Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

BMW(1960-1950) model meraklıları!..

Motovento
    REKLAM ALANI

aranızda eski model(1950-55-53-60 vs) motorları seven var mı?
    illa sürmek değil çalıştırıp sesini dinlemek bile yeten kişiler var mı aranızda...ve bu tür eski model BMW modellerini satan varmı ya da tanıdıgınız kişiler olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zx12r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR600 F
    merhaba ben konya mt den zx12r bizim grup üyemizden birisnde 1955 model bmw var tam senin söylediğin gibi sesi ayrı tadı ayrı mükemmel bişi aramıza yeni aldık bu arkadaşı resimlerini ekleyelim kısa zamanda inş.

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    merhaba nedenama, bende eski motorlara bayilandanarim. bu illade BMW olmasi gerekmez, eski bir Kawasaki, jawa, vs vs olsa da olur. ama BMW nin yeri baska oldugu kesin.
    bende uygun bir fiata bir tanesini alip yavas yavas adan etmeyi düsünüyorum. gezdim istanbulu biraz ama nerde bulunur yedek parcasi nerden alinir hicbir fikrim yok. bu topigi aktuel tutalim belki bilen birisinin ilgisini ceker...
    all you need is love

İnanın bana cevapladıgınız için şu anda gerçekten heyecanlıyım.eski bir model BMW gerçekten farklı.Hele bide onun sesi var allah...

Alıntı zx12r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben konya mt den zx12r bizim grup üyemizden birisnde 1955 model bmw var tam senin söylediğin gibi sesi ayrı tadı ayrı mükemmel bişi aramıza yeni aldık bu arkadaşı resimlerini ekleyelim kısa zamanda inş.
    eger bana yardım edersiniz aranıza yeni almış oldugunuz arkadaşla tanışmak isterim.inşallah kısa zamanda resimleri görürüm

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bizde vardı yaktık! Ciddi söylüyorum. Motor o kadar çok yanıp, kül olup tekrar toplandı ki -adeta küllerinden yeniden doğuyordu- son yanmasından sonra ne oldu bilemiyorum. Motor 1 kere kaza yapmış ve yana devrilmişti silindir kapağı kırılmış, yenisini bulamamıştık. Benzin deposunun altındaki hortumdan da zaman zaman benzin kaçırıyordu.. benzin silindire gidiyor ve motor buum!.. diyorum ya sayısını ben hatırlamıyorum. Ufaktım o zamanlar.. motoru abim kullanıyordu ve hızımız ne olursa olsun her patlama da süper uçuyorduk hey gidi günler heeey!

Bizimkinin sesi 100 km den duyuluyordu hatta bazıları dalga geçiyordu 1 saattir sesini duyuyoruz yeni mi geliyorsun diye
    Hayatonda

Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba nedenama, bende eski motorlara bayilandanarim. bu illade BMW olmasi gerekmez, eski bir Kawasaki, jawa, vs vs olsa da olur. ama BMW nin yeri baska oldugu kesin.
    bende uygun bir fiata bir tanesini alip yavas yavas adan etmeyi düsünüyorum. gezdim istanbulu biraz ama nerde bulunur yedek parcasi nerden alinir hicbir fikrim yok. bu topigi aktuel tutalim belki bilen birisinin ilgisini ceker...
    bu dediğim BMW yedek parçalarında size yardım edebilirm.Ankara'da OSTİM Sanayide "Ünal Usta" var.yerinde istemedigin kadar yedek parçaları var.Eger isterseniz adresi size gönderebilirim.

@erdoganaktas
    Motora üzüldüm.ama elinizde imkanlarınız olsaydı degiştirirdiz

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aranızda eski model(1950-55-53-60 vs) motorları seven var mı?
    illa sürmek değil çalıştırıp sesini dinlemek bile yeten kişiler var mı aranızda...ve bu tür eski model BMW modellerini satan varmı ya da tanıdıgınız kişiler olabilir?
    İmzanda yazanlar gerçekten çok doğru bize alınması gereken bir çok ders var orada...
    Bizim mahallede vardı 650 yada 750 cc 15 yıl önce çok ağır siyah bir makineydi Saatlerce sahibi parlatır silerdi bizde çoluk çocuk zevkle izlerdik bu tutku bana o makineden bulaştı...
    Bmw kullanan motorcular tutkunu oluyorlar...

"aytskal"
    sahibleri sitede veya herhangi bir yerde bir tur atıp uzun bir süre sigarasını yakar elinde kendine has bi bez ve yanında ondan çıkan ses ...Bu adam için bundan daha öte bir zevk var mı ?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    85-90 lı yıllardı Almanya'dan gelmiş bi amcanın kapalı garajında tozlu ve paslı bir halde, dönüşünden bu tarafa hiç kullanmadığı motorunu 180 liraya almıştık. Eve getirip her tarafını temizlemiş, tüm parçalarını söküp yeniden toplamıştık. Müthiş eğlenceliydi ve ilk motor tutkumuzdu. O dönemler javalardan başka motor olmadığından bu BMW ler müthiş değerliydi. Harley gibi forsu vardı bizim mahallede. Epey kullandık ancak bir kere kaza yapıpta silindir kapağını kırınca.. bir daha adam edemedik. Metal aksamı dışında herseyi yanıyor eriyordu ancak 1 hafta sonra yine toplayıp geziyorduk. Motor buydu işte!
    Diyorum ya son yanışından sonra ne oldu bilemiyorum sanırım onu birine hibe etmiştik daha doğrusu başkasının başına bela etmiştik .
    Ama bizim motor aşkımız bitmemişti. 90-95 sıralarıydı tam hatırlamıyorum süpersportlar moda olunca bizde bi 950 suzuki ile yeniden başlamıştık. O gün bu gün hep motor tepesindeyiz. Bi aşk varsa motora karşı, o eski BMW nin payı büyüktür.
    Hayatonda

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Meraklısı olmaz mı? bak bende var bi tane. Çoktan elden çıkarmalıydım ama uğraşıp duruyorum işte... Eski BMW lerin tadı her zaman başka oluyor. Antalyada otururken Alman turistleri başına topluyodu hep ;) Sağlam makinedir.

@erdoganaktas
    Bu eski model BMW şimdi bile almanlar tarafından büyük ilgi görüyor.Ankara-Osim de bu tür BMW modelleri satan ünal amca var(53 yıldır bu işin içinde)buraya gelen alman müşteriler motorları alıyorlar hatta sürerek degil özel olarak getirdigi araçlarla götürüyorlar.Yeni motor aşkınızla iyi sürüşler

işte tam bu motor yucika.inanın benim fikrimce çok şanslısınız.gerçekten tadı zevki neyi varsa farklı oluyor .biraz önce "erdoganaktaş" a yazmıştım almanların halen bu motora verdigi önemini.Hatta kendileri bile şaşırıyorlar "böyle bi motoru nasıl ürettiklerini"

Motosikleti
    BMW F650 GS
    yazılardan sonra nete girip bi bakayım dedim. Tam olarak kendisini bulamasamda.. bir resmini buldum motorcuğumuzun..

Tabi bu biraz da iyileştirilmiş modeli olsa gerek bizimkinde ön siperlik ve disk fren yoktu tabi.. ama tasarım, depo sekli motor modeli vs. buydu..
    Zaman zaman acaba kime vermiştik, sonra o ne yapmıştı diye içimden geçirmiyor değilim.. ama abimde ısrarla kime verdiğini söylemiyor. var heralde bi bildiği..

Hayatonda

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben bir ara 1956 model BMW R26 almıştım toplamak için ama yoğun aile baskısı, maddi sıkıntı ve mahallelinin maskarı olduğumdan dolayı iade ettim. ama ilerde durumumu düzeltince çift kafa bir BMW kesin alıcam.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bende var birtane 1955 model çalışınca helikopter geliyor zannedersin
    Babam 51 yaşında ve onun gençliginden kalma, zaten babamada Asfalt Kovboyu derlermiş zamanında çocukken binerdik manyak zevk alırdık valla
    Yaklasık 3-5 senedir çalışmıyor ama hep aklımda, vaktim olursa A dan Z ye toparlayacagim
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

@erdoganaktaş

galiba motorunuzu biraz canlandırdım.Aslında abinizden bu bilgiyi ögrenip geri alın motorunuzu

ben bir ara 1956 model BMW R26 almıştım toplamak için ama yoğun aile baskısı, maddi sıkıntı ve mahallelinin maskarı olduğumdan dolayı iade ettim. ama ilerde durumumu düzeltince çift kafa bir BMW kesin alıcam.

şu anda aklıma takılan bi konu var?Bu model bi Bmw nin mahallede maskara olmasını düşündükçe biraz sinirleniyorum.Ama tabiki de tutkusu olan var olmayan var hepsinin bu fikirlerine saygu duyarum.fazla özele girmes ise R26 nerden almıştınız?

Bende var birtane 1955 model çalışınca helikopter geliyor zannedersin
    Babam 51 yaşında ve onun gençliginden kalma, zaten babamada Asfalt Kovboyu derlermiş zamanında çocukken binerdik manyak zevk alırdık valla
    Yaklasık 3-5 senedir çalışmıyor ama hep aklımda, vaktim olursa A dan Z ye toparlayacagim
    yasinsubay
    Ben de tanıklık oldum çalışmasına.Gerçekten yüksek bi sesle çalışıyor
    ve sürmesi kullanması ayrı...

denemedir

Motosikleti
    @nedenama

uzun hikaye aslında bu olay ama anlatırım ne demek.

önce bu düşünce nerden çıktı onu açıklayayım;

91 yılında babam Vefat etmiş biz annemle dede evine dönüyorduk. o zamana kadar hiç görmediğim dayılarımı ve beraberlerindeki 58 model R26! vişne çürüğü ve o ses... en güzel rock soundlarından bile daha güzel. o motora ne olduğunu bilmiyorum ama. Dayım daha sonra bir R26 daha aldı 56 model. işte benim aldığım motor bu ama ben bunu dayımdan değil dayımın sattığı arkadaşından aldım. o da meraklısıydı hatta motorun boyasını ben kazımıştım 2002 yılında ancak toplamak ona nasip olmadı sonra rüyalarımda r26 ile dolaştığımı görmeye başlayınca kapısına dayandım aldım. 1 ay dayımın bahçesinde sakladım. evdekilerin haberi yok. sonra bi gece evin arka bahçesine getirdim. boya kazıma işlemine tekrar başladım. ama okul masraflarım falan araya girince birde dayımın dediğine göre motorun krank milinde sorun varmış altından kalkamazsın dedi. walla ağlaya ağlaya geri götürdüm motoru. sanki çocuüumdan ayrılırmış gibi içimden parçalar söküldü. ama alıcam o tür bir motor bu kez çift kafa alıcam miiiete inat susturucusu kullanıcam. yarama tuz bastım sanki
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Altından kalkılır Arbetus keşke bize sorsaydın. Benim motorum 11 senedir bende ilk kez bu sene biraz üstüne düştüm aslında aldığımda durumu iyi değildi ama şimdi baya toparladım yavaş yavaş yapmak lazım bu işleri. Ustasını bulursan sorun olmuyor. Eski BMW ustalarında parça stoğu bulunuyo her zaman. Benim piston kolumda sorun vardı usta bileziğini buldu Konya sanayisinde çaktırdık. Krankında ne gibi bir sorun vardıki göbeği karıncalandıysa sorun değil yenisi tornada yapılıyo zaten. Neyse sen bu sevdadana vazgeçmemişsin sonuçta. Alacağın zaman haber ver temiz bi tane bakalım.
    Nedenama Ünal ustayı tanıyorum bende biraz huysuzdur falan ama parçada her zaman bulunur. Orijinal parçayı yurtdışından getirtiyo. Bende yurtdışı kataloglarıda var zaten. Ben bu sene biraz modifikasyon yapıyorum. Motorun kendisine dokunmuyorum ama konjektörü elektroniğe çeviriyoruz. Ateşleme içinde transistörlü sürücü takmayı düşünüyorum.
    Not: burdaki ustamda 2-3 tane toplanmış var ilgileniyosan haber ver.
    hem çift var hemde tek var sanırım

koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde vardı yaktık! Ciddi söylüyorum. Motor o kadar çok yanıp, kül olup tekrar toplandı ki -adeta küllerinden yeniden doğuyordu- son yanmasından sonra ne oldu bilemiyorum. Motor 1 kere kaza yapmış ve yana devrilmişti silindir kapağı kırılmış, yenisini bulamamıştık. Benzin deposunun altındaki hortumdan da zaman zaman benzin kaçırıyordu.. benzin silindire gidiyor ve motor buum!.. diyorum ya sayısını ben hatırlamıyorum. Ufaktım o zamanlar.. motoru abim kullanıyordu ve hızımız ne olursa olsun her patlama da süper uçuyorduk hey gidi günler heeey!

Bizimkinin sesi 100 km den duyuluyordu hatta bazıları dalga geçiyordu 1 saattir sesini duyuyoruz yeni mi geliyorsun diye
    abi süpersin ya demek o eski makinaya bindin... mühtiş... sana dedikleride ayrı komikmiş hee
    Dorado V5

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altından kalkılır Arbetus keşke bize sorsaydın. Benim motorum 11 senedir bende ilk kez bu sene biraz üstüne düştüm aslında aldığımda durumu iyi değildi ama şimdi baya toparladım yavaş yavaş yapmak lazım bu işleri. Ustasını bulursan sorun olmuyor. Eski BMW ustalarında parça stoğu bulunuyo her zaman. Benim piston kolumda sorun vardı usta bileziğini buldu Konya sanayisinde çaktırdık. Krankında ne gibi bir sorun vardıki göbeği karıncalandıysa sorun değil yenisi tornada yapılıyo zaten. Neyse sen bu sevdadana vazgeçmemişsin sonuçta. Alacağın zaman haber ver temiz bi tane bakalım.
    Nedenama Ünal ustayı tanıyorum bende biraz huysuzdur falan ama parçada her zaman bulunur. Orijinal parçayı yurtdışından getirtiyo. Bende yurtdışı kataloglarıda var zaten. Ben bu sene biraz modifikasyon yapıyorum. Motorun kendisine dokunmuyorum ama konjektörü elektroniğe çeviriyoruz. Ateşleme içinde transistörlü sürücü takmayı düşünüyorum.
    Not: burdaki ustamda 2-3 tane toplanmış var ilgileniyosan haber ver.
    hem çift var hemde tek var sanırım
    evt genelde orjinal parçaları yurt dışından getiriyor ve de her yeri dolaşarak hurda olması önemli degil onun için hemen alıyor ve kendisi sıfır gibi yapıyor.Nede olsam 53-54 yıldır adam bu işin içinde...size kolay gelsin modifikasyon işinden.
    NOT cvP:ordaki ustanızla iritibata nasıl geçebilirm?Yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    yucika abi birdahaki teşebbüsümde sizlere haber vericem. aslında burda konuda açmıştım ama kumlama tekniğini falan araştırmıştım. geri verdiğim moterun arızalarını sayayım:

1. arıza mavi ile beyaz arası renkte ve aşırı şekilde duman atıyordu.8belediyenin ilaçlama aracı gibi ki en çok bu konuda mahalleliye maskara olmuşumdur.)

2. sübaplarda çekiçleme vardı çalışırken km saative depo kapağı fır fır dönüyordu.

3. debriyaj problemi vardı tam ayırmıyordu dolayısıyla doğru dürüst bir tur atmak nasip olmadı.

4. aküyü şarz etmiyordu.

5. bir süre çalıştıktan sonra kendiliğinden duruyordu ve gitmeye çalıştığımızda ise gaz yemiyordu. (bu sorunu kendim halletmiştim sanırım. tüm cesaretimle karbüratörü söküp temizledim. zaten üstünden jawa karbüratörü varmış(sahibi öyle söyledi. zaten parçaların üstünde almanca yazmıyordu.)

6. ilk çalıştırmada genelde çalışmyordu egsost yerine karbüratörün hava girişinden öksürme sesiyle beraber duman atıyordu. bazen de egsoztan ateş (bu çok zevkli oluyordu )

@yucika abi

çift kafalı BMW hangi modeli R60 mı? benim istediğim R60 amaşasi tipi olarak R26 ya benzeyeni tercihimdir.

Bahsettiğim motor bu

bunun aynısını taksim tünel girişindeki bir cafenin öninde gördüm. sanırım oranın sahibine ait. Cesaret bulabilirsem konuşucam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler