Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ticari Araç Sürücüleri Neden Böyle ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    En azından %70'i neden böyle diye çok merak ediyorum. (Hepsi için söylemiyorum keza babamda doblo kullanıyor )

Böyle derken; Trafikte kurallar kendileri için geçerli değilmiş gibi araç kullanıyorlar.

Bugün yaşadığım olay (kaza da denilebilir);

Burası: İstanbul/Sultangazi/Yunusemre Mahallesi.

Tam dört yol ağzı derler ya.

Ben yeşil renkli okun bulunduğu yerde ve gösterdiği istikamette ilerliyorken.

Kırmızı renkli ok ise bir ticari aracın yaptığı hareketi temsil etmekte olup.

Altın sarısı renkli çember ise arabayla kafa kafaya çarpıştığımız yer olmaktadır.

Ticari araç "U dönüş/Sola-Sağa dönüş" yapılması yasak olan yerde yırtık dondan çıkar gibi önüme çıktı.

Arkamdan hafriyat kamyonu hızlı (Adamlar sefer başı para aldığı için cidden çok hızlı kullanıyorlar) şekilde geldiği için saniyelik aynaya baktım.

Ve önüme ticari o kadar hızlı bir manevra ile çıktı ki (muhtemelen kamyon gelmeden dönüşünü tamamlamak istedi)

Ticari ile belirtiğim çemberde çarpıştık.

Ticarinin sağ ön çamurluğu içe göçtü, sağ sinyal çatladı , hatta o kadar çatırtı sesi geldi ki far filan kırıldı sandım.

Enteresan şekilde bende veya motorumda hiç bir şey yok, koruma demiri filan kullanmış olsam arabası patates olacaktı demek ki

Düşme, yan yatma, kayma filan olmadı soğuk kanlı bi şekilde kenara çektik.

%100 suçlu olduğunun farkında olduğu için direk bağırıp çağırmaya başladı barzo.

Beni görmüyor musun arabayı mahvettin şu hale bak dedi...

ahahaha dostlar şaka değil ciddiyim

Adam geçmiş olsun sende bi şey var mı diyeceğine...

Dedim sen şaka mısın U dönüş yaptığın yere bi bak dedim her yerde tabela var yasak olduğunu gösteren dedim.

Ya ne yasağı yeeaaa diye gevşek gevşek konuştu.

Kaldırımda duran bir iki vatandaş sağolsun geldi sende bi şey var mı bacağın filan sıkıştı mı dedi.

Ticarinin şoföre bakarak, bacağım çok kötü şimdi gidip rapor alıcam dedim.

İnanın 5 saniye geçmedi, arabadan bir şey alacakmış gibi yapıp binmesi ile tüymesi bir oldu.

Bende bi şey olmaması ve onun arabasının zarar görmesi benim için yeterli oldu uğraşmak istemedim.

Şakası bir yana Allah tüm motosiklet kullanıcılarını kazadan beladan korusun dostlar.

Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Onlar ekmek parası için sürüyor. Ama sen zevkine sürüyorsun. O nedenle ezilmelisin
    kurubuzz bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun hem yaşadığınız kaza hem de durduk yere hayvan evladının tekiyle muhatap olduğunuz için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tengu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar ekmek parası için sürüyor. Ama sen zevkine sürüyorsun. O nedenle ezilmelisin
    Bugün ki olay tam tersi idi, ben ekmek parası için sürüyordum o zevkine sürüyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hem yaşadığınız kaza hem de durduk yere hayvan evladının tekiyle muhatap olduğunuz için.
    Teşekkür ederim, sağolun.
    crxforever bunu beğendi.

Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Ben mümkün olduğunca ticari araçlardan uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü ters yön düz yön sinyal falan hak getire çoğunda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Ben mümkün olduğunca ticari araçlardan uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü ters yön düz yön sinyal falan hak getire çoğunda.
    Sağolasın hocam.

Motosikleti
    Forza 250
    Medeni ve hukuk ile yönetilen ülkelerde insanların canları, malları, özgürlükleri yasalarla garanti altına alınır. Eğer kanun koyucu (yasama) eyyy 4-6-8-10 teker sürücüsü , bisiklet, motosiklet gibi iki teker sürücüsü yaşam balonu içine girer, canına kastedersen seni “planlı adam öldürme” suçundan müebbet ile yargılarım deyip bir kanun çıkartmazsa, homo-erectus zamanından kalma orman kanunları halen geçerli sanıp “kiminki daha büyükse o alfadır” kafasıyla seni ezer, üzerine sürer, sıkıştırır ve kendini haklı görür.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İş amaclı kayıtlı araçlarda ceza bedelini x2 yapmak lazım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, sende bişey olmaması sevindirici. Bizim milletimiz laftan, iyilikten anlamaz. Barzo hapisten de anlamaz, barzonun canını yakacaksan bu ağır maddi yaptırımla olur.

Bizim milletin canını al, parasını alma. Allahtan korkmaz ama parasına birşey olmasından ölümüne korkar.

Trafikte biri artislik yapıp kavga mı etti? Kes maddi10bin+manevi 20 bin tl ceza, 6 ay sadece cezyı ödemeye çalışsın bak nasıl kuzu oluyor o artisler. Anasına küfretsen "bacımın hatırı kalır ona da küfret" diyecek hale gelir o kırolar.

Adam kasti motosiklete çarpıp düşürdü mü? "Kaza yapan motorcu 6 ay çalışamaz, hem fiziksel hemde manevi yönden ağır hasar almıştır, 6 aylık maaşını brüt olarak çarpan kişi ödeyecek" diye bir karar çıksın bak arabalar motorlara 10mt den fazla yaklaşabiliyor mu?
    Trafikte herkes istanbul beyefendisine döner, buyrun siz geçin, ne demek efenim önce siz, hayır siz... münakaşaları başlar

Ha bu cezaları kim hazırlayıp getirme yetkisine sahip? Malum badem bıyıklar. Onlar da 3-5 ihale peşinde koşturmaktan pek ceza yasalarına bakacak vakit bulamıyorlar. Malum ihale yasalarını değiştirmekle daha bir meşguller...
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, sende bişey olmaması sevindirici. Bizim milletimiz laftan, iyilikten anlamaz. Barzo hapisten de anlamaz, barzonun canını yakacaksan bu ağır maddi yaptırımla olur.

Bizim milletin canını al, parasını alma. Allahtan korkmaz ama parasına birşey olmasından ölümüne korkar.

Trafikte biri artislik yapıp kavga mı etti? Kes maddi10bin+manevi 20 bin tl ceza, 6 ay sadece cezyı ödemeye çalışsın bak nasıl kuzu oluyor o artisler. Anasına küfretsen "bacımın hatırı kalır ona da küfret" diyecek hale gelir o kırolar.

Adam kasti motosiklete çarpıp düşürdü mü? "Kaza yapan motorcu 6 ay çalışamaz, hem fiziksel hemde manevi yönden ağır hasar almıştır, 6 aylık maaşını brüt olarak çarpan kişi ödeyecek" diye bir karar çıksın bak arabalar motorlara 10mt den fazla yaklaşabiliyor mu?
    Trafikte herkes istanbul beyefendisine döner, buyrun siz geçin, ne demek efenim önce siz, hayır siz... münakaşaları başlar

Ha bu cezaları kim hazırlayıp getirme yetkisine sahip? Malum badem bıyıklar. Onlar da 3-5 ihale peşinde koşturmaktan pek ceza yasalarına bakacak vakit bulamıyorlar. Malum ihale yasalarını değiştirmekle daha bir meşguller...
    Sağolasın, teşekkür ederim.

Yorumlarında haklısın hocam katılıyorum.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben trafikte kendimden başka herkesden uzak durmaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Sana da geçmiş olsun şükür ki olan o dingile olmuş.
    Voltaren bunu beğendi.
    bursevi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da geçmiş olsun şükür ki olan o dingile olmuş.
    Sağolasın abi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Geçmiş olsun @vandamme.

Bundan 6-7 ay önce forumda konu açmıştım ve trafikte kural ihlalinin cezasının "hapis" olması gerektiğini savunmuştum. Forumdaki arkadaşlar linç etmişti beni...

O günden bugüne görüşüm değişmedi, ancak hapis cezası olursa herkes adam gibi kurallara uyar düşüncesindeyim.

Trafikte kural ihlal eden biri, diğer sürücünün hayatına kast ediyor demektir, özellikle de o diğer sürücü motorcuysa: İşte aynı burada @vandamme arkadaşımızın hayatına kast edildiği gibi.

Bir insanın canına kast edilmesinin cezası da komik paralar olmamalı, hapis olmalı.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun @vandamme.

Bundan 6-7 ay önce forumda konu açmıştım ve trafikte kural ihlalinin cezasının "hapis" olması gerektiğini savunmuştum. Forumdaki arkadaşlar linç etmişti beni...

O günden bugüne görüşüm değişmedi, ancak hapis cezası olursa herkes adam gibi kurallara uyar düşüncesindeyim.

Trafikte kural ihlal eden biri, diğer sürücünün hayatına kast ediyor demektir, özellikle de o diğer sürücü motorcuysa. İnsanın canına kast edilmesinin cezası da komik paralar olmamalı, hapis olmalı.
    Sağolasın abi.

Evet o konuyu hatırlıyorum.

Ve fikirlerine katılıyorum.

Linç edilmen biraz sana troll gözüyle bakmalarından kaynaklandığı içindi muhtemelen.

Fotoğraflar ile kendini kanıtlamana rağmen sataşan çok olmuştu.

"Trafikte kural ihlal eden biri, diğer sürücünün hayatına kast ediyor demektir" Sözün çok doğru abi.

Özellikle telefonla yazışarak araç kullananların ciddi cezalar alması lazım.

Yazışıcam derdi yüzünden aracını şeritte tutamıyor bi sağa bi sola...
    Voltaren bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çoğu ticari sürücüsü aynı, içlerinde işini düzgün yapanlar da var tabi onları tenzih ediyorum, Ekrem İmamoğlu adam edecek bu sarı taksiyi, İstanbul gibi metropol bir şehirde biz böylesi sorunlar yaşarken turizm/iş amaçlı şehre gelen yabancılar neler çekiyor kim bilir, bu işe bir standart gelmeli, şöförünün eğitimi, denetimi, araçların standardı, üstü başı hepsi elden geçmeli, akıllı uygulamalar ile yolcu gitmek istediği noktayı söylediğinde rota oluşturup vardığında kaç para ödeyeceğini başta görebilmelidir, bu sistemi ilk 7 sene önce Asya’da Çin ve Tayland’da kullanmıştım, aynı şekilde akıllı telefondan taksi çağırma hizmeti de vardı, uygulama size en yakın müsait taksiyi yönlendiriyor, bu işi layıkıyla yapabilecek pırıl pırıl insanlar var, bu standartlara uyan yapacak, uymayan yamyam gibi araç kullananlar sistemin dışında kalacak, inanıyorum göreceğiz tüm bunları. Size de çok geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu ticari sürücüsü aynı, içlerinde işini düzgün yapanlar da var tabi onları tenzih ediyorum, Ekrem İmamoğlu adam edecek bu sarı taksiyi, İstanbul gibi metropol bir şehirde biz böylesi sorunlar yaşarken turizm/iş amaçlı şehre gelen yabancılar neler çekiyor kim bilir, bu işe bir standart gelmeli, şöförünün eğitimi, denetimi, araçların standardı, üstü başı hepsi elden geçmeli, akıllı uygulamalar ile yolcu gitmek istediği noktayı söylediğinde rota oluşturup vardığında kaç para ödeyeceğini başta görebilmelidir, bu sistemi ilk 7 sene önce Asya’da Çin ve Tayland’da kullanmıştım, aynı şekilde akıllı telefondan taksi çağırma hizmeti de vardı, uygulama size en yakın müsait taksiyi yönlendiriyor, bu işi layıkıyla yapabilecek pırıl pırıl insanlar var, bu standartlara uyan yapacak, uymayan yamyam gibi araç kullananlar sistemin dışında kalacak, inanıyorum göreceğiz tüm bunları. Size de çok geçmiş olsun.
    Sağolun, teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz sistemi ülkemizde görmek her ne kadar şuan uzakmış gibi gözükse de, bende zamanla görebileceğimizi düşünüyorum.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun, teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz sistemi ülkemizde görmek her ne kadar şuan uzakmış gibi gözükse de, bende zamanla görebileceğimizi düşünüyorum.
    Bu sistem Özbekistan’da bile var. Yandex Taxi. Hedefi giriyorsunuz, sisteme kayıtlı vatandaş sivil aracı ile gelip alıyor sizi gideceğiniz yere bırakıyor. Ücret de araç tipine göre belirleniyor. Ekonomi / Lüks. Hedefi girince ödeyeceğiniz rakamı görüyorsunuz. Sürpriz yok.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Geçmiş olsun. Ticari aracların bu halde olmasının binbir sebebi var. 12 saat ve üzeri araç kullanmak, düşük eğitim seviyesi, şoförlük mesleğinin asaletini kavyayamayıp benimsemeden bitse de gitsek modu, plansız bir şehirde u dönüşlerinin çok çok ileride olması vs vs. Ben de bir dönem ticari takside çalıştım ama hiçbir savunulacak tarafları yok.

kazadan sonraki davranışı kazanın kendisi kadar üzücü.Hem suçlu hem güçlü insan her musibeti hak eder. Bildiğin sopalık bir insanmış o ticari. hem ukala hem de yüreksiz.kaçmasından da belli. motorda ve sizce hasar olmaması büyük bir şans.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ticari aracların bu halde olmasının binbir sebebi var. 12 saat ve üzeri araç kullanmak, düşük eğitim seviyesi, şoförlük mesleğinin asaletini kavyayamayıp benimsemeden bitse de gitsek modu, plansız bir şehirde u dönüşlerinin çok çok ileride olması vs vs. Ben de bir dönem ticari takside çalıştım ama hiçbir savunulacak tarafları yok.

kazadan sonraki davranışı kazanın kendisi kadar üzücü.Hem suçlu hem güçlü insan her musibeti hak eder. Bildiğin sopalık bir insanmış o ticari. hem ukala hem de yüreksiz.kaçmasından da belli. motorda ve sizce hasar olmaması büyük bir şans.
    Sağolun, teşekkür ederim. Haklısınız hocam.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kanun çıkarınca da birşey değişmez. Ben o kanunu/mahkeme kararını tanımıyorum moduna geçti ülke.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)