Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz olsanız Ne yapardınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-03
    merhaba dostlar, - direk konuya giriyorum-

yaklaşık 6-7 aydır belli bir marka ve model (yamaha xj6) motorsiklet peşinde konuşuyorum "biraz bekliyeyim şöyle oldu böyle oldu" derken fiyatlar aldı başını gitti ağzımı açarken. bir şehirde sarı sayfalı sitede bir ilana denk geldim motorsiklet "sigorta şirketinden" alınmış parça parça olmakla beraber 59bin tl hasar kaydı çıkıyor. motorda masraf var bu masrafada razıyım 10-15 bine kadar çünkü masrafını taksit taksit ve iki ayda yaptırmayı planlıyorum şu sıralar kafamda. arkadaşın söylediğine göre motorunda ve şaşesinde herhangi bir işlem yokmu. yinede güzel bir ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum.arkadaşla fiyat konusunda anlaştık fakat şöyle bir internet dünyasında bu bedelli hasar kayıtlı araçlar hakkında neler düşünüyorlar diye bir bakınca içimde sonu olmayan bir soru işaretleri sinsilesi ile doldu.

sizce ne yapmalıyım araç sahibi ruhsat resmini gönderdi markanın servisine gitsem motor hakkında bilgi verirler mi acaba böyle birşey olabilir mi yada ne yapmalıyım bana bir akıl verecek dost var mı buralarda ?

teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Xj6 güzel motor ama bu şekil almak emimim sorun üstüne sorun çıkarır. Bunun yerine kawasaki er6n 2015 model üstü alabilirsin ki daha da ucuza gelir. Zaten iki motor da çok talep gören modeller değil bu yüzden de parçası ikisinin de pahalı. Şartları aynı desek yalan olmaz ki xj6 grenajlı kaza durumda çok daha fazla can sıkar. Naked da olur diyosan bak derim ortalama kmlerde temiz bulabilirsin.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    2016 abs'li XJ6 Diversion F sahibiyim. Muadillerine göre sınıfının en ekonomik ve en sorunsuz motosikletidir. Bu tür motorlar artık üretilmediği için de ülkemizde çok tutulmuyor maalesef ve 2. el piyasası ölü durumda. Satana kadar insanın göbeği çatlar Ben bu durumu bildiğim halde gittim XJ6 aldım çünkü bu motoru istiyordum. Şu anki piyasa koşullarına göre de bu fiyata (45-55K) alınabilecek en mükemmel 4 silindirli motosiklettir. Lakin şöyle bir şey var, hangi büyük motoru alırsanız alın hepsinin yedek parçası aşırı pahalı. XJ6, Cbr 650 F, Cb 600 R, Cbf 600, Er6N, V-Strom 650, Versys 650, Tracer 700 vb. hangi motoru alırsanız alın hepsinin parçaları dudak uçaklatacak seviyede. Örneğin bu motorların hepsinin D.i.D zincir fiyatı 1500 TL civarında. Hepsinin kilometre saati ortalama 5-7 bin TL civarında. Hepsinin ortalama yan grenajı fiyatı 2-3 bin tl civarında. Hepsinin tek ön diski ortalama bin tl civarında, hepsinin ortalama lastik masrafı 2000 tl civarında vs. vs. Ne alırsanız alın, öncelikle size hitap eden bir motoru alın. XJ6'da kazalı bir motoru alırsanız eğer, ileride satma ihtimaliniz çok daha da düşecek ve son sahibi olabilirsiniz. Bu durumu bilerek göze alın. Yukarıda bahsi geçen her hangi bir motorla ortalama bir kaza yaparsanız da size minimum 10 bin tl'den kapı açar hepsi. XJ6 hakkında sorularınız varsa her türlü konuda yardımcı olurum size elimden geldiğince.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o yapacağın masrafı bence motor alırken peşin ver düzgün motor al çünkü hesaba katmadığın başka parça gereksinimleri de duyabilrsin

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bilemiyorum ama zamanında 30binlere satılan bir motosiklet için 60bin hasar kaydı çok çok yüksek bence. Kendime alacak olsam bütçem temizlerine yetmiyorsa bu sevdadan vazgeçer daha düşük cc bir motosiklet düşünürdüm. Eski model arabası da motoru da sıkıntı. Sanayide, bayide ortamınız, tanıdıklarınız yoksa ekstra sıkıntı. Böyle bir motorun kaskosu vs. çok yüksek çıkacaktır bence ezio'nun dediği gibi bir kaza halinde hiçbir şey olmasa bir grenaj takımına 3-5bin TL gidiyor.

Ayrıca elden çıkarmak durumunda kalırsanız da ölünün ölüsü bir fiyattan verseniz bile uzun süre bekleme riskiniz var. Hak ettiği fiyattan vereyim derseniz de son sahibi olma şansınız çok yüksek. Millet 5-6bin TL hasar kayıtlı r25'leri yerden yere vuruyor, fiyat kırmak için çöp muamelesi yapıyor.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Net bir şekilde ALINMAZ.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motoru baştan mı üretmişler 60bin TL nedir? Daha düşük cc alın ama kesinlikle uzak durun. Zaten çok fazla tutulan bir model değil kesin elinizde kalır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga sence alınır mı bir gözlerini kapa ve düşün

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Elinden iş geliyorsa proje motoru olarak oynaması çok eğlenceli olabilir ama al-sat işi zor.

Motosikleti
    MT-03
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 güzel motor ama bu şekil almak emimim sorun üstüne sorun çıkarır. Bunun yerine kawasaki er6n 2015 model üstü alabilirsin ki daha da ucuza gelir. Zaten iki motor da çok talep gören modeller değil bu yüzden de parçası ikisinin de pahalı. Şartları aynı desek yalan olmaz ki xj6 grenajlı kaza durumda çok daha fazla can sıkar. Naked da olur diyosan bak derim ortalama kmlerde temiz bulabilirsin.
    Zaten xj6N modeli peşindeyim.ggrenajlı F modeli güzel olsa daha pek tarzım değil.naket kasalar daha çok zebediyor beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 abs'li XJ6 Diversion F sahibiyim. Muadillerine göre sınıfının en ekonomik ve en sorunsuz motosikletidir. Bu tür motorlar artık üretilmediği için de ülkemizde çok tutulmuyor maalesef ve 2. el piyasası ölü durumda. Satana kadar insanın göbeği çatlar Ben bu durumu bildiğim halde gittim XJ6 aldım çünkü bu motoru istiyordum. Şu anki piyasa koşullarına göre de bu fiyata (45-55K) alınabilecek en mükemmel 4 silindirli motosiklettir. Lakin şöyle bir şey var, hangi büyük motoru alırsanız alın hepsinin yedek parçası aşırı pahalı. XJ6, Cbr 650 F, Cb 600 R, Cbf 600, Er6N, V-Strom 650, Versys 650, Tracer 700 vb. hangi motoru alırsanız alın hepsinin parçaları dudak uçaklatacak seviyede. Örneğin bu motorların hepsinin D.i.D zincir fiyatı 1500 TL civarında. Hepsinin kilometre saati ortalama 5-7 bin TL civarında. Hepsinin ortalama yan grenajı fiyatı 2-3 bin tl civarında. Hepsinin tek ön diski ortalama bin tl civarında, hepsinin ortalama lastik masrafı 2000 tl civarında vs. vs. Ne alırsanız alın, öncelikle size hitap eden bir motoru alın. XJ6'da kazalı bir motoru alırsanız eğer, ileride satma ihtimaliniz çok daha da düşecek ve son sahibi olabilirsiniz. Bu durumu bilerek göze alın. Yukarıda bahsi geçen her hangi bir motorla ortalama bir kaza yaparsanız da size minimum 10 bin tl'den kapı açar hepsi. XJ6 hakkında sorularınız varsa her türlü konuda yardımcı olurum size elimden geldiğince.
    valla hocam tutulmuyor herkes aynı şeyi söylüyor tutulmuyor yok son sahibi olursun diye size şöyle birşey söylüyeyim bu 7 aylık dönemde net olarak söylüyorum 25 veya daha üzeri rakamda xj6n modeli el değiştirdi..sıkı takipteyim ordan biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yapacağın masrafı bence motor alırken peşin ver düzgün motor al çünkü hesaba katmadığın başka parça gereksinimleri de duyabilrsin
    tek korkum o zaten biliyor musun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum ama zamanında 30binlere satılan bir motosiklet için 60bin hasar kaydı çok çok yüksek bence. Kendime alacak olsam bütçem temizlerine yetmiyorsa bu sevdadan vazgeçer daha düşük cc bir motosiklet düşünürdüm. Eski model arabası da motoru da sıkıntı. Sanayide, bayide ortamınız, tanıdıklarınız yoksa ekstra sıkıntı. Böyle bir motorun kaskosu vs. çok yüksek çıkacaktır bence ezio'nun dediği gibi bir kaza halinde hiçbir şey olmasa bir grenaj takımına 3-5bin TL gidiyor.

Ayrıca elden çıkarmak durumunda kalırsanız da ölünün ölüsü bir fiyattan verseniz bile uzun süre bekleme riskiniz var. Hak ettiği fiyattan vereyim derseniz de son sahibi olma şansınız çok yüksek. Millet 5-6bin TL hasar kayıtlı r25'leri yerden yere vuruyor, fiyat kırmak için çöp muamelesi yapıyor.
    bazen benelli 249-S modeline gidiyor kafam sonra vazgeçiyorum o bahsettiğim motor satıldı zaten. bi tane 13 bin hasarlı mt-7 ABS li buldum bakcaz bkalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru baştan mı üretmişler 60bin TL nedir? Daha düşük cc alın ama kesinlikle uzak durun. Zaten çok fazla tutulan bir model değil kesin elinizde kalır.
    büyük ihtimalle. buraya konuyu açtıktan sonra hasar sorgulama yapıp sahibine yazınca "hadi ya ağır hasarlımıymış " dedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)