kisitli.

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger motosikletin daha buyuk durmasini dusunuyorsan naked bence cok da dogru bir secim degil. Er6-f bence gayet iyi , hem 4 silindir makinalarin performansi cok daha yuksek kademeli yukselmek de iyi olur . Ben de cok dusundum ama gidip deneyince ustune oturunca ne istedigine daha cabuk karar veriyorsun . Bence galeride mevcutsa git bir kac modeli yakindan incele icine sineni al, dusune dusune insan nerdeyse vazgececek noktaya geliyor, malum fiyatlar yuksek butceler kisitli.
    Aynen dediğiniz gibi 600ccden vazgeçmek üzereyim. 2 haftadır ilanlara bakıyorum ne satıcılar dürüst ne motorlar düzgün gerçekten 2.el motosiklet satmakta almakta zor bu ülkede. Gönlümde cb 650f var ama işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Mevlt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yaşındayım. önceden pulsar ns150 - 10binkm ve mt-25 ile 15bin km tecrübem var. ekipmanlarım var. sadece kask eskidi yeni kask alacağım ama onun için ayrı bütçe ayırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Monsterı ben de düşündüm. sesi harika geliyor bana. Ama boyum 185 olduğu için sele yüksekliği az gibi geldi. Yoksa monsterın tipi , frenleri ve gidişi gayet güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Bu listede 57 bin TL'ye alınabilecek motor sadece sv650 ve leoncino. onun haricinde diğerleri bütçemi aşıyor. 40bin km'deki cb650F'e 55bin TL vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Parayı biriktirmek zor olduğu için maalesef çok seçici davranıyorum fakat pek fazla seçeneğim yok gibi...
    Bana kalırsa benelliye 50 bin tl verilmez hem 47-48 beygir satarkende zor satarsın ve bahsettiğimiz motorlar kadar kalitesi yoktur diğerlerine göre tek avantajı sıfır olması başkada bir artısı yok diğerlerinin yanında.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosikletleri deneseniz, en azından üzerine otursaniz, fikriniz şekillenir.

Bir de silindir sayısına fazla takıyoruz.

Zaten büyük motor alıcaksın bana kalırsa racing 1000 rr r1 temiz birşey bul al ilk başlarda biraz zorlanırsın ama herşeye değer gidiyorsun çok şekilli arabalar sana kafa tutuyor onları geçerken kendini cüneyt arkın misalı yenilmez hissedeceksin hatta biraz çıldırabilirsin ışıklara durdun yandan sağdan soldan bazen hanımefendilerden vuuv gibi sesler duyacaksın hoşuna gidecek bazen yolda camdan kafalar çıkıp teker yapman istenecek evine gittiğin zaman kessinlikle eğlenmiş hissedeceksin

Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten büyük motor alıcaksın bana kalırsa racing 1000 rr r1 temiz birşey bul al ilk başlarda biraz zorlanırsın ama herşeye değer gidiyorsun çok şekilli arabalar sana kafa tutuyor onları geçerken kendini cüneyt arkın misalı yenilmez hissedeceksin hatta biraz çıldırabilirsin ışıklara durdun yandan sağdan soldan bazen hanımefendilerden vuuv gibi sesler duyacaksın hoşuna gidecek bazen yolda camdan kafalar çıkıp teker yapman istenecek evine gittiğin zaman kessinlikle eğlenmiş hissedeceksin
    Dedikleriniz biraz bence apaçi işi yani karşı cinse karşı (erkek kadın farketmez) hava atmak heleki motosiklet ile ben doğru bulmuyorum. Teker yaptık Allah korusun düştük Barkın abinin dediği gibi cepten çok gurur incinir. O yüzden bu işleri karşı cins için değilde iki tekerin özgürlüğünü rahatlığını hissetmek için sürelim karşı tarafa kendimizi göstermek için değil sakin sürelim hava atmayalım yine Barkın abinin dediği gibi en iyi motorcu kendini ispat etmeye çalışmayan motorcudur. Gaza gelmeyelim ve bir ömür boyu gazlayalım.
    Allah kazalardan ve belalardan hepimizi korusun.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    cbf 600 cbf 1000 lere baktınız mı?
    Sıarası gelmişken Hanfendiler motora vuv filan yapmaz . Yapar diyen arakadaşlar yapmalarını umarak apaçilik yaparlar.

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletleri deneseniz, en azından üzerine otursaniz, fikriniz şekillenir.

Bir de silindir sayısına fazla takıyoruz.
    Haklısınız. Önümüzdeki hafta 1 tane er-6f'e bakmaya gideceğim.

Acele de etmeliyim çünkü ay geçtikçe fiyatlar artıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haklısınız. Önümüzdeki hafta 1 tane er-6f'e bakmaya gideceğim.

Acele de etmeliyim çünkü ay geçtikçe fiyatlar artıyor.
    Kawasaki ve Er6f/n modellerinin fiyat artışına takılmayın, piyasası çok hızlı değil, makul bir pazarlıkla alırsınız. 2006-2008 , 2009-2011 modellerinin fiyatları sınıfına göre çok uygun olduğundan daha çabuk gidiyor. 2015-2016 bakarsanız hem temiz hem düşük km makineye denk gelirsiniz. Er6f hız makinesi değildir, her ne kadar yeni modelleri 230 km gibi hızları geçebilse de esas güzelliği tork ve alt devirlerinin kuvvetli olmasıdır. Gazı açtığınızda da bu kuvvet Mt07 gibi psikopatça gelmemekte, daha dengeli gelmektedir. Yedek parça konusunu da endişe etmeyin, en küçük civatasına kadar yurtdışından getirtmeniz mümkün.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu silindir mevzusu eskiden beri takıntıdir bizde,hatta hiç unutmam bir kız arkadaşımın msn durumunda "Allah bir,silindir dört" yazardı 2 silindirin alt devirlerdeki Torku ve yakıt tüketimi konusundaki üstünlüğü yüzünden Avrupa'da 2 silindir daha revaçta ancak Amerika ,asya ve bizde 4 silindirin sesi ve üst devirlerdeki kopması onu ayrı bir yere koyuyor.

Sahsen 2 silindir naked veya touring motorlar Hyosung 250r sesi ve üst devirlerde bayilmasiyla bana keyif vermiyor .

"O paraya temiz 600rr al 1000rr " al diyenlere aman kulak asma o paraya alınacak ssin kmsi 100 bin çekilmiştir şasesi 4-5 yerden kaynaklıdır motorun krangi gömleği islemlidir . Temiz z800 bak gsr 750 bak ama aman yaşlı racing bakma.

Gsr 600 ve z750 hem yaşı hem fiyatı itibariyle apacilerin gözdesi oldu maalesef,yaşlı ss den pek farklı değiller. Daha yüksek model z800 veya gsr 750 çok rahat ettirir.

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ve Er6f/n modellerinin fiyat artışına takılmayın, piyasası çok hızlı değil, makul bir pazarlıkla alırsınız. 2006-2008 , 2009-2011 modellerinin fiyatları sınıfına göre çok uygun olduğundan daha çabuk gidiyor. 2015-2016 bakarsanız hem temiz hem düşük km makineye denk gelirsiniz. Er6f hız makinesi değildir, her ne kadar yeni modelleri 230 km gibi hızları geçebilse de esas güzelliği tork ve alt devirlerinin kuvvetli olmasıdır. Gazı açtığınızda da bu kuvvet Mt07 gibi psikopatça gelmemekte, daha dengeli gelmektedir. Yedek parça konusunu da endişe etmeyin, en küçük civatasına kadar yurtdışından getirtmeniz mümkün.
    Abi yorum için çok teşekkürler. Özellikle tarzım olan ER-6N bakıyorum fakat 2014-2015 modelini bulamadım. ER-6F'te ise bir tane ABS'li 20k km'de buldum. Fiyatı da uygun gibi. Hız delisi değilim. Daha çok ses,fren,süspansiyon ve denge üçlüsüne bakıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu silindir mevzusu eskiden beri takıntıdir bizde,hatta hiç unutmam bir kız arkadaşımın msn durumunda "Allah bir,silindir dört" yazardı 2 silindirin alt devirlerdeki Torku ve yakıt tüketimi konusundaki üstünlüğü yüzünden Avrupa'da 2 silindir daha revaçta ancak Amerika ,asya ve bizde 4 silindirin sesi ve üst devirlerdeki kopması onu ayrı bir yere koyuyor.

Sahsen 2 silindir naked veya touring motorlar Hyosung 250r sesi ve üst devirlerde bayilmasiyla bana keyif vermiyor .

"O paraya temiz 600rr al 1000rr " al diyenlere aman kulak asma o paraya alınacak ssin kmsi 100 bin çekilmiştir şasesi 4-5 yerden kaynaklıdır motorun krangi gömleği islemlidir . Temiz z800 bak gsr 750 bak ama aman yaşlı racing bakma.

Gsr 600 ve z750 hem yaşı hem fiyatı itibariyle apacilerin gözdesi oldu maalesef,yaşlı ss den pek farklı değiller. Daha yüksek model z800 veya gsr 750 çok rahat ettirir.
    Önceki motorum mt-25 olduğu için sonraki alacağım herhangi bir 600 cc beni zaten tork ve hız açısından tatmin edecektir. Burada 4 silindir istiyor olmamın sebebi tamamen ses,nispeten titreşimsiz olması.

Maalesef her ne kadar z800 istiyor olsam da fiyatlar bütçemi aşıyor, km'ler ise aşırı yüksek. GSR 750'de ise fiyatlar 70binTL'den başlıyor :(

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi yorum için çok teşekkürler. Özellikle tarzım olan ER-6N bakıyorum fakat 2014-2015 modelini bulamadım. ER-6F'te ise bir tane ABS'li 20k km'de buldum. Fiyatı da uygun gibi. Hız delisi değilim. Daha çok ses,fren,süspansiyon ve denge üçlüsüne bakıyorum.
    Çok fazla ses bekleme, orijinal egzozdan fıtı fıtıdan hallice bir ses çıkıyor. Gazı açtın mı bu motordan mırnav mırnav gibi farklı bir ses çıkıyor, esas o gaza getiriyor. Tabi ki bir 4 silindir homurtusu gibi değil. Buarada senin baktığın yeni kasaları bilemem ama benim kullandığım antik kasalarda 4-5000 rpm civarından sonra bir titreşim var ki şehir içi kullanım aralığına denk geliyor, bu titreşim öyle tek silindir titreşimi gibi değil de "n'ooluyor ulan motorun bir yeri mi dağıldı?" tadında bir titreşim.

üzerine kredi çeker mt09 alırdım . 4 silindir sesi 2 silindir torku var işte mis gibi motosiklet ema ben endurocuyum 2t sesi ruhumu okşuyor artık

Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerine kredi çeker mt09 alırdım . 4 silindir sesi 2 silindir torku var işte mis gibi motosiklet ema ben endurocuyum 2t sesi ruhumu okşuyor artık
    Konu sahibinden alıntıdır. " Abi zaten 40 Bin'in üzerine kredi çektim. Bir tane daha kredi çekersem iflas ederim "

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.instagram.com/p/CLHnaktJSL9/
    MODEL CB650F
    MODEL YILI 2016
    KM 24.500KM
    FIYAT 57.000TL

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.instagram.com/p/CLHnaktJSL9/
    MODEL CB650F
    MODEL YILI 2016
    KM 24.500KM
    FIYAT 57.000TL
    Hocam giresun çok uzak be. Keşke istanbulda olsaydın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)