Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

USB şarj aleti

Motovento
    REKLAM ALANI
    nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba,

Yazın yasaklar olmazsa hafta sonları kampa gitmek istiyorum. Powerbankim olsa da gopro falan şarj ederceğim için yeteceğini düşünmüyorum. Gidona usb şarj aleti almak istiyorum aranızda kullanan var mı? Mesela şarjım bitmek üzere kamptayım motorun kontağını açıp şarj etsem motoru çalıştıracağım zaman sorun yaşar mıyım?

Kullandığınız usb şarj aleti varsa önerilere açığım. Kendi beğendiğimi alacak olursam ve kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    20 binlik power bank alsan doya doya yeter aslında

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 binlik power bank alsan doya doya yeter aslında
    Aslında 130-140TL bandında Syrox 30bin var. Düşünmüyor değilim ama daha uzun turlara gidersem usb giriş daha mantıklı olur gibime geliyor.

Telefon tutucu ile GPS kullanacağım için de telefonumu sürekli şarjda bırakabilirim. Powerbankin cebimde olduğunu düşünürsek bana kablo kalabalığı yapacak.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde son olarak çift usb çıkışlı çift çakmaklık çıkışlı sarj aleti bağladım. KM paneli fotoğrafında cam ile km paneli arasında markası gözüküyor . Oraya tam oturdu. Oradan aküye kablo çektim araya açma kapama düğmesi ekledim. Uzun turlarda her türlü iş için kullancağım onu. Açma kapama düğmesini gizli bir yere koydumki her gören oynamasın aküyü bitirmesin diye.
    https://i.hizliresim.com/lU8RAQ.jpg

Yakın zamanda internetten 16t ön dişli, ön uzun cam, telefon tutacağı da alacağım. Bakalım onlarda gelince paylaşırım.
    Hocam farklı bir başlıkta motora yaptığım işi paylaşmıştım. Onu direk buraya yapıştırayım.
    Ürün bu;

Ürünün çakmaklık kısmını iptal ettim. Aküden hat aldım ve sigorta bağladım. Sigortanın ucunuda çoklayıcıya bağladım. Çakmaklık kısımlarına kapak yaptım. Yağmurda vs kısa devre herhangi bir şey olmasın diye. Geçen yaz turda kullandım baya işimi gördü. Sizde böyle bir düzenek yapabilirsiniz.
    fatih.met bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aliexpress de üzerinde devreleri, sigortaları her şeyi kurulu olanlar satılıyor 100 lira civarlarına. Aküye bağlamak yetiyor. Her gün kamp yapmıyorsanız atarsınız çantaya, lazım olduğu zaman aküye takar kullanır iş bitince sökersiniz.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kendi motoruma kontaktan röle bağladım. enerjiyi aküden aldım. yani kontağı açmadan çalışmıyor. ayrıca kontak açık olsada sürekli çalışmasın diye şarz aletinede bir düğme bağladım. aşırı akım çektiği zaman sistem hasar almasın diye 5 amper sigorta bağladım. enerjiyi aküden almanın avantajı ani yüklenmelerde konjektöre yük binmediğinden statör yakma ihtimalin yok. ayrıca kullanmayacağım zaman bir soket bağladım farın arkasına oradan soketi çektimi iptal oluyor. depoyu vs söktüm orjinal kabloların içinden yürüttüm öyle abes bir görüntüsüde olmadı bu sayede.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    neleri şarj edeceğini daha detaylı yazarsan yorumlayabilirim. akün zayıfsa ( yani eski bir aküyse) telefon veya gopro şarj sonrası marş basmayabilir. ancak seyahat halinde iken şarj edersen sorun yaşamazsın.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de lafı geçmişken powerbank hakkında bir şey söyleyeyim. Kesinlikle syrox gibi kalitesiz bir marka alınmasını önermiyorum. Doğru düzgün voltaj verebildiklerinden bile şüpheliyim. Ucuz 30 binlik almak yerine kaliteli 20 binlik almak daha iyidir. Mesela orta bütçeyle Baseus alınabilir. Amazonda sık sık 10 binliği 55 liraya düşüyır kendim de kullanıyorum. Daha üst bütçelerde xiaomi ve anker alınabilir.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçen hafta sonu Şok'tan 69 liraya Philips marka 10.000 lik powerbank aldım. Hem C tip, hemde mikro usb tip kablo ile şarj edilebiliyor.
    Şimdilik memnunum.
    .
    https://www.sokmarket.com.tr/powerba...0-mah-p-27461/

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neleri şarj edeceğini daha detaylı yazarsan yorumlayabilirim. akün zayıfsa ( yani eski bir aküyse) telefon veya gopro şarj sonrası marş basmayabilir. ancak seyahat halinde iken şarj edersen sorun yaşamazsın.
    GoPro 8 ve 3400mahlık bir telefon şarj edeceğim. Dominar 400 UG kullanıyorum marş basacağını düşünüyorum ama genelde motor üzerindeyken kullanılırım zaten diğer şarjlar için powerbank düşünüyorum.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    https://urun.n11.com/modifiye-urunler/knmaster-gidon-tipi-usb-girisli-motosiklet-ac-kapa-butonu-P446219982

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://urun.n11.com/modifiye-urunler/knmaster-gidon-tipi-usb-girisli-motosiklet-ac-kapa-butonu-P446219982
    Bu ürünü gördüm, benim de ilgimi çekti. Hatta farklı satıcılarda 65-70TL bandında bulunuyor. Siz bu ürünü kullandınız mı?

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürünü gördüm, benim de ilgimi çekti. Hatta farklı satıcılarda 65-70TL bandında bulunuyor. Siz bu ürünü kullandınız mı?
    kullanıyorum şuan anahtar da var üstünde ister usb için kullanın ister başka birşey için

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    samsung 2600 mah lion 18650 pil fiyatı 49 lira + kargo telefonunuzun bataryası tahminen 3000 mah olarak düşünüyorum.. yukarıda paylaştığım pile 5 volt 2 yada 3 amper veren bir şarj devresi bağladığınızı varsayarak hesap yapıyorum...

2600 mah enerji telefonunuza aktarılırken yükseltici devre vasıtası ile elektriğin bir kısmı ısı olarak doğaya yani çöpe gidecek ve 2600 mah kuvvetin yaklaşık %75 kadarı telefonunuzun piline enerji olarak geçecektir ve buda 2600 * 0.75 = 1950 mah yapar ve yaklaşık telefonunuzu %0 şarjdan % 65 lere belki 70 lere kadar şarj eder...

pil fiyatı + dc dc step up şarj modül fiyatı toplamda 2600 mah bir güç için 60 lira + kargo olur yani 70 lira... pil olarak 2 tane alırsanız güç 2600 * 2 = 5200 mah olur ve bu telefonunuzu bir kez fuller ve ikinciye yarıda keser ve bunun maliyeti ise 120 lira olur... yani demek istediğim şu, biz 10 binlik yada 20 binlik yada 30 binlik powerbank alıyoruz ama sandığınızın aksine onlar 10 bin yada 20 bin yada 30 bin değiller...

benim merak ettiğim şey şu.. bakın bu bir dc dc step up modül ve powerbank larde kullanılıyor.. powerbank lar içerisinde 4.2 volt gücü telefona yani 5 volta ayarlayan modüller bunlar... çok ısındıkları için enerjinin çoğu boşa gidiyor....

bende dc dc step down modülü aldım, 6 ile 36 volt dc gerilimi 5 volt 3 ampere düşürüyor ve böylece gerilim düşürme yaptığı için ısınma çok az oluyor ve çöpe giden enerji az olduğu için daha verimli oluyor... bu modül ile 3 tane samdung 18650 pili seri bağlayarak kullanıyorum ve yaklaşık 12.6 volt veriyorum.. devre 12.6 voltu 5 volta düşürüyor ve 3 amper akım verebiliyor yani turbo şarj desteği...

elektrikten anlayanlar sizce bu bilgi doğru mu? yani dc dc step up yerine pil sayısını arttırıp seri bağlayarak dc dc step down kullanmak daha verimli oluyor mu? ben böyle yapıyorum...

edit: araç şarj devresi olarak bunu tavsiye edebilirim, çift çıkışlı ve aynı anda 3 amper akım verebiliyor ve fazla ısınmıyor.. ama aynı ande 6 amper çekerek denemedim, 4.2 amper çekerek denedim ve el kontrolü yaptım yani ısınmıyor diyebilirim..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bana da laptop için şarj aleti gerekiyor. Aküden olabilir ya da powerbank gibi de olabilir.
    Tavsiyeniz varsa alırım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    --- yani 2600 mah gücünde sadece bir pil 49 lira iken 10 bin mah bir powerbank nasıl 55 lira yada 60 lira olabiliyor.. büyük bir yanılgı var sanırım..

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    --- yani 2600 mah gücünde sadece bir pil 49 lira iken 10 bin mah bir powerbank nasıl 55 lira yada 60 lira olabiliyor.. büyük bir yanılgı var sanırım..
    55-60 liralık powerbanklar samsung olmadığı için daha ucuz oluyor. Tabi daha kalitesiz. Hem de fiyat mah ile doğru orantılı şekilde artmaz. Bunun kargosu da var.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da laptop için şarj aleti gerekiyor. Aküden olabilir ya da powerbank gibi de olabilir.
    Tavsiyeniz varsa alırım.
    Tuzla bit pazarinda powerbank kasasi gormustum, secenekli voltaj (5-9-12-19 seklinde) sagliyordu, satici 70TL demisti de almamistim, aklima tukureyim. Icine 8 tane 18650 pil konuyordu, ki ben de cok var su an. Boyle bir kasa bulursaniz, laptop sarj soketi de uydurursaniz guzel olabilir.
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz varsa alırım.
    https://urun.n11.com/220v-donusturucu/piranha-12264-voltaj-cevirici-invertor-300w-12-volt-220-P338373268 Ben a101 den 100 tl ye almıştım laptop şarjı için
    fazil bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Kullandınız mı peki, işe yarıyor mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)