Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yamaha'dan 4 Günlük Yıl Sonu Zammı Geldi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temmuzda 40 bine aldıydım r25'i. hey gidi günler hey...
    Ocak 2020'de sıfır Mt-25 almıştım 32.000 TL'ye. Üstüne 20K koydu 11 ayda. XJ6 bile bu kadar değerlenmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bize komaz,önceden hep 30 binlik motor alıyorduk,artık hep 50 binlik motor alacaz,30lar 50 hatta 60 oldu ama maaşlar hep aynı.
    Alım gücümüz bu hızda düşmeye devam ederse, 2021 sonunda 250 CC'ler 70 bin TL bandını geçerler artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konuda fikir beyan eden Diyanet İşleri Başkanlığı neden Yamaha'ya "Hösstt ulan sümme haşa" demiyor? Faiz lobisine kan kusturan reisimiz neden Japonlara "Eyy Yamaha sen kimsin yea?" demiyor? 25.000 TL'ye cub mı olur? 50.000 TL'ye 250'lik mi olur?
    Zamanında o cublar 3-4 bin tl idi. Yatırım amaçlı 5-10 adet alıp kenra koymak lazımdı. Şimdiye zengindik.
    tommygun bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ocak 2020'de sıfır Mt-25 almıştım 32.000 TL'ye. Üstüne 20K koydu 11 ayda. XJ6 bile bu kadar değerlenmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alım gücümüz bu hızda düşmeye devam ederse, 2021 sonunda 250 CC'ler 70 bin TL bandını geçerler artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Zamanında o cublar 3-4 bin tl idi. Yatırım amaçlı 5-10 adet alıp kenra koymak lazımdı. Şimdiye zengindik.
    hep derim paran varsa arabaya motora yatıracan aga. o arabayı motoru da üstü kapalı bir yerde 1 sene bekletip sattın mı al sana X2 kâr. altına dövize yatıracağına motorlu taşıta yatır parayı Türkiye'de

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek olarak; Xmax 250 aylardır stoklarında yok ama ne hikmetse düzenli olarak zam yiyor.
    Stoklarda yok çünkü peynir ekmek gibi sırayla gidiyor. Bayilere sürekli yeni modeller geliyor ve geldiği gibi satılıyor. Orta kesim kalmadı artık. Ya zenginiz ya fakir. Ne kadar şikayetçi olsak bile hala 250 cc motorlara 50 bin tl veren bir toplumuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    89bine Triumph Trident aldığım için şükürler olsun
    Güle güle kullanın hocam. Motoru teslim aldıktan sonra bol bol fotoğraf ve video bekliyoruz. Aynı parayı kara düzen Mt-07'ye vermektense, en azından 2 modlu, tcs'li, kaydırmalı debriyajlı, kaliteli markaya yatırmak daha mantıklı. Devir Triumph devri. Japonlara elveda diyeceğız ufaktan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Alıntı Uqurevc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gelen daha ilk zamn.
    mart ayında bi zam daha gelebilr ben r25 kullancıısıyım.
    tahminimce mart ayında 59.500 den fiyat acıcaklar .
    Mart ayından önce Şubat var daha sırada hocam. Şubat ayında da patlatacaklar yeni zamları. Mart ayında da 2021 modellerin yeni zamlı fiyatları gelir. Mart ayından sonra R25 60 bin bandını geçer, ülke ekonomisi böyle devam ederse. Bu böyle bakalım daha ne kadar gidecek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çankırı gibi reis aşığı bir memlekette reisin talimatına rağmen döviz alıyorlarsa ben bir şey demiyorum. Sorsan en milliyetçi onlardır. Ha keza milliyetçiliği ile meşhur Kayseri'de de evler euro ile kiraya veriliyor.
    Eee bizim millet kolay yoldan para kazanmanın peşinde çünkü hocam. Reis emir bile verse yine dinlemez kimse. Çünkü düdüklemeyi seven bir milletiz. Araçları artık araç olmaktan çıkartıp, kısa yoldan kar edebilme amacı edinmeye başladık. Kimse artık uzun vadade elinde araç tutmuyor. Serbest piyasa olduğu sürece al satçılar çoğalmaya devam edecek. Ama bu yükselişin elber bir düşüşü olacak. Yavaş yavaş, kimsede canlı para kalmamaya başladı çünkü. Faizler de yeniden yükseldi. Titanic misali yavaşça batıyoruz...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Asil zamlarin Subat ayinda olmasini bekliyorum ben, cunku ozel sirketler maas zammi aciklamalarini Ocak ayinda yapip Subat 1'de zamli maas verirler, milletimiz kimi ne zaman dudukleyecegini iyi bilir.
    espresso bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlarin bir cogu su zamanda sunu su kadar almistim uzerine. Vizyonsuz bir memleket oldugumuzun belirtisi bu. Hep bir hesap pesindesiniz.

Isini bilenler zaten sizden cok daha iyi hesabini yapiyor. Yamaha, Honda gibi. Sizin hukumeti ya da markalari boklamaniz onlarin gucunu azaltmiyor aksine sadece reklamlarini yapmis oluyorsunuz.

MT25i gecen sene aldim 30dan simdi 45e iteledim hehe diye alicenaplar var mesela. Biri de demiyor ki hadi onu iteledin de sen simdi neyi kaca alacaksin?

Markalar bu saftoriklerin aciziyetinden bolca yararlanir. O yuzden boyle forumlarda veya sosyal medyada bu fiyata kimse 0 almaz diyenlerin aksine ellerindeki stok tukeninceye kadar motor satmaya devam eder markalar. Tabii ki buyuk cc hacmi giderek daraliyor ulkemizde. Ama bizim ulkemizde keko cok bos konusup parasini sacan tuketim toplumuyuz biz.

0 250lik motor 55 lira diye ikinci el 2 yil eskimis 15 binde motora 48 verince kar ettik sanan bir kitleyiz.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]

Gelen zamlardan sonra, artık tamamen yerli ve milli kendi motorumuzu üretmeye başladık. Lansman fiyatıyla Ocak ayında bayilerde. Hayaldi gerçek oldu.
    espresso ve olcaytuna bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu kadara alıp kenara koysaydım zengin olmuştum, zamanında şuradan bir arsa çevirseydik köşe olmuştuk tarzı yorumları görünce midem bulanıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawa'ya binerken nasıl oluyorda yamaha en iyi motordur diyorsunuz pes
    İron yaptım şaka

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl olacak o iş, 120.000 liraya gidip tracer alan varsa buyursun boyunun ölçüsünü görelim.Aklından şüphe ederim şahsen
    seneye tracer 700 160.000 TL olmaz yani; fazla iddialı. tayyip ve damadı bile bunu diyemez bence.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Nasıl olacak o iş, 120.000 liraya gidip tracer alan varsa buyursun boyunun ölçüsünü görelim.Aklından şüphe ederim şahsen
    Benim param olsa gider alırım. Çünkü o Tracerin fiyatı bir daha düşmeyecek orası kesin.

Motosikleti
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneye tracer 700 160.000 TL olmaz yani; fazla iddialı. tayyip ve damadı bile bunu diyemez bence.
    160.000 TL değil, 200.000 TL bile olur hocam. 2019 Aralık ayında Tracer 700 63.650 TL idi. Tam bir yıl sonra 120.200 TL oldu. 2021 Aralık ayında da minimum 180.000 TL'yi görecektir (mecvut ekonomik durum böyle devam ederse)
    F54 bunu beğendi.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    29 bine tracer700 ilk çıktığında almıştım. Boynu eğri falan diye dalga geçiliyordu, kim alır bu fiyata diyenler de vardı. Koruma demirini de hediye ettirememiş ama yarı yarıya ödeme kaydıyla almış taktırmıştım. 290 bin olursa satmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    canım ybrm hasta falan çıktı bir süre çilesini çektim ama galiba ybrmle uzun yıllar giderim.
    satsam motor alamicam belli yani. tatlı ybrm.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Neden böyle oldu veya nasıl düzelir sorularına verilebilecek en güzel, en doğru cevabı versek neyi değiştirirki... O yüzden çok da şey yapmamak lazım. Ama yiğidi öldür hakkını yeme, adamlar güzel zam yaptılar Allah için :D

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte sıkıntı da burada zaten. Zamanında otuz ineğe bakanlar bir sığıra bakamayıp şehre salmışlar.
    Senden ala sığır varmı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yamaha her zam yaptığında şubat ta 68000 tl ye almadığım T7 gelir aklıma

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha her zam yaptığında şubat ta 68000 tl ye almadığım T7 gelir aklıma
    T7 çok güzel makine ama abartılı derecede yüksek fiyatı var maalesef.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T7 çok güzel makine ama abartılı derecede yüksek fiyatı var maalesef.
    gerçekten nasıl olur da afrika ile aynı parayı isterler hayret yani yürek mi yedinn yamaha
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    a-101 olaya el attı bile

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)