Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eyvah. Motorumu yan yatırdım :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Geçmiş olsun. Yazın benimde yan yatırma benzeri bir tecrübem olmuştu. Gerçi benimki kazaydı ama Allaha şükür çok şanslıydım. Sert ve yüksek bir virajda yoldan çıkıp şarampole girdim. Normalde şarampolden uçulabilecek bir yerdi ama yolun kenarındaki yumuşak toprağa girip düştüm. Aksi ve hızlı bir durumda bu satırları yazamıyor olabilirdim. Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
    Burda videosuda var kaza anının arka kamera görüntüsü, yoldan çıkıp olduğum yere düştüm hızım yüksek olsaydı çok kötü olurdu. Gereksiz yere zaman kaybetmek istemeyenler için kaza anı 01:15ten sonra
    SoloMoto2006 bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle bir konu acmıssın ki geçmiş mi olsun hayırlı mı olsun desem bilemedim :D

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yüklü halde (Çantalara ilaveten üzerinde 1,5 m. boyunda bir org vardı) orta ayağa almak istedim. Motor yana yattı. egzoz yere değmeye 10 cm. kala dengeye getirdim. Güç toplayıp tekrar doğrulttum. 15 gün belim şiddetli ağrıdı. Aradan aylar geçti hala hafif ağrı var.

Değmezmiş. Keşke yavaşça bıraksaydım.
    Bazen Can mı Canan mı? Sizin misalde Can daha öne çıkmış. Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yeni aldığım günlerdeydi. Marketin otoparkında, dümdüz yerde , hiç bir sebep yok iken yan yatırmıştım. Koruma takozu sayesinde ayağım ezilmeden altından kalktım.

Sebebini hala anlayabilmiş değilim..
    Bu ve buna benzer olaylar aslında cansız dediğimiz bu makinelerin bazen içlerinde gerçek bir ruh olduğuna örnek. Ben eminim hepsinin bir ruhu var ama ispat edemem. Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Eject !!!! Bu çok iyiydi. Koyu Vizör kullanımı hakkında ciddi bir tecrübe bence.
    Bacağınızı kurtarmışsınız çok geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 senedir motosiklet ehliyetine sahibim, bunun,12 senesi neredeyse senede 300 günden fazla motor kullanıyorum, motorum otoparkta ancak arabalar için ayrılan yerin yarısından bile daha dar iki kolon arasında bir alanda tutuyorum, yanlarda çıkışa yakın iki kolon var, bu alanın çıkışı bir araba genişliğinde garaj yolu ve park alanımın yanlarında da genelde iki araba da park halinde oluyor, yani yanlardan rahat çıkış pek olmuyor, o iki kolon arasından kalkışla hemen keskin bir sağ yapıp garaj kapısına geçiyorum, bazen bu 90 derecelik dönüşün hemen bitiminde bir arabanın burnu dışarıda da oluyor daha da dar dönmek gerekiyor, buradan tam 9 senedir iki scooter, bir naked ve en son kullandığım sport touring motor ile ayağımı bile açmadan ya da yere koymadan binlerce kezsıkıntısız dönüş yaptım, son motorumla da yaklaşık 1.5 senedir oradan dönüyorum, ta ki bir kaç ay öncesinde kadar

tam dönecekken hiç anlamadığım bir şekilde motoru stop ettireceğimi zannedip panikle ön fren sıktım, garajlar bildiğiniz üzere genelde yerler beton olduğundan kaygandır, ön biraz kaydı motor yan yattı, tutmaya çalıştım ama ağırlığı kontrol edemedim yere bıraktım resmen, hiçbir şey olmadı, uzun takoz olduğu için sadece motoru o takozun üzerinden kaldırdım, ancak bunca yıldır aklımın ucundan geçmeyen bu durumu yaşamak beni şaşırttı, yani bu işin zamanı yok, saçma sapan bir şekilde motoru devirebilirsiniz, önemli bir zarar yoksa koruma demirleri varsa umurunuzda bile olmasın, ciddi kaza olmasın da bunlar hikaye, en fazla grenaj kırılır, ayna kırılır, biraz da gururunuz incinir bunların hepsi anlık gelip geçici şeyler..
    Çok haklısınız. Benim ilk tecrübemde çok anlamsız ve ani oldu. Edirneden İstanbula gelmiş ve yolu tamamlamış olmanın verdiği rahatlıkla garaj kapısı önünde devirdim. Derler ya her yolculuğun ilk ve son 5 dakikası kaza açısından en riskli anlardır. Verdiğiniz örnek aklımda kalacak çünkü benim garajımda sizinkiyle çok benzer ve ilk kalkıştan hemen sonra 90 derece sağ yapmak zorunda kalıyorum. Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Yazın benimde yan yatırma benzeri bir tecrübem olmuştu. Gerçi benimki kazaydı ama Allaha şükür çok şanslıydım. Sert ve yüksek bir virajda yoldan çıkıp şarampole girdim. Normalde şarampolden uçulabilecek bir yerdi ama yolun kenarındaki yumuşak toprağa girip düştüm. Aksi ve hızlı bir durumda bu satırları yazamıyor olabilirdim. Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
    Burda videosuda var kaza anının arka kamera görüntüsü, yoldan çıkıp olduğum yere düştüm hızım yüksek olsaydı çok kötü olurdu. Gereksiz yere zaman kaybetmek istemeyenler için kaza anı 01:15ten sonra https://www.youtube.com/watch?v=6P-We-nkW8I&t=641s
    Büyük geçmiş olsun. Her zaman aslında ama özellikle viraj giriş ve çıkışların hız, açı,yolun durumu v.b. tüm değişkenler bir problem gibi çözümlenmeli ve bu her virajda tekrar tekrar baştan hesaplanmalı. Aslında işin keyifli tarafı da bu. Bu olaya rağmen keyfinizi bozmayıp rotanızı tamamlamış olmanızı ise hayranlıkla tebrik etmek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir konu acmıssın ki geçmiş mi olsun hayırlı mı olsun desem bilemedim :D
    Her motorcu bir gün yana yatacak, buna hayırlı olsun diyelim. Düştüğünde de geçmiş olsun.
    Metela bunu beğendi.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yaslanılacaksa sağ tarafından yaslanılması gerekiyor ama ben sol tarafından yaslandığım için motor iyice dikleşti ve yaslanmayı bırakırken hafifçe motoru ittirdiğim için motoru sağa düşürdüm. Bu da böyle bir anım.
    Yan ayaklık civatasını çalmışlardı festivalde, bende açtım ayaklığı , motoru bırakmamıştım ki, bir baktım yatıyor, tutmasam düşüyordu. Manyak derecesinde, her şeyini kontrol ederek bıraktığım dönemler olduğundan, düşme değil elbette çalınma idi. İhtiyacı varmış ki almıştır. Hayrolsun

Bu da böyle bir anım.

Konu sahibine hayırlı olsun dilerim
    BloodyBaron ve SoloMoto2006 bunu beğendiler.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Çok Geçmiş olsun. PCX i hafif eğimli bir yerde orta sehpada bıraktım. O sırada bir rüzgar esti. Arkada döndüğümde motor orta ayaktan zıplamış ve yan yoldan ana yola çıkmak üzereydi.

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayaklık civatasını çalmışlardı festivalde, bende açtım ayaklığı , motoru bırakmamıştım ki, bir baktım yatıyor, tutmasam düşüyordu. Manyak derecesinde, her şeyini kontrol ederek bıraktığım dönemler olduğundan, düşme değil elbette çalınma idi. İhtiyacı varmış ki almıştır. Hayrolsun

Bu da böyle bir anım.

Bende hayırlı olsun.. olur bazen öyle diyeyim. Demek ki ayaklığı açtığımızda açılıp yerinde olduğuna ve yere sağlıklı bir şekilde oturduğunda emin olduktan sonra inecekmişiz. Ben dersimi aldım. Teşekkürler anınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Geçmiş olsun. PCX i hafif eğimli bir yerde orta sehpada bıraktım. O sırada bir rüzgar esti. Arkada döndüğümde motor orta ayaktan zıplamış ve yan yoldan ana yola çıkmak üzereydi.
    İşte bir kanıt daha . Bunların hepsinin huyu suyu değişik ve içlerinde ruh var. Ara sıra rüzgar ve yamaç bahaneleriyle su üstüne çıkıyor varlıkları.
    Bundan eminim ama ispat edemiyorum.
    Geçmiş olsun.
    oluroyle bunu beğendi.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu da böyle bir anım.

Çalana kızsam mı üzülsem mi bilemedim. Yani onu çalmışsa muhtemelen özel olarak o parçaya ihtiyacı vardı ama sonuç olarak hırsızlık hırsızlıktır.
    Gerçi farklı bir durum da olabilir ama düşük ihtimal.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın 10 aydır Afrika'dan çıkamadı

Motosikleti
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ablanın motoru düşürmesi değil de o noktaya kadar gelişi muazzam. Valla bravo.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)