Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araç su ısıtıcı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz motosiklet ile geziye gittiğimizde heleki şu virüs varken veya ormana yada ıssız yerlere gidince insanın canı çay veya kahve istiyor buna çözüm olarak böyle birşey almak istiyorum lakin motorun aküsü 6 amper yeterli olurmu yada kullanan varmı böyle birşey tavsiyelerinize açığım https://urun.n11.com/diger/gross-12-...ici-P445854869

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanırken motor çalışırsa olabilir
    yawuz58 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam ormanlık alandı, ıssız doğa tabiattı güvenli bir yerde ateş yakıp ihtiyacınızı giderseniz sizce de ortamın ruhu ve ambiansına daha uygun olmaz mıydı?
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ormanlık alandı, ıssız doğa tabiattı güvenli bir yerde ateş yakıp ihtiyacınızı giderseniz sizce de ortamın ruhu ve ambiansına daha uygun olmaz mıydı?
    Genelde ateş filan yakıyorum mangal için ateşte su ısıtmak için nasıl birşey almak lazım pratik ve küçük olması lazım tabi birde is ve dumanı var çaydanlık alsak simsiyah olur

Motosikleti
    CRF 250
    Kaliteli bir termos al 24 saate kadar sıcak tutanlar var.
    BloodyBaron ve yawuz58 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Su ısıtıcıyı veya gece kamp alanında farlarınızı kullanırken mutlaka motor çalışır durumda olsun hatta biraz gaz vermenizide (2500-3000d/d gibi) tavsiye ederim..
    yawuz58 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Termos kullanabilirsiniz, Stanley marka 1,9lt filan kullanabilirsiniz, fiyati tuzlu ama oldukca uzun sure sicak/soguk tutar iceceginizi. Bana sirket tarafindan hediye edilmis celik bir termos/mug var markasini bilemiyorum ama o da cok basarili, 4-5 saat rahatca sicak tutuyor icecegimi.
    yawuz58 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olsa bile çok elektrik çeker.. Motoru çalıştırmanız gerekir. O durumda da benzini süper verimsiz kullanmış olursunuz. Benzini direk (kontrollü) yakıp su ısıtmanız kat kat daha makul olur. Daha doğrusu benzin yerine deli gibi vergi alınmayan gaz yağı ile çalışan bir alet mesela...
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsa bile çok elektrik çeker.. Motoru çalıştırmanız gerekir. O durumda da benzini süper verimsiz kullanmış olursunuz. Benzini direk (kontrollü) yakıp su ısıtmanız kat kat daha makul olur. Daha doğrusu benzin yerine deli gibi vergi alınmayan gaz yağı ile çalışan bir alet mesela...
    Motosikletin çantasında taşıyabileceğim boyutu fazla büyük olmayan pratik birşey arıyorum ilk mesajımdaki linkteki ürünün termos özelliği de varmış sonradan gördüm birde böyle birşey var https://urun.n11.com/diger/12vlik-su...isi-P371965977

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ateş filan yakıyorum mangal için ateşte su ısıtmak için nasıl birşey almak lazım pratik ve küçük olması lazım tabi birde is ve dumanı var çaydanlık alsak simsiyah olur
    Hocam züccaciyelerden sadece bu iş için kullanabileceğiniz alüminyum çaydanlık almanızı tavsiye ederim. Hem çabuk kaynıyor hemde kararsada üzülmüyorsunuz. Biz sadece sağa sola mangala pikniğe giderken götürdüğümüz çaydanlığımız var, iş görüyor öneririm.
    yawuz58 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Dekatlondan minik tüplü kamp ocağı almıştım, hem çay kahve yapmaya hem yemek yapmaya işe yarıyor.
    Daha minik boyutta benzin ocakları da var ama sanırım onlar daha pahalı aletler.
    yawuz58 ve hasmet bunu beğendiler.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Doğrudan Benzinli Ocak alın. O tarz elektrikli ısıtıcılar Çok fazla akım tüketir. Motoru çalıştırmanız gerekir ki harcadığınız benzinden ısı üretmenin verimsiz bir yolu olur bu seçenek.
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Teşekkürler arkadaşlar görüşlerinize göre benzinli ocak alacağım

Yetmiyo hocam denedim. Bu aletlerin çoğu 120w çekiyo ve araç aküleri bunları çalıştırmaya yeterli gelmiyo. 40 dakka gibi bi sürede ılık hale geliyo motorla, arabayla da yarım saat rölantide çalışır halde anca içilebilecek sıcaklığa ulaştırıyo. Kaynar su hiçbi zaman beklemeyin.
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Teşekkürler arkadaşlar görüşlerinize göre benzinli ocak alacağım
    Benim düşüncem de bu yönde. Ocak kullanıyorum. Daha kullanışlı ve rahat bence. Doldurulabilir versiyonları da var. Nurgaz kullanıyorum ben. Tek gözlü, miniklerden. Hem az yer kaplıyor. Yeterli geliyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    O ilk mesajdaki su ısıtıcıyı hiç tavsiye etmem.

Nissan hediye vermişti yıllar evvel.
    Saatlerce suyu zor ısıtıyor.
    Kaynatma hiç yok.
    En iyisi şu Nurgaz mini tüplü kamp ocakları.

Burada önerim hortumlu ocak.
    Tüp üzerine direkt takılanlar, özellikle rüzgarda tüpü ısıtıp tehlike arz ediyor.

Benzinli ocak en iyi çözüm. Fakat ocakları baya pahalı...

Ben Nurgaz mini tüp, aliexpressten alınma uzatma hortumlu mini ocak kullanıyorum... memnunum...
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ilk mesajdaki su ısıtıcıyı hiç tavsiye etmem.

Nissan hediye vermişti yıllar evvel.
    Saatlerce suyu zor ısıtıyor.
    Kaynatma hiç yok.
    En iyisi şu Nurgaz mini tüplü kamp ocakları.

Burada önerim hortumlu ocak.
    Tüp üzerine direkt takılanlar, özellikle rüzgarda tüpü ısıtıp tehlike arz ediyor.

Benzinli ocak en iyi çözüm. Fakat ocakları baya pahalı...
    Nurgaz lara baktım ama kapsül filan diyor kendim benzin koyup yakacağım ocak varmı acaba ve tehlike arz edermi

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Nurgaz lara baktım ama kapsül filan diyor kendim benzin koyup yakacağım ocak varmı acaba ve tehlike arz edermi
    Benzinle çalışan ocaklar var. Fakat fiyatları yüksektir. Genelde dağcılar kullanıyor.
    Belki ikinci el eski bir Rus malı bulabilirsiniz.
    Onun yerine bu Nurgaz mini tüpleri normal tüpten doldurmak için ara hortumlardan alabilirsiniz.

Eğer çok yükseğe çıkmayacaksanız, ara sıra kullanmak içinse Nurgaz türü tüp, uzatma hortumlu ocak yeterli.
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinle çalışan ocaklar var. Fakat fiyatları yüksektir. Genelde dağcılar kullanıyor.
    Belki ikinci el eski bir Rus malı bulabilirsiniz.
    Onun yerine bu Nurgaz mini tüpleri normal tüpten doldurmak için ara hortumlardan alabilirsiniz.

Eğer çok yükseğe çıkmayacaksanız, ara sıra kullanmak içinse Nurgaz türü tüp, uzatma hortumlu ocak yeterli.
    Bu ürün benzin konulanlardan mı bilginiz varmı https://urun.n11.com/kamp-mutfagi/nu...agi-P264688696

Motosikleti
    Xpulse 200t

Ocağın hortumlu olması önemsiz gibi görünsede çok ama çok önemli.

Kullandığınız tencere yada kabın içine tüp girerse iyi olur. Yerden tasarruf edersiniz.
    Yine tencerenin sapı vidalı ve çıkabilir olursa yerden dahada tasarruf edersiniz. 15 saniyede vidalanan türler var.

Bu tencereyi şu linkte paylaşmıştım...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lzemeleri.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Bu ürün benzin konulanlardan mı bilginiz varmı https://urun.n11.com/kamp-mutfagi/nu...agi-P264688696
    Evet bu ürün benzinli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)