Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250r'ye CG atarsak

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam, cbr 250r'ye , cg 200/250 arası bir makina toplarsak (125lik cg'yi yükselterek)
    Uzun yolda bir sorun yaratır mı, yolda bırakır mı (grenajlar var sonuçta, cg takınca da hava soğutmalı olacak)
    İyi toplandığı taktirde 125'lik cg'yi 200/250 arası bir modifiye yaparsak cbr250 de nasıl olur.

Şöyle ki; Motor bloğu komple patlak iş görmeyecek şekilde, sadece dış kasa sağlam olduğu için bu fikir ortaya geldi. Şunu at, cbr japon topla demeyin motoru komple toplarsak çok pahalıya geliyor, cg ucuza geliyor onun için CG olarak yorum bırabilirseniz sevinirim teşekkür ederim.

yani sorum şu; 250r olan grenajlı motora cg200 ya da cg250 toplarsak (125'lik kartelleri) uzun yol da vs sorun yaratır mı
    muayene'de yarım kusurlu geçiyor sanırım motoru değiştirsek de araştırdığım kadarıyla o konu da sorun yok, tek şüphem bozulur mu, yolda bırakır mı (apaçi gibi kullanmazsak)

Not: Yer İSTANBUL usta tavsiyesi de verebilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Olmayacak şey değil, 200 lük yapmak için krank değiştirmene gerek yok ama 250cc için krank değiştirmen lazım diye biliyorum.

Bir sorun olacaksa uzun yolda veya şehir içinde olması fark etmeksizin ortaya çıkar, bu motorları yükselten kişilerle direkt konuşmak daha iyi olur. bence zorlanmadığı sürece sorun olmaz.
    knuis bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin malı komple motor da pek ucuz değil;
    https://www.motosport.com.tr/57-moto...oto,130-0.html

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paranın dörtte birine 150 cc motoru üzerinde olan ruhsatsız motosikleti çok rahat alırlar

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yap bakalım merak ettim. Başarısız olursa show haberde izleriz

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    çıkma r25 motor bloğunu bile 4-5 arası satıyorlar. Olmaz diye bir şey yok cg de olur. Fakat uzun dönem de yine motoru değiştireceksin gibi geliyor. İmkanın varsa almışken 1 kere al.

hocam öyle değil çıkma bulduk içini modifiye edeceğiz parçaların hepsini değiştirip. toplamda 2500-3000 arasına geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkma r25 motor bloğunu bile 4-5 arası satıyorlar. Olmaz diye bir şey yok cg de olur. Fakat uzun dönem de yine motoru değiştireceksin gibi geliyor. İmkanın varsa almışken 1 kere al.

nerde 4-5 e r25 bloğu var hocam :D
    heryere baktık 9-10 bine geliyor.. güncel fiyatlara bakın.
    1-2 tane ilanda belki 4-5 e bulabilirsin fakat içi çöp yani bi o kadar da masrafı olanlar onlar. biz max 3000 e topluyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yap bakalım merak ettim. Başarısız olursa show haberde izleriz
    hocam cg atacağız show a niye çıkalm gideceğim hız 100
    bizim derdimiz az masrafla güzel kullanıp uzun vadeli binmek. öyle redline filan yok hız desen yapacağı hız belli çok zorlasak 120 filan bi ihtimal yapar

Çıkma motora 3 bin verene kadar aşağıdaki 175 cc sıfır taiwan malı motora 4800 TL vermeyi tercih ederdim.
    Farklı motor bloğu şase üzerinde doğru konumlandırmazsa verilen para çöp olur. Kolay gelsin...
    https://www.motosport.com.tr/ybr-175...urun,8007.html
    Green Arrow bunu beğendi.

çinlilerde CBR250 çakması hava sogutmalı motorları vardır ,onun motor blogunu uydurursunuz onun dışında CG nin motor baglantı noktalarının uyacagını zanetmiyorum..Benimkisi bilgi değil düşünce ..

MEsela crf250 , aynı blok diye duymuştum.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Bu ilanı gördünüz mü ? :https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-honda-cbr-250r-kelle-mekanik-yeni-model-801442804/detay

Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilanı gördünüz mü ? :https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-honda-cbr-250r-kelle-mekanik-yeni-model-801442804/detay
    Fiyatı da uygun. Fakat sıkıntılı bir ilan gibi geldi. Motor bloğunu verirken neden motor numarasını silip verecekmiş acaba?
    Çıkma almak tepeden tırnağa sıkıntı...

Fiyatı da uygun. Fakat sıkıntılı bir ilan gibi geldi. Motor bloğunu verirken neden motor numarasını silip verecekmiş acaba?
    kuvvet ile muhtemel hacizlidir ,motor kendine aittir ,açlıntı olmadıgını belli etmek için ruhsat var muhabeti yapıyor.
    motoru parçalamış paraya öyle çevirmeye çalışıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Faturalı çıkma alır isen veya sahibinden alır isen hiçbir sıkıntısı yok
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Merhabalar. Olmayacak iş değil olur illaki ancak zincir dişli de değişmeniz ya da 520 uyumlu ön dişli yaptırmanız gerekecektir . ÇÜnkü CGler 428 zincir dişli kullanır. Bu kısmı da atlamayın derim. Onun haricinde motoru şaseye sabitlemek ve ön dişli ile arka dişlinin aynı hizalanması, araya parçaların uydurulması, eksozun ve manifoldun uydurulması, gerekirse kesip biçme işlemleri vs. bir çok işlem var. Ayrıca benim tavsiyem kendi tesisatını komple söküp yeni baştan çekin. Komple CG tesisatı 70-100 TL arası. Ayrıca internette bir sürü rehber de bulabilirsiniz, biz de yardımcı oluruz. Zaten çalıştırması oldukça basit bir motor hatta hava filtresini de açık yapıp oranın da uyum sorunundan kurtulabilirisiz. Kolay gelsin.

Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Olmayacak iş değil olur illaki ancak zincir dişli de değişmeniz ya da 520 uyumlu ön dişli yaptırmanız gerekecektir . ÇÜnkü CGler 428 zincir dişli kullanır. Bu kısmı da atlamayın derim. Onun haricinde motoru şaseye sabitlemek ve ön dişli ile arka dişlinin aynı hizalanması, araya parçaların uydurulması, eksozun ve manifoldun uydurulması, gerekirse kesip biçme işlemleri vs. bir çok işlem var. Ayrıca benim tavsiyem kendi tesisatını komple söküp yeni baştan çekin. Komple CG tesisatı 70-100 TL arası. Ayrıca internette bir sürü rehber de bulabilirsiniz, biz de yardımcı oluruz. Zaten çalıştırması oldukça basit bir motor hatta hava filtresini de açık yapıp oranın da uyum sorunundan kurtulabilirisiz. Kolay gelsin.
    Dediğiniz gibi zaten yeni tesisat çekicez. Dişli konusunda zaten dişlileri 250lik başka bir motordan çıkma var onu kullanacağız.
    Tek sorun 6 viteslik şanzıman bulamadık 5 kullanacaz mecbur 5 vites olacak.
    MCT atacaktım aslında çift silindir, fakat onun da parçaları pahalı olduğu için cg ye yöneldim. 250 lik krank vs aldık bakalm 200/250 cc arası bişey çikicak bittiği zaman editlerim zaten nası olduğunu performans vs.
    benim tek sıkıntım, uzun yol yaptığım zaman yolda kalırmıyım korkusu deneyip göreceğiz
    birde parça fiyatları gerçekten çok uygun yani bişey arızalansa bakkalda bile bulabiliyoruz parçaları ve ciddi de ucuz. bütçe üzmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuvvet ile muhtemel hacizlidir ,motor kendine aittir ,açlıntı olmadıgını belli etmek için ruhsat var muhabeti yapıyor.
    motoru parçalamış paraya öyle çevirmeye çalışıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Faturalı çıkma alır isen veya sahibinden alır isen hiçbir sıkıntısı yok
    hocam güvenilmiyor. 4-5 bin tl verip alıcaz makinayı ki piyasada cbr,r25 4-5 bine komple motor yok. (düzgün)
    e ustayla açip bakacaz usta diyecek bunu aldın 4 e, yine bi 4 masrafı var. geldi 8 e.
    yani benim amaç aslında f/p o yüzden cg atıyoruz. mesela mct de atcaktım ama o da pahalı cg ye göre.
    benim sıfırdan topladığım cg şuan 2500-3000 bandına geldi. mct toplasam 5-6 olacak modifiyeli şekilde, ya da r25, cbr denesek yine bi 8-10 arası gelecek. dünya fark var. 2500-3000 e en mantıklısı bu oldu

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kuba çitanin 180likleri 6 vites olması lazım. Onların kellesine bakın derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)