Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurt dışı deneyimleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, yurt dışı sitelerden ekipman veya aksesuar alışverişi yapan arkadaşlar bu başlıkta deneyimlerini paylaşırlarsa benim gibi deneyimi olmayan arkadaşlara çok yardımcı olabilir. Forumda çok az bilgi var ve çok dağınık. Ben araştırdığım aklıma gelen siteleri yazıyorum, bu siteler hakkında deneyimleri olanlar paylaşırsa sevinirim. Eklemek istediğiniz site olursa bekliyorum.
    Fcmoto
    Louis
    Motoard.inn
    Champion helmets
    Moto.in

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Teşekkürler, başka deneyimleri de görelim, alacak arkadaşlara referans olsun en azından.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Henüz olumlu bir tecrübem olmadı ama yazayım.

Bir iki ay kadar önce bir bot siparişi verdim championhelmets.com'dan. Stokta yokmuş siparişi iptal ettiler. Neden düzeltmiyorsunuz, sayfada stokta dedim? Yok ön siparişte filan dediler. Ama sayfada ön sipariş olduğunu belirten hiç bir bilgi yok. Yalnız chat oldukça hızlı ve yardımcı oluyorlar. Bir de kredi kartı bilgilerine ismimi türkçe karakter kullanmadan yazdığım için bir problem yaşadım. Ödeme bu tarafdan onaylandı ama karşı tarafın bankası kabul etmedi. Ödeme ortada bir yerde kaldığı için site de iptal edemedi ödemeyi. Ama 4-5 gün sonra geri geldi.

Botu oradan alamayınca 24mx.com'dan sipariş verdim. 24mx, xlmoto'nun cross/enduro sipesifik ürünlerini sattığı sitesi. Burda da güya bir paketleme probleminden ötürü 3 hafta boyunca siparişi göndermediler. Defalarca mail attım, cevap yazdılar filan. Neymiş efendim etikette bir hata olmuş paketin depoya geri gelmesini bekliyoruz düzeltip göndereceğiz. 3 hafta sonra, aklıma geldi, ya dedim boş verin o paketi, bana yeni paket gönderin dedim. Bir kaç gün sonra tamam öyle yapabiliriz dediler ama ben artık güvenimi kaybetmiştim. İnternette stokta olmayan ürünleri sattıklarını ve 2 ay sonra gönderdiklerini filan okudum. Ben de siparişi iptal ettim. 2-3 gün içerisinde parayı iade ettiler kredi kartına. En azından onu hızlı yaptılar. İletişim yavaş. Mail atıyorsun en erken ertesi gün cevap yazıyorlar.

Bir kaç gün önce fc-moto'dan bir sipariş verdim. Bu karantina zamanlarında yakın zamanda kargoya verilmesini beklemiyorum. Gelince (gelirse :D ) onu da yazarım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Motoin.de kullandım sorun yaşamadım.
    İngiliz sitelerinde kredi kartımdan para çekemdiler bir türlü.Tavsiye etmem

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Fcmoto dan hem yazlık mont hem intercom sipariş ettim yaklaşık 1 yıl önce, herhangi bir sorun olmadı.

Motosikleti
    nc750x
    fcmoto
    louis
    polo
    ve xlmoto
    bunların Almanya sayfasından siparişi verirseniz en erken 7 ocakta kargoya verilir.
    şu anda almanya komple lockdown.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, ben Almanya'nın bir iki eyaletindeki tanıdıklarımla konuştum ülke içi kargoda bir sıkıntı olmadığını, yurt dışını bilmediklerini söylediler. Fcmoto dan bir sipariş vermeyi düşünüyorum şubat ayı gelmeden elimde olsun istiyorum bir sıkıntı yaşar mıyım sizce? Yoksa motoardinn'den sipariş vereceğim ispanya kökenli bir şirket sanırım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    motocard.es martimotos.com yada es olucak birde motorama.it .tabi netten değil bizzat alışveriş yaptım o yüzden net konusunu bilemicem ama büyük satıcılar bunlar bizdeki gibi öyle ittirma kaktırma falan durumları zaten yok.kazıklama bize özgü bir durum dışarıda paranoyak oluyorsun.ben bu sitelerden gözüm kapalı alırım ama şu saatten sonra bir anlamı yok.tr de en azından taksitle alırsın elden alıp taxfree yapma imkanı yoksa zarar bence.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bilmiyorum benim gözlemlerim bu yönde olmadı, yurt dışında 3000tl kask vergisiyle 3600 TL oluyor yanlış hesaplamıyorsam. Burada İnternet sitesinde 5200 lira. Yapsın 200 lira indirim yapar diye tahmin ediyorum. 1400 lira fark çıkıyor. Neredeyse %25 fark var hala. Fark edemediğim ya da kaçırdığım bir masraf, indirim vs. Varsa aydınlatırsanız sevinirim.

bikeroutfit.nl'den iki mont (kışlık ve yazlık revit), kışlık eldiven aldım. Gümrük vergileri ve posta ücretine rağmen toplamda TR'ye göre 2-3 bin TL daha avantajlı fiyata denk geldi (euro kurunun en yüksek olduğu dönemlere denk geldi). AB dışına alışveriş yaptığınız için KDV'yi ödeme sırasında düşüyor. %20 fiyat avantajı oluyor. Posta ücreti aldığınız ürünlerin boyut ve ağırlığına göre değişebiliyor. Yaklaşık 25€ civarı bir posta ücreti ödüyorsunuz. Gümrük vergisini postacıya kapıda ödemeniz gerekiyor. Benim paket için 500₺ civarında bir miktar tutmuştu.

fc-moto.de'den de Kriega us-10 ve us-20 çanta ile tank pad aldım. Çantalar TR'nin yarı fiyatına geldi. Yine burada da vergisiz alışveriş yapabilirsiniz. Yine AB ülkesi olduğu için %18 gümrük vergisi ve posta ücreti ödüyorsunuz.

bikeroutfit.nl, fc-moto.de, carpimoto.it, motoin.de gibi sitelerde özellikle indirimli ürünleri takip ederseniz çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Eğer kıyafet alacaksanız TR'de bir mağazada o markanın bedenlerini denemenizde büyük fayda var. Firmalar iade konusunda sıkıntı çıkarmıyorlar genellikle müşteri hizmetleri başarılı ancak vergi ve posta ücretleri zararınız olacaktır. Ben iade durumunda gümrük vergisinin iadesine dair bir şey bulamadım.

Bir de son olarak https://saviorgloves.com adresinden ısıtmalı eldiven satın aldım. Ödemeyi kredi kartı ile PayPal üzerinden alıyorlar. Kargo da biraz gecikince dedim heralde göndermeyecekler, şimdi iade falan uğraşacağım. Mail attım, stok sıkıntısı olduğunu bir hafta sonra fabrikadan yeni ürünler geldiğinde kargolayacaklarını söylediler. Öyle de oldu. Avrupa firmalarının aksine 4,5$ farkla DHL ile gönderdiler. Çin'den Almanya üzerinden 3 günde TR'ye geldi ama TR'de İstanbul'dan Ankara'ya 4 günde ancak ulaştı Çin firması olduğu için %20 gümrük vergisi vererek teslim aldım. DHL'in avantajı gümrüklemesini kendileri yapıyorlar siz internet sitesinden kredi kartı ile gümrük vergisini ödeyebiliyorsunuz. Böylece PTT gibi teslimatta nakit ödeme yapma derdi olmuyor.

Bundan sonra da ekipman alırsam yüksek ihtimalle yurtdışından alışveriş yaparım. Bu firmaların hemen hepsinin TR'deki site ve mağazalara göre çok daha geniş stok ve beden çeşitleri oluyor. Örneğin şişman bir insan olarak pantolon konusunda sıkıntı yaşıyorum. Beli uyan pantolonların dizleri çok aşağıda kalıyor :D dizlikler kaval kemiklerime denk geliyor. Bunun için Revit'in kısa bedenleri var ancak TR'de istediğim modelin bedenini bulmak pek mümkün olmuyor. Diğer bir örnek de KTM 390 Adventure için çanta bakarken Givi'nin depo üstü çantalarını almaya karar vermiştim. 390 adv için depo üstü adaptörünü TR'de hiçbir yerde bulamadım. carpimoto.it sitesinde TR'deki tek çanta fiyatından daha uyguna adaptör+çanta olarak bulunuyordu.

Ya da bikeroutfit.nl revit'in teşhir ürünlerini satıyor. Zaten genel olarak uygun olan ürünleri bir de teşhir indirimi ile daha düşük fiyata tedarik edebiliyorsunuz.

Benim yurtdışı ekipman alışverişinde genel tecrübem hep olumlu oldu. Şimdilik hiç problem yaşamadım.

Özet olarak fc-moto ve bikeroutfit gibi tax-free alışveriş yapabildiğiniz siteler genelde daha avantajlı fiyatlar sunuyorlar. Kıyafette bedeninizden emin olup sipariş vermekte fayda var. Beden tabloları için de üreticilerin kendi sayfalarından kontrol etmek lazım.
    Ercument bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yurt dışı deneyimi diyince nereye nasıl gidilir diye sormuş sandım
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alacağın ürünlern fiyatına %20 vergi ekle öyle hesapla. Saydığın siteler dünya çapındaki iyi siteler. O açıdan sorun olmaz.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Motocard ve motoardinn arasındayım, ikisi hakkında fikri olan kimse var mı acaba? Güvenilirlik ve erken gelmesi açısından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Corona dönemi olması şüpheye düşürttürüyor yoksa ben de sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Vronski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax / Crf1000l
    Revzilla ve Fcmoto sitelerinden alışveriş yaptım, hepsi kısa sürede ve sorunsuz olarak gerçekleşti.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de o sitelerden almak istiyorum ama almanya ve amerika corona sebebiyle baya kapalı anladığım kadarıyla. Gecikir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motocard ve motoardinn arasındayım, ikisi hakkında fikri olan kimse var mı acaba? Güvenilirlik ve erken gelmesi açısından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Corona dönemi olması şüpheye düşürttürüyor yoksa ben de sıkıntı olacağını sanmıyorum.
    2 hafta önce fc-moto'dan verdiğim sipariş 1-2 gün içerisinde kargoya verildi. Bugün türkiye'ye girmiş görünüyor. Yılbaşı olmasaydı daha da hızlı gelebilirdi diye düşünüyorum. Karantina pek etkili değil sanırım.

Ayrıca fc-moto'dan en ucuz kargoyu seçerseniz DHL ile değil PTT ile geliyor.

Motosikleti
    Bugün Fc-moto'dan gelen paketimi aldım. Bir uyarı yapayım dedim. Pek iyi paketlemiyorlar. Büyük bir kutunun içerisine öylece atılmıştı. Bir kaç parça havalı kağıt koymuşlar. Kutuda kask için vizör vardı. Vizörün bir kutusu filan olur diye düşünüyordum. Öyle değilmiş, sadece bir naylon poşetin içerisinde diğer ürünlerin yanına koyulmuş. Allahtan çizilmemiş ama kolaylıkla çizilebilirdi diye düşünüyorum.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Fc-moto'dan gelen paketimi aldım. Bir uyarı yapayım dedim. Pek iyi paketlemiyorlar. Büyük bir kutunun içerisine öylece atılmıştı. Bir kaç parça havalı kağıt koymuşlar. Kutuda kask için vizör vardı. Vizörün bir kutusu filan olur diye düşünüyordum. Öyle değilmiş, sadece bir naylon poşetin içerisinde diğer ürünlerin yanına koyulmuş. Allahtan çizilmemiş ama kolaylıkla çizilebilirdi diye düşünüyorum.
    Hocam ne kadar vergi ödediniz?

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne kadar vergi ödediniz?
    Tam %18'i kadar ödedim, kargo hariç fiyat üzerinden. Artı damga vergisi, 8tl bir şey o da. Koruyucu ekipman aldım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)