Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kars'ta yaşanan feci motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    İki kullanıcı da büyük cc motosikletle motosiklet kullanmaya başlamış insanlar büyük ihtimalle. Hayatında büyük motosiklet kullanmamış insanlara kullanamazsın demiyor bu forumda kimse kimseye.. Mesele gaz açmak değil, mesele fren kullanmayı bilmek mesafe yoksa da ani manevrayla tehlikeden kurtulabilmek.Küçük bir çocuğun ittirip sandalyenin bacağına vuran oyuncak gibi kamyona vuruyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Allah yardımcısı olsun.Banada çok acemi gibi yani en ufak bir reflex bile göstermedi freni bile sıkamadı gibi,kaskının kafasında 2ye ayrılmasıda enteresan sanki kamu spotu gibi bir olay olmuş.Bilemedim ama cidden üzüldüm ya.Ne kadar hatalıda olsa keşke böyle sonuçlanmasaydı.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çok kötü olmuş umarım iyidir. Bir hata yapmış maalesef. Kamyoncuda suç olduğunu düşünmüyorum. Çift şerit yolda sürekli ters şeritte durulmamalı. Bir de kask kafasından nasıl fırladı acaba. Dikkat etmek gereiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu an bunu söylemenin sırası mı bilmiyorum lakin videoyu izleyince ve kazayı geçiren kişinin aldığı hasarları göz önünde bulundurunca göğüslük / göğüs koruması nın çok önemli olduğunu söylemek istedim. Kazanın şiddetine göre tamamen korumayabilirdi fakat göğüs bölgesindeki hasarı minimuma indireceğini düşünüyorum... Tekrardan çok geçmiş olsun

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Arkadaşlar,en kral ekipman bile,belli bir hıza kadar korur,biyere çarpmadan,yere düşersin sürüklenirsin falan sıkıntı bukadar olmaz

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Asla en sol şeritten giden aracın solunda geçmeyin. Yoksa böyle olur.
    Yazık olmuş çocuğa. Umarım iyileşir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcısı olsun.Banada çok acemi gibi yani en ufak bir reflex bile göstermedi freni bile sıkamadı gibi,kaskının kafasında 2ye ayrılmasıda enteresan sanki kamu spotu gibi bir olay olmuş.Bilemedim ama cidden üzüldüm ya.Ne kadar hatalıda olsa keşke böyle sonuçlanmasaydı.
    Sanıyorum çekim yapan öndeki motoru geçmeye dikkatini vermiş. Öndeki yavaşlayıp sağa çekildiği anda boşluğa daldı.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tez zamanda sağlığına evine kavuşur umarım. Olmuş bir kazayı sonradan yorumlamak kolay. Canı ile pençeleşen bir kişi şuan hastanede. Haklı haksız durumu şuan hiç bir şeyi değiştirmiyor maalesef.

Trafiğe çıkıyoruz hepimiz başımıza ne geleceği belli değil. Daha 3 hafta önce evimin önü sayılacak yerde ambulans çarptı. Hızlı mıydım hayır belki 20km bile yoktu hızım ancak maalesef ipler sadece kendi elimizde olmuyor. O yüzden olan kazalara vs yorum yaparken biraz daha dikkat etmek iyidir.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videonun tam hali var bende. kazayı yapan polis memuruymuş sanırım. çok kötü durumda
    Linki paylaşır mısın ?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Acil şifalar.
    Gaz kesmiyor sanırım. "Kurtaramıyacağım" düşüncesi nedeniyle şoka girmiş olabilir.
    Hızlı gelme sebebi ise kamyonu solundaki boşluktan geçme kararı olabilir.
    Tecrübesiz sürücü izlenimi veriyor.
    Bana göre asli kusur; hız limitlerinin üzerinde kullanmak.
    Tali kusur; şerit izleme kurallarına uymamak(Kamyon sola dönüş yapacağı için sol şeride daha önce geçmeliydi. Dönüşten bir kaç saniye önce şerit değiştirmeye kalkmış)

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı olmanın insanı korumadığı bir örnek daha?
    Bence haklı değil. Memuur arkadaş bu durumda iken bunu tartışmak gereksiz ama söylemeden edemeyecektim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah şifasını versin. Videoyu izlediğimde kaza yapan arkadaşın son 1-2 saniyesinde yaşadıklarını hayal etmeye çalıştım, gerçekten berbat bir his olmalı; çarpacağını ve bu durumu düzeltmek için elinden hiçbirşey gelmeyeceğini farkediyorsun. Allah düşmanıma bile o hissi yaşatmasın.
    EneS_Turker ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    böyle şeyler soğutuyor mu yoksa dikkatimizi mi arttırıyor hala çözemedim ama gerçekten çok üzüldüm bu nedir ya.
    kim hatalı anlayamadım. iki taraf da hatalı gibi.

ilk olarak motorcunun bu kadar hızlı süratte gitmemesi gerekiyordu hele hele dönüş varsa. ki kamyon ciddi yavaş düşünebilirdi.
    ikincil olarak kamyonu süren adamın ne kadar zor olsa da daha dikkatli olması gerekirdi.

aslına bakarsan trafikte düşüncemiz ne kadar doğru sürdüğümüzden ziyade millet hata yapar abi. her boku yapar düşüncesiyle sürmek lazım.

ben barkının o köprüde bir insana denk gelip ölmesine şahit olduktan sonra her şeyin olabileceğine inanıyorum.
    gerçekten çok kötü. soğuyorum motordan böyle şeyler izleyince.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Aşırı hız sonucu oluşan kaza yazık olmuş motor sürücüsüne. Motor sürücüsü hatalı o sürat nedir be abicim.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatli izleyince kisisel goruslerimi yazayim istedim, otorite degilim, elestirebilirsiniz nezaket kurallari icerisinde.

- Kamyon cok gec sag seritten sol seride geciyor, hatali. Donus yapacaginiz seride aniden gecemezsiniz, gecmemelisiniz. Gecerseniz bu sekilde kazalar yasanir.

- Kamyon sinyal verdi/vermedi dert degil, bu kazadaki motosikletin hizindayken sinyali goremezsiniz bile. Kaldi ki ulkemizde ticari araclarin bakimlarinin nasil yapildigini, muayeneden gectiklerini biliyoruz. (*)

- 14:35:41 civarinda kamyon sol seride cikisa basliyor, kazanin olma zamani 14:35:46. Aslinda yeterli zaman var gibi ama tam hizini bilemedigimiz icin ne kadar geriden o araci gordu/goremedi bilemiyoruz.

- Kazayi yapan motosikletli neredeyse sol seridin sol cizgisinden gidiyor, basli basina hata.

- Videoyu ceken kisi de hatali suruyor, kamyonun sola ciktigini goren ben olsam, eger uygunsa sag seride gecerdim hemen, kendisi 5 saniye boyunca kamyonun arkasinda bekliyor.

- Ek olarak bir ustteki mesajda soylendigi gibi, donus icin ayrilmis bir cep yok, hatali yapilmis bir kavsak daha.

Videoyu izlerken ilk olarak videoyu ceken kisinin kaza yapacagini dusunmustum, kamyonu gorunce de icimden "yavasla, yavasla, saga gec" dedim, gecmedi, bekledim aha kaza olacak dedim, soldan gelen motosikletliyi gorunce afalladim acikcasi.

* Ulkemizde akli basinda her arac kullanicisinin, arac muayenesinin kendisinin ve baskalarinin cani/sagligi icin yapildigini da bilmesi gerekiyor. O kadar cok fazla hoduk var ki, muayeneden nasil yirtsam, gormezden gelirler, ufak hata ile gecer nasil olsa diye konulara sahit oluyorum. Aaha buyrun, eger o kamyonun sinyali calismiyorsa, muayeneden nasil gecti. (Bu kazada sinyal yaniyormus benim hatam, mesajim genel olsun.)

Yazik, aptalca bir kaza, yaralanan insanlar. Umarim kisa zaman icinde sagligina kavusur arkadasimiz da.
    kamyon çok geç sağ şeritten sol şeride geçiyor demişsiniz ama videodan gördüğüm kadarıyla o yol tek şerit gidiş-geliş bir yol yani sol şerit dediğiniz aslında karşı şerit.

ben kazadan bir şey anlamadım kamera kaydı yapan motor neden kendi şeridine geçmiyor ters şeritten gidiyor ve hatta ters şeridin de solundan gidiyor, arkadan gelip çarpan sürücü daha da soldan çok süratli bir şekilde geçiyor ve hiç bir kaçınma manevrası denemeden motoru yatırmadan bodoslama kamyona çarpıyor. arkasında fren izi bile görünmüyor çarpan motorun.

Allah şifa versin umarım bir an evvel sağlığına kavuşur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamyon çok geç sağ şeritten sol şeride geçiyor demişsiniz ama videodan gördüğüm kadarıyla o yol tek şerit gidiş-geliş bir yol yani sol şerit dediğiniz aslında karşı şerit.

ben kazadan bir şey anlamadım kamera kaydı yapan motor neden kendi şeridine geçmiyor ters şeritten gidiyor ve hatta ters şeridin de solundan gidiyor, arkadan gelip çarpan sürücü daha da soldan çok süratli bir şekilde geçiyor ve hiç bir kaçınma manevrası denemeden motoru yatırmadan bodoslama kamyona çarpıyor. arkasında fren izi bile görünmüyor çarpan motorun.

Allah şifa versin umarım bir an evvel sağlığına kavuşur.
    Haklısınız, karşı serit.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Kimse değinmemiş ama önünüzde takip ettiğiniz motorcu arkadaşınız aniden yavaşlamışsa sizinde yavaşlamanız gerekmiyormu? Aşırı hızdan dolayı fren yapsada duramasa anlayacağım ama gaz bile kesmemiş. Öngörü sahibi olmadan motosikletle uzun süre hayatta kalabilmek çok zor .

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hadi bakalım cesaretin varsa yaz diye diye kendime bisürü telkin verdim ve yazıyorum.
    Kazanın sebebi videoyu çeken arkadaş!
    Dur yahu çok sert oldu.

Tamam motorcu hızlı.
    Kamyoncu karşı şeride geçip dönüş yapıyor.
    Ama!

Video çeken arkadaş düz şerit yani sollamanın yasak olduğu yerde sollama yapıyor.(Önemli değil orda tehlikeli bir durum olmuyor)
    Daha sonra kesik çizgi başlıyor.
    İster gidiş geliş ister bölünmüş yol olsun yapması gereken sol şeridi boşaltmak.
    Orası ne kadar hızlı gidersen git sana ait değil.
    Kullanıp şeridine döneceksin.
    Ama videoyu çeken arkadaş kamyon önünü kapattığı halde ısrarla sol şeritte kalmaya devam ediyor.

Kazayı yapan arkadaş zannedildiği gibi sol şeridin solundaki küçük alandan gelmiyor.
    O da arkadaşı gibi aynı yerde yani sol şeritte seyrediyor.
    Dış şeride kaymasının sebebi videoyu çeken arkadaşın sol şeridi kapattığı gibi sürekli daha sola gitmesi.
    Yani videoyu çeken elemana odaklanıyor.
    O anda dikkati arkadaşına çarpmamak üzere yoğunlaşmış durumda.
    Kamyonu belki görmüyor bile.
    Sağ salim önündeki motosikleti geçse kamyona odaklanacak ama buna zamanı olmuyor.
    Çünkü tepki koyamayacağı bir hızda.
    (Bu tepki koyamayacağı hız meselesini daha sonra hatırlatın açalım.)
    Çünkü bir çok motosiklet sürücüsü aynı hız ve durumda o motosikleti kamyona çarpmaktan kurtarabilir, ya da daha yavaş çarpabilirdi.
    Kısaca videoyu çeken motorcu hem sol şeridi işgal ettiği gibi sürekli sola kayarak arkadaşının önünü kapatıyor.
    Gereğinden fazla hızlı olan arkadaşı sağından geçmek yerine solu tercih edince olanlar oluyor.

Şimdi kamyoncunun girdiği alanın girişinin o şekilde olması kamyoncuyu haklı yapmıyor.
    Normalde ileride uygun bir yerden dönüş yapıp öyle girmesi gerek.
    Ama hepimiz onun yaptığını yapardık bu da başka bir gerçek.
    O yolu o şekilde yapan arkadaşlara da laflar hazırladım.
    Tabi tüm bunlara rağmen kazanın nedeni kontrolsüz hız.
    Yani hepiniz haklısınız ama detaylara dikkat!
    Siz arkadaşınıza bunu yapmayın.
    Sol şeridi işgal etmeyin.

(Dipnot: Yazdıklarım yarın sabaha kadar geçerli. Yarın ayık kafayla tekrar izleyip fikir değiştirme ya da itirazlarınızdan etkilenip afferin lan çocuklara kafaları çalışıyo valla deyip sizin yazdıklarınıza katılma ihtimalim var baştan söyleyeyim)
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linki paylaşır mısın ?
    link olarak yok. whatsap gruplarında paylaşılmıştı
    since 1987

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Bu kazada ki yaralıya Allah yardım etsin, ailesine sevdiklerine kavuştursun ancak, araç sürücüsü, kamyon, otobüs, traktör fark etmez tv lerde izlediğimiz savaş haberlerinde sen sana gelecek roketi nasıl tahmin edemez veya hissedemezsen kamyoncuda bu şekilde gelen bir cismi fark edemez hissedemez. Allah yardımcısı olsun inşallah yaşar iyileşir ancak kazanın görüntüsünü 2.ci kez izleyemedim o kadar kötü oldum. Lütfen nerde basıp nerde duracağınızı iyi ölçün. böyle yollarda hız yapmayın

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım cesaretin varsa yaz diye diye kendime bisürü telkin verdim ve yazıyorum.
    Kazanın sebebi videoyu çeken arkadaş!
    Dur yahu çok sert oldu.

Tamam motorcu hızlı.
    Kamyoncu karşı şeride geçip dönüş yapıyor.
    Ama!

Video çeken arkadaş düz şerit yani sollamanın yasak olduğu yerde sollama yapıyor.(Önemli değil orda tehlikeli bir durum olmuyor)
    Daha sonra kesik çizgi başlıyor.
    İster gidiş geliş ister bölünmüş yol olsun yapması gereken sol şeridi boşaltmak.
    Orası ne kadar hızlı gidersen git sana ait değil.
    Kullanıp şeridine döneceksin.
    Ama videoyu çeken arkadaş kamyon önünü kapattığı halde ısrarla sol şeritte kalmaya devam ediyor.

Kazayı yapan arkadaş zannedildiği gibi sol şeridin solundaki küçük alandan gelmiyor.
    O da arkadaşı gibi aynı yerde yani sol şeritte seyrediyor.
    Dış şeride kaymasının sebebi videoyu çeken arkadaşın sol şeridi kapattığı gibi sürekli daha sola gitmesi.
    Yani videoyu çeken elemana odaklanıyor.
    O anda dikkati arkadaşına çarpmamak üzere yoğunlaşmış durumda.
    Kamyonu belki görmüyor bile.
    Sağ salim önündeki motosikleti geçse kamyona odaklanacak ama buna zamanı olmuyor.
    Çünkü tepki koyamayacağı bir hızda.
    (Bu tepki koyamayacağı hız meselesini daha sonra hatırlatın açalım.)
    Çünkü bir çok motosiklet sürücüsü aynı hız ve durumda o motosikleti kamyona çarpmaktan kurtarabilir, ya da daha yavaş çarpabilirdi.
    Kısaca videoyu çeken motorcu hem sol şeridi işgal ettiği gibi sürekli sola kayarak arkadaşının önünü kapatıyor.
    Gereğinden fazla hızlı olan arkadaşı sağından geçmek yerine solu tercih edince olanlar oluyor.

Şimdi kamyoncunun girdiği alanın girişinin o şekilde olması kamyoncuyu haklı yapmıyor.
    Normalde ileride uygun bir yerden dönüş yapıp öyle girmesi gerek.
    Ama hepimiz onun yaptığını yapardık bu da başka bir gerçek.
    O yolu o şekilde yapan arkadaşlara da laflar hazırladım.
    Tabi tüm bunlara rağmen kazanın nedeni kontrolsüz hız.
    Yani hepiniz haklısınız ama detaylara dikkat!
    Siz arkadaşınıza bunu yapmayın.
    Sol şeridi işgal etmeyin.

(Dipnot: Yazdıklarım yarın sabaha kadar geçerli. Yarın ayık kafayla tekrar izleyip fikir değiştirme ya da itirazlarınızdan etkilenip afferin lan çocuklara kafaları çalışıyo valla deyip sizin yazdıklarınıza katılma ihtimalim var baştan söyleyeyim)
    Hocam hepsini okudum. Tamamen zırvalamışsın. Alkolün etkisi geçince bir daha oku ve bir daha alkollü iken yazma.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)