Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Büyük motor almanın dertleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Mesela bu paralara büyük motor almak değilmiş onu anladım. Bir kere verdik parayı aldık 750'lik motoru ama asıl işkence ondan sonra başladı. Lastik takımları 2000 tl, aküsü 1000 tl , kaskosu 3500 tl, vergisi 950 tl, bakımları 1000 tl . Maaşlarımı eritip duruyor. O yüzden büyük motor almadan evvel işletme maliyetlerini de göz önünde bulundurun derim. Ben en yakın zamanda motorumu satıp nmax 155 e veya xmax 250 ye geri döneceğim.
    siyanoz, blueway2, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ns200 üm var

sigorta 400
    vergi 55x2
    lastik 600
    kasko yok
    akü biterse 300
    bakımları 250

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns200 üm var

sigorta 400
    vergi 55x2
    lastik 600
    kasko yok
    akü biterse 300
    bakımları 250

Akü 130 ₺ Swan marka 🤣🤣🤣

Forumdan Uzaklaştırıldı
    E... ?

Sevgili dostum, büyük hacim daha yüksek bir fiyat etiketi, geniş depo, kalın lastikler = Maliyet. Bunun hesabını sen almadan önce yapmadın mı? Üst düzey bir matematik gerektirmiyor ki bu, üstelik sen birde Öğretmen bi arkadaşımızsın.

Keşke 750cc almadan önce ölçüp biçseydin konuyu, enine boyuna araştırsaydın. Bak eziyete dönüşmüş güzelim zevk aleti senin için.

Olsun, deneyimdir en nihayetinde, tücrüdir hepsi. Yaşayacağın varmış, üzme kendini.

Belki bu konun ile yüksek cc takıntısı olan arkadaşlara da bir nebze nasihat, örnek olmuş olursun.

Bir noktadan bir noktaya gitmek için seyahat etmek için bilmem kaç cc gerekmiyor. Özünde tüm modellerin hizmet ettiği eylem aynı. En iyi örneği de forumda ki değerli büyüğümüz İsmet abidir. 100cc ile hanımdan izin koparsa Dünya turu atacak kendisi.

Yeni alacağın model de daha mutlu günler geçirmeni temenni ediyorum.

Saygılarımla.
    espresso ve n0mad bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    750cc büyük değil, orta hacim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    750cc büyük değil, orta hacim.
    Ülkemizde ne orta ne büyük, direk egzotik motor kategorisinde.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela bu paralara büyük motor almak değilmiş onu anladım. Bir kere verdik parayı aldık 750'lik motoru ama asıl işkence ondan sonra başladı. Lastik takımları 2000 tl, aküsü 1000 tl , kaskosu 3500 tl, vergisi 950 tl, bakımları 1000 tl . Maaşlarımı eritip duruyor. O yüzden büyük motor almadan evvel işletme maliyetlerini de göz önünde bulundurun derim. Ben en yakın zamanda motorumu satıp nmax 155 e veya xmax 250 ye geri döneceğim.
    işte bu yüzden para biriktiremiyorsun.
    6 binlira gelirin olacak ki hem motora binesin hemde azar azar para biriktirebilesin
    ben her ay 500 - 1000 lira içeri giriyorum
    berk_cglr bunu beğendi.
    since 1987

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E... ?

Sevgili dostum, büyük hacim daha yüksek bir fiyat etiketi, geniş depo, kalın lastikler = Maliyet. Bunun hesabını sen almadan önce yapmadın mı? Üst düzey bir matematik gerektirmiyor ki bu, üstelik sen birde Öğretmen bi arkadaşımızsın.

Keşke 750cc almadan önce ölçüp biçseydin konuyu, enine boyuna araştırsaydın. Bak eziyete dönüşmüş güzelim zevk aleti senin için.

Olsun, deneyimdir en nihayetinde, tücrüdir hepsi. Yaşayacağın varmış, üzme kendini.

Belki bu konun ile yüksek cc takıntısı olan arkadaşlara da bir nebze nasihat, örnek olmuş olursun.

Bir noktadan bir noktaya gitmek için seyahat etmek için bilmem kaç cc gerekmiyor. Özünde tüm modellerin hizmet ettiği eylem aynı. En iyi örneği de forumda ki değerli büyüğümüz İsmet abidir. 100cc ile hanımdan izin koparsa Dünya turu atacak kendisi.

Yeni alacağın model de daha mutlu günler geçirmeni temenni ediyorum.

Saygılarımla.
    Kalkamisss sen niye boylesin yahuu.ogretmen arkadasimiz bu nc 750 yi cok degil,2 sene once almis olabilir.

Dolar yuro ocak ayindan beri yuzde 40 artti.Maaslar ne oldu ?

Allah bilir tuik enflasyonuna inaniyosundur sen ?
    Cekinme soyle soyle cok tokatlamayacam soz
    Ali Mert bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba rx9
    Bak bana 50 CC miss
    Sigorta 0
    MTV 0
    Kasko 0
    Kaza durumu kim güçlüyse adelet ondan yana
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yamaha XJ6 4 silindir 600'lük sahibiyim.

Sigorta 390 TL tuttu.
    Kasko yok.
    Vergi 2×141 TL.
    Lastik 2100 TL.
    Temel bakım olarak ortalama 600 TL.
    Yakıt ortalama 100 km'de 4.7 litre.

NC 750 gibi ekonomik bir motordan şikayet ediyorsanız biz ölelim. Hem de öğretmensiniz. Maddi geliriniz çoğu kişiden iyi
    muhammetcon bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    250 cc yi de alamayanlar var sevgili öğretmenim mevzu motor değil ekonomimiz kötü , ayakları yorgana göre uzatacan , 250 cc ye binebiliyorsan şükredecen :D
    blueway2 bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha XJ6 4 silindir 600'lük sahibiyim.

Sigorta 390 TL tuttu.
    Kasko yok.
    Vergi 2×141 TL.
    Lastik 2100 TL.
    Temel bakım olarak ortalama 600 TL.
    Yakıt ortalama 100 km'de 4.7 litre.

NC 750 gibi ekonomik bir motordan şikayet ediyorsanız biz ölelim. Hem de öğretmensiniz. Maddi geliriniz çoğu kişiden iyi
    Hocam her öğretmenin durumu iyi olacak diye bir şey yok ki. Ben de öğretmenim ve özelde çalışıyorum, aldığım maaş komik rakam. O yüzden ön yargılı olmamak lazım
    bdrhngvnc ve espresso bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam her öğretmenin durumu iyi olacak diye bir şey yok ki. Ben de öğretmenim ve özelde çalışıyorum, aldığım maaş komik rakam. O yüzden ön yargılı olmamak lazım
    Genel anlamda öğretmenlerin durumu, özel sektörde 3 vardiyalı çalışan biz modern kölelerden daha iyi hocam.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nakit Hayabusa alacak param varken bile küçük cc dışına çıkmayı düşünmedim. Basit bir gelir-gider hesabı yapmak yeterli. Bir de aile sorumlulukları insanı frenliyor sanırım. Bu hafta İzmir 'den İstanbul'a geldim. Motorun yaktığı 15 litre benzin otobüs bileti parası bile etmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkamisss sen niye boylesin yahuu.ogretmen arkadasimiz bu nc 750 yi cok degil,2 sene once almis olabilir.

Dolar yuro ocak ayindan beri yuzde 40 artti.Maaslar ne oldu ?

Allah bilir tuik enflasyonuna inaniyosundur sen ?
    Cekinme soyle soyle cok tokatlamayacam soz
    Simdi çocuk adam, ben bir karar aldım, sen ve senin gibilerle uğraşmayacağım. Ama hem bu kararımı öğrenmiş ol, hemde sana son bir kez daha cevap vereyim.

Kişisel olarak beni ne enflasyon nede döviz kurları ilgilendirmekte. Her ne kadar forumda ki arkadaşlar ( başında sen geliyorsun ) dönen tüm konuları kur' a siyaset' e bağlasada dünde 750cc 250cc den daha maliyetliydi bu gün de daha maliyetli.

İnsan kişisel bütçesini düzgün bir gelecek planı, tahmini yaparak kurmalı. 1.000.000 TL nakit parası varsa kenarda bunun 100.000 TL' si ile taşıt satın almalı. 1.000.000 TL' si olup 900.000 TL' sine taşıt satın alırsa tüm dış etkenler ağzının ortasına vurur. Euro 10 TL oldu Dolar 8.5 TL oldu diye ağlayıp zırlamanın manası yok. Damat bakan olursa Euro da 10 TL olur Dolar da Yen de.

Sonucu değiştirecek güce sahip değilsen ki hiç birimiz bu güce sahip değiliz. O zaman ilk olarak herkes kendi poposunu kurtaracak. Eğer popounu kurtarıp güçlü kalırsan kendine ve çevrene faydan olur, yoksa bir çevren bile kalmaz bu hayatta.

"Bu arada sevgili Öğretmen dostum. Bu yazdıklarımın senle hiç bir alakası yok. Çocuk adama cevap olsun diye yazdım."

Benden bu kadar. Daha ne yazarsan yaz cevap vermeyeceğim.

Gözlerinden öperim.
    gurcanozturk, BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi çocuk adam, ben bir karar aldım, sen ve senin gibilerle uğraşmayacağım. Ama hem bu kararımı öğrenmiş ol, hemde sana son bir kez daha cevap vereyim.

Kişisel olarak beni ne enflasyon nede döviz kurları ilgilendirmekte. Her ne kadar forumda ki arkadaşlar ( başında sen geliyorsun ) dönen tüm konuları kur' a siyaset' e bağlasada dünde 750cc 250cc den daha maliyetliydi bu gün de daha maliyetli.

İnsan kişisel bütçesini düzgün bir gelecek planı, tahmini yaparak kurmalı. 1.000.000 TL nakit parası varsa kenarda bunun 100.000 TL' si ile taşıt satın almalı. 1.000.000 TL' si olup 900.000 TL' sine taşıt satın alırsa tüm dış etkenler ağzının ortasına vurur. Euro 10 TL oldu Dolar 8.5 TL oldu diye ağlayıp zırlamanın manası yok. Damat bakan olursa Euro da 10 TL olur Dolar da Yen de.

Sonucu değiştirecek güce sahip değilsen ki hiç birimiz bu güce sahip değiliz. O zaman ilk olarak herkes kendi poposunu kurtaracak. Eğer popounu kurtarıp güçlü kalırsan kendine ve çevrene faydan olur, yoksa bir çevren bile kalmaz bu hayatta.

"Bu arada sevgili Öğretmen dostum. Bu yazdıklarımın senle hiç bir alakası yok. Çocuk adama cevap olsun diye yazdım."

Benden bu kadar. Daha ne yazarsan yaz cevap vermeyeceğim.

Gözlerinden öperim.
    O kadar guzel bir yorum yaptin ki biragurusu hemen gelip sukunu vermis hehe,iyi anlasiyosunuz bakiyorum..kiskanmiyor degilim.

Sevgili kalkamis,oncelikle seninle ugrasmak gibi bir derdim allah canimi alsin ki yok,valla bak.

Ama burasi forum,ortaya yaziyosun ve yazdiklarin bana super sacma geliyor kusura bakma..

Oncelikle sunu soyleyim sana..Bir ogretmenin ,commuter sinifinda bulunup, 250cc kadar az yakan bir motorun giderleri icin "artik beni sarsiyor" demesi ulkenin ayibidir..kendisine reva gorulen alet mondial sanirim.

Bu arkadas durumun asiri kotu olmadigi bir zamanda nc750 almis(simdi bir ogretmen bunu alabilir mi) o zamanki giderler kendisini sarsmiyorken bugun gelinen nokta o kadar kotu ki dert yanmis bize..

Bahsettigi tum kalemler dovizden direkt etkileniyor.Sen ne diyorsun? Herseyi kura bagliyormusuzz! soyle bakalim neye baglayalim ?

"750 cc nin bakimi her zaman daha maliyetliydi"..valla bravoo.mukemmel bir yorum daha !
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar yorumlar tartışmaya yol açmış biraz açıklama yapmak isterim.

motoru 2 yıl önce aldım . Aldığımda sıfırı 46 bin tl idi. xmax den sonra biraz daha bakım masrafları olacağını biliyordum tabiki . Ama doların bu kadar uçması ile beraber lastik fiyatları 1300 tl den 2500 tl ye bi anda fırladı. Bunu kimse beklemezdi muhtemelen. Kaskonun ne çıkacağını ise motoru almadan bilemiyoruz malesef.

Diğer bir mesele ise maaşım söz konusu olmuş Şahsım adına bekar bir insana yetecek bir maaşım var . Ama geleceği de düşünmek zorundayım. Yarın birgün evlilk yoluna girersem sizde bilirsiniz ki bugünlerde evlilik masrafları, insanların instagramda başkalarına hava atmak istemesi, gösteriş merakı ile beraber 100 bin tl lere çıkabiliyor. Bu yüzden her bir kuruşu biriktirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa evet aç açıkta değiliz. Asgari ücretlilere göre daha iyi durumdayım . Ama dediğim gibi birikim de gerekiyor.

Yinede son kararımı bir daha düşüneceğim. Belki de 2 yıl önce ikinci elini 44 bin tl ye alabildiğim motorumu bir daha asla alamayabilirim. O yüzden tekrar bir düşünüp ondan sonra satıp satmayacağıma bakacağım.
    espresso ve odo bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar guzel bir yorum yaptin ki biragurusu hemen gelip sukunu vermis hehe,iyi anlasiyosunuz bakiyorum..kiskanmiyor degilim.
    Gözüm;

Şimdi benim senle laklak yapmamın kişisel olarak bana bir rahatsızlığı yok. Seni de olduğun gibi seviyorum.

Ama...

Forum üyeleri ne bu " tartışma " fazla yansığını için, artık ayıp oluyor. Konu sahibi insanlar, konu dışı kalıyor. Konuya dahil olmak isteyen insanlar, çekiniyor.

Bu yüzdendir ki; bu diyalogları minimuma indirmek, huşu içinde yaşamamız adına önemli.

Senden rica ediyorum. Uzun, uzun benle konuşmak istediğin zaman, lütfen mesaj yolu ile iletişime geçmeyi tercih et.

Düşüncelerimiz aynı olmaz, konuşuruz yeri gelir kırmadan, dökmeden tartışırızda ama bunu âlânen konu için de yapmak şu saatten sonra yersiz.

Anlayışın için teşekkür eder, gözlerinden öperim.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motoru 2 yıl önce aldım . Aldığımda sıfırı 46 bin tl idi. xmax den sonra biraz daha bakım masrafları olacağını biliyordum tabiki . Ama doların bu kadar uçması ile beraber lastik fiyatları 1300 tl den 2500 tl ye bi anda fırladı. Bunu kimse beklemezdi muhtemelen. Kaskonun ne çıkacağını ise motoru almadan bilemiyoruz malesef.

Diğer bir mesele ise maaşım söz konusu olmuş Şahsım adına bekar bir insana yetecek bir maaşım var . Ama geleceği de düşünmek zorundayım. Yarın birgün evlilk yoluna girersem sizde bilirsiniz ki bugünlerde evlilik masrafları, insanların instagramda başkalarına hava atmak istemesi, gösteriş merakı ile beraber 100 bin tl lere çıkabiliyor. Bu yüzden her bir kuruşu biriktirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa evet aç açıkta değiliz. Asgari ücretlilere göre daha iyi durumdayım . Ama dediğim gibi birikim de gerekiyor.

Yinede son kararımı bir daha düşüneceğim. Belki de 2 yıl önce ikinci elini 44 bin tl ye alabildiğim motorumu bir daha asla alamayabilirim. O yüzden tekrar bir düşünüp ondan sonra satıp satmayacağıma bakacağım.
    Ufukta evlilik varsa sattıktan sonra başka motor da aldırmazlar sana. Motorunun iyice tadını çıkar evlenmeden

Öğretmen maaşı konu edilmiş. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. CBF150 almak için bile babamın elini öpmeye gitmiştim
    espresso, gurcanozturk ve Ogretmen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125

Hocam maalesef masraflar üst üste gelince çok can sıkıyor sizi şu an aynı durumda olduğumdan iyi kötü anlıyorum. Fakat unutmayın ki şu anki motorunuz 250cc segmentindeki bir motordan masrat olarak neredeyse farksız. xmax250 aldığınız vakit maalesef masrafları çok da büyük oranda değişmeyecek. Kasko haricinde aslında masraflarınız normal. 125cc bir motorun bile orta kalite lastiği 1000 1100tl. Yani biraz da böyle düşünürseniz motorunuzu öpmeye gidebilirsiniz
    Ogretmen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)