Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Montu Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Mont tavsiyesi istiyorum sizlerden. Scoyco JK37 mont siparişi verdim. 900TL N11 üzerinden. Bu paralara daha iyisi varsa iptal edip, tavsiye ettiğinizi almak isterim. Bedenimi bilmiyorum. Göğüs çevrem 80 CM kadar. Sadece mont kaldı. Eldiven için yardım edenlere teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hey maşallah hey fiyatlar almış başını gidiyor. Kara borsaya dönmüş bu fiyatlar. Hocam beden işinden pek anlamam. Bende hem venom dynamic hem de andes concorde var. venom bahar için ideal, yazın terletiyor kışın hiç giyilmiyor. Andes tam kışlık, bahar ve yaz aylarında giyilmez. Siz dört mevsim bir mont almışsınız ancak bu kış soğuklarında bana üşürsünüz gibi geliyor. Gerçi bulunduğunuz il de önemli bir etken burada. Forumda tecrübeli abilerimiz yaz için ayrı, kış için ayrı mont tavsiye ediyorlar zaten.
    sefamertcmn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey maşallah hey fiyatlar almış başını gidiyor. Kara borsaya dönmüş bu fiyatlar. Hocam beden işinden pek anlamam. Bende hem venom dynamic hem de andes concorde var. venom bahar için ideal, yazın terletiyor kışın hiç giyilmiyor. Andes tam kışlık, bahar ve yaz aylarında giyilmez. Siz dört mevsim bir mont almışsınız ancak bu kış soğuklarında bana üşürsünüz gibi geliyor. Gerçi bulunduğunuz il de önemli bir etken burada. Forumda tecrübeli abilerimiz yaz için ayrı, kış için ayrı mont tavsiye ediyorlar zaten.
    Bir benmiyim bu durumu yaşayan diyordum kendi kendime bende de venom dynamic mont var yazın astarlarini sökmeme rağmen acayip terletiyor, kış aylarında ise 15 dakika üstünde seyahat edince üşütüyor.

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivri' de yaşıyorum. Buraya kar bile yağmadı diyebilirim. Kış hiç ağır geçmiyor artık. Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama belli olmaz. Kullanan arkadaşlarım var, hepsi tavsiye ediyor. Belki bu fiyat bandında daha iyileri vardır. 900 TL gerçekten iyi para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir benmiyim bu durumu yaşayan diyordum kendi kendime bende de venom dynamic mont var yazın astarlarini sökmeme rağmen acayip terletiyor, kış aylarında ise 15 dakika üstünde seyahat edince üşütüyor.
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Her ne kadar deneyim etmesemde bu mont böyle yaşatacakmış gibime geliyor. 900TL bütçe ile hem kışlık hem yazlık mont alınır mı bilemiyorum.

Scoyco JK37'nin fotoğrafına bakınca üşüdüm resmen. 4 mevsime aldanmamak lazım.

Bugün bu montu alırsan Temmuz-Ağustos'ta muhtemelen yazlık mont almak isteyeceksin.

Sonra kış gelecek, bu mont seni üşütecek ve bu sefer kışlık mont almak durumunda olacaksın.

Bütçe kısıtlıysa kredi kartına yüklenip borç üstüne borç ekleyeceksin.

Önerim: Önümüz yaz, yazlık bir mont al. Önümüzdeki bir kaç ayı ilave kıyafet katmanlarıyla tölere et. Sonraki kış tekrar bakarsın duruma. En azından 3 değil 2 mont almış olursun.

Motosikleti
    cb250r
    selamlar ben prosev 7152 t modelini aldim. yuksek butce markalarin her urunu guzel, ama dusuk butce markalarin bazi modelleri guzel. ben sirinevlerde yigitmoto ya gittim. bi 10 tane mont denedim(max 900 tl butce) aralarinda en iyisi prosev 7152t modeli gibi geldi. bence sizde bi magazada butcenize uyan butun alternatifleri deneyin, oyle karar verin derim;)

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ben prosev 7152 t modelini aldim. yuksek butce markalarin her urunu guzel, ama dusuk butce markalarin bazi modelleri guzel. ben sirinevlerde yigitmoto ya gittim. bi 10 tane mont denedim(max 900 tl butce) aralarinda en iyisi prosev 7152t modeli gibi geldi. bence sizde bi magazada butcenize uyan butun alternatifleri deneyin, oyle karar verin derim;)
    Yakınımda 1 mağaza var ve gittim. Bir mont giydim ve üstüme tam uydu. Markası vexo. Modelini hatırlayamıyorum. 1400 TL dedi. Üstümden çıkardım ve gittim. Sizin bir öneriniz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scoyco JK37'nin fotoğrafına bakınca üşüdüm resmen. 4 mevsime aldanmamak lazım.

Bugün bu montu alırsan Temmuz-Ağustos'ta muhtemelen yazlık mont almak isteyeceksin.

Sonra kış gelecek, bu mont seni üşütecek ve bu sefer kışlık mont almak durumunda olacaksın.

Bütçe kısıtlıysa kredi kartına yüklenip borç üstüne borç ekleyeceksin.

Önerim: Önümüz yaz, yazlık bir mont al. Önümüzdeki bir kaç ayı ilave kıyafet katmanlarıyla tölere et. Sonraki kış tekrar bakarsın duruma. En azından 3 değil 2 mont almış olursun.
    Arkadaşım yazın terlettiğini, kışın bir sıkıntı olmadığını söylüyor tabii ki buna göre almamak lazım. Sanırım sadece kışın sıkıntı çıkaracakmış gibime geliyor. Sizin fiyat/performans mont öneriniz var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    4 Mevsim montlar hava sıcaklığı 5 derecenin altına indiğinde üşütüyor.

Hava sıcaklığı 27 derece üstünde ise terletiyor, iç astarlarını çıkarmış dahi olsanız.

İki ayrı monta para vermek istemediğim için mecbur 4 mevsim aldım bende.

Ama durum böyle.
    sefamertcmn ve BloodyBaron bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Scoyco'da 900₺ fiyat. Gerçekten şaka gibi...

Modeka Mistral all Weather

577TL fiyatı var şu an FC Moto'da, 114TL vergi, 170TL hızlı nakliye = 861TL DHl 2 günde adresine teslim eder.

Biraz daha bütçe varsa;
    Oxford Toledo 2.0 Motorcycle Textile Jacket 809TL + 160TL vergi + 170TL nakiye = 1.139TL

Held Jakk Motorcycle Textile Jacket 824TL + 165TL vergi + 170TL nakliye = 1.159TL
    OzanAkgoz ve sefamertcmn bunu beğendiler.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Söylediğiniz mont resimlerde çok güzel duruyor. Gözle gördünüz mü bilmiyorum ama yakından bakınca o kadar da şık olmadığını fark ettim. İkinci konu bu montun kalitesi 900 lirayı hak edecek bir kalite değil. Gerçi paranın pul kadar değeri yok ama ucuz Alman malı bir mont aldıktan sonra aradaki farka çok şaşırmıştım. Kaliteli montlarda çok ince düşünülmüş detaylar var. Arkadaşın onerdigi siteye bence bir bakın.

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scoyco'da 900₺ fiyat. Gerçekten şaka gibi...

Modeka Mistral all Weather

577TL fiyatı var şu an FC Moto'da, 114TL vergi, 170TL hızlı nakliye = 861TL DHl 2 günde adresine teslim eder.

Biraz daha bütçe varsa;
    Oxford Toledo 2.0 Motorcycle Textile Jacket 809TL + 160TL vergi + 170TL nakiye = 1.139TL

Held Jakk Motorcycle Textile Jacket 824TL + 165TL vergi + 170TL nakliye = 1.159TL
    Yanıtınız için teşekkürler. Attığınız siteyi ilk defa duyuyorum. Vergi sipariş esnasında mı ödeniyor? Sonradan sıkıntı çıkar mı? Beden uymadığı zaman iade işlemi nasıl olur. Beden hesaplamasını biliyor musunuz?

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı sefamertcmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtınız için teşekkürler. Attığınız siteyi ilk defa duyuyorum. Vergi sipariş esnasında mı ödeniyor? Sonradan sıkıntı çıkar mı? Beden uymadığı zaman iade işlemi nasıl olur. Beden hesaplamasını biliyor musunuz?
    Ben sürekli bu siteden alışveriş yapıyorum. En son Rev'it League eldiven ve Shoei CWR-! Photchromic visor satın aldım. Express kargo var zaman zaman değişiyor fiyatı 170-250TL civarı. 2. gün kapıya getiriyor DHL. Express haricinde bir de 7-14 gün arasında teslim ettikleri standart kargo var ben 1 hafta beklerim derseniz o da gayet makul.

üst sağ taraftaki menüden Country Turkey, Para Birimi Tr ve Language English seçince, TR'ye geleceği için vergiyi otomatik iptal ediyor site. Vergisiz fiyatları görüyorsunuz. TR vergisini ise kredi kartı ile DHL'in kendi sitesinden direkt ödeyebilirsiniz. gümrük işlemlerini DHL kendisi hallediyor. Bireysel ürün olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Her zaman bana fit olan tek marka tercih ettiğim için şimdiye kadar ben hiç iade işlemine ihtiyaç duymadım. Fakat iade çok zor değil diğer arkadaşlardan bildiğim kadarıyla. Detaylarına bakayım güncellerim postu.

Evet beden hesaplaması oldukça basit bu arada, sitede baktığınız her ürün için beden hesaplama tablosu ürünün açıklama, yorum kısmında mevcut. Takılırsanız destek olabilirim de. Umarım hem güvenlik hem de zevkinizden ödün vermeyen bir ürün bulabilirsiniz.

Ben sürekli bu siteden alışveriş yapıyorum. En son Rev'it League eldiven ve Shoei CWR-! Photchromic visor satın aldım. Express kargo var zaman zaman değişiyor fiyatı 170-250TL civarı. 2. gün kapıya getiriyor DHL. Express haricinde bir de 7-14 gün arasında teslim ettikleri standart kargo var ben 1 hafta beklerim derseniz o da gayet makul.

üst sağ taraftaki menüden Country Turkey, Para Birimi Tr ve Language English seçince, TR'ye geleceği için vergiyi otomatik iptal ediyor site. Vergisiz fiyatları görüyorsunuz. TR vergisini ise kredi kartı ile DHL'in kendi sitesinden direkt ödeyebilirsiniz. gümrük işlemlerini DHL kendisi hallediyor. Bireysel ürün olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Her zaman bana fit olan tek marka tercih ettiğim için şimdiye kadar ben hiç iade işlemine ihtiyaç duymadım. Fakat iade çok zor değil diğer arkadaşlardan bildiğim kadarıyla. Detaylarına bakayım güncellerim postu.

Evet beden hesaplaması oldukça basit bu arada, sitede baktığınız her ürün için beden hesaplama tablosu ürünün açıklama, yorum kısmında mevcut. Takılırsanız destek olabilirim de. Umarım hem güvenlik hem de zevkinizden ödün vermeyen bir ürün bulabilirsiniz.
    En son attığınız Held mont hoşuma gitti. Sanırım onu alacağım ama beden sıkıntısı yaşıyorum. İngilizcem biraz kötü. Boy 1.75, kilo 65, göğüs çevresi 82CM. Sanırım yeni mont önermeniz gerek. Bu arada vakit ayırıp yazdığınız için çook teşekkür ederim.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Held mont 4XL değil mi? Bedeni olacak mı size?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Yazmışsınız gözümden kaçmış.

Motosikleti
    cb250r

dostum boyle basıt bır işlem ise biz de burdan alalım fena botlar var içim gitti

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200

Hocam peki motor ekipmanları ötv kapsamında mı?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de yeni ekipman diziyorum. Balaklavaya kadar yurt dışından aldım. Sadece montu motovento dan aldım o da yurt dışından bile ucuza geldi. Türkiye'den bir şey alıp da öptürmeyin kendinizi. Fcmoto, motocard. Aradığınız her şeyi bu iki sitede bulursunuz rahatlıkla. 1 2 ay önce bu konular hakkında çok başlık açtım profilime bakarsanız görürsünüz. Benimde kafamda çok soru işaretleri vardı ama hiç sıkıntı yaşamadım. Üstelik ürünün orjinalliğinden ve tarihinden emin oluyorsunuz. Yurt dışında 2 3 sene öncenin ürününü sezon ürünü diye hiçbir firma indirimsiz fiyattan satamaz. Kendi arkadaşlarımdan biliyorum geçen senenin ürününü bile almazlar indirim olmazsa çünkü bu sene üretilen daha taze olanı varken neden aynı parayı versinler? Bizde 5 senelik kasklara 100 lira indirim yapıp da satıyorlar
    Luc, OzanAkgoz ve sefamertcmn bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı sefamertcmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivri' de yaşıyorum. Buraya kar bile yağmadı diyebilirim. Kış hiç ağır geçmiyor artık. Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama belli olmaz. Kullanan arkadaşlarım var, hepsi tavsiye ediyor. Belki bu fiyat bandında daha iyileri vardır. 900 TL gerçekten iyi para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Yanıtınız için teşekkür ederim. Her ne kadar deneyim etmesemde bu mont böyle yaşatacakmış gibime geliyor. 900TL bütçe ile hem kışlık hem yazlık mont alınır mı bilemiyorum.
    Silivri okadar sıcakmıymış yaa Sıcak oluyorsa atış serbest ozaman korkmaya gerek yok.

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum boyle basıt bır işlem ise biz de burdan alalım fena botlar var içim gitti
    Evet bu kadar basit. Hiç çekinmenize gerek yok gelir mi gelmez mi diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki motor ekipmanları ötv kapsamında mı?
    Bu şekilde bireysel alışverişlerde gümrük vergisi oluyor. Yani mesela 122Euro'luk bir ürün alacaksın diyelim. Ürünü Türkiye'den sipariş edeceğin için (Almanya'da yaşamıyorsun; orada vergi verirsen sana yol, su, elektrik olarak dönmeyecek) 22% VAT (KDV'nin Alamn versiyonu diyebilirsin) düşecek ve ürüne 100Eur + seçeceğin kargo ücretini ödeyeceksin. (DHL express 6 250TL atıyorum, ertesi günü gelir. Standart seçersen 160TL atıyorum, 2 haftada gelir.)

Ürünün gümrüğe girer; memur inceledikten sonra bir vergi çıkarır, tahminen 20% civarında oluyor. Zaman zaman değişiyor oran ürünün cinsine göre. 20Euro'da gümrük vergisi ödeyeceksin.

Bu yazdıklarımdan başka ekstra bir ödeme yok. Gümrükte karar veriliyor ne kadar ve ne tür vergi alınacağına ama sen yalnızca para ödeyeceğin için Gümrük Vergisi olarak değerlendirebilirsin.

Umarım faydalı olur bu açıklama.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)