Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R6 Üretimi Durduruluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha R6 yabancı site ve kaynaklarda üretimi durduruluyor diye okudum
    Euro5 normlarına uygun olmadıkları için bu modellerde dahil üretimi 2021 de olmayacakmış
    YZF R6
    WR250R
    SMAX
    VMAX

Kaynak
    Yamaha has announced that its iconic middleweight supersport, the YZF-R6, will no longer be available as a road-legal offering from 2021.

The YZF-R6 will not be road legal in 2021

Race-only, non-homologated version will not be available

It will not meet Euro 5 (BS6) emission standards

In the announcement, Yamaha has said, “with deep consideration of evolving global market trends and regulations that limit production volumes on certain models, the following Yamaha models will be discontinued after model year 2020: YZF-R6, VMAX, WR250R and SMAX”.

https://www.cyclenews.com/2020/11/ar...ed-after-2020/
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    600RR gibi Bir efsane daha yok oluyor... Bir tane alıp bir köşeye koymak gerek acayip değerlenecek anlaşılan.

YZF-R7 olarak geri dönecek iddiaları mevcut yabancı kaynaklarda. 99 senesinin efsanesi geri mi geliyor??
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı Ali005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YZF-R7 olarak geri dönecek iddiaları mevcut yabancı kaynaklarda. 99 senesinin efsanesi geri mi geliyor??
    yamaha sever öyle antin kuntin işleri merakla bekliyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    4 silindir 600cc tehlikede diye yazıp duruyorlardi yıllardır...

Emisyon olayı da basit bir şey değil anladığım kadarıyla, özellikle performans odaklı motorlarda...

H2R 300 beygir, H2 200 beygir... Güncel Euro 5 uyumlu superduke, 5 yıl önceki Euro 3 uyumlu modeliyle aynı güçte, çok daha teknolojik olmasına rağmen... Hatta egzos donanımı fazla olduğu için motoru yükseltmek ve egzosun bir kısmını yana taşımak zorunda kalmışlar...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600RR gibi Bir efsane daha yok oluyor... Bir tane alıp bir köşeye koymak gerek acayip değerlenecek anlaşılan.
    https://youtu.be/nOqJdpjfWW8

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dünya gitgide daha keyifsiz bir hale geliyor.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Farklı bir isimle daha pahalı bir fiyata geri gelir 7 olarakta gelebilir zaten mt7 ile aynı motor bloğunu kullanıyorlar diye biliyorum

Motosikleti
    MT25 2016
    şimdiye kadar mt07 bloğunu kullanan karenajlı motor niye gelmedi diye sormak lazım yamahaya.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı bir isimle daha pahalı bir fiyata geri gelir 7 olarakta gelebilir zaten mt7 ile aynı motor bloğunu kullanıyorlar diye biliyorum
    Sorun: R1'den yeterince ucuz olacak mi?

Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiye kadar mt07 bloğunu kullanan karenajlı motor niye gelmedi diye sormak lazım yamahaya.
    Dusuk devri kuvvetli, ama ust devirleri olu, yuksek devirlere de cikamayan bir motorun bir SS icin uygun olmayacagi icin olabilir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    660 ı da 2016 da bitirdiler güzelim motorlar bu emisyon işlerine heba olup gidiyor

güncellenmiş 600rr avrupa pazarında satılmayacak.

Zenginin malı zügürdün çenesi .
    Bİze ne biterse bitsin.
    Ekonominin bu durumundan dolayı 10 sene boyunca(ekonomi 10 sene düzelmez) ulaşa bilecegimiz fiyatlarda olmayacak ..

Haşmet Ağa düşünsün bize ne yaws USD ile maaş alan O . ,Biz batık ekomine de TL ile maaş alıp , cari açık artmasın diye kol gibi vergiler bunudugu topraklardayız bize ne R6 bitmiş 600RR bitmiş sanki alacak paramız var veya alacak paramız olacak 10 yıl boyunca ....

Aklıma temelin fıkrası geldi ;
    Temel bir gün sempozyuma katılmış konuşmacı demiş ki 100 bin yıl sonra dünyanın sonu gelecek .. temel ayaga fırlamış ne dedin ne dedin demiş adam a adam da 100 bin yıl sonra dünya nın sonu gelecek dedim demiş temel ohh be demiş bende 10 bin yıl zanetiydim de endişelinmiştim 100 bin yıl ise problem yok demiş. (sanki on bin yıl yaşacak )..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)